Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Ja sam placao u NS za neki auto i posle 15 radnih dana dodjem na salter i dobijem papir koliko da uplatim i kad sam uplatio kaze mi da dodjem sutra po ugovor na kom stoji pecat poreske uprave i jos jedna potvrda da sam platio porez. 

Tako je u NS a s obzirom da mi imamo poreski sistem drugaciji od grada do grada svaka prica moze biti tacna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Prsao sam dok je moj drugar odvezao Ibizu u Gruziju na NS tablama i ocarinio je,dobio tablice tj registrovao za sat vremena. 

Administracija nam je kao iz 50-tih godina proslog veka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da... Sad kad premotam film kad sam uzeo auto i platio porez ovde u NS, prvi put sam predao papire, drugi put otisao po resenje i tada dobio papiric, odmah uplatio u banci pored i vratio se sa uplatnicom i dali mi resenje. Drugi put sam 2x isao al je sve u istom danu bilo.

 

Sto ne angazujes neku agenciju iz tog mesta da ti zavrse sve i posalju samo papire? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se pitanje odnosi na mene...mesto je isto,samo 2 opstine.:rtfm:

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da ne davim ženu...?:whistle:

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim, ako nemas vremena ili ti se poklapa sa radnim vremenom, onda bolje tako.

 

Ja nekako volim da sve te stvari obavim sam, registracija, porez, zamena tockova...  Eto cisto volim i sto bih nekom placao kad nema potrebe, nisam nesposoban. A opet, sa druge strane ako ne mogu da stignem, onda platim, sta da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1, identicno razmisljam i radim :) .

Kada sam prodavao prethodnog Stildzu, takodje sam isao 3 puta. Podnosenje papira, odredjivanje koliko ce da te rebnu, platis to i dolazis po potvrdu da je porez placen.

@mitros

Molba da ne citiras postove iznad svog - bespotrebno dupliras sadrzaj i cinis temu nepreglednijom ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre registrovao auto u BEOCAR,-nbgd,tehnicki 4800(masala:rant:).Isao bas tamo jer su oni jedino hteli (umeli) da mi prebace premijski stepen sa 4 na 1,drugi to nisu znali,a neko me cak ubedjivali da je to nemoguce.Elem okreni obrni opet sve zajedno 20.000(tj19900),iako mi je polisa jevtinija za 3500!!!Pa sta je onda poskupelo...AMAN VISE.I jos mi hteli da naplate tehnicki u kesu,kao svuda je tako.:rant:.Kao da nisam 20 godina sve zajedno placao na rate. I ne moze na 6 nego na 5 rata,iako se svi svuda hvale na 6.

p.s.

jos mi sad stize porez za stan i to preko euprave? Opet ga digose:veryangry:

dosta za danas ...i previse.Orevuare,cao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze ja ne znam kako je to moguce, radio sam dve godine u Dunavu osiguranju i program te ne pusta stavis manji premijski stepen od odgovarajuceg. Cija je polisa? 
 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam vala, koliko se secam, program je povezan sa bazom NBS, koja kontrolise premijski stepen i eventualnu manipulaciju. Izasao sam pre 5 godine iz price oko osiguranja, ne znam da li se nesto promenilo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, mitros said:

tehnicki 4800(masala:rant:).

premijski stepen sa 4 na 1,drugi to nisu znali,a neko me cak ubedjivali da je to nemoguce.

Pa sta je onda poskupelo...AMAN VISE.

Nemojte da kukate na vise cene ili namerno prebacivanje u default 4. stepen po kupovini novog auta...

Ubismo se godinama unazad da posavetujemo kako ustedeti, gde je jeftiniji tehnicki, kako prebaciti 1. premijski stepen na novo vozilo... Nemam naravno nista ni protiv agencija - ko hoce, ode, plati vise i zavrse mu sve. Ali onda nemojte da se zalite sto naplacuju svoje usluge ;) .

Ovde se nadje koliko je samo papirologija, sa vozilom u 1. stepenu: https://registracija-vozila.rs/kalkulator-registracije-vozila

Svratis licno u osiguranje, poneses kopiju kupoprodajnog ugovora i stare polise, prebacis 1. stepen na novi auto i kupis polisu. I nadjes neki korektan i jeftin tehnicki - sva mudrost i jedino dodatno na cenu dobijenu na linku iznad. Sve ostalo je cista zarada ako nekome placate da to uradi umesto vas, prosto.

33 minutes ago, Dzimbo said:

program je povezan sa bazom NBS, koja kontrolise premijski stepen i eventualnu manipulaciju

Manipulacija je da svoj posteno zaradjen bonus nastavis da koristis i na sledecem vozilu ;) ? Valjda sam ga zaradio ja kao savestan vozac, a ne automobil? Hvala Bogu da su konacno povecali bonus sa 15% na 25%, bilo je poprilicno nefer prema savesnim vozacima. S obzirom kako te lako "srozaju" par stepeni ako skrivis udes.

PS: Porez na imovinu jos ne dobih, znaci da ocekujem da se obradujem :D ? Mada, najavljuju odavno da ce ici gore.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan  Što se tiče poreza na imovinu 10% su digli na Čukarici. Sa više drugara,rodjaka se čuo i otprilike je to do 10% max  svima

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Prenos premijskog stepena mi je skroz na mestu(nisam ni znao da moze), savesni vozaci nisu imali nikakvu nagradu kad dodju do prvoh stepena, Sto se tice manipulacije, bas na udes sam i mislio, jer se veoma lako ode u 4+ a ljudi su cesto trazili da im se smanji..

 

Edited by Ivan
Skinut citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da, ali ovde pricamo o onome sto treba da dobijes regularno. A ne da te prave maloumnim i vracaju iz 1. u 4. stepen, samo zato sto si kupio novi auto.

Pisali smo 100 puta - aj' sto je sama polisa skuplja 25%... Nego ne daj Boze da skrivis udes, pa kada te iz 4. stepena roknu par stepeni nize, premije su drasticno skuplje. A treba ti 7-8 godina da opet dodjes do 1. stepena, naravno svo vreme placas daleko skuplje polise.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je stigao porez na imovinu i mal se nisam slogirao.

Inace tehnicki je svuda 4800 al eto ja ga kao neko ko se bavi kolima imam za 3000 a imo sam ga i na 2500 al to moram da ponovo obnovim posto se tehnicki pregledi masovno pripremaju za novi zakon i moraju da ih zatvore na mesec dana a za to vreme komisija im oregleda liniju i sve ostalo i ako prodju mogu da otvore tehnicki.

E sad sto se tice prenosa premijskog stepena i ja sam pitao a sto ne bi mogli da overimo kod notara za 720 din ugovor i da na osnovu njega prebacim premijski stepen a nisam u stvari prodao auto....:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta kao neće moći tehnički da se odradi mesec dana nigde ?

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  

8 minutes ago, Dule 021 said:

Inace tehnicki je svuda 4800 al eto ja ga kao neko ko se bavi kolima imam za 3000 a imo sam ga i na 2500 al to moram da ponovo obnovim

Tehnicki i po BG ima opusteno za manje od 3000 din (GSP i Lasta), takodje i po Srbiji (Lazarevac, Cacak, samo ovo sto i licno videh).

A evo kako i po starom i po novom izgleda bonus-malus specifikacija (validna je, naravno, desna kolona).

Pa racunajte gde ste i koliko cete placati, ako ste u 1. stepenu ili ako ste u 4. stepenu.

Ili ako, ne daj Boze, skrivite udes, pa vas iz 4. stepena (umesto iz 1.) bace par stepeni nize:

 

bonus_malus_osiguranje_ukupno.jpg.bd191767b868ef63887614a598b20c02.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Somboru na Knez Petrol pumpi je 2500 rsd

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, stefanan said:

Šta kao neće moći tehnički da se odradi mesec dana nigde ?

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 

Ma nece se svi odjednom zatvoriti ali pola ce ih raditi a pola ne otprilike i oni koji nisu prolazni vise nece moci raditi tako da ce dosta tehnickih pregleda biti zatvoreno i to zbog mizernih stvari tipa 1 cm dublji kanal nego sto je po normi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko ste sigurni da tehnički u GSP-u (preko puta Belvila) nije samo za taksiste?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mene pitas, tehnicki koji ujedno poseduje sopstveni vozni park bi zabranio ili da ne moze da za svoja vozila izvrsi tehnicki pregled. Nije ni cudo kakve buseve imamo. 

 

A za pitanje, pojma nemam. Generalno taj GSP kompleks izgleda krajnje ocajno, jos od 98'me dok sam oko njega lovio fazane. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...