Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Sunce na Ledinama, ja sam tamo zavrsio sve za 40 minuta.. Zakazuje se par dana unapred

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/15/2021 at 2:46 PM, endorfin13 said:
Hvala  FLCS Princ   ali  izgleda da je Balkan Auto puko  .... niti se javljaju nti imaju korektne kontakt podatke stavljene na web site u ...
 
Ima li ko kakav konkretan predlog za tehniči i produženje reg. ?

Ako si zvao danas, naravno da se ne javljaju jer ne rade - praznik je

Share this post


Link to post
Share on other sites

'vako... Da podelim nesto banalno sto moze da digne pritisak zbog  neznanja osobe koja obradjuje predmet, a mozda i napravi potencijalni problem ako niste tu (npr zapalite na letovanje/zimovanje). 

 

Elem, davne 2018 prodam ja svog punta, negde u Avgustu iste godine.. Ugovor, porez, sve sto je na meni da ja uradi. Lik iz Jakova kupi, znaci ostaju tablice, samo da uzme novu saobracajnu i prebaci osiguranje sto je i rekao da hoce (mda) iako je registracija isticala tek u decembru.

 

I tako, spremam se ja da odem u CG oko Nove godine 2018-19, napakovao sve i slucajno proverim sanduce. Delta Generali osiguranje me poziva da dostavim neki info ako imam u vezi stete nacinjenje negde u novembru 2018 u roku od 3 dana (dan je petak kad sam video sanduce i po datumu koverte, znaci recimo istice u ponedeljak). Taj datum kada sam dobio pisamce je tipa 27.12.2018. Ajd, saljem ja mail sa KP ugovorom, skenom placenog prenosa apsolutnih prava, nesto naskrabam, odem i do poslovnice u subotu u Generali u Delta City da isto predam (da se jelte ne zagubi), potpise gospodja, pecatira i ok. 

Kratka prica - lik koji je kupio mog punta napravio udes. Nisam imao nikakav info dalje, niti me policija ili bilo ko trazio, tako da nisam imao pojma (a i sto bi). 

 

Posle gotovo 2 godine, znaci u prosli petak, stize od Delta Generalija odstetni zahtev na sumu od milionce i kusur da ja platim kao solidarac. Okej, uzmem ja citam..kazu, vozili ste pod dejstvom alkohola, izazvao udes skucavsi se u Hyndai Santa Fe, cirka tolika suma. Neverica. 

 

Citam ja dalje, odstetni zahtevi po stavkama, prve 2 strane vidim broj polise se poklapa sa likom kojem sam prodao kola. Neka mizerija u cifri. Onda poslednje 2 strane krece ozbiljna lova, isti broj polise i moje ime. Vreme pravljenja odstetnih zahteva u prve 2 strane je bilo negde malo posle saobracajke, a poslednja dva 28.12.2018. Kontam, nisu ni imali podatke koje su mi trazili u pismu ranije (KP ugovor), a ovaj sto je kupio mog punta dal se pravio mutav i nije dao ili ko zna sta vec, pa su mozda mene povukli iz ranije baze. 

 

Dal su nekog drugog stavili da obradjuje predmet pa taj nista nije ni citao (sto je moguce jer su sigurno i osiguravajuce kuce u krizi) ili nesto drugo, pojma nemam, al nece mi se da placam ni tudj jogurt, a kamoli kaznu od cca 9 iljada ojra. 

 

Zvrcnem ja besplatnu liniju DG-a, javi se zaista prijatna gospodja i saslusa problem. Dadoh i broj odstetnog zahteva i broj ranijeg predmeta... Kaze ona, mi vase podatke (kp ugovor i vasu potvrdu o placenom prenosu i dr sto sam dostavio) imamo u sistemu. A?! Gleda ona u cudu, vidi nelogicnost... Ajde, jedino sto moze da uradi je da mailom obavesti ko je radio predmet pa da pregleda opet i tu se zavrsi prica. Ok, uradila sta se moze. 

 

Prevrtim malo zakone, cujem se sa advokatom... Ostalo na tome da se cujem sa DGjem sutra (sreda) da otklone brljotine... A ako ne, advokat ce raditi. 

 

Cisto jedna glupost koja prilicno datira, bez osnova, ali dovoljno da vam u**re dan. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/15/2021 at 3:16 PM, djomla said:

Forsaž zovi isto.

Oni su bas duhoviti momci...na NBG rade od 9 do 17h i ne rade vikendom. Na koju foru da dodjem da registrujem kola, osim da uzimam slobodan dan zbog sat vremena posla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili Sunce u zemunu, uradiš uvece posle posla tehnički, i daš im ovlašćenje. Oni sutra sve zavrse, ti dodjes posle posla po sve. Ovo je kad trebaju nove tablice i saobraćajna, ako je samo produženje mozda moze i brze(nisam siguran da li uvece može da se produzi u sistemu). Jedino sto mora unapred da se zove da se rezervise termin.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/16/2021 at 10:33 AM, ISV_01 said:

'vako... Da podelim nesto banalno sto moze da digne pritisak zbog  neznanja osobe koja obradjuje predmet, a mozda i napravi potencijalni problem ako niste tu (npr zapalite na letovanje/zimovanje). 

 

Elem, davne 2018 prodam ja svog punta, negde u Avgustu iste godine.. Ugovor, porez, sve sto je na meni da ja uradi. Lik iz Jakova kupi, znaci ostaju tablice, samo da uzme novu saobracajnu i prebaci osiguranje sto je i rekao da hoce (mda) iako je registracija isticala tek u decembru.

 

I tako, spremam se ja da odem u CG oko Nove godine 2018-19, napakovao sve i slucajno proverim sanduce. Delta Generali osiguranje me poziva da dostavim neki info ako imam u vezi stete nacinjenje negde u novembru 2018 u roku od 3 dana (dan je petak kad sam video sanduce i po datumu koverte, znaci recimo istice u ponedeljak). Taj datum kada sam dobio pisamce je tipa 27.12.2018. Ajd, saljem ja mail sa KP ugovorom, skenom placenog prenosa apsolutnih prava, nesto naskrabam, odem i do poslovnice u subotu u Generali u Delta City da isto predam (da se jelte ne zagubi), potpise gospodja, pecatira i ok. 

Kratka prica - lik koji je kupio mog punta napravio udes. Nisam imao nikakav info dalje, niti me policija ili bilo ko trazio, tako da nisam imao pojma (a i sto bi). 

 

Posle gotovo 2 godine, znaci u prosli petak, stize od Delta Generalija odstetni zahtev na sumu od milionce i kusur da ja platim kao solidarac. Okej, uzmem ja citam..kazu, vozili ste pod dejstvom alkohola, izazvao udes skucavsi se u Hyndai Santa Fe, cirka tolika suma. Neverica. 

 

Citam ja dalje, odstetni zahtevi po stavkama, prve 2 strane vidim broj polise se poklapa sa likom kojem sam prodao kola. Neka mizerija u cifri. Onda poslednje 2 strane krece ozbiljna lova, isti broj polise i moje ime. Vreme pravljenja odstetnih zahteva u prve 2 strane je bilo negde malo posle saobracajke, a poslednja dva 28.12.2018. Kontam, nisu ni imali podatke koje su mi trazili u pismu ranije (KP ugovor), a ovaj sto je kupio mog punta dal se pravio mutav i nije dao ili ko zna sta vec, pa su mozda mene povukli iz ranije baze. 

 

Dal su nekog drugog stavili da obradjuje predmet pa taj nista nije ni citao (sto je moguce jer su sigurno i osiguravajuce kuce u krizi) ili nesto drugo, pojma nemam, al nece mi se da placam ni tudj jogurt, a kamoli kaznu od cca 9 iljada ojra. 

 

Zvrcnem ja besplatnu liniju DG-a, javi se zaista prijatna gospodja i saslusa problem. Dadoh i broj odstetnog zahteva i broj ranijeg predmeta... Kaze ona, mi vase podatke (kp ugovor i vasu potvrdu o placenom prenosu i dr sto sam dostavio) imamo u sistemu. A?! Gleda ona u cudu, vidi nelogicnost... Ajde, jedino sto moze da uradi je da mailom obavesti ko je radio predmet pa da pregleda opet i tu se zavrsi prica. Ok, uradila sta se moze. 

 

Prevrtim malo zakone, cujem se sa advokatom... Ostalo na tome da se cujem sa DGjem sutra (sreda) da otklone brljotine... A ako ne, advokat ce raditi. 

 

Cisto jedna glupost koja prilicno datira, bez osnova, ali dovoljno da vam u**re dan. 

Na osnovu zaključenog kupoprodajnog ugovora, vlasništvio na vozilu sa prodavca na kupca prelazi trenutkom PREDAJE vozila kupcu (tim trenutkom prelazi i odgovornost za štetu pričinjenu tim vozilom). Izdavanje nove saobraćajne dozvole kupcu nije trenutak kada dolazi do promene vlasnika (u smislu propisa koji regulišu svojinu). 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/16/2021 at 2:35 PM, jovan90 said:
Ili Sunce u zemunu, uradiš uvece posle posla tehnički, i daš im ovlašćenje. Oni sutra sve zavrse, ti dodjes posle posla po sve. Ovo je kad trebaju nove tablice i saobraćajna, ako je samo produženje mozda moze i brze(nisam siguran da li uvece može da se produzi u sistemu). Jedino sto mora unapred da se zove da se rezervise termin.

Tu su problem tablice, ako se menja samo saobracajna izdaju ti potvrdu i zovu te kada im stigne nova da dodjes po nju. Sve ostalo se zavrsava odmah bez ikakvog cekanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zakazao bukvalno u subotu za ponedeljak, doduse u ovoj na Ledinama posto mi je iz ovog dela NBG blize to..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, moron said:

Na osnovu zaključenog kupoprodajnog ugovora, vlasništvio na vozilu sa prodavca na kupca prelazi trenutkom PREDAJE vozila kupcu (tim trenutkom prelazi i odgovornost za štetu pričinjenu tim vozilom). Izdavanje nove saobraćajne dozvole kupcu nije trenutak kada dolazi do promene vlasnika (u smislu propisa koji regulišu svojinu). 

Sve znam bratko, al eto, desi se da neko ne zna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, moron said:

...vlasništvio na vozilu sa prodavca na kupca prelazi trenutkom PREDAJE vozila kupcu (tim trenutkom prelazi i odgovornost za štetu pričinjenu tim vozilom). Izdavanje nove saobraćajne dozvole kupcu nije trenutak kada dolazi do promene vlasnika (u smislu propisa koji regulišu svojinu). 

Potpuno tačno. :thumbup: 

Ustvari....a više kao dopuna...smatra se da je vlasništvo prešlo na kupca onog trenutka kad su mu fizički predati ključevi (jer se bez njih auto ne može koristiti). Drugim rečima, ne mora ni sama stvar da se preda, već neki deo stvari bez koje se ta stvar ne može upotrebljavati (u ovom slučaju ključevi automobila).

Sa druge strane, kod nepokretnosti (nekretnine), vlasništvo se menja tek upisom u katastar...tj. sve do upisa bez obzira što se živi u kući koja je kupljena, ili obrađuje njiva koja je kupljena, nema se vlasništvo nad tom nekretninom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jovan90 Ukratko receno. Eventualno da se osiguravajucoj kuci posalje odmah kopija ugovora da vas kojim slucajem ne navedu u nekoj steti.. Jeste neko cimanje ali mozda mirnija glava. Meni su prvo papiri dostavljeni bukvalno dan pred odlazak u CG, a ovi drugi pred odlazak na terenske radove (van BG)... Mislim mozda i ne bi bio neki kasniji problem, ali ako se pokrene procedura naplate, pa krenu izvrsitelji pa... Ono, bespotrebno trosenje zivaca, vremena i drugih resursa pogotovu onih cijih ne treba.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam čoveka koji je prodao kola "na reč". Kola nisu prevedena na kupca. Kupac (pijan) napravi saobraćajku. Ubije čoveka. Kupac ode u zatvor (a posle robije u inostranstvo). Porodica poginulog tužila obavezno osiguranje prodavca. Posle veoma dugog sudskog spora osiguranje isplati porodicu. A nakon toga je udarila regresno na prodavca. Oko deset godina posle nezgode, a da prodavac nije znao ni za nezgodu, ni bilo šta drugo.

 

Prodaja kola bez istovremenog "prevodjenja" na kupca zna nekada bit jako zajebana za prodavca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta tacno znaci da se porez na prenos placa na opstini prodavca?Da li moram fizicki tj licno da odem u tu opstinu ili mogu bilo odakle da platin na njihov racun? Imam KP ugovor, koliki je rok za placanje poreza od trenutka overe KP ugovora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš da odeš ti ili neko da dobije podatke gde piše koliko da uplatiš i na koji račun, odnosno dobiješ na papiriću cifru, poziv na broj i broj računa, uplatiš, vratiš se nazad i predaš uplatnicu i kupoprodajni ugovor i onda čekaš nedelju/dve da direktor poreske uprave to potpiše i overi. 

 

Ako si u mogućnosti, bolje uradi ugovor o poklonu a ne kupoprodajni jer onda porez plaćaš kod sebe u poreskoj upravi

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg kasno.
p.s.
Nedelju dve da direktor potpise,mora da je covek strasno zauzet.Bitno da ne moram ja licno,posaljem ženu...sa nbgd na Zvezdaru,iako prodavac zivi na n.bgd,ali mu u LK stoji adresa na Zvezdari.:rant:

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ceka se potpis direktora toliko i ne olacas odmah porez nego cekad tih 15 radnih dana i kad odes onda do ines papir na kom pise kolimo treba da platis porez i kad uplatis obicno ne dobijes odmah tj u nekim opstinama dobijes tek sutra overen kupoprodajni ugovor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kolko to puta treba da idem?

P.S.

sad si me zatekao,pominjes overen KP,pa ja imam overen KP,jedino ako udaraju poreski pecat na KP ugovor.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceka se do 15 dana jer na resenju od poreza ide potpis direktora. Skupe predmete pa onda ovaj ispotpisuje sve kad je raspolozen. 

 

Moze da se zavrsi i za 2-3h (znam licno slucaj). Zamolio je covek da mu overe sve jer je isto tako dosao u drugo mesto iz NS, pa da ne bi dolazio dvaputa, rekli mu da saceka dok direktor potpise. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...