Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Da li je neko skoro prebacivao auto na sebe i placao porez?, jer me interesuje kataloska vrednost za Fiat Stilo 1.6  2001-2002god. Gledao sam na nekom sajtu ali mislim da je to po katalogu AMSS za 2013god. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po amss je i jedino sto treba da te zanima ;) poreska uprava od njih uzima podatke sto se tice kataloske vrednosti,za mog stila 1.9 mjet je bila kataloska po amss 480000,pre 3god sad ne znam. Al ako si vec video za svoj auto to ti je to.

Za sebe sam platio porez 12000din 1.9 multijet 103kw 140ks 2004 , za tebe je naravno manje ,postoji verovatno negde i kalkulator gde uneses podatke auta pa ce ti reci kolko je i za tvoj auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko skoro prebacivao auto na sebe i placao porez?, jer me interesuje kataloska vrednost za Fiat Stilo 1.6  2001-2002god. Gledao sam na nekom sajtu ali mislim da je to po katalogu AMSS za 2013god. 

 

Imaš ovde kalkulator - http://www.registracija-vozila.rs/amss-procena-vrednosti-putnickih-vozila

 

Ja sam pre par dana prenosio vlasništvo i bilo je baš u tom rasponu koji sam dobio na sajtu.

 

Imaš u sudsku taksu, 1000 dinara je minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko skoro prebacivao auto na sebe i placao porez?, jer me interesuje kataloska vrednost za Fiat Stilo 1.6  2001-2002god. Gledao sam na nekom sajtu ali mislim da je to po katalogu AMSS za 2013god. 

 

Poreska uprava Palilula (BG), jun mesec ove godine, Fiat Stilo 1.6 16v, 2003 godiste, 7580,00 din placen porez+provizija banke+kupoprodajni ugovor+overa istog u opstini = malo manje od 10.000,00 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prebacio sam ja auto na sebe jos pre 3-4 godine, nego me zanima koja je kataloska vrednost. Imao sam udes sa autom, pa iz osiguranja verovatno hoće da proglase totalnu stetu, ako racun za popravku bude veci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se secam jos, po AMSS su mi procenili Stila na 260.000,00 din, Activ opremu imam (ona najslabija).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji Marea 2003., jer su se koliko ja znam sve proizvele do 2001. Moguće je da je datum prve registracije upisan kao datum proizvodnje....

Edited by Dusan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, treba mi mala pomoc. Posto treba da prevodim Alfu, a imam puno ovlascenje (da mogu prevesti, otudjiti, upravljati, blabla..) i na zenu i na mene, interesuje me koga navodim kao prodavca u kupoprodajnom ugovoru (koji cu sastaviti sa zenom). Da li navodim vlasnika pa zena potpisuje umesto njega, ili navodim samo zenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovakvoj formi ugovora

http://www.registracija-vozila.rs/images/download/kupoprodajni%20ugovor.pdf

 

popunjavaš na sledeći način:

 

- Na prvoj stranici kao prodavca navodiš osobu na koju se vodi auto u saobraćajnoj. Kao kupca navodiš osobu na koju će se prevesti auto.

- Na drugoj stranici kao prodavca navodiš osobu koja ima ovlašćenje, s' tim što pored ovog "prodavac" dopišeš "po ovlašćenju br. _________" (broj pod kojim je ovlašćenje zavedeno i overeno). Kupac je opet osoba na koju se prevodi.

 

Obavezno kopiraj ovlašćenje, u opštini prilikom overe ugovora original im daješ samo na uvid, a kopiju im ostavljaš. Važna napomena je da original ovlašćenja moraš imati na samom kraju postupka, tj. kad budeš u MUP-u predao svu konačnu dokumentaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala totti, imas pivo... :cheers: :cheers: :cheers:

 

Samo me jos interesuje, da li ja mogu kada budem platio porez da odjavim auto, ili moram da cimam vlasnika (posto bih dok sam  Bg-u da odradim sve o jednom trosku)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš, ako imaš ovlašćenje za to i ako nemaš fiktivnu adresu. 

 

Inače, nisam baš najbolje razumeo tu relaciju između tebe i žene... nije da me nešto posebno interesuje, nego koliko znam ranije je postojala mogućnost da se pravi ugovor o poklonu (ti poklanjaš auto ženi ili ona tebi) i onda se ne plaća porez... Mada koliko kontam postoji treći lik koji je trenutni vlasnik auta tako da svakako ide porez sa njega na nekog od vas dvoje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, nisam baš najbolje razumeo tu relaciju između tebe i žene...

Pa oni su bračni drugovi... Ona je njemu supruga, a on njoj suprug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pravim pravi ugovor izmedju zene (supruge koja ima ovlascenje) I mene, kao da sam kupio auto od nje. Inace koliko znam nemam fiktovnu adresu. Samo me jos zanima da li kada platim porez ja mogu da odjavim auto ili moram da cimam vlasnika?

Edited by Dusan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti veruj mi da ne moze, iskljucivo mora vlasnik da se pojavi. Govorim iz iskustva a i to mi je u opisu radnog mesta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda po tome znaci da ja mogu odjaviti auto posto imam ovlascenje za to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti veruj mi da ne moze, iskljucivo mora vlasnik da se pojavi. Govorim iz iskustva a i to mi je u opisu radnog mesta

Verujem ti da iz nekog razloga nisi mogao, ali ja sam ih barem 20 odjavio na ovlašćenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...