Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

7 hours ago, Ivan said:

Ako ciljas na moju zadnju tablicu - i dalje je na srafcice ;) , ali moram da ispostujem i sponzore :D .

Ma jok, ambrozija! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registrovana multipla jtd, ukupna cifra sa premiskim stepenom 1 iznosi 26550din

Prošle godine me koštalo 26300 a premiski stepen 2 bio, kako je sad skuplje nemam pojma ali eto...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bonus premija je sigurno veca, tj. manji je iznos osiguranja od juna. Za prvi premijski stepen to je jos 10%, ukupno 25% popusta.

Konkretno za svoj auto (1.4 140 KS) napamet znam da je osiguranje umesto 18.200 din (u default 4. stepenu), sada 14.300 din u prvom stepenu. Odnosno ukupna cena papirologije je umesto 25.000 din, sada 21.000 din.

Na kalkulatoru za registraciju dobijas tacan iznos registracije u dinar. Na to dodas cenu tehnickog, kako se snadjes - od 1700 dinara pa navise (obicno 3000-4500 din). Licno uvek sam registrujem, a ako ides preko neke agencije, nemoj puno da se cudis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala q*** vise, ostadose jos Makedonci. Od zemalja gde sam jos isao trebalo mi je i za Tursku, ali nema bas puno entuzijasta koji ce se tamo zaputiti svojim kolima :D .

 

Od 19. oktobra u BiH bez zelenog kartona

 

Vozači iz Srbije koji putuju u Bosnu i Hercegovinu, prilikom ulaska u tu zemlju uskoro više neće morati da poseduju zeleni karton za svoja vozila.

 

223461814_17956575645f7b0945cc4a4575080003_v4_big(1).jpg.59d62a51c9bd8754317bf8728e2903db.jpg

 

U noći između nedelje i ponedeljka 19. oktobra 2020. godine, prestaje da važi obaveza posedovanja zelenog kartona prilikom ulaska motornim vozilom u Bosnu i Hercegovinu, navodi Udruženje osiguravača Srbije.

Isti princip važiće i za vozila sa tablicama Bosne i Hercegovine koja ulaze u Republiku Srbiju.

Za prelazak granice, u oba smera, biće dovoljna tablica sa registarskim oznakama države u kojoj je automobil registrovan, napominje Udruženje osiguravača.

To znači da je Bosna i Hercegovina primljena u Multilateralni sporazum, a da je objavom u Službenom glasniku Evropske unije, Savet Evrope definisao 19. oktobar kao datum početka primene novog sistema prelaska granice motornim vozilom bez potrebe posedovanja zelenog kartona.

Registarska oznaka je dovoljan dokaz da vozilo poseduje osiguravajuće pokriće.

Podsećamo, radom Udruženja osiguravača, Srbija je postala član Multilateralnog sporazuma od 2012. godine, čime je građanima vlasnicima ili korisnicima motornih vozila srpskih registracionih oznaka omogućeno da bez ikakve dodatne dokumantacije, troškova ili kontrola, svojim vozilima putuju u najveći deo Sistema zelene karte, koji sada broji tridest četiri zemlje.

Pored BiH, vozači iz Srbije bez zelenog kartona mogu da putuju i u: Austriju, Bugarsku, Belgiju, Češku Republiku, Kipar, Nemačku, Dansku, Španiju, Estoniju, Francusku, Finsku, Ujedinjeno Kraljevstvo Velike Britanije i Severne Irske, Grčku, Mađarsku, Italiju, Irsku, Luksemburg, Litvaniju, Letoniju, Maltu, Holandiju, Portugaliju, Poljsku, Rumuniju, Švedsku, Slovačku, Sloveniju, Hrvatsku, Švajcarsku, Lihtenštajn, Andoru, Norvešku i Island.

Od susednih zemalja, zeleni karton je i dalje potreban za putovanje automobilom u Severnu Makedoniju.

 

Preuzeto sa: b92.net

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registrovah auto, polisa je delta generali i imaju akciju za sve koji registruju do kraja oktobra dobijaju vaučer u vrednosti od 1000din za putnička i 3000din za teretna vozila da sipaju gorivo.

Inače za 1.5dci, 86ks je izašlo 23800 dinara.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam na pravom mestu sto se tice foruma zapoceo ovo.Naime auto je u mom vlasnistu od 10.10.2014 i redovno sam registrovao auto od tada.U poslednje dve godine imam cimanje sa tehnickim odnosno kad su uveli ove strozije da kazem mere citanje svega i svacega izmedjuostalog i broja motora ali ne uslikavanje.U prethodna dva puta auto sam registrovao da budem precizniji odradjivao tehnicki uz crvenu za cast jer su govorili da je broj mogora korodirao i da se nemoze ucitati.Uglavnom sam na knap dolazio i nisam imao vremena za cimanje i ukucavanje racunajuci auto vozim 6 godina vec.Daje ove godine resim da ja to ocistim i pokusam nekako da prodjem da se moze barem ocitati nesto bar.I tako i bude stim da su mi na jednom tehnickom rekli vide se tipa prva pet sest broja.Reko ok ja cu pokusati to skroz pa da vidimo.Da skratim danas otisao do jednog “poznanika” on malo to nasprica jos ocisti i kaze daj mi saobracajnu da vidim on iscota saobracajnu i kaze moze da prodje tehnicki ali da se vidi ko je napravio propust dali prilikom uvoza nije dobro ocitan broj ili prilikom kupoprodajnog ugovora koji ja imam.Ali gde sad naci carisnku deklaraciju??? Da po ovom broju iz saobracajne broj je 192A20002831747 a kod mene pocinje na plocici 192A1 pa nule valjda.Sta mi je ciniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SrdjanNS86

 

Broj motora u saobraćajnoj se ne poklapa sa stvarnim brojem motora?

 

Ne mora uopšte da bude propust bilo čiji, pa se može dogoditi da juriš propust kojeg nema i napraviš sebi potencijalni problem.

Npr. tvoj auto je uvežen u Srbiju sa brojem motora XXX. U carinskoj deklaraciji piše taj broj XXX. U potvrdi ABS-a piše taj broj XXX. Auto došao na plac. Ali, ispostavi se da je motor u problemu i da je preprodavcu najjeftinije rešenje zamena motora. Ubaci drugi polovni motor sa brojem YYY i oglasi ga.

Dođeš ti i kupiš auto sa brojem motora YYY. Odeš na prvu registraciju, niko to ništa nije ni gledao (proveravao), pogotovo pre 6 godina kad je i auto mogao da se registruje prvi put a da i ne vidi tehnički. Sve ove godine registruješ tako što niko nije gledao taj broj YYY, odnosno i onaj koji je gledao te puštao da prođeš uz malu čast. Svi ti tehnički pregledi unazad, tj. uspešan prolazak na njima su za državu dokaz da se broj motora u autu slagao sa brojem u saobraćajnoj. Kad eto, ove 2020. se ne slaže...tj. ti si ove godine ubacio drugi motor. Tako mogu da tumače i eto problema za tebe. Konstatovanje da se svih ovih godina u autu nalazi motor sa drugim brojem od onog u saobraćajnoj znači da su svi tehnički pregledi godinama unazad bili ustvari neregularni.

 

Zato je, čini mi se, bolja varijanta da ideš na to da se broj motora više ne vidi, da je korodirao (kao što su ti već rekli), nego da ispravljaš krivu Drinu...jer možda se ispostavi da uopšte i nije bila kriva.

Usput, koliko se sećam gomila nekih papira se daje Policiji kad se auto prvi put registruje u Srbiji, među njima je valjda i taj carinski, ili uverenje ABS-a...znaju to @totti i/ili @Dule 021 bolje.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi i na uverenju o ispitivanju moglo da se vidi broj motora? To bi trebalo da je isto merodavno kao dokument, pored papira o uvozu (btw, isti papir o uvozu ni ja nemam) ili gresim? Ofc carinski sigurno ima vecu snagu i tezinu od pomenutog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na carinskoj deklaraciji može da stoji da broj motora nije utvrđen, ali uverenje ABS-a se ne može dobiti u slučaju nečitkog broja motora, tj ne može se registrovati.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ostali brojevi se posle tih nula poklapaju? 
Ako se poklapaju znaci da je greska samo taj jedan broj 2 gde treba da stoji 1. 
Ako ga je taj kolega ocitao onda od PUS-a nema nista a po broju bih rekao da se radi o Stilu a koji je uglavnom imao kodnu oznaku ZFA192A1000 jer pod tom oznakom je imao 115ks iz JTD motora ali bilo je jos kodnih oznaka kao npr ZFA192A3000 sto je bio motor sa 80ks ako se ne varam i ZFA192A5000 sa 100ks. 
E sad kodna oznaka ZFA192A2000 je za motor benzinac od 2400 ccm a ti vozis dizelasa sto znaci da je greska ucinjena mozda i u samom MUP-u i da ti je odstampana saobracajna dozvola sa greskom a to veoma cesto znaju da urade. Ono sto mozes uciniti je da odes i trazis da ti donesu dosije od auta i tu mozes da vidis gde je nacinjena greska. 
U tom slucaju ne gine ti nova saobracajna dozvola koju ces naravno da platis ti iako su oni pogresili. Postavice se jedino pitanje kako si svo vreme prolazio na tehnickom pregledu ali ti reci da si redovno terao kola na tehnicki i da je svake godine sve bilo u redu. Naravno ako je greska samo u tom jednom broju. 

 

6CE4E940-65BE-4A6D-BD5E-E74CA009B5C0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Dule 021 said:

ali bilo je jos kodnih oznaka kao npr ZFA192A3000 sto je bio motor sa 80ks ako se ne varam i ZFA192A5000 sa 100ks.

Ubo si poentu, ali cisto da budemo precizni:

- sa ZFA pocinje VIN automobila, pa ide kodna oznaka modela (u ovom slucaju 192 za Stilo) i ostalih 11 karaktera su redni broj sasije sa vodecim nulama (npr. ZFA19200001234567, ukupno 17 karaktera);

- broj motora se sastoji od kodne oznake modela u koji je isao (ovde 192 za Stilo), kodne oznake motora (za JTD 115 je to A1000) i preostalih 7 karaktera rednog broja (npr. 192A10001234567);

Sto znaci da Stilo JTD 115 fabricki mora da ima broj motora koji pocinje sa 192A1000, kao sto Dule vec napisa.

Moj predlog za dodatnu kontrolu je da pogledas u ePer i proveris taj podatak. Tj. da preko VIN vidis broj motora sa kojim je izasao iz fabrike i da li se sa necim poklapa, a mozda pripomogne i u raspoznavanju. Pa ako onda moras sa salterusama, jbg...

 

Untitleddd.thumb.png.3697f419034db90623d1644130456893.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da prijavim da sam resio problem sa brojem motora ociscen od korozije toliko da se moze ocitati.Momci sa tehnickog su rekli da mora nova saobracajna dozvola.Ja sam pitao jel moram u SUP da trazim dosije o autu kaze nemora jedan broj je upitanju i vidno je sta je problem.U ponedeljak sam zakazao tehnicki i registraciju plus nova saobracajna i to sve izadje 30.920 dinara za 1.9 85kw 116ks 2002g Stila

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/12/2020 at 2:30 PM, SrdjanNS86 said:

Da prijavim da sam resio problem sa brojem motora ociscen od korozije toliko da se moze ocitati.Momci sa tehnickog su rekli da mora nova saobracajna dozvola.Ja sam pitao jel moram u SUP da trazim dosije o autu kaze nemora jedan broj je upitanju i vidno je sta je problem.U ponedeljak sam zakazao tehnicki i registraciju plus nova saobracajna i to sve izadje 30.920 dinara za 1.9 85kw 116ks 2002g Stila

Da se nadovezem.Kod nas u drzavi valjda na koga naletis trenutno na tehnickom tako i prodjes.Da napomenem da je isti tehnicki u pitanju samo sad kad sam imao zakazano trenutno je tu bio drugi covek a ne ovi sto su u subotu gledali u kakvom je stanju broj.Dodjem ja da odradim tehnicki racunajuci sve sam resio u subotu jer su rekli moze da se ocita raspozna ali da promenimo taj broj famozni,ali sad dolazi lik i kaze tesko se vide brojevi,vide se ali ne citko kako bi trebalo.I ja reko sta sad jel  moram na ukucavanje kaze vidi sad ga registruj ovako kako jeste nemoj bacati pare za taj jedan broj da radis novu saobracajnu kad svakako sledece godine dodjes mesec dana ranije i ja te posaljem na ukucavanje broja i tad radis i saobracajnu.Reko odlicno dogovoreno.I tako ja prodjem sve i bez citkog broja i bez  nove saobracajne :) i manje me izasla registracija.Cena ukucavanja u NS je 5000 i radi “Caruso” jedino oni imaju licencu i mislim da je u MUP oko 3000 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Policija pojačava kontrolu roka važenja registracione nalepnice

 

nalepnica.jpg

 

Uprava saobraćajne policije pojačaće kontrolu upravljanja vozilom nakon isteka roka važenja registracione nalepnice, a za otkrivanje i dokumentovanje prekršaja koristiće i kamere za video nadzor saobraćaja u gradovima, na autoputevima i graničnim prelazima, kao i nove kamere na patrolnim vozilima, saopštio je MUP.

Kako prenosi FoNet, u saopštenju se podseća da nakon 60 dana od dana isteka važenja registracione nalepnice, nije moguće produžiti njeno važenje sa istom registarskom oznakom, već je neophodno vratiti registarske tablice i podneti zahtev za izdavanje nove saobraćajne dozvole i registarskih tablica, što značajno uvećava troškove produžetka registracije. Vozačima koji u saobraćaju budu zatečeni da upravljaju vozilom kome je istekao rok važenja registracione nalepnice, saobraćajna policja će izdati prekršajni nalog, isključiti vozilo iz saobraćaja i od vozača oduzeti registarske tablice.

 

Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima propisano je da motorno i priključno vozilo ne sme da učestvuje u saobraćaju na putu nakon isteka roka važenja registracione nalepnice. Vlasnik, odnosno korisnik registrovanog vozila, koji u roku od 60 dana od dana isteka važenja registracione nalepnice ne podnese zahtev za izdavanje nove registracione nalepnice, dužan je da vrati registarske tablice organu koji ih je izdao, čak i kada takvo vozilo ne koristi u saobraćaju. Za vlasnike, odnosno korisnike vozila koji ne vrate registarske tablice u roku od 60 dana od dana isteka važenja registracione nalepnice, Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima je propisana novčana kazna u iznosu od 10.000 do 20.000 dinara, ukoliko je vlasnik, odnosno korisnik fizičko lice, novčana kazna u fiksnom iznosu od 20.000 dinara ukoliko je vlasnik, odnosno korisnik preduzetnik i novčana kazna od 50.000 do 600.000 dinara ukoliko je vlasnik, odnosno korisnik pravno lice, podsetio je MUP.

 

Upozoreno je i da u slučaju saobraćajne nezgode koju izazove vozač vozila kome je istekao rok važenja registracione nalepnice, odnosno rok polise osiguranja, štetu nadoknađuje Udruženje osiguravača Srbije, ali se nakon toga, regresni zahtev u visini isplaćenog iznosa naknade štete, kamate, sudskih i drugih troškova, ostvaruje od vlasnika vozila, bez obzira na to ko je upravljao vozilom u nezgodi.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato kupiti motokultivator/frezu.. Nit treba registracija, nit vas iko zaustavlja, a jos manje treba da se registruje, ne treba vozacka ni PSP. Osvetljenje ne treba a i ako budete krivi samo krenete da kukumacete da ste nacionalna manjina i resen problem 1/1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih članstvo ili administratore  za preporuku iskustva ..

 

Gde se naručiti za tehnički pregled i završavanje administracije ( uplatnice ,osnovne polise)  za produženje saobraćajne doz.  u Beogradu.?

Nisam u Srbiji trenutno , unapred 2 nedelje  bih rezervisao termin na mestu gde bih potencijalno mogao sve da završim i dobijem novu nalepnicu .
 Hteo bih duga  čekanja u MUP Novi Beograd da izbegnem - iskustvo iz ranijih god.

Auto je Grande Punto JTD 1,3  , ispravan ,održavan. Ne očekujem neke komplikacije oko tehničkog.

 

Znači , bio bih zahvalan za preporuku za mesto gde bih mogao sve gore opisano da završim u 1 danu  , eventualno dva,  korektno , pošteno , sigurno.

 

Hvala , pozz svima

Oliver

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala  FLCS Princ   ali  izgleda da je Balkan Auto puko  .... niti se javljaju nti imaju korektne kontakt podatke stavljene na web site u ...

 

Ima li ko kakav konkretan predlog za tehniči i produženje reg. ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@endorfin13 probaj ovde 

https://m.facebook.com/BS-Engines-100129028541315/?__tn__=C-R

 

BS engines, kružni put, Resnik 

Izdaju nalepnice

 

Takođe, u Resniku Accel Max agencija. Kod njih sam registrovao redovno auto, ali nisu izdavali nalepnice već čekali za tebe. Opet, meni nije bio problem da odem sam da predam u SUP-u jer u SUP Rakovica nisam čekao duže od 10tak minuta nikad, a pritom od skoro ima u Resniku SUP i u Belom potoku.

 

 

Ne znam koliko ti je ovo blizu/daleko, ali stvarno ima gomila agencija koja sad štampa nalepnice. 

Evo pretraži po opštini pa zovi redom

 

http://www.super-registracija-vozila.rs/registracija-i-tehnicki-pregled-vozila-beograd-rakovica

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...