Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

polovniautomobili.jpg PolovniAutomobili video: Zašto obavezno treba da uradite prenos vlasništva?

 

U snimku koji smo napravili pre proglašenja pandemije bavili smo se procedurom prenosa vozila.

Nije tajna da veliki broj naših vozača, gotovo po navici, odlaže prenos upravo kupljenog polovnog vozila. Neki to čine zbog izbegavanja dodatnog troška prilikom kupovine, drugi zato što smatraju da je dovoljno imati ovlašćenje za korišćenje vozila. U ovom snimku bavili smo se problematikom vremenskog okvira koji je potreban za prenos vlasništva, kao i mogućim posledicama po prodavca, ali i kupca ukoliko se prenos ne izvrši neposredno nakon kupovine:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korisno je svakako pogledati, ali prica ponovljena ovde ko zna koliko puta iz najbolje namere.

I opet ima ljudi koji gledaju kratkorocnu ustedu, pa dolaze ovde sa raznoraznim problemima sa kojekakvim ovlascenjima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno (naizgled logicno) pitanje.Ako hocu da prebacim premijski stepen osiguranja sa starog na novi auto,razumem da mi treba kupoprodajni ugovor i kopija stare polise.Ali sta ako je istegla registracija starog auta,samim tim i polisa vise ne vazi,mogu li u tom slucaju prebaciti premijski stepen samo sa kopijom stare (u tom trenutku ne vazece) polise?Stari auto je u tom trenutku i dalje neprodat,samo je istekla registracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od datuma početka do datuma završetka trajanja osiguranja, važe njihove obaveze prema tebi. Posle toga samo ako imaš brata ili kuma u osiguranju.

 

Nego, čisto informativno za ostale članove foruma.

Imao sam više ponuda i poziva za moja dva oglasa, koja, uzgred, više i ne podižem. Od svih, izdvojiše se tri falš savesna kupca/prikrivena preprodavca.

Sva trojica su kupovala auto za, pazi sad, tasta koji živi daleko od Bgd-a pa ako može ovlašćenje da se čovek ne deranžira a on će posle prema savesti da prenese auto na sebe. Sva trojica su se predstavili kao suosnivači ovog foruma. Na moju molbu da pokažu članske karte ili da kažu pod kojim nick-om se prijavljuju na forum, dobio sam odgovore dostojne nivoa Diznijevih crtanih filmova, čak malo ispod toga.

 

Korona je uzela svoj danak u glavama ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim za savet/predlog,sta je po vama najbolje da radim u ovoj situaciji. Stari auto jos nisam prodao,a registracija mu istice 11.maja.Posto se auto ne vozi,nameravam da cekam do 60 dana od isteka registracije,ne bi li dobio jos vremena za eventualnu prodaju (da ne trosim pare sada i da bi novi kupac u tom vremenu mogao registrovati na svoje ime).Ako se ne proda,trebalo bi da ga ponovo registrujem na svoje ime,jel tako? Mozda bi bilo glupo da isteknu tih 60 dana pa da ga odjavljujem,vracam tablice...itd.Sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mitros Čim bude prošlo 60 dana, ti ili novi vlasnik ćete svakako imati trošak od 50-ak € za nove tablice, saobraćajnu i nalepnicu. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Axic said:

@mitros Čim bude prošlo 60 dana, ti ili novi vlasnik ćete svakako imati trošak od 50-ak € za nove tablice, saobraćajnu i nalepnicu. 

Znaci bolje da ne dozvolim da prodje tih 60 dana.?

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, mitros said:

Znaci bolje da ne dozvolim da prodje tih 60 dana.?

Zavisi ko casti za nove table :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam u toku - je li ovo fora za poziranje ili je stvarno izvodljivo :) ? Ako jeste, da li je moguce birati dimenzije i koliko kosta to zadovoljstvo?

Prava stvar za Alfe, koju obicne table zestoko nagrde kako ih vecina montira. Jos kada im nabudze plasticni ram koji strci na sve strane :sick: ...

Da imam nekretninu :) , mislim da ne bih pitao sta kosta, vrhunski izgleda na autu. Cak mi je i mnogo bolja fora, od pojedinih koji bace 700 EUR i ispisu nesto custom na tablicu, a bez ikakve originalnosti ili duha (cast izuzecima).

 

5330bf3681e6-1920x1080.thumb.jpg.70aa7312c1589aa0605ca861c35f326b.jpg 03212dc27c1f-1920x1080.thumb.jpg.3b4bac59393d96aa3ed51d0e8dfa883e.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je poziranje.... :ermm: Cim nema po netu FOTO + VIDEO i "necete verovati kako tablice izgledaju" tesko da je ovo realno....a da je lepse-jeste:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najzad prodadoh auto.Uradili smo odmah prenos,ali je registracija i saobracajna i dalje na mene.I kome sada stizu eventualne kazne???:rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se zavrsi proces u poreskoj, sa potvrdom o placenom porezu ide se u MUP za novu saobracajnu, kako bi se promenilo vlasnistvo i u policijskoj upravi. Ako ostaje isto registraciono podrucje, potrebna je samo nova saobracajna. Ako se menja registraciono podrucje, ide odjava, pa registracija u novom mestu (nove tablice+nova saobracajna). Koliko se secam.

Dok se i to ne finalizuje, ti si i dalje ponosni vlasnik :) svega sto stigne. Kao i dosta stvari kod nas - nelogicno ali je tako. Iako je i potpisan ugovor i placen porez i auto odavno u tudjem posedu. Bas se i SAT bavio tom problematikom skoro, pa mozes da pogledas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, posto se cesto desi da ni osiguranje ne prebaci kupac na sebe (tesko mu il nema vremena) ako dodje do udesa iako si apsolutno sve pre toga preneo osim navedenog, budi siguran da ce te osiguravajuca kuca pitati ili traziti informacije od tebe u slucaju nezgode. Ofc, dovoljan im je FK ugovora i ako imas skeniran prenos iz poreske, odlicno. Meni se desilo da je novi vlasnik imao saobracajku i meni stiglo iz osiguracajuce kuce, i to dan pred more. Rok mi je bio tri 3) dana da im dostavim info/dokumentaciju a bio petak... Pa ti gledaj. Ofc, nije bilo problema ali da sam otisao na more.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kada kolega pomenu osiguranje - ako si imao prvi premijski stepen, obavezno ga prenesi na novi auto. Ako nisi uspeo sada, bar za iducu registraciju, potreban ti je overen kupoprodajni ugovor i kopija polise starog auta.

Dodatno sto je od 1. juna povecan popust za 1. premijski stepen, sa 15% na 25%. Sto je sada npr. oko 4000 din u mom slucaju (140 KS).

Jos gore je (ako ne daj Boze) skrivis udes - ode nizbrdo u nize stepene, gde primetno vise deru sa polisom iducih godina ako se spustis sa default 4., nego sa 1. stepena. Naravno da ti u osiguranju niko na to nece skrenuti paznju :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad jbg,kupac me zamolio da ne menjamo sad tablice i saobracajnu jer je iz Ivanjice.Samo smo uradili KP ugovor i prenos.Valjda mi je to dovoljno da prilozim ako on nesto skrivi.
Auto koji sam prodao i sada registrovao,sad ima 1. premijski stepen,ali ne mogu sada da prebacim jer sam novi auto registrovao u martu.Ne moze UNAZAD,mada sam negde procitao da moze da se ide u osiguravajucu kucu i da tamo ''nesto isprave'' u polisi.:rtfm:
Sad treba da vozim skoro godinu dana sa 4 stepenom,a fakticki mi sleduje 1.Bar znam za sledecu registraciju.Pominjes da mi treba kopija polise starog auta i OVEREN KP ugovor,u agenciji su nam dali fotokopiju ugovora, jel to dovoljno,tj ne mora OVERENA fotokopija ugovora?

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na saobracajnoj tvoje ime (na koga se vodi),a da li ce kupac biti posten da pokaze KP i plati kazne ako npr ga uhvati kamera za zutu traku, crveno svetlo (samo najbanalnije stvari navedene) itd...mozemo svi samo nagadjati. Kad pomislim da je nekome trosak 100e mnogo da nesto 'novo njegovo' bude zaista njegovo, takodje pomislim kako je lose kada neko ko jos uvek vozi auto koji se vodi na mene pocne da nize kazne i sve idu na moju adresu. Da li ce KP i prenos apsolutnih prava da regulise sve to, mozda, ali svakako one u policiji i poreskoj boli uvo jer je adresa vlasnika poznata, makar on ne bio vlasnik trenutno (zbog zamene saobracajne i tablica). Bitno je naplatiti, jos ako ide kamata, ijahaha

Think bout that..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

JBG,mislio sam da prenos resava sve to ali uvek ima nadleznih koji se prave ludi i naivni.

Nema kupac valjda sta da bude posten i pokazuje,mene ce juriti pa cu ja pokazati KP ugovor.Pa nek se oni gombaju sa njim.Jel tako.Ili možda...:innocent:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo si bespotrebno sebi zakomplikovao zivot :) ... Umesto da si prodao, overio ugovor, platio porez, odjavio auto (ako ide u drugo registarsko podrucje) i zavrsio pricu... Imao bi mirnu glavu, ne bi zavisio od drugih, prebacen 1. stepen osiguranja na novi auto... Razumem situaciju kod nas, ali nikako ne razumem da "mora" da se kupi bas taj auto, a nema se sitno (u odnosu na njegovu vrednost) da se prevede i odrade neophodni servisi. Kupis onda nesto jeftinije i odradis sve po PS.

I takodje ne razumem to natezanje izmedju kupca i prodavca za isti taj iznos. Pa valjda je u interesu i jednoj i drugoj strani da i pravno kompletno budu pokriveni za to sto su prodali/kupili. Jos su kazne i najmanji problem, mozes i u ovoj temi da procitas sa kakvim su sve kukumavkama i problemima ljudi ovde dolazili zbog procedure koja nije zavrsena do kraja. Pisah vec - pa bivsi Stilo mi je otisao sa maltene punim rezervoarom, gorivo u njemu je vredelo skoro kao iznos poreza (koji sam btw ja platio u dogovoru sa kupcem). Najbolje da sam i tu kalkulisao koliko cu goriva da potrosim dok je kod mene ili jos gore da sam bio "Srki" i pokusao da izvucem naftu iz rezervoara u kantu :D . Auto najnormalnije vozen i odrzavan kao da ostaje kod mene, bukvalno do dana kada je kupac preuzeo kljuceve. A kad si drugar i otvoren za dogovor i saradnju, sve to neko odozgo vidi i vrati se pri kupovini sledeceg auta, bar je moje iskustvo takvo.

Znamo svi koliko kostaju jos te pi*ljive nove tablice i saobracajna, koje kupac nije hteo da plati. Zbog kojih ces do daljnjeg da strepis koliko je taj neko savestan, da li ce auto zavrsiti kod nekog drugog, a kupio je od tebe stvar koja vredi par soma ;) . Dok ce iste te tablice i saobracajnu pogoreti kroz auspuh za 20 dana.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem te sve,ali situacija je ovak'a,kupac je iz Ivanjice,LK mu je odande,a radi ovde i ovde ima firmu.To je jedini razlog,dok se on ne odjavi odande.Nije u pitanju nikakvo natezanje oko cene odjave niti da nije hteo da plati,sve zajedno sa novim tablama je 4200.Tako nam rece covek iz agencije.Nego sad drugo razmisljam,on ne moze da registruje ili nesto slicno bez mene,jel da?E pa tu ga eventualno cekam.:wub:On jedino mora da nosi KP ugovor sa sobom kad vozi auto.Ovo je bolja varijanta,nego da sam mu dao ovlascenje da moze sve da radi bez mene.
A 1. stepen i onako nisam mogao sad da prebacim,mada sam negde procitao da moze da se ide u osiguravajucu kucu i da tamo ''nesto isprave'' u polisi

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, ISV_01 said:
ali svakako one u policiji i poreskoj boli uvo


Komunalna npr... odneseš im ugovor o rentiranju vozila, sa sve skeniranim dokumentima korisnika. Ali oni kažu: nama treba izjava korisnika da je on načinio prekršaj i to overena kod notara

Zabole korisnika baš

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti

 

Ne može sa komunalnom slična fora kao sa Parking servisom?

 

Odnosno:

lik iznajmi auto, tu je ugovor, tu su njegova dokumenta i zamrznuta sredstva sa kartice i/ili depozit. U danu kad po ugovoru treba da vrati auto, proveri se malo ranije sa Parking Servisom ima li izdatih kazni za tablice te i te (pre je išlo fonom, nešto sam čuo da duže vreme već imaju sajt za provere). Ako oni kažu da ima kazaće i koji je iznos ukupno. Pita se lik kad vraća vozilo ima li šta da kaže po pitanju kazni. Ako slaže i kaže ''da nema ništa'', predoči mu se podatak da je proverom u sistemu utvrđeno da postoji kazna i naplati se odmah od depozita, ili se ne vrate sva sredstva sa kartice (mada može posle da se pravi lud kod svoje Banke, naročito ako je stranac....bolje zato od depozita), i kad kazna stigne i treba da se plati, pare od njega su već uzete (a, obično se uzme i malo više od samog iznosa kazne ''za uslugu'' :D).

 

E sad... ne znam postoji li ista fora provere sa komunalcima po tablicama jesu li izdavali kaznu u poslednjih 2-3-5-10 dana (ili koliko je već auto bio izdat)...i onda se opet pare za kaznu, koja će stići, uzmu odmah od lika (plus deo preko tog iznosa ''za uslugu'') kad dođe da vrati auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to ok ako se uzima depozit prilikom najma. Ali velika većina ga ne uzima iz razloga daleko obimnijeg poslovanja... jbg, mač sa dve oštrice.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...