Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Proveri kod poreske uprave, notari ce da ti zavrse svoj deo posla. Samo posaljes mail i navedes razlog "hitnosti", i odredice ti termin kada da dodjes. Ja sam overio jednu kopiju jos 25.3 :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davno sam kupovao prethodni auto pa pojma nemam kako sad to sve ide. U slucaju da notar prihvati da mi zavrsi papire,kako cemo sa starim gospodinom? :) Nadam se da bi neko mogao umesto njega dostaviti potrebna dokumenta. U svakom slucaju sam poslao mejl,nadam se da ce se neko udostojiti da odgovori pa javljam,mozda jos nekom zatreba,mada cisto sumnjam. Ja sam nasao dobru ponudu,u suprotnom bih strpljivo cekao da prodje ova situacija pa onda realizovao kupoprodaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da uradite prenos vlasništva automobila dok traje vanredno stanje?

 

prenos_vlasnistva.jpg

 

Kad kupujete automobil sa auto-placa tu je situacija nešto lakša jer ne morate da pravite kupoprodajni ugovor i plaćate porez na prenos vlasništva. Međutim, ako želite da auto kupite od fizičkog lica, odnosno ako želite da prodate svoj automobil, morate da overite kupoprodajni ugovor. Overavanje je donedavno bilo problematično pošto kod nekih notara nije moglo da se obavi, kod drugih je moglo uz određene uslove i slično. Na sreću, sada se situacija gotovo normalizovala. Notari su počeli da overavaju kupoprodajne ugovore za automobile. Ne možemo da garantujemo za sve, ali kod desetak notara su nam potvrdili da sve funkcioniše.

 

Naglašavamo da obavezno prvo pozovete telefonom kako biste zakazali dolazak i dobili druge informacije. Naime - procedura prijema stranaka nije ista kod svih.

Spisak notara i brojeve telefona možete da vidite klikom na ovaj link.  

 

Plaćanje poreza na prenos
Iako su šalteri poreskih uprava zatvoreni, moguće je platiti porez na prenos apsolutnih prava nad vozilom. To je moguće obaviti na dva načina - elektronskim putem ili slanjem poštom.

1. Slanje dokumentacije poštom - poresku prijavu PPI-4 u papirnom obliku fizička lica mogu da podnesu putem pošte nadležnoj filijali Poreske uprave prema mestu prebivališta, odnosno boravišta prodavca. Poresku prijavu PPI-4 možete da nađete u .pdf formatu klikom na ovaj link, odštampate i popunite ručno. Obavezno se dostavlja i prateća dokumentacija:

- Overen primerak kupoprodajnog ugovora – original (jedan je dovoljan) 
- Očitana saobraćajna dozvola 
- Očitana lična karta kupca i prodavca

 

2. Elektronskim putem - poreska prijava PPI-4 se može podneti u elektronskom obliku preko portala Poreske uprave e-Porezi. U tom slučaju je neophodno da podnosilac poseduje kvalifikovani elektronski sertifikat sa čipom izdatim od strane jednog od sertifikacionog tela u Srbiji. Prilikom podnošenja prijave u elektronskom obliku prateća dokumentacija (overen kupoprodajni ugovor i saobraćajna dozvola) se u pdf, jpg. ili png. formatu dostavlja u prilogu prijave. Poreski obveznik poresku prijavu može podneti i elektronskim putem na email adrese za prijem podnesaka, čiji spisak možete pronaći klikom ovde. Nadležna filijala na osnovu poreske prijave i dostavljene dokumentacije utvrđuje rešenjem poresku obavezu poreza na prenos apsolutnih prava. Poresko rešenje na zahtev poreskog obveznika može biti dostavljeno putem pošte ili putem elektronske pošte.

 

MUP - kako se obavlja prenos vlasništva, odjava i slično?
Pošto ne rade šalteri ostaje pitanje kako funkcioniše prenos vlasništva, odjava vozila od strane prethodnog vlasnika, dobijanje nove saobraćajne i tablica i slično. Od MUP-a smo dobili sledeća objašnjenja:

Za vreme vanrednog stanja, lice koje je kupilo vozilo koje je registrovano u Srbiji može, preporučenom pošiljkom, nadležnom organu unutrašnjih poslova podneti zahtev za izdavanje nove saobraćajne dozvole zbog promene vlasnika vozila. Ako je vozilo bilo registrovano u drugom registarskom području, a nije odjavljeno, novi vlasnik uz zahtev dostavlja i registarske tablice vozila i (umesto prethodnog vlasnika) može podneti zahtev za odjavu vozila. U tom slučaju organ kome je podnet zahtev za promenu vlasnika, po službenoj dužnosti vrši odjavu vozila, donosi odluku o zahtevu za promenu vlasnika vozila i telefonskim putem kontaktira podnosioca u vezi uručenja potvrde o registraciji, registracione nalepnice i registarskih tablica. Novi vlasnik uz zahtev treba da priloži: originale dokaza o vlasništvu i svih drugih propisanih dokaza; fotokopiju lične karte i da na zahtevu upiše broj kontakt telefona.

 

Autor: Dragan Romčević

 

preuzeto sa - polovniautomobili.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/7/2020 at 1:20 PM, bane1321 said:

Upravo zakazah tehnički na Mirijevu, M&R, imaju slobodnih termina od ponedeljka, 13.04.

Telefon: 011 7475555

Je l' to onaj tehnicki gde je i samousluzna perionica? Na odvajanju puteva.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stilisa

Jeste!

On 4/14/2020 at 1:35 PM, bane1321 said:

Ma naravno, nego nisam hteo da se ponavljam! Zato sam I stavio u prvom postu koje termine imaju slobodne!

Primaju I cekove, a karticama se moze platiti samo tehnicki pregled. Za one koji poznaju Mirijevo, nalaze se na "precici" za Smederevac, na racvanju puteva, kod samousluzne perionice!

 

I jos jedan info za Mirijevo-Karaburmu, TAMS Misic ne radi za vreme vanrednog stanja, da neko ne pokusava bezveze!

:secret:

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos par strana unazad i ne videh.... :( A zbunilo me sto im pise R&R na zgradi :D Svracao u petak, kazu tek 04.maja. Videh ovde tvoj post, okrenem neznajuci da je to ta, kaze ima termin u ponedeljak u 11:50 :D Reko' top! Pa da proverim samo da li sam na pravoj adresi. To je to. Hvala :innocent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane1321 @Stilisa

Svo vreme mi ime nesto deluje poznato :huh: ... Setim se, malo prelistam i nadjem sledece :) , Bandzula to je ovo?

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/70953-mr-konsalting-tehnički-pregled/

 

 

Ali bilo je aktuelno pre neku godinu, treba videti imamo li jos uvek neku saradnju sa njima. Imalo je lepih popusta za clanove kluba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrseno danas sve, stvarno prijatna i brza ekipa. :) Jos kafic da je radio da ugodjaj bude potpun....nesto sredjuju tako da ce verovatno proraditi nekad.  Reg. za moju cezu izasla 32.400 3.premijski stepen....eto cisto neki orjentir. Negde su mi uzeli jedan premijski stepen, da l' na prosloj ili ovoj ne znam, bacio sam staru polisu. :( Trebao bi da sam drugi, ali nema veze. Em mi istekla, em mi blizu, ne pitam sta kosta :D

Edited by Stilisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno smo svaki vikend nakon pranja koristili taj kafić! :P

A onda je kvalitet perionice naglo pao jedno dve godine! U međuvremenu zatvorili kafić i roštilj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da proverim,1. uslov da prebacim premijski stepen osiguranja sa starog na novi auto,je da prodam stari uz obavezan prenos na novog vlasnika,(znaci u tom slucaju,nista da novi vlasnik vozi na ovlascenje itd)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, mitros said:

znaci u tom slucaju,nista da novi vlasnik vozi na ovlascenje itd

100 puta savetovano, da se iz 100 razloga uradi prenos. Ko zna koliko ih je dolazilo ovde za sve ove godine, da place i cese se po glavi zbog posledica.

Tako da si u svakom slucaju na dobitku ;) , nije mi jasno da ljudi na cenu auta skrtare na sici za prevod. A mirna glava i kupcu i prodavcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to jasno - za prodavce.Ali po mom iskustvu kupac je istresao zadnje pare za kupovinu, cesto se i uzajmio,i nema vise ni dinar(evro).I onda kuka i moli da se uradi ovlascenje.:rtfm:

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npr., pri prodaji zadnjeg auta sam i platio porez i zavrsio sve licno u poreskoj (porez u stvari formalno i placa prodavac na svojoj opstini).

U oglasu je stajalo naglaseno da je prevod obavezan, pa moze bilo ko da kuka i moli koliko hoce. Hvala Bogu, pa sam poslovao sa razumnim kolegom sa foruma i dogovorili smo se oko konacnih cifara bukvalno za minut. A auto je otisao sa vise vrednosti dizela u rezervoaru, nego sto je bio iznos poreza (nepunih 50-ak EUR za Stila tada).

Toliko o cepanju dlake na dva dela, ako su ljudi obostrano korektni. Kada se dogovara ovlascenje sve moze i sve je bajno. Dovoljno je vratiti se malo unazad na ovoj temi i procitati bukvalno kukanja i hvatanja za glavu - oko raznih problema, trazenja bivseg vlasnika, oko kasnije prodaje, pristiglih ili nenaplacenih kazni, kojekakvih "ovlascenja na ovlascenja" itd... Zato uvek savetujemo da se odradi prevod, i prodavcu i kupcu mirna glava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo registrovan GP, 2007, 1.3 90ks -22.500. Sada sam 3 stepen pa je osiguranje 500 din manje, ali je ukupna registracija skuplja nego prošle godine zbog tehničkog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricao malo pre sa drugarom, radi registracije i to... Kaže mi da ako imam ovlašćenje, taj auto ne mogu preneti na sebe? Samo na treće lice ili da sa vlasnikom pravim novi ugovor?
Kaže nema veze šta piše u ovlašćenju...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi šta piše u ovlašćenju. 

Treba osim onog standardnog da upravlja, da otuđi da piše i na sebe da prepiše (prevede, prenese vlasništvo) ili tako nekako formulisano. ako ne piše onda ne može.

Barem je tako bilo, ako nisu nešto izmenili

Edited by Joker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni baš reče da nema veze dal to piše u ovlašćenju,sve jedno ne dozvoljavaju.

Žena će da dobije auto i ako nema dozvolu :D

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmenjeno ljudi jos pre neku godinu.Ne mozes vise sam na sebe da preneses.U startu treba uraditi na sebe i jos nekog,npr kao ja na sebe i sina. i posle je sin preneo na mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tebi, ti meni, on njemu, ti sebi :lol: ... Ili ovlascenja u svom punom sjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,zna li se da li napokon famozni notari pocinju sa normalnim radom i isto tako me poreska uprava zanima? Konkretno me za Zemun zanima... I da li je bolje da uradim ugovor u poklonu,imajuci u vidu koliko su tamo azurni?

Edited by NeLePFC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko moje skorašnje iskustvo je da se rešenje poreske čeka bar 7 dana osim ako ne postoji neki opravdani razlog za hitnost. Ovo sam čuo od par ljudi (Nbg, Rakovica opštine), kao i ovde u NS. 
Kad će početi da rade, mislim da niko ne zna jer nisam video najave da počinju, a i kad počnu krenuće redovi, čekanja makar u prvom talasu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cujem da je u Zemunu daleko duze cekanje, zato i pitam :) Kazu ljudi jos pre vanrednog stanja se cekalo po mesec dana. E sad nisam najbolje upucen u papirologiju,jel mogu neki zajeb da napravim ukoliko odradimo ugovor u poklonu pa platim porez kod mene u gradu? Mislim da bi bilo znatno brze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugovor o poklonu takodje prolazi proceduru u poreskoj. U Zemunu se čeka najduže u Beogradu, a procedura traje manje od jednog činovničkog radnog dana, kada imaš vezu naravno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...