Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

1 hour ago, dekirs said:

Sreca pa sam nasao tehnicki gde se ne zakazuje nego dodjes pa cekas

Kakav si ti to moderator :thumbdown: :lol: ?

Napises koji tehnicki, adresa, kontakt, radno vreme... Sutra kad zavrsis napises nam cenu tehnickog i njihove usluge (na standardnu papirologiju), je li odmah stigla nalepnica... Pih, kakav covek :D .

Sad bez zezanja, i mene interesuje posto mi registracija stize polovinom maja. A u normalnim okolnostima sam to uvek radio mesec dana ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zakazah tehnički na Mirijevu, M&R, imaju slobodnih termina od ponedeljka, 13.04.

Telefon: 011 7475555

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema tu sada mnogo polemike. Nadjes blagovremeno tehnicki koji radi ( a rade samo oni koji mogu da izdaju nalepnice), zakazes termin za tehnicki pregled i to je sve. Ja sam prosle nedelje registrovao tako i to na ovlascenje. Eto , da vam moderator kaze :D 30200din za Fiat stilo jtd 85kw, premijski stepen 1

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecina ima slobodne termine od ponedeljka ili utorka, ali meni to ne odgovara jer mi istice 12.04 reg.

Zeleni talas, na Ceraku je tehnicki, sutra cu da napisem kako je proslo. Oni su okej, pre sam Puntica vozio kod njih i Stila jednom ako se dobro secam.

 

39 minutes ago, ISV_01 said:

Ili gratis optiku trapa

 

Radio sam ja skoro samo nisam okacio sliku ko Horvat, znam kako je on prosao poslednji put :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora samo kod onih što izdaju nalepnice. 

Drugar je prošle nedelje zvao par tehničkih u NS koji izdaju nalepnice i svugde se čeka po 7-15 dana. Na moj nagovor nazvao je Autorad i pitao da li može da donese tehnički, da mu odrade ostalu papirologiju, dobio je odgovor da može. 

Našao je tehnički danas za sutra (AutoLika) i odradio samo tehnički. Sa tim papirom u Autorad i završio sve u jednom danu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ističe 14. Nisam kod njih nikada radio, a najbliži su mi. Tehnički gde sam svake godine odlazio, ne mogu uopšte telefonom da dobijem već dve nedelje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Henex ne radi, Sunce tek od 22og ima slobodan termin, Golden Star ugasen broj, neki na Sajmistu tek od utorka, jos tipa 3,4 agencije sam okrenuo svi od utorka, Arena Express isto od utorka termin.

Da znate da planirate nedelju dana unapred ako vam ide uskoro registracija..

Okrenuo Zeleni talas, covek mi rekao nema zakazivanja od 7 radimo, budi u pola 7 ispred. Meni jos bolje, zavrsim to do 8 i kuci :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osecam kad dodjes u pola 7 klapna tj provalis da nije samo to tebi palo na pamet. :D 

Btw, ja sam pre 2 nedelje zakazao dan ranije u Avala filmu i zavrsio sve za pola sata.

Edited by skile86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bice sigurno dvoje troje njih, kontam bicu drugi na redu :D

Zvao sam Avala film prvi termin tek u utorak.. A komsija pre 2 nedelje isto zakazao dan ranije i zavrsio sve :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko neke info o 1.registraciji.Kolko se ceka,ja poslao u MUP sve papire proslog petka,tj pre 11 dana i jos nista,a neko rece da se ceka 3-5 dana???

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, mitros said:

Ima li neko neke info o 1.registraciji.Kolko se ceka,ja poslao u MUP sve papire proslog petka,tj pre 11 dana i jos nista,a neko rece da se ceka 3-5 dana???

Piše i na sajtu zvanično saopštenje čeka se od 3 do 5 dana. Okreni stanicu pa pitaj, možda su papiri nepotpuni.

Inače mene interesuje šta vam sve rade na tehničkom, tamo gde vozite vaše automobile pred registraciju i da li tjuning utiče na cenu registracije? Takođe ima li ko bilo kakav papir da nam pokaže, da vidimo kako izgleda kada vadite za neku posebnu doradu na automobilu (folije, spojleri itd...)

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Bugeera said:

Inače mene interesuje šta vam sve rade na tehničkom, tamo gde vozite vaše automobile pred registraciju i da li tjuning utiče na cenu registracije?

Sta ima da nam rade :) , parkiras, sacekas pola sata i auto ili prolazi ili ne prolazi tehnicki. Tuning ne utice, u slucaju da auto zadovoljava propisane parametre izduva, koji se jos samo godinu dana predocavaju vlasniku. A od iduce godine bi trebalo i da se sankcionise, tj. takav auto nece moci da prodje tehnicki.

A oko stylinga, pisali su ljudi primere za folije, i proceduru i cene i slike, pa pogledaj pomocu Search. Kada je atest krenuo, morao si sam da trcis i zavrsavas papirologiju, u medjuvremenu je nesto od taksi ukinuto, a i deo moze da se zavrsi i plati na mestu ugradnje, pa ostaje jos tehnicki. To je ono za sta je nedavno uveden atest i sto se najcesce radi (ako pricamo o estetskim prepravkama). Za ostale "smiling" detalje znaju da budu poprilicno rigorozni, kako naletis. Po meni i opravdano, a sve zbog ekstremne manjine zbog koje ispasta vecina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo korigujem pitanje, imao si vozilo 140/150 konja, uzmeš i čipuješ ga na 180/190, povećava li se cena registracije tad ili ti ide po fabrici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bugeera

 

A, gde se vidi (kad parkiraš auto na tehničkom pregledu) koliko KS ima? :) 

Možeš da imaš problem eventualno zbog izduvnih gasova na čipovanom autu, ali ni to nije pod automatski da čim se čipuje auto onda sigurno ima taj problem...

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojma nemam, zato i pitam. Nikad nisam ulazio tamo, vidim imaju neke silne aparature, valjke, kanal, 45 minuta nešto drndaju, pa šta znam reko možda mere sve živo. Ne znam više ni sam, pre koju godinu, oteram, sačekam napolju 5 minuta, uđem platim i teraj :D
Piše li negde tačno šta sme šta ne sme? Kako ovi na tehničkom uopšte znaju za šta da te cimaju ili ne. Recimo trepavice one kad zalepe na Kupera, kako koj moj on sad zna da to nije fabrička oprema, neka specijalna edicija woman secret... Kako zna kakav gril napred treba da stoji, koji bedž, da li je folija ili fabričko tamnjeno (predpostavljam da na staklu ima neka oznaka al šta znam), recimo nisi imao hromirani retrovizor pa ga staviš, kako on zna šta je bilo originalno od opreme itd... To mi nije jasno pa ako neko može da pojasni ili da gurne neki link

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam molbu za savet kolege.
Naime, promenio sam auto, nije više Fiat, ali i dalje pratim aktivno forum baš zato što nije strogo ograničen na Fiatova vozila.
Nisam uspeo da odradim porez, svaki put kada sam kontaktirao poresku, dobijao sam različite informacije. Možda bude nekome od koristi. Prvo predati na pisarnici u 29-og novembra. Zovem tamo, kažu ne predavati, već skenirati i poslati e-mailom, dobijem adrese od njih i pošaljem. Čekam 10 dana, šaljem mejlove za povratnu neku informaciju, ništa. Nazovem, kažu e ne tako, već poslati preporučeno. Kako mi se približavala registracija, zamolim čoveka od koga sam kupio auto da registrujemo ponovo na njega, pa kada se stanje normalizuje odradimo prenos. Da ne pričam da su mi kod notara zvali policiju da me hapse kada smo išli da overimo kupoprodajni ugovor, ja zvao dan ranije kažu može, mi dođemo kažu e to je bilo juče, danas ne može i pokaže mi rukom na vrata. Policiju je zvala, jer sam tražio njeno ime i tražio njenog pretpostavljenog!!! Ljudi sa kojima sam došao me izvuku napolje, otišao sam bio u crveno, a već je bilo vanredno stanje i ko zna šta bi mi nakarikala da sam uradio ili rekao, a ona meni kao psu rukom na vrata. Odužio sam, i opet iznervirao zbog te kučke. Uglavnom, uspeli smo da odradimo na drugom mestu overu.
Da se vratim na registraciju, odradim šta treba da registrujemo na starog vlasnika, čovek iz agencije otera na tehnički, zove me posle sat vremena da dođem. Nije auto prošao, pogrešno upisan broj motora u saobraćajnoj koji se vidi kada se očita. Treba da počne sa PSA, pa ne znam više ni ja koliko cifara i slova, Pežo je u pitanju. Ovde upisane samo cifre i slova, nemaju veze sa brojem motora. Kako je on registrovao do sada pojma nemam, kaže da nikada nije imao problema, u agenciji mi kažu da se nije ni gledalo. Ne znam ni kada je došlo do greške i gde. Koliko sam shvatio nije auto na tom tehničkom ušao u sistem, valjda provere papire prvo. Autom vozim dostavu hrane kao dodatni posao već duže vreme, a sada kao jedini zbog situacije ne radim svoj primarni posao.
Ako neko ima ideju kako i da li je uopšte moguće rešiti ovaj problem, zamolio bih da piše, autu juče istekla registracija. Ne smem da radim, zaustavljaju me po 3-4 puta dnevno dok traje policijski čas, a i nemam osiguranje ne daj Bože nekog udesa.
Hvala unapred, svako dobro.


Sent from my moto e5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Bugeera said:

Pojma nemam, zato i pitam. Nikad nisam ulazio tamo, vidim imaju neke silne aparature, valjke, kanal, 45 minuta nešto drndaju, pa šta znam reko možda mere sve živo.

Pa moraju necim da opravdaju to sto te olaksaju za 4-5 'ljade, a posla realno za 10 min. Rekoh ti vec i ponovo si pitao isto - apropo tuninga prolazi sve, dok zadovoljava norme izduvnih gasova. Jos ove godine "opominju" za izduv, od iduce bi trebalo da se pada za to. Za razliku od ranije, detaljnije kontrolisu i brojeve motora, pa su ljudi imali problema gde to nikada ranije nije citano. Npr. sa tezom citljivoscu ili cak ostecenjima brojeva (citaj, vozila koja nisu ni vidjala tehnicki). Ostalo sve maltene isto, generalni pregled, kocnice, upravljacki mehanizam, trap, signalizacija...

2 hours ago, Bugeera said:

Kako ovi na tehničkom uopšte znaju za šta da te cimaju ili ne. Kako zna kakav gril napred treba da stoji, koji bedž, da li je folija ili fabričko tamnjeno (predpostavljam da na staklu ima neka oznaka al šta znam)

Sto se izmena tice, ako je auto u normama fabrike, nema brige. Posto pitas za stakla, fabricki zatamnjena imaju oznaku "V". Naknadno zatamnjena stakla i laik lako prepoznaje. Losiju foliju po nijansi. Pri montazi, na fiksnim staklima obicno ostane "milje", tj. baloncici vazduha oko tackica po obodima. Dalje, lako se provali po grejacima na zadnjem staklu. U fabricki zatamnjenom oni su "utopljeni" u boju stakla. Dok folija ide ispod grejaca i onda oni strce narandzasto kao i na obicnom staklu. Na kraju, dovoljno je da se staklo sa folijom malo spusti i zagrebe ili vidi da nema ABS nalepnica atesta/homologacije.

Oko osvetljenja, tu je jos prilicno sareno i po principu APP, kako gde naletis. Xenon u projektoru i moze da prodje, u obicnom faru sve teze. Zvanicno u zakonu stoji da ksenon far mora imati projektor, prskalice i autonivelaciju. U praksi to jos uvek prolazi, za razliku od folija koje su akcijama masovno "zbrisane" sa ulica, sto se i vidi u svakodnevnom saobracaju.

Za velicinu tockova i dodatke, sto manje izmena ili menjaze u okviru onoga sto je fabrika propisala - mirnija glava u principu. Znaju oni vrlo dobro od-do, za vecinu modela. Jedino ako neces da tumbas pola auta pred tehnicki, pa da to vracas i opet kasnije razmisljas da li ces van svog grada da naidjes na nekog "naostrenog" da te rebne i posalje na KTP. Imas primera i ovde na forumu, islo je dotle da su ljude npr. sa Punticima cimali na tehnickom zato sto imaju HGT fabricke branike, pa su morali da vracaju stare i sl... U principu zavisi sta hoces, posto znam da si u fazi kupovine, licno bih uvek kupovao nasviranije opremom i sa onim sto mi treba, da bih kasnije imao sto manje izmena. A cisto tip, posto mi se trenutni auto fabricki razlikuje od vecine istog modela po nasim ulicama, jos za prvu registraciju sam odstampao specifikaciju opreme iz ePer i drzim je u kaseti. 'Leba ne jede, a vec mi je valjala okruglo 4 puta, cisto dodatno za one "KTP naostrene" iz tacke iznad. Imas o svemu detaljno pisano po forumu, izvinjavam se ostalima za duzi post.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Bugeera said:

Piše i na sajtu zvanično saopštenje čeka se od 3 do 5 dana. Okreni stanicu pa pitaj, možda su papiri nepotpuni.
 

Ma kakvi do 5 dana,evo vec 12 dan.Malopre zvao stanicu i kazu da su prebukirani i da se strpim,a ako papiri nisu u redu zvace.

12 hours ago, Ivan said:

Pa moraju necim da opravdaju to sto te olaksaju za 4-5 'ljade, a posla realno za 10 min. 

 

Do juce su tehnicki mogli i za dzabe da se nadju,a sad odjednom 4500,...PRETERANO BRE !!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradjen tehnicki, registracija I izvadjen zeleni karton, za 28600 rsd (tehnicki je 3600).

Brzo, efikasno, svaka cast momcima koji rade jer su posle svake provere dolazili do mene I saopstavali mi sta su radili, koje su granicne vrednosti i gde se moj Reso nalazi.

Elem, sve je u redu sem saobracajne dozvole, u kojoj mi je upisana stara adresa (u toku godine sam promenio adresu na istoj opstini)!

Srecom dok je vanredno stanje, ne prave problem za produzetak registracije, ali mi je receno da nakon zavrsetka vanrednog stanja, promenim saobracajnu - 1400 rsd (sto mora prosto, kad moze I komplikovano, da se na cip stave podaci…)!

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, bane1321 said:

svaka cast momcima koji rade

Pozdravio te @dekirs :D . Neka si nam i ti lepo rekao gde si odradio, ostavio kontakt, objasnio da li se zakazuje... OK je cena tehnickog, ako je odradjeno u BG.

Inace, isti slucaj pre nekoliko godina sa saobracajnom, pri kupovini nekretnine i prebacivanja boravista... Podatak koji je maltene jedini promenljiv (a i ne tako retko), pored "zivog" cipa gravira se na dozvolu, koju onda moras celu da menjas. Ispada da smo sa svom mogucom tehnikom i dalje na nivou izmedju dva svetska rata :) :

 

170978576.thumb.jpg.a49d8e7db6f28b63817432f4920efed3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/7/2020 at 1:20 PM, bane1321 said:

Upravo zakazah tehnički na Mirijevu, M&R, imaju slobodnih termina od ponedeljka, 13.04.

Telefon: 011 7475555

@Ivan

Khhm, khhm!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...