Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

GSP Tehnicki, 2400 dinara. 

Jutros sam sreo komsiju taksistu, on je tamo radio pre 2,3 nedelje. 

U principu ima i telefon na netu mozda moze da se zakaze, mada mi on rece odes tamo sacekas, jedino autobus ako se pojavi on ide preko reda, ostali svi cekaju. 

 

Javljam u Aprilu kada budem radio tehnicki kako je proslo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brt, ako im je tehnički kao i za GSP vozila, nemaš brige. Gde ste videli Alfa Romeo auVtobus :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je fora sa prenosom premijskog stepena? Kazu mi da posto prvi put registrujem nov auto, da premijski stepen mora da bude 4. Sta se onda desava sa prethodnim autom koji sam registrovao na svoje ime i nisam imao nikakvu stetu? Citao sam negde, mozda cak i ovde da je neko prebacio premijski stepen na drugi auto. Kako mogu to da uradim?

 

Takodje, da li moze da se dobije kopija stare polise koja je istekla?

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima nas više. 

Poneo polisu od prethodnog automobila kada sam registrovao novi i samo prebacili premijski stepen. Za kopiju ne znam dali može ali bi trebalo. 
Mislim da tu jedino zavisi do agencije koja radi da li će ti izaći u susret ili izigravati strogoću u fazonu "Da me vidi neko da puštam putnike van stanice"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da produžim registraciju kada ne rade šalteri zbog korone?

 

Kako da produžim registraciju kada ne rade šalteri zbog korone?

 

Nakon što je objavljeno da se zatvaraju svi šalteri državnih službi, mnogi vozači su se zabrinuli kako će da produže registraciju svog automobila. Na sreću, ovo nije nikakav problem.

Možete sve da obavite na samom tehničkom pregledu. Istina, ova opcija je postojala i ranije.

Dakle, zakažete tehnički pregled, odvezete auto i tamo završite kompletnu proceduru – nema potrebe da idete na šalter u policiju.

Na tehničkom obavljate sve:

- uplaćujete sve neophodne takse
- kupujete polisu obaveznog osiguranja
- dobijate registracionu nalepnicu


Pre toga ipak prvo telefonom proverite da li zaista može kompletna registracija da se završi na tehničkom pregledu na koji planirate da idete. Prvenstveno problem može da bude zbog registracione nalepnice.

 

Zvanično saopštenje MUP-a:
Ovo saopštenje je izdato 17. marta:

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštava da građani produženje registracije svojih vozila u narednom periodu mogu obavlјati isklјučivo na tehničkim pregledima.

 

Šta ako mi treba novi dokument – saobraćajna, vozačka, tablice...:
U tom slučaju, treba da pošaljete email na adresu upravazaupravneposlove@mup.gov.rs i čekate odgovor sa instrukcijama šta dalje da radite.

Ovo obaveštenje je takođe zvanično objavio MUP. Prenosimo ga u izvornom obliku:

Ukoliko gradjani imaju potrebu za izdavanjem novog dokumenta molimo ih da se obrate Ministarstvu unutrašnjih poslova elektronskim putem na imejl-adresu upravazaupravneposlove@mup.gov.rs  i sačekaju dalјe instrukcije.

 

Šta ako menjam registarsko područje pa mi trebaju nove tablice?
Isti odgovor: pošaljite email na adresu upravazaupravneposlove@mup.gov.rs i čekajte odgovor sa instrukcijama šta dalje da radite.

 

Preuzeto sa: polovniautomobili.com

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Produženje registracije samo u ovlašćenim servisima

 

registracija 1.jpg

 

Građani Srbije produženje registracije svojih vozila mogu obavljati isključivo na tehničkim pregledima u ovlašćenim servisima, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.

''Ukoliko imaju potrebu za izdavanje novog dokumenta, molimo ih da se obrate Ministarstvu unutrašnjih poslova elektronskim putem i sačekaju dalje instrukcije'', navodi se u saopštenju. Email adresa na koju gradjani treba da se obrate je: upravazaupravneposlove@mup.gov.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ovo znači da oni tehnički pregledi koji ne štampaju nalepnice ne rade? Ili će sada svi štampati?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas kupio auto sa placa u NS,probna vazi do sutra u 17h,a treba mi i tablice i nova saobracajna,znaci moram da pisem email na ovu adresu?

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, ISV_01 said:

@mitros

Bogami, ak tako kažu, ja bih poslao..da neee odeš i pojubiš šalter.

Upravo poslao,pre minut,da vidim kad ce da odgovore,a probna vazi do sutra u 17.00:ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, spremi se da budu neažurni...ja čekam rešenje za licencu od Min.građevine maltene od oktobra prošle godine, tako da....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mitros

Jedino ti je to solucija trenutno, sto si i uradio. Da se ogradim, koliko imam saznanja, vozacke i saobracajne koje budu istekle tokom vanrednog stanja smatrace se vazecim. A izdaju se nova dokumenta (verovatno ukljucujuci i prve registracije).

Bas sam juce ostavljao post za situaciju u kojoj si trenutno, pa pogledaj i taj tekst:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/18/2020 at 10:39 PM, mitros said:

Upravo poslao,pre minut,da vidim kad ce da odgovore,a probna vazi do sutra u 17.00:ph34r:

Mitros,

 

jel ima nekog ogovora? I ja poslah i sad čekam odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezna registracija vozila i tokom vanrednog stanja

 

fiar punto servis.jpg

 

AMSS obaveštava sve vozače kojima ističe registracija da su u obavezi da je produže i pored toga što je na snazi vanredno stanje. Napominju da se o lokacijama tehničkih pregleda građani mogu informisati pozivom Operativnog centra AMSS na broj 1987 koji je dostupan 24 sata dnevno.

 

Kako su saopštili, AMSS u okviru svog sistema raspolaže tehničkim pregledima koji su ovlašćeni da izdaju registracione nalepnice, pa će se registracija i putničkih i teretnih vozila obavljati uobičajenom procedurom. Neophodno je samo da vozilo bude tehnički ispravno, kako bi se na licu mesta izdala registraciona nalepnica. Podsećaju sve vozače da je na sajtu AMSS dostupan kalkulator registracije putničkih, motornih i priključnih vozila. Ukoliko morate da izvadite nova dokumenta, bilo da prvi put registrujete novo vozilo ili ste kupili polovno koje treba da registrujete, potrebno je da se elektronskim putem obratite Upravi za upravne poslove MUP-a Srbije i pratite njihove instrukcije, navodi se u saopštenju.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikakav odgovor od policije jos ne stize.Taman sam zakazao tehnicki i sve ostalo u Blutek firmi za utorak,kad malopre me zovu i otkazuju,jer nece raditi uopste od ponedeljka. :rant:U startu se me zeznuli dok mi je jos vazila probna,rekavsi da ne rade salteri MUP a i da ne znaju nista.Ne rekose,(a ja se ne setih),da sam mogao bar tehnicki da uradim,sad moram "inkognito" :ph34r: da se prebacim do nekog ko uopste sad radi tehnicki.Znate li ko radi tehnicki da da je meni blizu (opstina n.BGD) da ne prelazim ceo grad sa ne vazecim probnim tablama.:banned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvrcni Arena Express (preko puta Arene, NBG strana, kod Kit komerca na AP-u). Kod omladinskih brigada imas Henex ili Nenex (*ga kako se zove) pa mozes i njih pozvati. 

 

Oni mi padaju na pamet trenutno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Henex ne radi vec nekoliko dana.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...