Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Mene policajac naterao da dovezem auto bez tablica na tehnički i u stanicu kada sam radio PUS motora...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi šta je konkretna situacija, ali (barem do skoro) je bilo pravilo da su se probne tablice vadile u mestu carinjenja auta, ako je iz uvoza.

Preteraj bre to na foru. Nek' neko ide malo ispred tebe, budite na telefonskoj vezi sa uključenim spikerfonom i to je to

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažu da postoje probne samo za tehnički da se otera do tamo, nije carinjen auto samo odrađen prevod a odjavljen odavno. Moram prvo do majstora pa do tehničkog.... sve je blizu i sporedne su ulice ali rekoh sebi da ne rizikujem kaznu u ceni registracije ako već postoji šansa ali koga god da pitam svi me gledaju kao da nisam normalan. A znam da se ne sme ni šlepati auto kada nema table... Ajde za glavni put ok razumem ali sporedne uličice gde nema saobraćaja mislim........ Haos 

Videću.... Čekam termin kod majstora 

Ako sačekam neku kišu još bolje hahahha

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, sasadoncic02 said:

Zar ti nije jednostavnije i jeftinije da častiš nekoga pa da odšlepaš auto do tehničkog?

Ako me secanje ne vara, nije dozvoljeno slepanje neregistrovanog auta. Jedino na kamion (ako na to mislis).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odštampaš tablice, staviš. Nađeš nekog da ide bajsom ispred tebe 200-300 metara i osmatra situaciju, pređeš to, parkiraš na ćupriju, sačekaš, pređeš ponovo 200-300 metara, parkiraš na ćušriju ... a 4000 uložiš u nešto drugo, registraciju, tehnički isl...

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Woodoo said:

Zašto bajsom? :D

Bolja preglednost, bolja mobilnost, manja upadljivost, može da signalizira rukom, ne mora da troši telefon...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Probne tablice ne mozes izvaditi ukoliko nemas uradjen tehnicki pregled.

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk



moze bez tehnickog ako je na jedan dan


Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može samo ako je razlog vađenja probnih tablica odvoz na tehnički pregled.

Nek se pozove na čl. 47 stav 1 Pravilnika o registraciji motornih i priključnih vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forume...

 

Nisam do sada nikad osiguravao stakla pa reko da pocnem;)

Interesuje me gde je trenutno najpovoljnije osigurati stakla, u pitanju je Delta 2010. godiste?

Nudili su mi tamo gde registrujem cini mi se Delta Generali, 6000 na sumu od 60k sa ucescem od 20%...

Da li je to normalno ili postoji bolje resenje?

 

Unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam ja to gledao, nije nesto sto se isplati trenutno. Uveli su ucesce u steti, digli premije i to je to.

Ranije je bilo za 2500 din osiguranje stakala. Pukne soferka, odes zamenis, dodjes iz prvog premijskog stepena osiguranja u cetvrti i ajd ok. 

Sada je bas to sto si napisao, oko 6000 + ucesce u steti (20% moze biti od 2-5-6000 dinara) + 4 godine ili koliko da se vratis na prvi premijski stepen (svaki put registracija skuplja).

 

A mislim da je cena novih soferki za deltu bez senzora za svetla i kisu do 20000 dinara. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za cene, ranije je to bilo reda velicine 10 EUR, bez ucesca u steti i bilo je isplativo...

Medjutim i to su naravno krenuli da klepaju, uvode ucesce, zadnje povoljno sto sam nasao je bilo kod DDOR pa proveri i kod njih. Bilo je nesto reda velicine 25-30 EUR, bez ucesca u steti, na osiguranu sumu od oko 300 EUR. Ali to je bilo pre 2 godine, vise se ne isplati kao ranije, cene soferki su pale, tako da na Sportu nisam ni osiguravao stakla od kako je kupljen, tj. vec 2 registracije.

1 hour ago, andreja.micovic said:

Pukne soferka, odes zamenis, dodjes iz prvog premijskog stepena osiguranja u cetvrti i ajd ok.

+ 4 godine ili koliko da se vratis na prvi premijski stepen (svaki put registracija skuplja).

Ovo nisam do sada cuo? Zar nije bonus-malus sistem vezan samo za osnovno osiguranje od autoodgovornosti? Ovo za stakla je neki vid dodatnog osiguranja, kao neka vrsta mini-kaska. Zasto bi npr. neki spoljni uticaj (recimo soferka razbijena na parkingu) imao uticaja na nase ponasanje u saobracaju? Mislim, kao i obicni kasko...

Ne kazem da sam u pravu, samo pitam.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to uopste nije logicno... Bonus/malus je uveden za osnovno osiguranje od autoodgovornosti, tj. stete pricinjene trecim licima.

Ne vidim kakvog bi uticaja imalo osiguranje stakala na obavezno osiguranje (mislim da je neko pominjao da je moglo da se zakljuci i u drugoj osiguravajucoj kuci). Cak mislim da je (za razliku od full kaska) obicno jedina "posledica" ucesce u steti (ako je uopste i definisano ugovorom). Imao sam ga vise godina i prvi put cujem za ovo - zato i pitam, pri cemu uopste ne tvrdim da sam u pravu. Pa pucajte sa iskustvima :) (a bio sam u Dunavu, Generali, Uniqa, DDOR, kako je ko imao najbolje uslove). 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam štetu na šoferci koja je posebno osigurana kod Wiener Städtische, odmah zamenjena istom, originalnom, ali mi nije opao osiguravajući status, ostao je 2....
Išao do auta da proverim u polisi...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda su što kaže@Ivan hteli da te izprepadaju da ih ne bi cimao za svaku sitnicu ili da ne zloupotrebiš mogućnost... Ko zna kakva iskustva imaju...
U servisu gde sam zakazan za zamenu, bila ogromna reklama za Wiener Städtische, izgleda da imaju koristi od toga...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram jos da vidim sta mi je ciniti povodom toga...

Ja sam znao price od ranije da je to kostalo u proseku do max. 4000 din. zato mi ovo sada deluje mnogo i plus 20% ucesca...

Ne znam kakav je taj delimicni kasko i da li je u globalu mozda bolja ta varijanta ako tu spadaju i stakla kao predmet osiguranja?

Inace moja Delta ima i senzor za svetla/kisu pa je verovatno i primetno skuplja u odnosu na onu bez... Jbg. nekad je bolje nemati neke delove opreme:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oni to tako namerno objasne da bi te uplašili... A u stvari da zapne i da mora da se objašnjava, bilo bi vrvtn kako Ivan predpostavlja. 
 
Ko zna šta su one njemu rekle, a šta je on čuo... nego zinuo u one ribe i tetke tamo po kancelarijama, pa pola nije ni razumeo

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo, citam i nije logicno ic nikako. Za osnovno osiguranje jeste logican +/malus, al ovaj delimicni kasko... 

E sad, ja sam imao zanimljiv problem i ujedno resenje... Pre jedno 6-7 meseci mi je razbijena soferka (kamen) kod Bubanj potoka i posto sam imao delimicni kasko stakala za do sume od ~20K kod AMSS-a ja lepo do njih, oni slikaju i ajd daj polisu. E sad, prosle godine kada sam registrovao polisu (2.ga registracija), likovi gde sam registrovao mi upisu delimicni kasko na stakla u tom momentu registracije, a stara polisa delimicnog osiguranja stakala je jos bila aktivna (preklopile se za oko 2 meseca trajanja) i ja naravno dam staru polisu koja uskoro istice i ostane mi nova polisa neiskoriscena :)

Zamenjena soferka, polisa nova aktivna i.... Ne znam hoce li mi biti ista sa +/malusom jer registracija tek ide naredne godine. Sto su oni zeznuli pa mi dali 2 polise koje se preklapaju... Not my problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li mi neko ukratko objasniti kako da sam registrujem auto, znam da prvo moram da zavrsim tehnicki. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...