Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

On 3.5.2019. at 5:50 PM, Pluto said:

Moram da se ispravim, SVAKI automobil koje je uvezen posle 2013 godine mora da ima ovu deklaraciju.
Ljermontova, molba i 1400 din

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Siguran si u ovo? Kad je to stupilo na snagu? Ja sam prethodni auto, koji je uvežen 2015, pre mesec i po dana registrovao bez ikakvih problema. Nije mi trebala deklaracija, AMSS potvrda, ništa.... samo LK i saobraćajna, sve isto kao i prethodnih godina. 

 

Jedino ako je ovo nešto baš baš novo, tj. da je skoro stupilo na snagu. Prvobitno sam razumeo iz teksta da je to neka "sistemska" greška 2013-14. pa da nemaju podatke da li su ta vozila prošla homologaciju, možda nisam dobro razumeo. Dosta je nejasno, ne navodi se o čemu se tačno radi.

 

https://autoblog.rs/blog/auto/vesti/2019/04/17/bez-carinske-deklaracije-ne-moze-da-se-prodje-tehnicki-pregled

Edited by ivica su

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 05/05/2019 at 12:53 PM, ivica su said:
Siguran si u ovo? Kad je to stupilo na snagu? Ja sam prethodni auto, koji je uvežen 2015, pre mesec i po dana registrovao bez ikakvih problema. Nije mi trebala deklaracija, AMSS potvrda, ništa.... samo LK i saobraćajna, sve isto kao i prethodnih godina. 
 
Jedino ako je ovo nešto baš baš novo, tj. da je skoro stupilo na snagu. Prvobitno sam razumeo iz teksta da je to neka "sistemska" greška 2013-14. pa da nemaju podatke da li su ta vozila prošla homologaciju, možda nisam dobro razumeo. Dosta je nejasno, ne navodi se o čemu se tačno radi.
 
https://autoblog.rs/blog/auto/vesti/2019/04/17/bez-carinske-deklaracije-ne-moze-da-se-prodje-tehnicki-pregled

Da, moze da ti se zalomi kao drugaru da je taj dokument vec predat i da ne moras da ga prilozis, sve zavisi od kola do kola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Produzena registracija za Sporta (prva redovna za 1.4 MultiAir 140), ako nekog interesuje cena za tu masinu, stvari stoje ovako: osiguranje sa 1. premijskim razredom 16.220 din, porez 4.177 din, komunalna taksa 1.720 din, nalepnica standardno 440 din. Ukupno papirologija cca 22.500 din.

Poredeci sa mojim bivsim Stilom JTD 115, oko 3.500 din jeftinije. Za Stilo je bila veca komunalna taksa i porez (bez obzira sto je bio skoro 10 godina stariji i imao 40% umanjenja zbog godista, ali je u razredu kubikaze iznad). Cena osiguranja za oba vozila je ista, tj. i dalje nas lese sa 50% vise u poslednjih par godina...

Na to naravno teba dodati jos cenu "novog" tehnickog pregleda, pa kako nabodete :) (po BG uglavnom 4.000-4.500 din). Godinama unazad sam u Dunavu imao besplatan tehnicki uz kupljenu njihovu polisu osiguranja (linija pored hotela Jugoslavija), ali su to naravno ukinuli. Od kolega ovde sam saznao, pa kome je usput: u NS, Lazarevcu, Cacku tehnicki ima i za 2500 din, s tim sto u BG onda jos mora da se skokne u SUP po nalepnicu. Meni je sve ukupno sa tehnickim izaslo oko 25.000 din.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora li auto odmah da se prenese na sebe nakon odlaska kod notara i overavanja ovlascenja i kupoprodajnog ugovora ili moze kad istekne registracija?

 

Pitam jer bih uzeo auto koji je registrovan do maja sledece godine i nesto mi nije bas milo da cim ga kupim moram opet, tj odmah da ga registrujem.

 

Pretprosle godine kada sam uzimao auto nisam to odmah uradio, tj uradio sam nakon 5 meseci kada je trebala da istekne registracija i zena na salteru me je "opomenula" zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj malo temu, pa vidi kakve su ljudi sve probleme imali zbog ovlascenja... Nije da je toliko cesto, ali desava se. A onda je ovde kuku lele, sta da radim :) .

Moj je savet odmah po prodaji ili kupovini uraditi prevod i mirna glava (barem licno tako uvek radim).

Mozes da pogledas i na kalkulatorima koliki bi okvirno bio iznos poreza (ne znam kakav je dogovor izmedju vas, ali formalno ga placa prodavac na svojoj opstini, u praksi trosak obicno ide na kupca mada nije obavezno). Registracija svakako vazi do iduceg maja, kao sto postovane kolege vec rekose (tj. najveci trosak si svakako odlozio).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos uzeo auto, razmisljam i dalje ali sam hteo da budem informisan na vreme. Prosli put kad sam kupovao auto, ovlascenje i overu kod notara smo odmah uradili, a ostalo sam ostavio pred istek registracije.

 

Sad bih sve uradio odmah, da budem miran al nisam znao da je registracija tu posebna stavka u smislu da samo to mogu da ostavim za sledecu godinu kada istekne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna kakva su pravila za kasko, kod kupovine auta na lizing? Šta ako se desi krađa posle otplaćenih 90% rata? Kako se deli isplaćeni iznos i učešće? Ima li ko iskustva sa ovim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Uniqa 2x isplatila stetu bez da ista pitaju, slikali, snimili, napravili zapisnik i pare na racun i drugi put kod majstora. Kasko bez kradje je u pitanju kod mene. Sve pohvale za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/25/2019 at 8:44 PM, TeaseR said:

Nisam jos uzeo auto, razmisljam i dalje ali sam hteo da budem informisan na vreme. Prosli put kad sam kupovao auto, ovlascenje i overu kod notara smo odmah uradili, a ostalo sam ostavio pred istek registracije.

 

Sad bih sve uradio odmah, da budem miran al nisam znao da je registracija tu posebna stavka u smislu da samo to mogu da ostavim za sledecu godinu kada istekne.

Možeš da uradiš prevod na sebe u toku registracije. Košta oko 4500rsd ako se menjaju u tablice. Kad dodje vreme za registraciju, auto se već vodi na tebe i uradiš obično produženje. Potreban ti je overen ugovor i potvrda da si platio porez, ostalo će Agencija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako,kupio sam 500l 2014 I sad imam problem jer negde u neki tehnickim pregledima traze COC I bet tog papira nece da mi rade tehnicki I ne mogu da registrujem vozilo. Dali je neko imao slican problem I Dali su bili duzni da mi taj papir daju kada sam kupio vozilo ili moram sada naknadno da ga platim 65evra?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio novo 2014?

Kupio sad polovno 2014?

Kupljen ovde ?

Iz uvoza?

 

onda možda i bude konkretnijih odgovora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ih zovi i trazi im tu potvrdu, zašto bi morao to da plaćaš ponovo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...