Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Hvala puno na odgovorima... pokusas iz dobre namere nekom da pomognes, a na kraju se ispostavi da je kompletna prica totalna laz i da mozes samo da nagrabusis. Pitanje je da li ovaj prevarant stvarno i zna kome je prodao auto, jer kako sam saznao on trenutno ima desetak kola u rasponu od 500-100 evra, verovatno je od datuma kupovine automobila od mene prodao/razmenio stotinak slicnih "krseva".

 

25 minutes ago, jevta said:

Nazoveš ga i objasniš mu da ćeš sutra prijaviti krađu vozila

Ako bi prijavio kradju vozila verovatno bi i ja mogao da nagrabusim zbog lazne prijave (ipak sam primio novac i potpisao ovlascenje)?

 

27 minutes ago, MS PK said:

Zavisi od prekrsaja. Kazne se pisu vozacu ali nekad ns mogu da utvrde ko je vozio ( radar, crveno svetlo,kamere).. u tom slucaju dolazi poziv vlasniku vozila pa se na sudu dokazuje ko je upravljao. Za neke prekrsaje ide kazna i vozacu i vlasniku vozila ( voznja pod dejstvom alkohola, neregistrovano vozilo..) Mozes da ukines ovlascenje a mozda mozes i da stopiras registraciju , to proveri

Ako ne mogu da stopiram buduce registracije, to bi bila totalna katastrofa, ko zna koliko narednih godina bi prozivljavao svakodnevni stres u strpnji od mogucis posledica, a verovatno bi i svoj posao i zivot ugrozio gubljenjem svoje vozacke dozvole zbog ovih tudjih teskih krivicnih dela - voznja pod dejstvom alkohola...

 

Pretpostavljam da iako se vodim jos uvek kao vlasnik, ne postoji nacin da odjavim vozilo, jer nemam ni saobracajnu ni tablice?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mozes projaviti da je vozilo ukradeno jer jednostavno NIJE. Idi u mup gde registrujes vozilo i stavi zabranu na njega (zabrana upravljanja, registracije, otudjenja i slicno), objasni da ne znas kod koga je zavrsio auto i da hoces da se osiguras. Kad dodje registracija na red, buduci kupci ce morati tebe da nadju jer nece apsolutno nista moci da urade bez tebe. To ti je najbezbolnija i jedina legalna varijanta.

Vozilo ne mozes odjaviti bez saobracajne dozvole i tablica, tj mozes ali moras da das laznu izjavu da si izgubio sve gore navedeno, a lazne izjave su kaznjive.

 

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene ove priče uvek podsete da sam prodao auto pre 7 godina i pojma nemam gde je... Probao sam da ga pronadjem ali mrka kapa... Dal postoji neki vremenski period da se brise iz evidencije ako auto nije registrovan?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zelim nikome da stajem na muku, zao mi je sto se desilo... Ali ko zna koliko puta ponovljena prica za vise od 10 godina postojanja foruma se opet potvrdjuje. Obavezan prenos pri kupoprodaji i mirna glava (a potencijalne posledice mogu da budu brojne). Nakupci i preprodavci su mi jasni, ali za licni auto od par godina u vlasnistvu koji prodajem/kupujem, apsolutno mi ne bi palo na pamet da razmisljam i verujem nekome nepoznatom.

12 hours ago, shell said:

Covek mi je prodao pricu da nema novca i da ce za mesec, dva prevesti automobil.

Za Stilo JTD sam pri prodaji prosle godine platio porez na prenos oko 5000 din, pa vise mi je bilo vrednosti nafte u rezervoaru kada je otisao... A za tog Puntica i navedenu vrednost, verujem da je trosak poreza bio cak i manje od 2 crvene, jbg :( .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

20e je prenos bio, kad sam ja prodavao. Ista priča je bila, doduše stvarno je čovek kupovao za ćerku, ali opet... Radije neću prodati nego da razmišljam, pa se našlo i tih 20e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto mozes uraditi je da stavis zabranu na dalju registraciju auta, posto nemas tablice kod sebe. To mozes uraditi samo u Ljermontovoj u BG.

Onaj ko hoce da ga registruje, moraće da te potrazi.

 

Ali, ovo ti nije spas za eventualne kazne. Kazne ce ti i dalje stizati. Ne pise ti na celu da bas ti nisi vozio auto u kriticnom trenutku.

 

Sledeci put pamet u glavu i nema prodaje bez prenosa. U evropi je to odavno ukinuto, bas zbog ovakvih slucajeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pregled kasko osiguranja pošto sam jurio za svoj auto (Lancia Delta 2.0mjet 2010.):

 

generali: 

image.thumb.png.9414d5cdfd7da9e804a12a2110f2de9c.png

 

Wiener:

sa pokrićem krađe

image.thumb.png.3ea02041d0b14c793374d8f2488c97f0.png

bez

image.thumb.png.074b650a1a0c9d7a7045c5c98bab78f4.png

 

Milenijum:

image.thumb.png.43080ab60af073b97fb12d0e5c031004.png

 

Dunav mini kasko

image.thumb.png.40b27b7d7d5eee7973429164643663f5.png

 

amso

image.thumb.png.b9719a963804d4a03b14438fd640cb45.png

 

na kraju uzeo u ddor-u, tamo imam ao polisu i kad sam lično otišao dobio sam ponudu od oko 19000 za mini kasko (ne pokriva štetu nastalu od obesti trećeg lica i pokriva 18000 za stakla). ja sam se odlučio na full kasko koje je oko 26000 sa raznim popustima na rate (inicijalno 31000din)

 

poređenja radi, pošto drugar ima E46 320 2005. godište, njemu je tržišna vrednost oko 330000 din, meni 620000 din ali zato što su kao novi koštali isto, full kasko je ista cena

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod DDOR-a sve sem obesti trećeg lica (odnosno da ti neko namerno ošteti auto na parkingu ili kako god) i oštećenja autostakala. Za autostakla se dodatno naplaćuje u zavisnosti od osigurane sume (18000 din minimalna osigurana suma) i to podiže cenu za par hiljada. Kada sam se sračunao, nekih 50 evra je bila razlika između mini kaska i full kaska pa sam uzeo full. 

 

Kod Dunava, ako se uzme u obzir ono što su mi poslali mejlom, čini mi se da je sve uključeno. Ali, dok ne odeš tamo i ne popričaš sa njima sve je to u magli. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima. Interesuje me jos samo sta se desava sa vozilom po isteku registracije ako je stavim zabranu iste.  Da li ce  onda i dalje stizati kazne na mene, npr neregistrovano vozilo na nepropisnom mestu za parkiranje, ili prolazak kroz crveno sa neregistrovanim vozilom?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

na kraju uzeo u ddor-u, tamo imam ao polisu i kad sam lično otišao dobio sam ponudu od oko 19000 za mini kasko

Par godina uzastopno sam za Stila uzimao neki mini kasko bas u DDOR. Ranije sam uvek osiguravao stakla, bilo je oko 15-ak EUR bez ucesca, na osiguranu sumu od blizu 300 EUR. Pa su ukinuli samo stakla i ubacili ovo, prebacio sam se po automatizmu. Polisa je bila nekih 30-ak EUR, a pokrivala je ostecenja stakala, ostecenja od prirodnih nepogoda/grada i jos par stvari, sa nekim sitnim ucescem, zaboravio sam detalje. Ocigledno su sada to jos malo prosirili da bi podigli cenu polise. Za Sporta mi iskreno nije ni padalo na pamet da uplacujem po 200 EUR godisnje, tako da cisto sumnjam da cu nastaviti sa tom praksom. Mada kada vidis koliko nas lapaju za obavezno osiguranje od koga nemamo nista (a vozim 22 godine bez ijednog jedinog incidenta, da zlo ne cuje), stavis prst na celo...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Koliko sam ja skontao neće ti biti 200 eur godišnje. Sve se formira na osnovu početne cene vozila, koja je u tvom slučaju bila duplo manja nego za deltu (po katalogu AMSS).

Lepo kažeš Fiat Bravo Multiair 1.4, godište... I onda dobiješ tržišnu vrednost (obično je ona na koju si plaćao prenos, verovatno oko 350000 din). Na tu cifru je mini kasko sa sve staklima oko 10-11000 din jer se on vezuje na tržišnu cenu i mogu kola starija od 7 godina.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam krajem prošle godine ugovorio kasko za moju Alfu 159 u DDOR-u.

Cena za keš: 22.911 dinara.

Detalje možete videti na fotki.

 

Kasko.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registracija mi istice za 20 dana i moram menjati tablice i saobracajnu. 

Posto auto necu voziti naredna dva meseca mislio sam da mu ne produzujem registraciju sada nego za dva meseca.

 

Ako registracija istekne duze od dva meseca da li placam nesto vise? Kontam Svejedno moram vaditi nove tablice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora odjavljivati auto, kad bude radio ponovnu registracinu vratice tablice i uzece nove (ukoliko isteknu vise od 60 dana).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je procedura registracije novog auta? Mislim sad mu je vec druga registracija, ali ne ide na tehnicki, pa me to zbunjuje, odakle da krenem? Hocu sam da odradim, bez agencija i posrednika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uplatiš osiguranje. Sa sajta mupa ili nekog od specijalizovanih sajtova skinem primerke uplatnica (putevi, ekologija...), uplatiš i sa time u policiju. Naravno poneseš ličnu i saobraćajnu!

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, delakroa said:

Koja je procedura registracije novog auta? Mislim sad mu je vec druga registracija, ali ne ide na tehnicki, pa me to zbunjuje, odakle da krenem? Hocu sam da odradim, bez agencija i posrednika...

Cek cek, sad mi nesto nije jasno. Jel tehnicki mora svake godine ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pohvalim TAMS Misić na Mirijevu, pored izuzetno korektnog odnosa, dobre usluge, njihova radnica me je sama pitala za polisu i papire od prethodnog auta kako bi umanjila polisu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...