Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

U ugovoru može da se napiše da porez plaća kupac, ali ako ga ne plati po zakonu poreski obveznik je prodavac te će poreska uprava opomenu poslati prodavcu i njega teretiti za poreski dug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ugovoru može da se napiše da porez plaća i komšijina tetka, niko to od notara prilikom overe ne čita i overiće i takav ugovor. Ali zakon je jasan - porez plaća isključivo prodavac.

Apropo Kneževićevog slučaja... posle odrađenih 100, 200 prenosa, u PU Stari grad su našli zamerku da u ovlašćenju mora da stoji i tekst sa slike iz priloga (do sada je u tekstu ovlašćenja stajalo da mogu da se izvrše sve pravne radnje vezane za prenos), iako je u tom istom PU Stari grad već rađeno ihaha puta bez tog dodatnog teksta.
Hoću da kažem da se ovde stvari tumače kako kome dune tog dana...

 

20181229_085917.jpeg.6b0da4984ff4f3fb2f6915d9ac0051a9.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti
Bukvalno svakog dana može da se očekuje neka novina. Pazi sad, ti to radiš non stop, prodaješ, kupuješ itd, pa te iznenade. Šta onda da kaži ljudi koji to rade jednom u par godina.
Umesto da bude sve jednostavnije, ono je sve gore i gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, bit said:

Porez mora da se plati, a ako se u ugovoru navede ko plaća, rešeno.

 

4 hours ago, totti said:

U ugovoru može da se napiše da porez plaća i komšijina tetka, niko to od notara prilikom overe ne čita i overiće i takav ugovor. Ali zakon je jasan - porez plaća isključivo prodavac.

 

Što implicira ono što sam napisao, ako kupac ne plati porez na prenos može samo da na'ebe samo prodavac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi naveo drugi deo poruke pa je istrgnuto

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako kupac ne plati porez kako moze da prenese i registruje uopste taj auto?
Ma dobro, jasno je da treba da plati prodavac, ali filijale ne prave problem kad plaća kupac.
Bez uplate nema ni prebacivanja vlasništva, odnosno nema nove saobraćajne jer traže dokaz o uplati poreza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to. Kako drzava moze da tereti prodavca da nije placen porez, kada kupac ne moze ni da izvrsi prenos bez placenog poreza? Znaci, opet se vracamo na pocetak, a to je stvar dogovora. U praksi u 95% slucajeva, porez placa kupac iako je zakonom propisano drugacije.

 

Drzavi na kraju krajeva nije ni bitno ko ce da plati, bitno je da su pare tu.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meša se situacija ko će fizički da da novac za porez sa situacijom ko će da na'ebe ako se porez ne plati. Procedura plaćanja poreza se najčešće ne završava u istom trenutku kada se auto isplati i kada bi trebao i da se preda novom vlasniku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pluto

 

Zavisi koje je godište, koji je paket opreme. Te dve stavke utiču na novonabavnu cenu, a ona je početna za utvrđivanje njegove vrednosti na dan ugovora. Procenat (2.5%) se, kao što znaš, plaća od te vrednosti...osim ako je u Ugovoru napisano više od kataloške vrednosti, onda ide po ceni iz Ugovora.

Npr. za Fiat Grande Punto 1.3 MJet, godište 2009.

  • Minimalna kataloška vrednost Vašeg vozila je: 248.987 din
  • Maksimalna kataloška vrednost Vašeg vozila je: 415.916 din
  • Minimalna očekivana vrednost poreza je: 6.225 din
  • Maksimalna očekivana vrednost poreza je: 10.398 din

Izvor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se promeni vlasnik vozila, odjavljuješ kasko i prestaješ da plaćaš preostale rate, ili ti refundiraju ostatak ako je uplaćen celokupan iznos. Ne prenosi se na novog vlasnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kupim auto u drugom gradu, odradio ugovor, platim(o) porez i dobijem pečat na ugovoru, da li sa tim tablicama mogu da odvezem auto kući, pa da vadim nove tablice i saobraćajnu, a stare predam u policijsku stanicu (pa oni onda šalju službeno) ili moram(o) da odjavim(o) u tom gradu, da uzmem probne tablice i da onda prijavljujem na sebe!??

Uff kolika rečenica :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam odjava se mora uraditi gde je registraovan auto.

 

Kada sam kupio auto u NS, napravili ugovor u agenciji, overili ga kod notara, vlasnik dao punomoć agenciji, ja doterao auto sa starim tablicama, poslao tablice i saobraćajnu u agenciju, oni odradili porez i odjavu i vratili mi poništenu saobraćajnu i onda sam izvadio nove tablice u svom mestu.

 

Barem je tako bilo septembra 2017.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako kako Joker kaže.

Još jedna napomena... probne tablice ne mogu da se vade za odjavljen auto sve dok se ne plati porez na prenos apsolutnih prava. Postoji promilska mogućnost da neko to odradi, ali to je na mufte

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da vise nece biti moguce na jednom mestu uraditi tehnicki, kupiti polisu obaveznog auto osiguranja i uzeti registracionu nalepnicu. 

 

https://www.google.com/amp/s/www.b92.net/biz/vesti/srbija.php%3fyyyy=2019&mm=01&dd=29&nav_id=1499472&version=amp

Share this post


Link to post
Share on other sites

pojavila se i varijanta sa ugovorom o poklonu, ti kao kupac sto naravno nepise u tom ugovoru, nego pise da si poklonoprimac sve zavrsavas u svom mestu. sa tim ugovorom placas porez u svom mestu, skidas tablice, vracas vlasniku u njegovo mesto da odjavi i onda ides u sup da reg. na svoje ime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni registracija istice 22.02 i sad ne znam da li da cekam da se ovi dogovre, da li ce biti mozda manja ukupna cena ili odmah da uradim sve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...