Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Cena 4214 din?

Šlepanje je ograničeno brojem km ili može do kuće? Šlepanje se odnosi i na kvar i na saobraćajnu nezgodu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/7/2017 at 11:02 PM, uglavnom.bezopasni said:

Proveri ti to još jednom, ja sam prodavca polise maltretirao pitanjima tipa ako mi izleti kokoška, pa jelen, pa ako se pokaki kanarinac, a šta ako je svraka koja je jela borovnice... ja plaćam toliko na 3x manju katalošku vrednost, bez učešća. Nisi uključio sve opcije.

Stakla, farovi... idu posebno, ima neka caka sa njima. Pitaću sutra.

Ako sam dobro razumeo, misliš da stakla ili farovi idu posebno kod DDOR-a, i da su zato toliko povoljniji?

Ako si na to mislio, nije to slučaj. Sve je obuhvaćeno, ne postoji šansa da npr. imaš sudar, pokrivljena ti hauba branik, krila, pukli farovi, i da oni kažu ''priznajemo sve osim farova''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktički pokrivaju svaki slučaj šlepa, osim ako auto može da se popravi na licu mesta tu gde je stao.

Naravno, auto mora da ima ulja, goriva, i da nisi izgubio ključeve. Mislim da je to korektno. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam danas Grande Punta 2006 1.9 130KS pa bih zeleo da ga osiguram.

 

Zanima me, da li ovaj "Plus Paket" pokriva i kradju ili ne posto nisam uspeo da vidim.

 

Ako ne pokriva, mozete li da mi predlozite dobro osiguranje i ako znate okvirnu cifru na godisnjem nivou?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i mislio.

 

Zna li se kolika je otprilike cena za ovaj model, a da pokriva i kradju?

 

Poslao sam aplikaciju DDOR-u, cekam odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, TeaseR said:

Zanima me, da li ovaj "Plus Paket" pokriva i kradju

Krsteni alarm protiv pilicara i skriveni prekidacic, uz podrazumevanu normalnu paznju tipa neostavljanja kljuceva bilo kome ili upaljenog auta, parkiranje na normalnim mestima - za to sto te "muci" sasvim dovoljno, ko ce jos da ti krade Fiata od 12 godina ;) . Mnogo veca verovatnoca je da ti ocerupaju nesto od sitnih trazenih eksternih delova (antena, poklopci kuke, felni, ratkapne, brisaci, itd.). Ako bas hoces neki kasko i zbog drugih rizika a ne samo kradje, to je onda malo drugacija prica.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
ono šta su mi rekli je da im je sada "akcija" da ih ne zoveš za svaku glupost, pa je zato kao minimalno učešće 50€ jer kao ako mi neko zagrebe auto onda je to samo jedan deo koji se radi i kao to je mala šteta pa su onda uveli ovo da ih ne zovu za kako on kaže "i najmanje ogrebotine" nego "stimulišu" korisnike da sami sređuju svoj auto, što je meni totalno bezobrazno, ako već plaćam nešto hoću da budem osiguran od svega.

To je priča u DDOR-u dok je u Dunavu još gora situacija, kod njih je minimalno učešće 105€ što je još bezobraznije, neko me ne daj bože lupi u jedan ćošak dok sam parkiran, ode mi branik, žmigaca i krilo i ja treba da to platim 105€ opravku (oni plaćaju sve preko) a već sam im platio skoro 400€

Niko te ne tera da uzmeš sa učešćem.
Uzeo sam danas Grande Punta 2006 1.9 130KS pa bih zeleo da ga osiguram.

 

Zanima me, da li ovaj "Plus Paket" pokriva i kradju ili ne posto nisam uspeo da vidim.

 

Ako ne pokriva, mozete li da mi predlozite dobro osiguranje i ako znate okvirnu cifru na godisnjem nivou?

Samo kasko pokriva štete oko kola, ostalo su "paketi" ovoga ili onoga, dobra je pomoć na putu, sve ostalo je onako.
Ako sam dobro razumeo, misliš da stakla ili farovi idu posebno kod DDOR-a, i da su zato toliko povoljniji?

Ako si na to mislio, nije to slučaj. Sve je obuhvaćeno, ne postoji šansa da npr. imaš sudar, pokrivljena ti hauba branik, krila, pukli farovi, i da oni kažu ''priznajemo sve osim farova''.

Zašto su mi ubacili i to ne znam ali treba sigurno, ne bi me zavrnuli ne smeju , a nisam nahvatao mog osiguravača da pitam. Ovo sa slike je minimum.

 

I naravno sve je bez učešća, ali je cena veća.6e397853f560bdff79f4d086e5b16842.jpga26c0de0fcb7a3a03cd4cf4156b518bf.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, Ivan said:

Krsteni alarm protiv pilicara i skriveni prekidacic, uz podrazumevanu normalnu paznju tipa neostavljanja kljuceva bilo kome ili upaljenog auta, parkiranje na normalnim mestima - za to sto te "muci" sasvim dovoljno, ko ce jos da ti krade Fiata od 12 godina ;) . Mnogo veca verovatnoca je da ti ocerupaju nesto od sitnih trazenih eksternih delova (antena, poklopci kuke, felni, ratkapne, brisaci, itd.). Ako bas hoces neki kasko i zbog drugih rizika a ne samo kradje, to je onda malo drugacija prica.

 

 

Pa verovatno nece al sta znam, tripujem se. Ovo mi je drugi auto, prvi je bio jugo i njega sam ostavljao otkljucanog na parkingu jer nije bilosanse da ga neko pokrene posto se palio na jedan od prekidaca, a ne na kljuc :D

 

Mogu reci da auto izgleda atraktivno zbog felni koje poseduje pa mi je nekako bolje da platim 150eur na godisnjem nivou nego da rizikujem auto. Al opet, kao sto ti kazes, ko ce da krade auto star 12 godina. Mozda mi dignu felne :D

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi na papir pa proceni, ljudski mir nema cenu :) .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam sledecu ponudu: Na sumu osiguranja 350000din, Mini kasko bez kradje je 6790din, a sa kradjom 8488din.

 

Jel ovo ok ponuda i ima li bolje kod neke druge kuce? Nadam se da pod ovo Mini kasko spadaju i tockovi sa felnama, mada to cu da ga pitam sutra kada me bude pozvao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mi sve treba da imam da bi preneo vozilo koje nije moje na neko trece lice?

Da li je dovoljno ovlascenje samo ili moram jos nesto da imam?

Evo jednog primera, da li je ok?

 

 

332.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi gde radiš odjavu i prenos. U Bg može sa ovlašćenjem, ali u gomili mesta isključivo vlasnik može da odjavi auto, bez obzira na ovlašćenje, ne priznaju ga.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, upravo sam dosao iz agencije, odjavu ce najverovatnije morati vlasnik,

porez mogu ja ali da odem u drugi grad ili opet vlasnik ili da napisem ugovor o poklonu u kom slucaju kupac placa u svom mestu

bem ti drzavu gde se ovde rodi, u Ch zavrsavam sve za 10 minuta gde god da se nadjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanjce u vezi ovlastenja, gde sve idu pecati beleznika?

Ja na prvoj strani nemam, na drugoj jedan gde je potpis beleznika i jedan na sastavi prve i druge preko obe, znam da je nekad to izlo vise komada i onaj veliki pozadi sa datumom

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to. Beležnik ima svoju štampu overe koja zauzima otp. jedan A4 papir i tu ide jedan pečat. Ako se dokument koji se overava sastoji iz više stranica, na spoju svake dve se dodatno pečatira.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi kaze sta sve treba da uradim da bih prebacio vozilo na svoje ime prilikom registracije?

Imam kupoprodajni ugovor overen kod notara pa me zanima da li je to dovoljno ili moram da cimam vlasnika vozila?

 

On mi kaze da ne moram njega da cimam da bih prebacio saobracajnu, a u agenciji za registraciju mi kazu da moram da idem u opstinu gde je registrovan auto sa njim po neke papire i tek kada dobijem papire onda mogu da registrujem vozilo.

Tehnicki pregled sam odradio, ostaje mi samo da prebacim saobracajnu. 

 

I da li ja placam porez na katalosku vrednost vozila ili prodavac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...