Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Brat pokusao da uradi tehnicki, ali ne moze jer se ne poklapaju broj motora u saobracajnoj i broj motora na motoru. Vec 2-3 registracije je prosao i sad se pojavio problem, jel moze to nekako da se resi?

 

Sta bi sa onim da je motor zamenski deo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nikad kod nas motor bio zamenski deo. Mora da ima papire od motora i onda da ga uvede u saobraćajnu. Prvo mora na tehničkom da da papire od motora (uvoznu deklaraciju ili kupoprodajni ugovor), a posle se u policiji izdaje nova saobraćajna. Pritom, motor mora da bude isti kao što je bio ili da ima potvrdu od proizvođača da se takav motor ugrađivao u taj tip automobila.

Edited by Timotije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam napokon pazario nov auto i sad me zanima sledeće...

 

Auto je pre neki dan (26.10.2017 registrovan) pa smo se dogovorili da ga ne prevodim odma, pogotovo što smo trampu odradili trange frange, tj dođem mu još nešto malo para...

 

No, odradili smo ugovor kod notara i overili sve, dao nam je punomoć (prodavac je iz istog grada kao i ja i znamo se od ranije) a pošto je auto star 5 godina (april 2012-te) hteo bih da ga dodatno osiguram, pa me zanima šta da radim? Koliko mi se isplati kasko i koje su godišnje premije i da li može da se ako je polisa kod recimo ddor-a da se odradi kasko u drugoj kući, kao i koja je kuća najbolja, tj pravi najmanje problema i šta sve pokriva kasko osiguranje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle onoliko pisanja, dilema, komentarisanja oglasa od strane forumasa mogao si barem da napises par reci za koje si se vozilo odlucio ;) .

Licno bih uvek momentalno uradio prenos iz milion i jednog razloga (ko zna koliko je puta i ovde pisano kakve su ljudi sve probleme imali), a razlog vise je sto ste u istom registracionom podrucju.

Predlog No2: ako ti nije potreban full kasko, upravo DDOR ima varijantu mini kaska kojeg uplacujem vec 2-3 godine. Cena polise je oko 3400 din godisnje, a pokriveno je osiguranje stakala, osiguranje od prirodnih nepogoda (oluja, grad), osiguranje putnika, slep... Ako te zanima, mogu da pogledam detalje u ugovoru.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Ivan said:

Predlog No2: ako ti nije potreban full kasko, upravo DDOR ima varijantu mini kaska kojeg uplacujem vec 2-3 godine. Cena polise je oko 3400 din godisnje, a pokriveno je osiguranje stakala, osiguranje od prirodnih nepogoda (oluja, grad), osiguranje putnika, slep... Ako te zanima, mogu da pogledam detalje u ugovoru.

 

 

Jos pre si me zainteresovao za to^
To je ovo na linku...

https://www.ddor.rs/stanovnistvo-proizvodi/mini-kasko/

 

Samo ne spominju da obuhvata osiguranje putnika i slep, jel znas mozda jel su promenuli "politiku" ili to nisu spomenuli na sajtu?

 

 

****moja greska...prevideo sam ceo jedan pasus gde kazu

 

Quote

Izaberite Vašu idealnu kombinaciju
U skladu sa specifičnim potrebama svakog klijenta, uz Mini Kasko moguće je zaključiti i druga osiguranja – pomoć na putu, priključna nezgoda, lom stakla i šlepanje, te sam klijent može ugovarati visinu pokrića za pojedine dodatne rizike.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo proverio sam, sada ga DDOR zove "Plus paket", u okviru je dodatnih paketa uz obavezno osiguranje vozila (ja gore pomenuh zargonski "mini kasko", ali vidim da su ubacili "proizvod" bas pod tim imenom :) ).

Evo linka: https://www.ddor.rs/stanovnistvo-proizvodi/paketi-uz-ao/

Ovde je naveden primer od 4200 din, ali ti mozes sa njima recimo za lom stakala ili ostecenje od grada da dogovoris osiguranu sumu, sa ucescem u steti ili ne... Od toga varira i iznos godisnje premije, ja sam sve napakovao bez ucesca, izabrao osigurane sume i to izadje oko 3400 din godisnje.

Od pre 8-9 godina sam uplacivao iskljucivo za osiguranje stakala, jer sam istresao tadasnjih preko 250 EUR, zbog idiota sa kamionom. Putevi su nam ocajni, puni kamenja, zimi gomila rizle... To je bilo oko 10 EUR godisnje, ali su ga zadnje 3 godine svuda bezobrazno poskupeli da se maltene izjednacilo sa ovim paketom. Koji od tada uvek uzimam uz produzenje registracije i zeleni karton.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu. Za nekih 3500 vise, godisnje imas i "Max" paket, sve isto kao i "Plus", uz dodatni "Europ Assistance" u inostranstvu.

Ako ti zatreba, mogu da ti posaljem na PM primer svog ugovora, cisto da okvirno vidis za koje osigurane sume po svim stavkama (kod mene bez ucesca) ide pomenuta godisnja premija od 3400 din. Mada ce ti i u svakoj filijali to brzo sracunati, na osnovu tvojih zahteva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro pročitao, u mini kasku polisa pokriva i:

saobraćajne nezgode (prevrnuće, sudar, udar, iskliznuće, survavanje i sl.)

 

što u Plus paketu ne

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je u plus paketu to^ sadrzano u ovome:

 

  • osiguranje od nezgode, vozača i putnika;

 

U ponedeljak cu uzivo sve detaljno ispitati i uzeti ono sto mi vise odgovara, pa cu napisati i ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Posle onoliko pisanja, dilema, komentarisanja oglasa od strane forumasa mogao si barem da napises par reci za koje si se vozilo odlucio ;) .

 

Ne smem da kažem, nije fiat :)

 

Odlučio sam se za Astru J Sports Tourer 2012 1.7 cdti 110ks (isuzu motor) u Cosmo paketu opreme sa navigacijom, krovnim prozorom, polukožom...i šta sve još tu ide, nisam još ni sve detaljno pregledao :)

Glavni razlog zašto sam se opredelio je cena (izašao me je za sada 6500, plus što ću imati prenos i porez i šta već tu ide sve...), auto je kao što rekoh tek registrovan (26.11) a dečku je lova trebala pošto kupuje neki lokal za koji može samo keš... (i to sam proverio pre nego što sam kupio auto)...

 

On ga je uzeo prošle godine u Holiday-u u Šapcu i dobio je garanciju 2 godine ako kod njih odradi veliki servis (što je i uradio) i male servise ako radi kod njih, uradio je do sada 2 servisa a auto mu je bio "službeno porodični" a svi sa kojima sam pričao koji ga ili znaju lično ili posredno znaju da je vodio računa o kolima, barem jednom u dve nedelje je išao na pranje, polirao ga je proletos kod mog drugara...

Na autu su letnje gume koje su prešle oko 15.000km a uz auto sam dobio i zimske (nažalost ne na felnama) koje su kupljene nove prošlu zimu (sa njima je prešao oko 5-6.000km) tako da će morati uskoro neke felne da se pazare...naravno oba seta guma su od istog proizvođača, DOT je i na jednim i drugim 2016 tako da kapiram da sam sa gumama miran neki period :)

 

Od mana (osim što je dizel :) ) ima ogrebotinu na braniku, zakačio je žardinjeru pa je pored ogrebotine pukla i jedna žabica, i nazad na zadnjim vratima (gepeka) su mu svetla za tablicu odlepljena, tj rekao mi je da je on sjebao kada je menjao sijalicu i da je pokidao žabicu i onda je zalepio silikonom, a ja sam već našao zamenske za 10€ komad, tako da ću to uskoro da radim (samo da se malo finansijski osolim).

 

Evo i slike čisto da se pohvalim malo :)

WP_20171102_16_23_09_Pro.jpg

Edited by ivkesm

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Milutin-NS said:

Verovatno je u plus paketu to^ sadrzano u ovome:

 

  • osiguranje od nezgode, vozača i putnika;

 

U ponedeljak cu uzivo sve detaljno ispitati i uzeti ono sto mi vise odgovara, pa cu napisati i ovde...

čekamo informacije :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas obišao DDOR i Dunav osiguranje i ostao sam blago rečeno iznenađen.

 

Hoću da osiguram astru kasko i iste pakete, tj "full" pakete, sa osiguranjem od svega živog u
DDOR-u me izađe 21.375 dinara sa učešćem od 5% odnosno minimum 50€

Dunav-u me izađe 45.356 dinara sa učešćem od 10% odnosno minimum 105€, ili da platim 53.156 dinara onda nema tih 10% nego je samo 10% bez obzira na štetu

 

Morate priznati da cene nisu ni blizu, a obe kuće nude isto, tj osiguranje od saobraćajne nesreće (sudar, udar, prevrnuće i sli), pada ili udara nekog predmeta, požara, iznenadnog termičkog ili hemijskog delovanja spolja, eksplozije, udara groma, oluje, grada, snežne lavine, poplave, bujice i visoke vode, manifestacija i demonstracija zlonamernih postupaka ili obesti trećih lica, pada letilice i krađe

 

E sad, zašto je to tako, nije mi jasno uopšte...

 

Još sam u Dunavu pitao a ako ne uzmem osiguranje od krađe i dobio sam odgovor da je to samo oko 5.500 dinara od ukupne cene. Takođe ono što me je iznenadilo je da je po katalogu AMSS astra iz 2012-te procenjena na 745,000 dinara, tj nešto malo preko 6000€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se upravo iz Dunava prebacio u DDOR zbog gore pomenutog (ista prica i za ove "manje" pakete).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda sam pogodio temu, ali informacija koja će možda nekome da znači

Prenos GP-a 1.9 MJET 120ks izađe oko 8 000 dinara (u ovome je uračunata nova saobraćajna)

takođe što se tiče registracije mislim da je ovo najpovoljnije što sam našao

CENA:   26.795,00 din.
Napomena:   Pored GOTOVINE može i ČEKOVIMA do ŠEST mesečnih rata BEZ KAMATE sa Besplatnim TEH.pregledom i Besplatn pregled KOMPLETNOG VOZILA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali zašto je tolika razlika između DDOR-a i Dunav-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/7/2017 at 10:52 PM, ivkesm said:
Ali zašto je tolika razlika između DDOR-a i Dunav-a?

Proveri ti to još jednom, ja sam prodavca polise maltretirao pitanjima tipa ako mi izleti kokoška, pa jelen, pa ako se pokaki kanarinac, a šta ako je svraka koja je jela borovnice... ja plaćam toliko na 3x manju katalošku vrednost, bez učešća. Nisi uključio sve opcije.

Stakla, farovi... idu posebno, ima neka caka sa njima. Pitaću sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono šta su mi rekli je da im je sada "akcija" da ih ne zoveš za svaku glupost, pa je zato kao minimalno učešće 50€ jer kao ako mi neko zagrebe auto onda je to samo jedan deo koji se radi i kao to je mala šteta pa su onda uveli ovo da ih ne zovu za kako on kaže "i najmanje ogrebotine" nego "stimulišu" korisnike da sami sređuju svoj auto, što je meni totalno bezobrazno, ako već plaćam nešto hoću da budem osiguran od svega.

To je priča u DDOR-u dok je u Dunavu još gora situacija, kod njih je minimalno učešće 105€ što je još bezobraznije, neko me ne daj bože lupi u jedan ćošak dok sam parkiran, ode mi branik, žmigaca i krilo i ja treba da to platim 105€ opravku (oni plaćaju sve preko) a već sam im platio skoro 400€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam danas "pazario" taj PLUS paket kod DDOR-a ono sto imam da dodam na ono sto smo gore vec pricali je...

 

1. Šlepanje i manje popravke - suma osiguranja --- 100.000

2. Nezgode --- vozac/putnici --- 100.000 - 200.000

3. Prirodni rizici --- 160.000

4. Lom stakala --- 25.000

 

Prirodni rizici - udar groma, oluja, grad, snežna lavina, poplave, bujice, visoke vode

 

Osiguranje pomoći obuhvata

 

1. Organizacija pomoći

2. Pokriće troškova popravke u slučaju manjeg kvara

3. POkriće troškova šlepanja

 

Pokriće troškova popravke obuhvata troškove dolaska specijalizovanog lica na mesto događaja i troškove rada, maskimalno jedan sat. Pod manjim kvarom se smatra ispražnjen pneumatik, manji mehanički, električni ili elektronski kvarovi (npr. ispražnjen akumulator, pucanje kaiša itd)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...