Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

mene niko 3 god nije pitao za alarm, sa godinama pada cena polise zato sto pada i vrednost auta za alarm ih bas......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su pitali i za alarm i za neku drugu vrstu zastite. Svake godine pada zbog cene, ali i zbog bonusa ako nisi prijavljivao stetu. Taj bonus ide i do 50%, tako da ja ocekujem da mi ove godine polisa bude mozda i ispod 20k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je to full kasno i na koju procenjenu vrednost misliš (meni je totalna na oko 240000 dinara, danas Stilo benzinac 2003. 23000 i jos nisam čekirao sve opcije samo optimalne... doduše ja nemam učešće, ali nije neka razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Full kasko- osiguran od kradje u zemlji i inostranstvu, saobracajnih nezgoda, poplava i grada zemljotresa, vandalizma, demonstracija,...

Moj auto procenjen na oko 8000e, a tvoj oko 2000e

Share this post


Link to post
Share on other sites

@uglavnom.bezopasni

 

Meni se čini da su te odrali za tu polisu. Nisi rekao kod kog Osiguranja je polisa...

Meni je vrednost polise (osigurana suma) 400k dinara, full kasko, i cena polise je 21k dinara.

Full = saobraćajni rizici, požarni rizici, prirodni rizici, vandalizam, ostali kasko rizici, krađa u SRB i inostranstvu (osim Belorusije, Rusije, Ukrajine, Turske), i sve to bez učešća u šteti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim u DDOR-u i polisom je pokriveno sve što ima smisla, čak i ono sto piše "sitnim slovima" na vašim polisama :) i to opet po meni nije full-full kasko, zato sam i hteo da vidim šta vi smatrate pod full.

Koliki su iznosi za stakla i farove, nezgodu... ili to pokrivate nekim drugim polisama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis koliki su iznosi za farove? Onoliko koliko kosta nov, far je deo koji uvek ide za zamenu koliko znam. Ja sam pre dve godine zbog slomljenog nosaca dobio nov far bas od DDOR-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, uglavnom.bezopasni said:

Koliki su iznosi za stakla i farove, nezgodu... ili to pokrivate nekim drugim polisama?

 

Nezgoda: prijavim učestvovanje u saobraćajnoj nezgodi za koju sam kriv. Zapisnik Policije je tu. Napravi se zapisnik Osiguranja o stanju auta, naprave fotografije. Izvrši se obračun štete u okviru kojeg se izvrši i obračun vrednosti vozila na dan udesa.

Ako se proglašava totalna ekonomska šteta, popravke nema. Isplaćuje mi se vrednost auta na dan udesa minus vrednost ostatka. U mom konkretnom slučaju, vrednost auta na dan udesa je manja od 400k dinara jer je osigurana suma toliko bila ali u vreme zaključivanja polise, a saobraćajna nesreća je bila npr. posle 6 meseci, tako da treba uračunati pad vrednosti osiguranog auta i za tih 6 meseci.

Ako se ne proglašava totalna ekonomska šteta, ide se na popravku auta. Radi se predračun svih radova. Potpisuje se saglasnost da se popravka može izvršiti polovnim originalnim limarijskim delovima (sa otpada). Ustvari, tako bi bilo za stare aute, npr. starosti 10+ godina. Za one novije (npr. do 3 ili 5 godina starosti), verovatno bi se računala određena amortizacija od cene novog originalnog limarijskog dela. Suštinski, i ovo što se uzima sa otpada je takođe ustvari računanje amortizacije od jedno 50% barem. Popravka se vrši, i auto se vraća u stanje pre udesa.

 

Stakla, farovi: @Ticma je već odgovorio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nezgoda na kasko polisi je nešto drugo (osiguranje vozača i putnika), a stakla i farovi, nisu vam objašnjavali kombinacije, a ni vi niste pročitali sitna slova. :)

@ticma Nemojte da mešate kasko i obaveznu autoodgovornost, ko je bio kriv kad je DDOR dao novi far?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se desilo na parkingu, ko je bio kriv nemam pojma a tako je i prijavljena steta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DDOR je odavno postao sinonim za skupu (kasko) polisu, a i zaposleni su se uzdrkali, neki dobili otkaze ili ih dali sami. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto znate, Ideja je bubnuta i prodata je majstoru, ostala je njena polisa obaveznog osig. koja vazi jos 5 meseci. Jel je mogu nekako iskoristiti kod registracije sledeceg vozila koji kupim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da to nije moguce, poslisa je vezana za vozilo do isteka iste

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisam znao za tu opciju uopste da postoji. kako to ide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš da imaš kupoprodajni ugovor ili šta već, zavisi šta si uradio sa autom. Ima jedan lik na forumu koji valjda radi u DDOR, pa će nam se možda raspitati

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd, sacekacemo njega da nam da iskustva iz prve ruke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može se vratiti deo novca od polise samo se auto prilikom havarije proglasi kao totalna šteta. Prilikom prodaje auta nema te opcije, auto ostaje osiguran samo novi vlasnik menja saobraćajnu i eventualno tablice ako je u drugom gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko koliko je prevod za Punta 2001. 1.2 8V, Kraljevo je u pitanju, ako to nesto znaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...