Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Evo i mene kod kasko osiguranja :) Raspitivao sam se ovih dana i uopste mi se ne svidja. Gledao sam FULL kasko osiguranje, bez ucesca u steti. Osigurana suma 15.800e. Po vama DDOR Novi Sad najpovoljniji, a evo kakve su ponude koje sam ja dobio:

- DDOR - 58.956 din, za placanje u celosti 57.188 din.

- UNIQUA - 50.490 din, za placanje u celosti 45.461 din.

- AMSO - 40.300 din., za placanje u celosti 38.400 din.

 

DDOR za ovu cenu daje obuku NAVAK, za uniqu ne znam, a AMS daje njihovu clansku kartu... sve u svemu, sviranje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

AMSS nije imao kasko bez učešća. Jedino ako nisu nešto novo uveli u poslednjih par meseci, ali proveri to. 

 

Proveri i šta je sve obuhvaćeno ponudom (štete od vandalizma, pokrivenost u Srbiji i Evropi, poplave, požari itd). DDOR i Uniqua bi trebalo da budu tu negde sa cenom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

clanska ti ne treba jel imas Fiat CIAO pomoc na putu .

DDOR dobijes napredni Navak, nemoj da te zeznu, velika ti je cena auta pa otud i kasko....meni je bio oko 35,000 ali sa 11500e...

 

ako ti to puno to, vidi sa max ucescem ali to ti opet mac sa dve ostrice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Op, ipak greska. Jedino ponuda Ddor-a je bez ucesca, kod Uniqe je sa 5% preko 2000e odnosno 100e minimum, a kod AMSO 5% preko 1000e, a minimum 50e

E sad, mislim da je mnogo 18000 vise kod ddora da bi dobio Navak obuku.

Kazu da je obuhvaceno sve, a ova iz amso mi rekla da ne vazi kada je vozac u alkoholisanom stanju ili ako prodje kroz crveno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

18.000 nije samo za kurs, nego je i bez učešća. Traži i od DDOR-a ponudu sa učešćem, dobićeš mnogo bolju ponudu i + ćeš dobiti taj kurs. 

 

Kod DDOR-a se za polise preko 300€ dobija napredni kurs, a za polise preko 500€ intezivni kurs. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam i ponudu sa ucescem:

- 10% (50 evra) - 50.102, placanje u kesu 48.598

- 20% (50 evra) - 41.273, placanje u kesu 40.035

 

Edit: na sajtu pise za polise preko 400e je intenzivni trening, a meni na ponudi pise "besplatan trening bezbedne voznje u NAVAK-u"

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je 500€ ranije... verovatno je nešto menjano u međuvremenu, ali proveri sa onim ko ti je dao ponudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam jedino da UNIQA uz full kasko daje...i pomoc na putu u zemlji i inostranstvu. (Mada si dobio to i od Fiata)

Tako mi je bilo za punta...svih 5 godina. (10% ili najmanje 100e).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, Uniqa daje pomoć na putu hteo ne hteo. Takođe, kasko ti ne važi ako si alkoholisan, ili ako si sam namerno oštetio auto. Ako dođe do krađe, ne važi ako nemaš kod sebe da im priložiš dva originalna ključa. Ima par caka, traži da ti daju opšte uslove osiguranja u PDF ili odštampaju. Dokument je na desetak strana, i tamo tačno piše za šta sve važi, za šta ne i u kojim situacijama.

 

Imam i ja jedno pitanje, ako neko zna bio bih zahvalan.

 

Kakva je naime procedura od prijave štete na dalje? Štetu sam prijavio, ali nisam dobio ništa napismeno. Samo su mi preko telefona izdiktirali broj pod kojim je zavedena ta moja prijava. Nakon toga došao je procenitelj ali ni on mi ništa nije na papiru dao. Rekao je da će mi poslati mejl za dan-dva. Još mi je slikao vozačku, i skenirao ličnu kartu sa čipom i saobraćajnu. Ne znam da li oni tako smeju da skeniraju lična dokumenta bez moje potpisane saglasnosti o prikupljanju i obradu ličnih podataka.

 

Ali ono što me najviše zanima je koji je sledeći korak. Da li sad ja čekam da oni prihvate štetu, da me o tome obaveste pisanim putem, pa potom da idem u AK da naručim deo koji je za zamenu, ili sad odmah treba da odem do AK koja pravi predračun, šalje osiguranju pa oni u zavisnosti od visine štete mogu i da vrdaju. Npr, ako je visoka cena dela za zamenu, da kažu odbijamo isplatu.

 

Ako je neko skoro prijavljivao i prošao kroz ovo, bio bih zahvalan ako može da mi kaže šta prvo ide, njihovo odobravanje isplate štete, ili slanje predračuna iz AK. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet klepanje ako se ostvari

 

------------------------------------------------

 

Obavezno osiguranje automobila poskupljuje za dodatnih 10 odsto?

http://www.021.rs/Info/Srbija/Obavezno-osiguranje-automobila-poskupljuje-za-dodatnih-10-odsto.html

 
Posle prošlogodišnjeg poskupljenja auto-osiguranja za 45 odsto, Udruženje osiguravača Srbije (UOS) radi na procenama uplaćenih premija i isplaćenih šteta, sa ciljem da od NBS zatraži novo povećanje cene.

osiguranje_kola.jpg

Ukoliko NBS odobri ovaj zahtev, vlasnici više od 2,2 miliona automobila za osiguranje će morati da izdvoje od 950 do 2.100 dinara više, u zavisnosti od snage četvorotočkaša.

Zoran Ćirić, portparol UOS, kaže da "za sada nisu preduzeli direktnu inicijativu i zatražili poskupljenje auto-osiguranja od NBS, ali da svakako nameravaju to da urade kada se za to steknu uslovi". "Nivo korekcije cene osiguranja od auto-odgovornosti zavisiće od rezultata analize. Veoma je važno da premija osiguranja uvek bude na nivou koji će omogućiti normalno poslovanje i isplatu šteta i obeštećenje građana", kaže Ćirić za "Blic".

Milan Cerović, predsednik Udruženja korisnika osiguranja, podseća da je prošlogodišnje povećanje cene bilo izvedeno u tajnosti i nezakonito i da ni nakon godinu dana NBS nije dala objašnjenje na osnovu čega je dala odobrenje za to. Objašnjenje su od NBS tada tražila udruženja potrošača, stručnjaci i mediji, ali su svi ostali uskraćeni za odgovor.

"Prošle godine je na osnovu rezultata poslovanja osiguravajućih kuća bilo uslova za pojeftinjenje osiguranja od 20 odsto, jer je bilo znatno više uplaćenih premija nego isplaćenih šteta, a smanjen je i broj nezgoda", kaže Cerović.

Iako su osiguravajuće kuće i prošle godine kao jedan od razloga za poskupljenje navele povećanje limita za isplatu šteta sa maksimalnih 100.000 dolara na milion, stručnjaci veruju da će i ove godine zaigrati na istu kartu. "To nije izgovor. U Hrvatskoj su nedavno povećali limit za isplatu šteta više od 13 puta, a premija je ipak smanjena za 25 odsto", objašnjava Cerović.

Stručnjaci veruju da ogroman trošak za osiguravajuće kuće predstavlja to što izdvajaju više od 20 odsto od naplaćenih polisa kako bi "stimulisali" prodavce da prodaju baš njihove polise, što se, kažu, lomilo preko njihovih leđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa izgleda da to treba da radimo.....vec dizu po 50% onima koji imaju stetu...ne znam sta jos hoce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, Uniqa daje pomoć na putu hteo ne hteo. Takođe, kasko ti ne važi ako si alkoholisan, ili ako si sam namerno oštetio auto. Ako dođe do krađe, ne važi ako nemaš kod sebe da im priložiš dva originalna ključa. Ima par caka, traži da ti daju opšte uslove osiguranja u PDF ili odštampaju. Dokument je na desetak strana, i tamo tačno piše za šta sve važi, za šta ne i u kojim situacijama.

 

Imam i ja jedno pitanje, ako neko zna bio bih zahvalan.

 

Kakva je naime procedura od prijave štete na dalje? Štetu sam prijavio, ali nisam dobio ništa napismeno. Samo su mi preko telefona izdiktirali broj pod kojim je zavedena ta moja prijava. Nakon toga došao je procenitelj ali ni on mi ništa nije na papiru dao. Rekao je da će mi poslati mejl za dan-dva. Još mi je slikao vozačku, i skenirao ličnu kartu sa čipom i saobraćajnu. Ne znam da li oni tako smeju da skeniraju lična dokumenta bez moje potpisane saglasnosti o prikupljanju i obradu ličnih podataka.

 

Ali ono što me najviše zanima je koji je sledeći korak. Da li sad ja čekam da oni prihvate štetu, da me o tome obaveste pisanim putem, pa potom da idem u AK da naručim deo koji je za zamenu, ili sad odmah treba da odem do AK koja pravi predračun, šalje osiguranju pa oni u zavisnosti od visine štete mogu i da vrdaju. Npr, ako je visoka cena dela za zamenu, da kažu odbijamo isplatu.

 

Ako je neko skoro prijavljivao i prošao kroz ovo, bio bih zahvalan ako može da mi kaže šta prvo ide, njihovo odobravanje isplate štete, ili slanje predračuna iz AK. Hvala.

 

Ako pričaš o kasku čekaš izveštaj procenitelja. Za tim izveštajem ćeš znati šta ti je priznato i u kojoj meri pa na osnovu toga tražiš majstora koji će to raditi ili od njih uzimaš garantno pismo pa ideš u servis koji će radove izvršiti na osnovu tog garantnog pisma, a onda osiguranje njima direktno isplati. Različita osiguranja različito rade taj deo, ali u svakom slučaju ne bi trebalo da prođe više od 10-ak dana od prijave štete do nekog konkretnog odgovora i posle toga još 15ak dana za isplatu. 

Što se tiče poskupljenja...

 

Treba samo ostvarivati svoja prava. Poskupljenje osiguranja je mač sa dve oštrice. Mnogi ljudi danas ni ne znaju koja su im prava, pa tako osiguranja ne isplaćuju ni 30% realne i stvarne štete koju su u obavezi da isplate. I gle čuda, malo im para pa hoće još. Međutim, kada je prošle godine poskupelo osiguranje ljudi popi*deli pa počeli da se raspituju i da podnose zahteve za sva svoja prava pa je naplata štete povećana iako je broj nezgoda bio manji. Isto će učiniti i ako sada dodatno poskupi, ljudi će terati sve naplate do kraja. 

 

Ono što jeste objektivna činjenica je da je dolar skočio u odnosu na evro oko 30%, a kako je limit za maksimalnu isplatu štete izražen u dolarima to je povelika cifra koja svakako mora da ima odraz na krajnjeg kosrinika u većoj ili manjoj meri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde kod nas je nestasica dinara,svi primamo plate u dinarima.A to sto je dolar skocio u odnosu na evro mnogo me za.......

Opet sa druge strane gledano narod ce da cuti kao i dosad i da placa ovaj harac.Jos samo da smisle neki razlog pa da skoci akciza za gorivo.Mada nista nije nemoguce,ovoj lopovskoj drzavi nikad dosta.Cene gore a plate dole i otpustanje radnika.Lopovska drzava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napisem i ja koju oko prenosa, pre da prodam auto nisam imao veze sta i kako se radi :) 

 

Proslog petka sam prodao auto, u ponedeljak napravili kupoprodajni, overili sve sto treba, u utorak otisao da platim porez, da novi vlasnik ne bi dolazio u Smederevo, tamo kazu ne moze danas, danas moze da se preda, a da se proceni i plati moze za 3 dana ... ustvari ne moze ni da se preda odmah jer im tako dobro rade klime da im radnici padaju u nesvest ... dodjem kroz par sati, sluzbenica se povratila u zivot i kao da je bila nekom boju, glumi zrtvu i mucenicu i samo trazi pauzu da odmori ... uglavnom predam sve u utorak i dodjem u petak, u petak dobijem predmet, platim porez i zovem vlasnika, ali nije mogao da dodje istog dana, pa je dosao tek danas i odjavili smo tablicie i bocnuli saobracajnu ... kako neki tvrde sve moze za jedan dan, ali ustvari ne moze, mora bar 5 da prodje :)

 

Postoje neke nelogicnosti, pravljenje 5 ugovora, a overavaju se samo 2 koja se placaju i 1 koji ostaje u opstini ... ona 2 sto ostanu mogu da se bace. Da nisam zvao kolegu Jankovica, platili bi overu za svih 5 jer to tamo niko nece da kaze ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Dovla!

Što se ostalog tiče, lopovska država i sve ostalo! Ja sam godinama plaćao administrativnu taksu za overu zdr. knjižica, jer mi ovde na lokalu u poreskoj rekli da treba. Slučajno sam na sajtu ministarstva pročitao da za overu knjižice se ništa ne plaća u poreskoj o.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde kod nas je nestasica dinara,svi primamo plate u dinarima.A to sto je dolar skocio u odnosu na evro mnogo me za.......

Opet sa druge strane gledano narod ce da cuti kao i dosad i da placa ovaj harac.Jos samo da smisle neki razlog pa da skoci akciza za gorivo.Mada nista nije nemoguce,ovoj lopovskoj drzavi nikad dosta.Cene gore a plate dole i otpustanje radnika.Lopovska drzava

 

To je klasika gledanje samo sebe. Postavi se u drugu poziciju. U poziciju osiguranja. Obećavaš milion $ limit za isplatu (što je oko 715.000€), a onda za samo mesec dana taj milion vredi 910.000€. Ti bi ostavio iste cene? Ako je poskupljenje zaista potkovano promenom kursa $ onda je to jednostavno "viša sila" i tu nema šta država da se kudi da je ovakva ili onakva... država ne utiče na svetski kurs $. ;) 

 

Takođe, pogledaj cene osiguranja pa se postavi opet u položaj osiguranja pa se zapitaj kako bi poslovao ovde sa ovim cenama, a kako bi poslovao sa drugačijim cenama. 

 

Najlakše je samo državu drljati da je ovakva i onakva :) 

 

Da napisem i ja koju oko prenosa, pre da prodam auto nisam imao veze sta i kako se radi :)

 

Proslog petka sam prodao auto, u ponedeljak napravili kupoprodajni, overili sve sto treba, u utorak otisao da platim porez, da novi vlasnik ne bi dolazio u Smederevo, tamo kazu ne moze danas, danas moze da se preda, a da se proceni i plati moze za 3 dana ... ustvari ne moze ni da se preda odmah jer im tako dobro rade klime da im radnici padaju u nesvest ... dodjem kroz par sati, sluzbenica se povratila u zivot i kao da je bila nekom boju, glumi zrtvu i mucenicu i samo trazi pauzu da odmori ... uglavnom predam sve u utorak i dodjem u petak, u petak dobijem predmet, platim porez i zovem vlasnika, ali nije mogao da dodje istog dana, pa je dosao tek danas i odjavili smo tablicie i bocnuli saobracajnu ... kako neki tvrde sve moze za jedan dan, ali ustvari ne moze, mora bar 5 da prodje :)

 

Postoje neke nelogicnosti, pravljenje 5 ugovora, a overavaju se samo 2 koja se placaju i 1 koji ostaje u opstini ... ona 2 sto ostanu mogu da se bace. Da nisam zvao kolegu Jankovica, platili bi overu za svih 5 jer to tamo niko nece da kaze ... 

 

Za poresku - ljudi krivi. Da ljudi to ne tolerišu ne bi se ni oni glupirali. Jesi li ti platio porez? Jesi. Znači ne treba da te interesuje njihova klima i ne znam ni ja šta sve... kako su radili pre 10godina? 

 

Što se tiče kupoprodajnih, jedan tebi, jedan vlasniku, jedan u opštini, jedan u poreskoj i jedan u policiji. Ako ti i kupac smatrate da vama ne treba onda pravite 3, mada je moje mišljenje da je pametno imati svoj primerak. 

 

Ču, da ti kažu, pa da im ne platiš, gde to ima!

 

Ima na Starom gradu i na Paliluli... mene čak ubeđivali na Starom gradu da overim samo 3 i jedva sam joj objasnio da je razumem, ali da i dalje hoću 5 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...