Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Tačno. I kod mene su osigurana sva stakla pa i panorama. Povedi računa samo o jednoj stvari - ti biraš na koliku sumu ćeš ih osigurati. Znači proveri recimo koliko košta najskuplja šoferka za tvoj auto (npr prva ugradnja) pa osiguraj stakla na tu sumu da u slučaju loma ne moraš da doplaćuješ ili budeš prinuđen na neki lošiji kvalitet ako ne želiš! Ako je šoferka 25000 osiguraš na 30000 i taman si pokrio i troškove ugradnje. Što se tiče panorame ona košta ohohoo ali kolika je verovatnoća da rikne, a i ako se to ne daj bože desi pokrićeš sa tom sumu bar pola troška jbg.

Edit: totti grešiš. Možda kod nekih ali to je čisto zavlačenje mušterija.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, to je onda vec znacajna suma... pa nista, probacu jednu godinu bez, a do iduce registracije, ako i bude nesto od kupovine, cu se snaci i osigurati ga kompletno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@delakroa

To je osigurana suma, a premija je znacajno manja.

Kao i svake godine, osiguravam stakla u Dunavu (nemam panoramu ni na jednom vozilu) - sad u avgustu je minimalna osigurana suma bila 37 500 din, ucesce u steti 0%, a GODISNJA premija 2 572 din, citam ti upravo iz polise.

 

A u definiciji Delimicnog kaska na poledjini polise kazu:

"Delimicnim kasko osiguranjem obuhvaceni su rizici loma i ostecenja svih stakala na motornim vozilima, izuzev stakla (plastike) na svetlima i ogledalima."

Tako da ipak treba i licno proveriti da li u to ubrajaju i panoramu, bilo koje osiguranje da je u pitanju. Mozda bi negde za nju trazili full kasko koji je dosta skuplji.

 

I naravno, ovo sto Marko kaze - ostavis lufta da, ne daj Boze, uzmes neku krstenu soferku ili staklo - Saint Gobain, Pilkington...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ove godine ponovo uplatio 5,5~6000 i osigurao stakla na sumu od 50000 din i putnike na sumu od 100000~200000 din ako se dobro sećam ovog drugog (zavisi da li je povreda ili nedaj bože smrtni ishod)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, ako sam dobro razumeo, prilikom registracije i uplacivanja vec onog standardnog osiguranja koje uvek placam (nemojte me drzati za rec, ali mislim da je bilo nesto cirka desetak hiljada), moram jos dodatno da uplatim osiguranje stakala? I to bi izaslo, kako kolega Markobgd rece, otprilike nekih 6 hiljada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tema o ovome u svakom slučaju pa je prelistaj.

Tako je samo ovo dodatno osiguranje nije vezano za datum registracije već možeš bilo kada i traje godinu dana od tog datuma

Visina uplate zavisi od sume na koju osiguravaš stakla tako da se nemoj vezati za ovu moju sumu. Može biti i manje i više. Zavisi od tvojih potreba

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, ako sam dobro razumeo, prilikom registracije i uplacivanja vec onog standardnog osiguranja koje uvek placam, moram jos dodatno da uplatim osiguranje stakala?

Tako je, to "standardno" osiguranje koje svi placamo je osiguranje od autoodgovornosti, tj. za eventualnu stetu koju nanesemo trecim licima.

A delimicni kasko ili full kasko pokrivaju stetu na sopstvenom vozilu. Proveri od osiguranja do osiguranja, raznorazne su ponude, moze da se prodje i povoljnije, naveo sam ti svoj slucaj (oko 2500 din godisnje) ako hoces da osiguras samo stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li pri prodaji vozila tablice koje su na njemu mogu da se zadrze, tj. da se prenesu na novi auto ? Naravno da kupac vozila sa kog zadrzavam tablice izvadi nove i sve ostalo po propisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije moguće nikako. Registracija je vezana za vozilo. Ostaje na njemu ako se ne menja opština-grad ili se poništavaju. Stoga mislim da nema mogućnosti da se prenesu na novo vozilo.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na predhodnoj strani je neko napisao,ako sam dobro razumeo,da kao novi vlasnik ides da odjavljujes tablice.


Koliko sam ja upoznat samo,sad vec bivsi vlasnik,moze da ih odjavi . Odnosno,samo onaj cije je ime na saobracajnoj moze da odjavi tablice.


Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je neko gledao SAT u nedelju, pricali su o registraciji sledeceg auta i bonus malus sistemu, kaze neki sto je gostovao, da je potrebno da prilikom registracije sledeceg auta imas odjavu (ako se ne varam tako je rekao) automobila iz sup-a i mozes da nastavis da registrujes po starom premijskom stepenu ... 

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je neko gledao SAT u nedelju, pricali su o registraciji sledeceg auta i bonus malus sistemu, kaze neki sto je gostovao, da je potrebno da prilikom registracije sledeceg auta imas odjavu (ako se ne varam tako je rekao) automobila iz sup-a i mozes da nastavis da registrujes po starom premijskom stepenu ...

Da,cuo I ja to da se premijski stepen prenosi,I da treba da se insistira na tome iako salteruse kazu da ne moze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi sad nije jasno, ako na autu nije istekla registracija, a ti ga prodas recimo Igoru, odjavis i Igor ga registruje na svoje ime ... jel mozes ti sa tom odjavom da nastavis po starom sa registracijom sledeceg auta ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš ali ako na tom vozilu nije istekla registracija onda ćeš na novom imati ponovo isti premijski stepen kao do tada a ako je istekla silaziš za još jedan stepen niže. Znači u ovom slučaju koji si naveo ostaje ti isti premijski stepen na novom autu odnosno polisi!

Nisam se dobro "odrazio" u ranije napisanom postu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako moraju da ti vrate premijski stepen na kom si bio prilikom poslednje registracije.Evo ja sam na primer registrovao Punta sada u septembru pa sam ga prodao pred kraj septembra naravno posto je momak koji ga je kupio iz istog mesta nisam morao da odjavljujem tablice,ali smo uradili prenos vlasnistva tako da je samo moja saobracajna probusena odjavljena a tablice i polisa osiguranja ostala kod njega i on je nedavno dobio novu saobracajnu.E sad ja sam auto kupio u Beogradu isto svezeg registrovanog i naravno da sam hteo odma da uradim prenos vlasnistva i da odjavimo tablice da mogu ja da ga prebacim na NS table i tako smo i uradili.Kakav je obicaj kupac placa overu kupoprodajnog ugovora u opstini kao i placen porez u porezkoj pa sam ja samo poslao AKS-om tablice i saobracajnu (jer polisa njegova ostaje kod mene dok ne istekne  i vazi nema veze sto na njoj i dalje stoje BG tablice a ja dobio novosadske panduri kada proveravaju njima to izbaci i vide da neduzim)on je njih tamo odjavio i meni poslao taj overen u poreskoj kupoprodajni kao i probusenu saobracajnu sa ta dva dokumenta sam isao do supa u NS i za pola sata dobio novosadske tablice i sad cekam samo plastiku od saobracajne da dobijem naravno registracija je ostala godinu dana.U medjuvremenu sam ja mogao da platim hiljadu i neki dinar da uzmem moju polisu iz Delta Generalija na kojoj mi je stepen dva,ali je zena odma rekla da nema potrebe da bacam pare kada imam vazecu polisu do isteka registracije i da kada bude isticala odnosno kada budem hteo da registrujem auto dodjem kod njih i da ce mi izdati polisu sa mojim starim premijskim stepenom a to je dvojka.Tako da sve se moze samo malo cimanja i pokazivanja znanja kada se ode u agenciju ili kod njih u osiguravajucu kucu.Da napomenem da sam ja moju prethodnu polisu sto je bila vezana za punto i gde se vidi moj premijski stepen dva fotokopirao cisto da bude lakse meni a i ovima u agenciji ili ako budem isao direkt u delta generali.

Edited by SrdjanNS86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...