Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Pa sta znam, racunala je cenu tehnickog koji rade ovi iz Dunav centra. Raspitacu se jos negde posto do petka treba da registrujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provizija je 30 dinara po uplatnici ako imaš račun u banci, barem je tako u Intezi. A ti Paune ako nema nigde jeftinije od 2.000 u TS dođi do Kš-a i lepo završiš sve na jednom mestu i ispadne ti jeftinije.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto treba znati je da se registracija moze platiti u bilo kom gradu u Srbiji pa tako npr. covek iz Leskovca moze da uplati  sve u NovomSadu ali mora da ode u SUP Leskovac na salter.

Pre neki dan sam imao kupca iz Kikinde  gde je tehnicki 2500 dinara najjeftiniji a kupac je cekao da dobijem neki papir i nije se nervirao jer mu je tehnicki u NovomSadu svega 600 dinara i ustedeo je 1900 dinara sto je sacekao par dana a da ne pricam o probnim tablicama gde je takodje odlaskom u SUP  ustedeo 1300 dinara ili i 1800 u odnosu na agencije gde probne tablice dobijes odmah.

A u SUP-u smo bili drugi na redu tj sacekali smo 10-tak minuta.

Probe su agencijama od 4000 do 4500 a cak sam cuo da neki uzimaju i 5000 dok su u SUP-u  u zavisnosti od jacine automobila  od nekih 2500 do 2800. Ja znam da neki ljudi kopaju po ceo dan za 1000 dinara a nama je tesko da sacekamo i pola sata da bi ustedeli  oko 1500 dinara. Zato ja svojim kupcima cinim uslugu sto ja odlazim umesto njih u SUP i cekam red a njih zovnem samo da potpisu i preuzmu tablice i tako ima spasim par hiljada dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zivim u vrscu,znaci svu papirologiju,tehnicki mogu recimo da uradim u beogradu a posle sve nosim u sup u vrscu?

kod nas je tehnicki 1500din moram se raspitati koliko je u pancevu,ako je jeftinije i put me vec tamo nanese odradicu sve u pancevu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudski, nema sta.

I ja sve radim sam osim sto mi ovi u osiguranju odstampaju uplatnice.

Totti, oko 17.000 je bilo sve, ukljucujuci 9 provizija banke.

Kod nas u najcesce daju popust na tehnicki ako kod njih platis osiguranje. Tako sam ja ove god platio 750din tehnicki, a prosle god je bilo za dz u dunavu, al ove nije.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

zivim u vrscu,znaci svu papirologiju,tehnicki mogu recimo da uradim u beogradu a posle sve nosim u sup u vrscu?

kod nas je tehnicki 1500din moram se raspitati koliko je u pancevu,ako je jeftinije i put me vec tamo nanese odradicu sve u pancevu

Baš tako Sale. Ja sam sve završio u Kruševcu i onda otišo u BG po novu nalepnicu i to je bilo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto je registracija za mene kao vlasnika 16.200 a ako kupac hoce da plati registraciju i naravno prevod onda ga izadje 19.000 plus 4500 prevod?
 

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije zbog toga jer auto nije odjavljen odnosno tablice.nesto je u vezi toga sto sam ja kao vlasnik vec dve godine pa kao jeftinije tako sam nesto razumeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar se kod kupovine vozila od vlasnika ne placa samo prenos vlasnistva?a mne i nove tablice i sve kao da se auto prvi put registruje u Srbiji????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa iz istog smo mesta,ovo ako je kupac iz drugog grada logicno je da menja tablice.Zato mi i nije jasna ta racunica sve je isto samo se menja vlasnik a oni podignu registraciju za  3000 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to vec ima logike.Eto odgovora hvala jankovicu.Ynaci ja sada kad budem uzeo nov auto imacu opet stepen 4 a ne 2 I nema veze sto ja kao vozac nisam napravio nikakav saobracajni prekrsaj za ove tri cetiri godine od kako je auto kod mene.Nego kad postanes nov vlasnik nekog auta opet jovo nanovo gledas da ne pravis prekrsaje i stete kako bi ti stepeni osiguranja opali.

Edited by SrdjanNS86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je auto bio registrovan još skoro 7 meseci kada sam ga kupio. Kada sam sredio prenos i saobraćajnu rekli su mi da bi bilo lepo da zamenim i polisu kako bi glasila na moje ime. Odradili su mi to u Delti za džabe i nakon toga sam samo nastavio na tom premijskom stepenu tj sada sam 1. stepen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas dao u agenciju tablice i svu papirologiju radi prenosa,pa da javim kolko kosta posto sam obecao.

Prenos oko 8000din

Agencija tj njihova usluga 2000din

Overa 2 ugovora 1000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja napisao....

 

Lancia Y 1.2 8v 2002.

 

poslao papire agenciji ada urade prenos + odjava + plate porez + overe ugovor.....

 

Znaci skinuo sam tablice i poslao papire, cena sve ukupno 6000din sa sve uslugama agencije. Posle toga platio registraciju, novu saobracajnu i tablice, osiguranje, tehnicki.......... ~17.000din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupoprodajni ugovor imam,oni treba da plate porez,da odjave vozilo i da mi daju posle papir da je placen porez i da je odjavljeno i to je to posle ide registracija i kes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigose papiri o placenom porezu i odjava i iznenadih se porez samo 5700 + 3000din agencija i overa ugovora u opstini i dobih kusur 2300 jer sa dao 11000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je auto registrovan na moje ime sad u septembru i kupac koji ga kupi jel placa samo prevod odnosno to je porez jel tako.i to je sve sto ima u opstini da plati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...