Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Ja mislim da ne, porez moras da platis u svakom slucaju, jedino bi ugovor bio jeftiniji, jer ne bi imao ona 2.5% da platis.

 

Pitanje, posto sam uzeo auto koji je na Bg tablama koji je registrovan celu godinu, da li ja mogu da potpisem kupoprodajni ugovor sa vlasnikom, platim porez na prenos na moje ime, i isti auto vozim do isteka registracije i tek tada auto prebacim na sebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitajte poreznika :D

porez se plaća prema mestu registracije ako je auto ma Bg table onda u Bg-u,ugovor o poklonu ne plaća se porez samo kada je prvi nasledni red,otac sinu,majka sinu i sl.

TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti zaključi ugovor ,neka ti vlasnik uradi ovlašćenje da možeš da upravljaš,registruješ,platiš porez na prenos ili otuđiš vozilo bez prisustva vlasnika,obavezno i ugovor i ovlašćenje overiš u sudu ili opštini,a kad ti istekne registracija odeš za Bg uradiš prenos,odjaviš tablice i ponovo ga registruješ u Kg na tvoje ime i Kg table......

TT

meni matori treba da "pokloni " auto ...ja ne placam nista ... nema ugovor... :smoke:

ugovor o poklonu

TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako poklanjas onda opet ima ugovora al o poklonu, nema kupoprodajnog ugovora, onda je cena 0din, a kao u slucaju sa prodajom auta, porez se placa na cenu u ugovoru ALI u koliko je cena u ugovoru manja od cene u katalogu, placa se porez na cenu iz kataloga.

Znaci poklo =0din, porez na cenu u katalogu.

Dusane, odes u bg, platis porez u ime vlasnika, odes u sup i vratis tablice, dobijes zumbanu saobracajnu i potvrdu da si platio porez, sa tim odes u KG i platis izradu saobracajne, tablica i nalepnice, a registraciju ne placas tj vazi do isteka ove sadasnje registracije.

I bolje mozda agencija to da ti radi jer u nekim opstinama odjava auta traje danima tj ne moze sve u istom danu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena na koju se plaća porez je cena po katalogu a ne ugovorena cena :lol: a kod ugovora o poklonu porez ne plaća samo prvi nasledni red :lol:

TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusane, odes u bg, platis porez u ime vlasnika, odes u sup i vratis tablice, dobijes zumbanu saobracajnu i potvrdu da si platio porez, sa tim odes u KG i platis izradu saobracajne, tablica i nalepnice, a registraciju ne placas tj vazi do isteka ove sadasnje registracije.

I bolje mozda agencija to da ti radi jer u nekim opstinama odjava auta traje danima tj ne moze sve u istom danu.

:thumbsup:

 

Samo bih dodao da on neće moći samo sa ugovorom da odjavi tablice, neophodno je ili ovlašćenje ili prisustvo vlasnika. Zato se slažem da je najlakša i najbezbolnija varijanta da to agencija odradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam ponudu, registracija za 1.4 500L je 18.500rsd. Da li je to mnogo?

Sent from my Nexus 5

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam skoro produzio registraciju, danas sam hteo i da dodatno uplatim osiguranje stakala kod "Dunav osiguranje". 

Bio sam odbijen zato sto imam povrsinsko ostecenje koje bukvalno nije ni pola milimetara veliko (tako sam i kupio auto).

U kakvom stanju oni ocekuju da su stakla kad bukvalno i da imas nov auto mozes da dobijes takvu ogrebotinu na staklu u roku od par dana.

Sto je najgore mislim da bi opusteno odbili da plate premiju na takvo staklo da im ti dodjes sa takvim ostecenjem i da trazis zamenu. Stvarno smesno.

 

Jel se uopste isplati pokusati regulisati takvu ogrebotinu pa probati na drugom mestu osigurati?

Sigurno necu zbog takve gluposti da menjam staklo to mi nije ni bio cilj, nego sam hteo da se osiguram za buduca ostecenja koja bih eventualno imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Ili jos jednostavnije - ne placas porez na auto, nego na prenos vlasnistva, znaci i kad ti neko nesto pokloni moras da preneses vlasnistvo i na to placas porez  ;)

 

I ja nemam pooojma odakle meni sve ovo   :question:

 

A 'e l' znas ovo:  Hocu da promenim licnu kartu da glasi na NS. Auto  je registrovan na moje ime, ali na SD table i adresa u saobracajnoj se slaze sa adresom u LK. Da li sam u obavezi da kada promenim prebivaliste, a samim tim i LK, da auto registrujem u opstini gde sam prijavljen? Tj, da li moram da odjavljujem i auto sa Sd tablica, ako  i ja ''skidam SD tablice''?

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...