Jump to content
FAS Goran
bokija

Aftermarket navigacije

Recommended Posts

Ista ova navigacija koju je preporucio chikavili ima kod tehnomanije za oko 1000 dinara vise. Znaci.. pakom ! :D

Bice sve vise ovakvih uredjaja, pogotovo noname, koji ce davati 101 opciju "ne treba mi, ali neka stoji" za relativno sitne pare. Gledanje slika na navigaciji recimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao momci i svaka cast na poznavanju svega!Ja sam nov ovde i imam jedan mali problem pa bih vas zamolio za pomoc!Imam Fiat Stilo Abarth i u njemu fabricku navigaciju za koju nemam mape!Gde god da sam se raspitivao nisam uspeo da nadjem!Moguce je i da ne postoji za Scg ali da li postoji mogunost da mi odgovara i neka druga mapa ili neko drugo resenje,sem kupovine jos jedne!

Unapred Hvala,Shonele!

Edited by shonele

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Imam Fiat Stilo Abarth i u njemu fabricku navigaciju za koju nemam mape! Gde god da sam se raspitivao nisam uspeo da nadjem. Moguce je i da ne postoji za Scg...

Kao što si i sam napomenuo...mapa Republike Srbije za Stilovu fabričku navigaciju ne postoji, nikada nije ni postojala, nikada neće ni postojati. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam...verovatno nema, jer nema za Fiata, nema ni za Lancie...pa bi baš bilo veliko iznenađenje da eto ima u Alfama.

Ovde su ljudi pisali o navigaciji u Lybri:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42214

Vidi kod Alfista na Forumu ako neko ne napiše ovde... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije sam imao Blueberry 2GO431B, dakle model sa Bluetoot-om,

softver IGO, nigde me nije izneverila.... :)

ima li ko Bluepanther GPS, gledao sam ima za 8500 din i to 5.0?

verujem da je to isti rang kao i bluberry, dovoljno dobro da radi posao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi sta mislite o nekom od ovih modela ? Totalno se ne razumem u ovu vrstu tehnike,tako da slobodno komentarisite

http://www.tehnomanija.rs/katalog/prestigio-navigator-road-scout-pgps-4150.html

http://www.tehnomanija.rs/katalog/prestigio-navigator-road-scout-pgps-4110-bn002gbno.html

http://www.tehnomanija.rs/katalog/goclever-navigator-gps-3535-blk.html

http://www.tehnomanija.rs/katalog/goclever-navigator-4340-scg.html

Da li se isplate ovi skuplji modeli,posto meni manje-vise izgledaju isto kao ovaj za 7999 ? Verovatno bi na tu cenu islo jos 10% popusta jer znam devojku koja radi jednoj tehnomaniji pa bi ona uzela "sa sebe" :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne mislite da su aftermarket navigacije izgubile smisao?Osim sto nosis jos jednu dranguliju vise iz kola,danasnji telefoni rade drasticno brze od navigacije a moras da imas telefon...Ispruzis se za neki dobar phon i zavrsio si poso.thumbsup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njesra su mi ovi novi telefonu,svi su cigle sa onim ogromnim ekranima vise ni ne lice na telefone. Ne planiram da menjam k800 dok ne umre :thumbup:

@ dejan - pa gde bas najskuplju imas <_< Nesto mi se ne daju velike pare (jedino ako je bas mnogo bolja od ovih jeftinijih) jer imam u planu dosta drugih stvari da sredjujem na kolima,tako da mi je svaka para bitna

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stefan: Ja sam moju kupio na limundu, godinu dana stara,imam josh godinu dana garancije... Plus je lik ubacio iGo celu Evropu,Garmin SCG i josh imam njegov fabrichki softver. Inache platio sam je 6500 dinara,shto je extra cena! Idi na limundo.com,mozhda nadjesh neshto za tebe kao shto sam ja, za male pare dobra stvar!

@bokija: U pravu si ali imam fon koji vec ima navigaciju i losh je,a previshe je skup da bih se igrao sa besplatnim verzijama,poshto ume da losha navigacija zezne softver fona... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

momci, jedno mozda glupo pitanje:

da te navigacije mozda nemaju "zastitu" da ne mozes da pustas video klipove dok je vozilo u pokretu? Posto vazda svi promovisu "zabavite se dok NE vozite"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam prestigio 4150 za 7990 i to sam jedva nasao,svuda prodato :blink: Koristio sam je samo 10 min da me izvuce iz ulicica na senjaku i to je super uradila,tako da je prerano da nesto vise kazem ali za sad sam zadovoljan :thumbup:

@ punto abarth - probacu da pustim neki klip u voznji pa cu ti javiti,ali ne verujem da ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam navigaciu koja ima mogucnost, odnosno kabal preko koga moze da se poveze sa postojecim zvucnicima u autu kako bi recimo ugodjaj bio veci.

Navigacija ima mogucnost mp3, video.

Zanima me da li je neko upoznat sa tim gde mogu taj kabal ukljuciti i da li vec postoji mogucnost, a ako ne...sta uraditi, gde izvesti ulaz, odnosno izlaz? Na autu je fabricka muzika sa CD, obican....

...navigacija nije stilova orginalna vec uredjaj koji ide na soferku...a ona poseduje izvod to jest kabal koji moze da se kaci na zvucnike pa sam ja shodno tome mislio da na vec postojecu muziku to jest zvucnike dodam i ovu navigaciju i u tom slucaju recimo ne bih koristio radio-cd....dok koristim navigaciju ili obrnuto....recimo na ovu navigaciju koju sam kupio ubacio bih mp3 muzike i slusao ih preko zvucnika koji su vec u autu...

Hvala unapred...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na originalnom uređaju nemaš ulaz. Mora prepravka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li mala pomoc oko prepravke.....sta uraditi da bih zakacio navigaciju na zvucnike....vadio sam muziku napolje ali nisam nista raskacivao....stanje je sledece pozadi imam dva dzeka koja su popunjena i treci je slobodan.... i na drugom kraju antena od radija i to je sve pozadi uredjaja.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam BLUEBERRY 2GO351 sa igo mapama i radila mi je odlično i pomogla mi par puta, dok nisam otišao na letovanje u Crnu Goru.. Vozio sam noću u oba pravca i prvi put sam se odlučio da predjem toliku kilometražu bez odmora i da krenem autom na put koji ne poznajem kao vozač... Otprilike bih znao i bez nje, ali pošto mi je trebala da bih znao gde imam benzinsku pumpu, i da budem sigurniji, a nisam je džabe kupio, odlučio sam da mi radi ceo put, ali kako sam prešao granicu, uredjaj je počeo u svakom Crnogorskom tunelu da se gasi, što se u Srpskim tunelima nije dešavalo, pa sam morao da ga palim na kraju svakog tunela, a njih je baš imalo malo :blink: "nije bilo bagova" osim što me je uvela u Berane, a trebao sam da prodjem pored njega, pa u Podgorici sam pratio auto Bg tabli pretpostavljajući da ide ka moru, a taj put kojim sam išao, na mapi nije ni postojao.. Ali kada sam navigaciju upalio za nazad, prvo je počela da me tripuje kao Skrenite desno, a desno šuma, pa tako malo-malo, pa me obaveštava da trebam da skrenem negde, a odlično sam zapamtio put i znam da ne trebam da skrenem... U tunelima se opet gasi, ja palim i tako u krug... U Podgorici me na petlji zajebe, pa ne ume da me vrati nazad, predjem granicu ono radi normalno, ali pošto sam u N.Pazaru trebao da sipam plin, a nisam ni zapamtio kuda sam prošao, tako me je dobro prošetalo, da sam u dva navrata ušao u ćorsokak iz kog sam morao da vozim u rikverc nazad... U N.P. sam se zadržao 15min više nego što je trebalo lutajući... Od onda sam palio navigaciju u Bg-u kada sam vozio kevu na VMA, počelo je da mi priča da skrenem desno još u vrčinu i tako bi na svakom skretanju do autokomande, ali pošto sam prvi put išao tamo i put mi je skroz nepoznat, ja sam ušao ranije i provozao se dobrih 7-8km do tamo...

Za one koje mrzi da čitaju ceo post, navigacija me mnogo šeta, pa me zanima da li je do softvera ili šta je u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ti je odabran pogrešan algoritam, najkraći put ili tako nešto.

Odaberi easy ili economical za Srbiju. Za strane zemlje i velike gradove easy je obično najbolja opcija za IGO. Nemačka do tih detalja ima ubeležene ulice da je krajnje zajebano da odabereš economical, čak će da te vodi na zemljane puteve (koji su takođe uredno obeleženi, sa sve adresama i brojevima ako ih ima!).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredio sam navigaciju, bilo je baš ovo što je nidža rekao u pitanju, hvala :unworthy:

Kupio sam karticu od 4gb i ubacio film, par mp3 da vidim kako funkcioniše kada se poveže preko aux kabla, što se mp3 tiče, zvuk je iste jačine, samo ima malkice šuma, mada ništa značajno, a film mi je već onako malo tiši... Kada nadjem neke spotove, ubaciću pa da probam, sve u svemu, nije loša kombinacija, mada ne baš ni toliko nešto dobra, ali pohvalno :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, imamo li posebnu temu za instaliranje navigacija na telefone, ili da pitam ovde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blaupunkt travelPilot 100EE ili Crypton S1000?

Imam obe navigacije,ne zna za koju da se odlucim,crypton je veca i ima multimedije,blaupunkt lep dizajn,radi dobro u sustini rade obe isto,crypton sija kao svemirski brod,ova druga je umerenija i po meni opoet lepsi diyajn.

E sad mene zanima jedno,ko se ovde razume u navigacije i ima li neko da ubaci nove mape,crypton ima karticu,blaupunkt nema,ali isto rade...ne mogu da stupim u knekciju preko USB-a ni sa jednom s tim sto jos nisam otvara cd od blaupunkta,a za crypton nemam cd...vidi usb,ali ne otvara nista....

Aj dajte neke predloge,savete,sugestije,sta uzeti,sta koristiti i jel moze neko da ubaci nove mape i po kojoj ceni :))) ! ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...