Jump to content
FAS Goran
bokija

Aftermarket navigacije

Recommended Posts

Sada i ja vidim da je preskup i nije mi jasno zbog cega. Hvala na savetima!

Ova navigacija o kojoj pricam je navodno kupljena preko tako da nema garanciju.Stara je 7 meseci.Ima sve,kutiju,kablove,stalak,torbicu,uputstvo... Lik je ceni na 100e ali mislim da je i to previse. Sta mislite koja bi bila neka prihvatljiva cena? Jedino sto me jos uvek po malo vuce da je uzmem je to sto je u pitanju zamena za alu-felne koje mi vec duze vreme samo stoje u podrumu,nista drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mape i softwer mozes sam da updatujes, nadjes krekovan softwer na nekom torrentu. Ja sam na moju prestigio navigaciju koja je imala software iz 2007 godine stavio najnoviji igo i najnovije mape, iako su mnogi pricali da ce kociti i da nece raditi kako treba, radi savrseno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko iskustva sa ovim, zanimljiva mu cena... Ono sto ga razlikuje od drugih (jeftinijih) navigacija je 2 GB interne memorije Atlas IV procesor 533MHz i i Win CE 6.0. Na ostalima je procesor Atlas III i Win 5.0. Ovaj ima i bluetooth i FM transmiter. http://www.dsmarket.rs/gps-navigacija/blue...lypage.tpl.html

A ima i opcija sa 5" http://www.itsvet.com/proizvod/blueberry-2...omp_pda/256/205

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti ta interna memorija nije toliko bitna posto moze da se prosiruje SD memorijskim karticama koje prave sa sve vecom memorijom i sve su jeftinije.Na 2gb ce da ti stane igo08 sa zemljama u okruzenju i mozda i sa celom evropom.Radare moze da te obavestava samo ako su ubaceni kao mesta POI gde policija najcesce meri brzinu ili u evropi gde su stacionarni uredjaji za merenje brzine.Kod nas je bila ideja da se kao u evropi upisu sva najcesca mesta za merenje brzine tako sto bi svako iz svoje teritorije javljao gps ocitavanja da bi se upisala u mape.U inostranstvu imas i gps uredjaje sa radar detektorom gde su oni zabranjeni (Francuska) al je taj gedzet sigurno 300-400 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam bas upicen pa molim za neki savet - crkao mi je fabricki cd player pa se razmisljam da uzmem navigacioni uredjaj koji mi je svakako potreban...e sad pitanje - da li moze preko njega da se slusa muzika koristeci fabricke zvucnike u kolima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...u medjuvremenu sam se raspitao - da li je moguce da niko ne slusa muziku preko navigacije? ajde ljudi, dajte iskustva, kakav je kvalitet zvuka,glasnoca,da li ima smetnji,preklapanja frekvencija..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, apsolutno je moguce da niko ne slusa muziku preko navigacije, a verovatno postoji i opravdan razlog za to - Navigacija nije namenjena za slusanje muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nekako...da slusas preko zvucnika navigacije...hm... sta bi cuo? Ako moze da se poveze preko FM transmitera pa da se slusa preko radia ni tu se ne bi mnogo usrecio. Ako vec hoces tako onda je bolja opcija FM transmiter (mozes da nadjes za 800-1000din) pa bocni USB ili SD karticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nekako...da slusas preko zvucnika navigacije...hm... sta bi cuo? Ako moze da se poveze preko FM transmitera pa da se slusa preko radia ni tu se ne bi mnogo usrecio. Ako vec hoces tako onda je bolja opcija FM transmiter (mozes da nadjes za 800-1000din) pa bocni USB ili SD karticu.

iako sam ja postavio pitanje evo dajem i odgovor a strucnije molim da me isprave ako gresim,dakle: znam da navigacija sluzi za navodjenje (hvala na prosvetljenju..) ALI bolje navigacije imaju fm transmiter ugradjen u uredjaj pa je moguce namestiti frekfenciju koja treba da se podudari sa frekfencijom na radiju (obicno neka koja nije zauzeta radio signalom) i onda se desava da muziku snimljeunu na memoriji navigacije slusam preko svojih zvucnika u kolima (6 zvucnik u mom slucaju) tako da mislim da me niste bas skapirali...pitanje je bilo:

Da li je neko probao da sluša muziku preko navigacije na opisan način i kakva su iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ nemmen84: mozes ti da pustis muziku na navigaciji (ne bas svakoj), ali ti opet treba ispravan cd/radio za kola koji ce to da prenese na zvucnike. Sad jasnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako to da niko nije pomenuo povezivanje navigacije i radija stereo kablom, a ne glupim transmiterom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je ovo dovoljno da zavrsi sve sto treba od multimedije u kolima uz kombinaciju cd plejer sa prednjim auxom..Naravno uz kablic 2.5mm-3.5mm nema problema sa losim zvukom.

Naravno uredjaj ima poneki "bug",ali sve se da ispraviti,a i garancija je 2 godine.

http://www.tehnomanija.rs/katalog/goclever-navigator-5055-blk.html

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako to da niko nije pomenuo povezivanje navigacije i radija stereo kablom, a ne glupim transmiterom...

Probao ja... spojio audio izlaz iz navigacije (Prestigio) na AUX kabal što ide u radio. Ideja nije loša, nasnimiš brdo spotova i onda imaš i muziku i sliku.. Ali razočarao sam se koliko je slab izlaz, mora da se pojača do max, šušti, basovi nikakvi... kao da nemam BOSE.. brzo sam se ohladio od te ideje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ nemmen84: mozes ti da pustis muziku na navigaciji (ne bas svakoj), ali ti opet treba ispravan cd/radio za kola koji ce to da prenese na zvucnike. Sad jasnije?

meni je to jasno odavno - ja sam pitao za iskustva onih koji su probali...napomenuo sam da na BOLJIM navigacijama ima vise opcija a radio u kolima se podrazumeva. U svakom slucaju ojacao sam baseve (postavio nove zvucnike umesto fabrickih 13-ica na zadnjoj klupi) i muziku preko fm transmitera pustam uz koriscenje fabrickog cd/radia i zadovoljan sam...iovako to koristim povremeno,kad putujem van grada i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako to da niko nije pomenuo povezivanje navigacije i radija stereo kablom, a ne glupim transmiterom...

Probao ja... spojio audio izlaz iz navigacije (Prestigio) na AUX kabal što ide u radio. Ideja nije loša, nasnimiš brdo spotova i onda imaš i muziku i sliku.. Ali razočarao sam se koliko je slab izlaz, mora da se pojača do max, šušti, basovi nikakvi... kao da nemam BOSE.. brzo sam se ohladio od te ideje...

po nekom mom iskustvu, to najmanje zavisi od navigacije. Prvenstveno od toga kako je namesten ulaz na radiju, tj, koju jacinu signala trazi. Zato prvo treba probati... U situaciji koju si pomenuo, uvek bi se (izmedju navigacije i radija) moglo dodati malo, maaaaalo pojacalce, ono koje ide recimo, za neke dobre slusalice - i resen problem. 20, 30 e, ili upola toliko, ako pravis. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj sto volim englesku i refurbished (refabrikovanu) robu :)

Naime, kupio sam odlicnu navigaciju za 36£ (~40€)

Navigacija je MyGuide 3218:

- 30 channel GPS Navigation System

- 372 MHz Processor

- Windows CE Operating System

- RAM 64Mb / Flash 512 Mb

- SD card slot with 2Gb SD Card

- 3.5” anti-glare touchscreen display

- Battery / Lifetime Li-Ion 1050 mAH / 3 hours

- Slim 17.5mm Design

3218_biggie.jpg

Jeste da pise refurbished, ali navigacija je potpuno nova. U cemu je stos?

Kompanija MyGuide je prosle godine bankrotirala i kako bi se sto pre izvuklo nesto para, sve njihove navigacije su povucene iz prodaje, skinut je iGO (koji je bio preinstaliran) i umesto njega stavljeno neko djubre od GPS softvera "TurboDog" koji em sto je los, ima samo UK i Ireland mape, pa vraceni u prodaju sa strasno niskom cenom.

Ja lepo otpakovao uradjaj, na karticu snimio iGO 08 sa svim mapama, promenio jedan tekstualni fajl u sistemu (u kom su zapisane putanje za sofver) ... at voila! Potpuno funkcionalan uredjaj sa iGO 08 softverom za 40€ i 10 minuta "hakerisanja" ;)

Usput sam mu instalirao i mp3 i divx player.

Samim uredjajem sam zadovoljan, lepo radi, lepo izgleda, tanak i moze se nositi u dzepu, odaje utisak kvalitetne izrade i materijala. Za uskrsnje praznike sam se vozikao po Srbiji i lepo me je "vodio" ;)

Zao mi samo sto nisam stigao da nadjem model 4228, koji ima 4.3" dijagonalu (sve ostalo je identicno), a prodavao se za 60£.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to kupljeno na netu ili kod nas negde?

Koliko je izaslo totalno sa transportom, carinom itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam online dok sam bio u Londonu, od lokalnog prodavca, tako da je postarina bila nesto smesno, a carinu nisam platio, pa ne znam koliko bi izaslo kada bi odavde narucio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije reklama, nego sam slucajno naleteo, povoljno:

3540_right_small_W.jpg

Goclever 3540 Serbia & MN GoClever GPS

naklonjena korisnicima, veoma vidljiv i ultra lako 3,5'' ekran na dodir

prenosni i lak za rukovanje

Ultra tanak dizajn

Raspakovati i voziti

Raspakujte i vozite - GoClever radi direktno iz kutije. Ne morate nista da aktivirate - samo instalirajte i uzivajte

Citac e-knjiga

Citanje e-knjiga i ostalih tekstova na vasem uredjaju

multimedijalni plejer

Pustajte audio i video fajlove na ekranu vase GPS navigacije. Zabavljajte se dok ne vozite.

Pregledac fotografija

Ubacivanje, cuvanje i gledanje fotografija sa vaseg digitalnog foto aparata. Tako da, kad ne koristite navigaciju, mozete uzivati u slajdovima vasih omiljenih slika.

prikaz: 3,5

GPS prijemnik: Mstar

ugradjena RAM memorija: 64 MB

ugradjena ROM memorija: 256 MB

operatvni sistem: Windows CE 5.0

citac kartica: Micro SD

baterija: unutrasnja Li-Ion baterija (radno vreme 2.5 sati)

senzor: Prisutna

radna temperatura: -10 to +60 stepena Celzijusa

(sa PDV-om): 7.099 din

http://www.pakom.com/katalogproizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9026000&utm_source=n1002&utm_medium=email&utm_campaign=et10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam lepo iskustvo sa PiNokiom N79 i Garmin Mobile XT. Isto radi kao Garmin Nuvi (samo malo manji ekran ali glasovno navođenje na srpskom perfektno).

Testirano u Nemačkoj uporedo sa dotičnim i u sekundu tačno najavljuje skretanja i dr.

Na sajtu www.Gigalon.com sve lepo objašnjeno u vezi instalacije programa, otključavanja i postavljanja mapa!

Ima mape cele Evrope 2GB!!!!, a može i posebno SCG Route, Adria route itd.

Topla preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...