Jump to content
FAS Goran
bokija

Aftermarket navigacije

Recommended Posts

Pozajmio sam od kolege XDrive 43b (osnovni model) ima Igo08 i naravno sve mape. Malo se vezbam ovih dana po BG-u a sutra putujem u Grcku, idem busom ali cu tamo iznajmiti auto pa rekoh da olaksam malo sebi snalazenje po Solunu. Skinuo sam sve POI sa neta koje su mi zanimljive, ubacio u memoriju i sada cekam samo da isprobam kako sve sljaka. Ovaj uredjaj kosta nekih 120-130eur sa garancijom i ono zasta je namenjen funkcionise extra. Mp3, slike, video... nisam isprobavao.

Svaki od ovih kineza bi trebalo da mogu da se "otkljucaju" i da koriste i IGO i Garmin i sve ostale mape koje postoje. Samo sto za to treba malo da se gugla, malo znanja i moze se imati PDA uredjaj sa velikim ekranom a za malo love :)

Garmin ne bih nikad ovde kupovao jer su bezobrazno skupi, vec bi se kao kolega Togo malo iscimao i narucio preko ebay-a.

Mape za IGO radi Contrast, a posto vec nekoliko godina unazad koristim njihov program kako bih pronasao neku ulicicu u BG-u ili u nekom drugom gradu ne vidim zasto im ne bi verovao i u ovom slucaju, odnosno njihovom programu namenjenom navigaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mik

Chinavision daje jednogodisnju garanciju samo sto kupac snosi troskove slanja tamo i nazad sto verovatno iznosi kao i sam uredjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupio danas garmin nuvi 205 3.5", 4.3" veliki mislim jeste on pregledniji ali nista specijalno ali da ga ne vadis iz auta bas je ne praktican,i za sad sam zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boki,sve si pogresno shvatio.Kad su ti rekli da si izgubljen,nisu mislili da kupis navigaciju,nego da odes kod nekog strucnjaka na pregled glave.Naravno ne kod Mixija. :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi dade ideju,da probam da trazim od doktora da mi prepise navigaciju,mozda mi daju preko socijalnog. :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...U poslednjih par dana sam bio u situaciji da mi je bas bas trebala navigacija, a nje ni od korova, tako da malo po malo, pocinjem da razmisljam na temu iste.

Ono sto meni treba je (a ne zamerite ako pomenem neke gluposti, jer blage veze nemam o materiji):

1. Sto preciznije mape, sa dobrim navodjenjem

2. Sto veci ekran

3. Mogucnost pustanja filmova (po mogucstvu da cita kojekakve kodeke, da se ne bih morao smarati sa rekompresovanjem)

4. Stereo izlaz sa navigacije (da mogu da se ubodem u xcar link, i izbegnem transmitere i tako to)

5. Lep interfejs i stabilan softver koji gura navigaciju

6. Podrska za kartice veceg kapaciteta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj ovu. mozda ti odgovara.

navigacija

Takodje sam u dilemi oko izbora, moj fokus je na modele sa sto detaljnijim prikazima mapa Evrope a ove ostale stvarcice bi bile plus. :question:

Savet iskusnijih na ovom polju bi dobro dosao.

Edited by gaggi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je 19krsd...to je pola nekog lap topa il neke bolje Pinokije.Jos uvek je to fenserica koja se skupo naplacuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad malo razmislim, ni pinokija mozda ne bi bila los izbor, ako odradjuje posao navigacije kako valja.

Neko iskustan da baci svetlo i na ovo?

koji model, posto... Opet sto veci ekran, ali u ovom slucaju i sto bolja baterija. Kamera nebitna totalno.

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mobilni je više za ispomoć nego stvarna zamena za GPS u autu. Stvar bez koje se više ne upućujem nigde na neku novu lokaciju. Iako je bio jedan od skupljih uređaja, imam neki osećaj da mi je za ove dve godine uštedeo barem toliko goriva i nemerljivo vremena i nerava.

Svaka preporuka, pogotovo neki WinCE na koji može da se nafrizira neki novi IGO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ mnogo bre pametan covek... poslusajte ga :)

(dosadilo mi vise da citam nidzu kako pise ono sto sam ja hteo da napisem :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primer iz prve ruke.. cak i kopija IGO GPS-a radi bolje od oridjidji Nokie 6220 sa integrisanim GPS-om. Jednostavno telefon sporije reaguje, vise mu vremena treba da se zakaci na satelit (i mora da bude u stanju mirovanja), tako da zaboravi na mob fon sa GPS-om.

A sto se tice samog uredjaja, tu vec previse modela i previse misljenja. Sto se mene licno tice cene su im prenadrkane, nita od toga ne vredi preko 15k po meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako koristim Garmin C510 instalirao sam GPS na Nokiu E71 i odlicno radi cak i brze u nekim situacijama nego Garmin npr kad preracunava :) Kod telefona je bitno da bude brzi procesor. Ovaj moj ima skoro 400Mhz dok npr E52 i E72 imaju 600 Mhz tako da na tim telefonima ima smisla koristiti GPS. Gledao sma kako radi Iphone 3GS sa IGo mapama. Mnogo dobro izgleda sve to na njegovom velikom ekranu. Inace ako se koristi telefon kao GPS onda ne gine kupovina auto punjaca. Preporuka za originalni punjac u Telenoru (600 dinara). Puni dobro i ne ispada iz upaljaca za razliku od drugih od 400 dinara.

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sa navigacijom Evertone CE N442??? (cena 14.999din. u tehnomaniji)

Zanima me sta bi od opcija bilo pozeljno da ima svaka navigacija i da li je ekran od 3.5'' koliki ova ima dovoljan???

Citam karakteristike ali vam moram priznati da mi bas i ne pomazu oko izvodjenja zakljucka da li je dobra ili ne.Nisam nikako upucen u te stvari tako da ce mi svaki savet dobro doci.Da li je istina da neke navigacije imaju mogucnost otkrivanja radara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma meni je to malo skupo,ima dosta jeftinijih navigacija od tog pomenutog.ja posedujem xdrive 43b i jako sam zadovoljan radom.kod navigacije najbitnije su mape i to sto novije.kod mene je igo8,znaci iz 2008,bolje kupi onaj veci ekran od 4.3 inca.a svaka navigacija ima neke svoje opcije koja mozda druga nema itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je da ima najnovije mape i najnoviji softwer. ;) I dobar procesor, e sad velicina ekrana zavisi koji ces uzeti od toga koliko ces je koristiti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i nekih karakteristika:

* Evertone navigator CE N442

* Navigacioni program baziran na iGO platformi

* Atlas II chipset

* 22 kanalni GPS risiver

* 3,5" ekran 320x240 rezolucija, 65K boja

* SD/MMC kartica sa mapama (2GB)

* Ugrađen zvučnik

* USB priključak

* Punjiva Li-Ion baterija kapaciteta 1100mAh

Sta mislite? Valja li nesto???

Share this post


Link to post
Share on other sites

valja ok je sve,samo da su mape igo8.samo je preskup ,ima da se sad nadje i za 11000,isto to,i vise i plus veci ekran,po meni dosta znaci veci ekran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada sam naisao na podatak da je softver iz 2007. Izgleda da to ne valja? Koliko sam shvatio treba da bude iz 2008. tj da pise IGO 8?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si malo snalazljiv sa kompom i internetom nece Ti biti problem da nadjes nove mape. Ako dodje do kupovine verujem da ce Te vec neko sa foruma posavetovati gde mozes skinuti i noviji program kao i nove mape. Slazem se sa kolegom Silenci da je taj sto spominjes preskup i bolje juri 4,3" jer znaci dosta. Pogledaj ovde i iste ove uredjaje mozes naci i za 20% jeftinije sa sve garancijom na raznim auto oglasima. Ako Ti ne treba bluetooth ili fm transmiter moj glas ide za osnovni model 43B, koristio ovde i koristio u Grckoj i stvarno je opravdao svoju namenu...

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto meni navigacija treba nekoliko puta godisnje, razmisljam da napravim kombinaciju sa lap-topom.

Imam mali lap-top od 10 inca, trebalo bi da kupim neki GPS modul, da ubacim IGO 8 mape i to ce da zadovolji moje trenutne potrebe.

Edited by Dragon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...