Jump to content
FAS Goran
bokija

Aftermarket navigacije

Recommended Posts

Ceprkam ovih dana po Plan Plus mapama pokusavajuci da sklopim neku rutu za odlazak na letovanje.Naravno,internet verzija nema opcije sa promenjivim parametrima,vec samo kao najkraci put.Pocelo je da me kopka sledece?Kako rade auto navigacije?Moze li se trasirati ruta koja odgovara korisniku ili samo najkraci put.Bio bi zahvalan onima koji imaju navigaciju i znaju sta bi trebalo da nauce oni koji nemaju pojma o istoj,da nam nesto napisu o tome.Nek ispadnem glup u drustvu,al u ime onih koji to nece,ja pitah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze bokija, naravno, ako samo postavis konacno odrediste, navigacija ti trazi odrediste po zadatim parametrima, bilo da trazi najkraci, najbrzi ili najekonomicniji nacin da se stigne do cilja, sto moze da te odvede put Grcke preko Bugarske ili Albanije... :2guns:

Ali, ukoliko postavis medjuodredista koja tebe zanimaju, sto vise njih to bolje, navigacija ce trasirati put po tacno zadatoj putanji koja tebe zanima.

Znaci , upisi sva mesta kroz koja bi da prodjes, poredjaj ih redosledom kojim bi da ih prodjes, i onda neka navigacija izracuna optimalnu rutu. :thumbup:

Makar je tako kod mene.... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokusaj na viamichelin.com tu imas mnogo bolja podesavanja za rute, na navigacionim uredjajima postoji mogucnost da biras najbrzi, najkraci put...ja imam mio moov200 i na mapi mogu sam da upisujem rutu sto je nekad dobro jer navigacija na isto mesto salje duzim nekad kracim putem pa ovako sam odredjujes mada kad si negde u nekom gradu gde nemas pojma kuda sve jedno ti je da li duzim ili kracim putem...ako imas neki smart phone iako nema gps moguce je dokupiti bluetooth gps prijamnik koji povezes sa telefonom (preko bluetootha) ubacis program gradova i isto ti radi, mislim cak i da moze i sa java aplikacijama ali juce sam bas pricao sa drugarom on ima e71 i garminove mape radi sve ali dosta kasni sa upozorenjima i trazi dosta vremena za rekalkulaciju rute sto se meni nikad ne desava

mape sada mozes da skines sa neta bilo koje zemlje detaljne ima ih svuda a cak i uredja moze da se nadje po ceni od 100e i manje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boze, hvala ti za IGO 2006+, IGO8.... :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bi Plan Plus zavrsavao posao kad bi nasi napravili prokletu extenziju od par kb da radi na Mac-u.Ovako treba da podignem XP a to me smori ko hrcka u flasi.Mozda kad jos malo padnu cene,uzmem neku navigaciju.Trenutno sam zarobio taj deo para u nekom iPod-u 30Gb a mrzi me da sezezam da dajem oglas da se menjam.Kad vozis kroz Srbiju lokalnim putevima,to moze da bude lepa i zanimljiva voznja.Ipak zadovoljsto kvare slabo obelezene raskrsnice i putokazi.Recimo,za 40km duze,mozes da stignes Beograd-Sokobanja preko Kragujevca i Krusevca pod uslovom da ti ne presedne baktanje sa raskrsnicama na lokalnim putevima.Ipak,lepo je putovati malo i turisticki a ne samo zviznuti Auto-putem i boriti se sa gomilom uspavanih Turaka i kakvih sve ne idiota.U stvari meni je Niski naj omrazenija saobracajnica kojom sam ikad vozio.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace video sam da prodaju nesto na Bubnju za 70e.To bese pre 3-4 meseca.Posto me tad to nije zanimalo nisam video ni koja je marka i u cemu je kvaka.Pretpostavljam da ima nesto....al sta ne valja? :veryangry:

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

GPS u kolima je meni sasvim promenio pristup vožnji. Verujem da je već sebe otplatio 3 puta koliko je vremena i goriva uštedeo, čak i po gradu - prosto kad si u kraju koji ne poznaješ najbolje, samo skreneš ako vidiš gužvu, a on te sprovede kroz lokalno naselje totalno opušteno do destinacije.

Na stranu što je super zezalica za sve koji vole gedžete, a verujem da ih većina forumaša voli. Trenutno testiram malo IGO Amigo, nije loše. Uprošćen je maksimalno, skin je fenomenalan, jedino me nervira što tastatura nije qwerty, nego abcde... Ergonomski je fenomenalan, prava stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu na netu da se nadju i poruce jeftine kopije svih tih uredjaja. Zet je pre par meseci uzeo za 50 jura neko cudo koje radi sa IGO mapama, testirao ga do grcke i crne gore i hvali ga. Samo je problem garancija naravno.

A rutiranje se radi prosto, biras nacin i put. Cim skrenes sa zadate putanje on te automatski preusmerava na sledeci moguci put.

Sto se GPS-a u telefonima tice, ok su stvar ako ides pesaka negde, ali se bar meni nije pokazao kao najbolja stvar za kola. Malo je sporiji sa odzivom.

Bokija jeste lepo turisticki obici Srbiju, ali mislim da ces se smoriti i da ce te nervirati lokalni putevi, i saobracaj na njima. Ja sam malopre dosao sa bovanskog jezera i odlepio od traktora, kombajna i sl poljoprivrednih masina :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha,znaci i Nislije se zapiru u Bovanskom jezeru.Onda je verovatno da su tu moze kupati,znaci da ponesem opremu za plazu.Inace naputovao sam se ja lokalnim puticima ohoho,samo kad covek predje odredjenu tacku,onda mu pukne navigacija u glavi pa sve zaboravi.Ne znam gde sve nisam proso pa mi se sve to u glavi istumbalo.Moracu da ugradim externu navigaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako su meni kazali kada sam uzimao GPS,- ukoliko sve bude u redu u pocetku, sve ce biti u redu i kasnije - mada, meni se posle dva meseca desio zabrlj, koji su mi naravno priznali i otklonili, iako nisam dobio pisanu garanciju... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa najbolje je sa garancijom,a sto se tice samih uredjaja najbolji su garmin i becker,ali ni ovi losiji uredjaji nisu uopste losi jer skoro svi imaju iGO sjajnu mapu.ja imam xdrive,do tad nikad cuo,ali koristim vec par meseci i ja sam prezadovoljan,ima mapu iGO 2008.

Share this post


Link to post
Share on other sites

That makes two of us!!! Jos jedan zadovoljni korisnik xdrive-a... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavio sam pitanje Sndokanu u vezi cena i garancije,odnosno mogucnosti reklamacija u slucaju da nesto rikne to jest stigne falicno,u slucaju kad se porucuje preko njega sa neta.

Pitanje postavljeno na temi o net trgovini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto je ta navigacija bolja ili mislite da ce jeftinije da vas izadje(jel postoji i carina koja treba da se plati,verovatno jer to vladi-sandokanu ne stize ovde na kucnu adresu nego negde pa tek onda za srb)od ove:GARMIN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko kaze da je bolja?

Mada verujem da su i ovi Garmini isto Made in China,ali sa brendom i garancijom,to stoji.

Upravo zato sam mu i postavio pitanje oko ukupne cene i eventualne garancije,jer ovi sa garminom idu od 15000 pa navise,sto nije mala suma,a sumnjam da imaju mogucnosti bluetootha i fm tarnsmitera,bar neke njihove jeftinije varijante.

Jednostavno,pre kupovine takvih,stvari,bar ja,proverim sve moguce varijante i onda odlucim sta je najbolji odnos cena-mogucnosti-kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dakle koju navigaciju koristite,i koju bi preporucili jer planiram da uzmem a razmisljam se koju???

upravo zato sam i obnovio bokijinu temu

a evo ima i ovo samo je probao lik ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ I ja planiram vec duze vreme da je kupima i primetio sam da su pocele da joj padaju cene a i da se sve vise marki i uredjaja sa raznim dodatnim funkcijama pojavljuje na trzistu,pa reko malo da popricekam.

Otud i pratim ovu tvoju temu a i zato sam postavio pitanje Sandikanu,u vezi onih jeftinijih varijanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mog Garmina, Nuvi 250, kupio preko austrijskog e-bay-a još prošle godine za 130 evra. Ovde je u to vreme koštao minimum 250 evra (sa svim mapama preko 300) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li još neko da koristi navigaciju sa tel.?

Inače sam koristio Crypton CRYPGPSS800, zatim instalirao Garmin mobile XT na N78 i radi jednako dobro čak malo komfornije. Ako ti ne smeta ekran od 2.4".

Kad sam se raspitivao koji GPS verdi uzeti pre 2 god., rekoše da je mnogo važno imati sveže i detaljne mape.

Od mapa što sam ja video svi imaju detaljno gradove ali neka sela i značajni objekti ne postoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...