Jump to content
FAS Goran
bokija

Aftermarket navigacije

Recommended Posts

Ne bih mogao da se zakunem u to. Treba proveriti da li se kes (cashe) automatski cisti ili ne kao i koliko je predvidjeno da bude slobodan prostor cashe-a da bi mogao skladistiti podatke. Sto veci to bolji ofc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, samo podesis da ti sacuva odredjeni region, i to je to. Ne ucitava ih, vec koristi sacuvane.

Mada ne vidim zasto bi neko u danasnje vreme koristio gmaps za navigaciju. Bas umeju da budu djubre.

Igo je daleko bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima offline gmaps, sad probao na tel :) 

Ali preporuka za here, mislim da su najjednostavnije za skinuti/updateovati (meni je i iGo Primo mnogo dobar ali ima zezanja zarad istog rezultata + mape izlaze kvartalno i mora se skidati  dok here sam ponudi update)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba imati u vidu da android cesto ubija pozadinske procese (ako npr neko nazove ili hoce da pogleda drugu aplikaciju i prva radi u pozadini) pa tako i navigacjie i slicno. Resava se kroz Settings > battery > apps (ili kako je vec kod koga u nazivu) i time odaberes aplikacije koje ti nece gasiti u pozadini sto u tvom slucaju moze biti i neka navigacija. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

battery saver na multimediji :lol: 

 

1 hour ago, Bugeera said:

Jedno pitanjce. Vidim na fejsbuku u grupi da ljudi uzimaju sa ugradnjom za 250€ neku multimediju. Ako sam dobro skapirao kroz par komentara, ta multimedija je android, pošto vidim da mogu da se skinu neke aplikacije i instaliraju na multimediju (primera radi aplikacija za slušanje jutjub muzike bez videa, štedi Megabajte)

E sad ako je to tako kako sam ja skapirao, logično bi bilo da može da se uloguje i na Google Play i skine Google Maps? Ili to i nije baš tako jednostavno?

onda pitas iste te ljude i za mape :)
na Androidu vec imas ugradjene Google mape koje rade i u offline rezimu. 
Dobro su se pokazale i Here mape..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danilo1 ahahhaha zaneo sam se, previse koriscenja tableta i telefona u slicne svrhe :lol::lol::lol: Premda me ne bi cudilo da se slicno ponasa u pozadinskim procesima.

Nego koleZa, kad vec spominjemo here maps, kako im trazi update na multimediji? :question: Preko telefona kada deli internet konekciju ili na vremenski period? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se here pri svakom startovanju konektuje na server (ukoliko nije ukljucen offline mode) i proveri azurnost mapa. Ako ima novija verzija, izadje notifikacija

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Danilo1 said:

onda pitas iste te ljude i za mape :)

 

Odgovorili bi mu isti ljudi kao i ovde :D

 

Ja koristim gmaps (na fonu), kad me prvi put bude zeznulo, mozda i budem trazio nesto drugo.

Offline radi odlicno, tj selektovanje onoga sto zelis da ti bude skinuto je odradjeno cool


Screenshot_20200109-084512_Maps.thumb.jpg.2161dcc1e21ceea56dc89c61f8fd8b50.jpg

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za Gmaps, najbolje se pokazale od svih.

Igo je okej ali mora da se jebava sa namestanjem ( mozda i ne mora sada ), Here je djubre po meni koristio sam neko vreme i obrisao. 

Isao skoro za Osijek prvi put, nisam znao ceo put. Namestio destinaciju, skinuo mape i toeto. Prikazuje gde su radovi, vodilo me najkracim putem a opet ne toliko losim, posto je ranije znalo da vodi uzasnim putevima koji su najkraci. Ugasio net skroz zbog roaminga, sve radi kao podmazano.

 

Offline mape koje su skinute mogu da se azuriraju rucno ili automatski ako se dobro secam, al svakako je sve jednostavno.

 

 

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Danilo1 said:

onda pitas iste te ljude i za mape :)

 

Ma polako, pazariću i ja jednom Brava pa ću vas zatrpati pitanjima :D Ma eto češljao teme, naleteo na ovo pa mi čudno što se ljudi toliko pate, ako već dajem pare ja bih iskreno uzeo tu multimediju što sad svi ubacuju. Nekako sam navikao na android, na more sam išao uz pomoć fona i offline google maps i dole se vozikao bez ikakvih problema. Pravo da vam kažem više puta sam imao problem kada sam "uživo" koristio navigaciju nego sa offline mapama. Ne znam što se to dešava. Vraćajući se pre par godina iz Čačka, odvela me navigacija preko nekog sporednog puta, preko njiva, zaseoka i preko šina nekih, a sneg 10cm. U neverici sam bio, a sve to kilometar od bolnice gde je išla obilaznica sa novim nadvožnjakom.

Znači samo da sumiramo, multimedija se poveže preko hotspota na telefonu, skine se offline mapa i udri? Po meni najlakši metod

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS za to 'kruzenje' navigacije i 'preko brda i dolina ali do odredista' imaju i Garmin i iGo ponekad kada su duze rute a ne pregleda se predlozena putanja ili druge alternativne putanje koje ponudi. Znam da sam morao pomerati malo tok putanje (iGo) ili izabrati neku tacku kao usputnu do krajnje destinacije (Garmin) ako ne radim preko aplikacije Base Camp (Garmin) tj ako radim peske. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su davno mnogo iskusniji i mudriji od mene rekli - "kartu gledaj, a seljaka pitaj" ;) . Sto se prenosi i u moderno vreme, naravno na drugi nacin. Mogu do sutra da vam pricam koliko puta sam sa raznoraznim navigacijama i kod nas i po Evropi dobijao nebulozno navodjenje.

Kao mladji sam se "lozio" na sve te moderne dzidze, ali sto sam stariji, sve vise volim da proucim put pre polaska i onda uzivam u voznji i snalazenju usput. Pre par meseci sam isao do Istanbula, upalio sam navigaciju na telefonu jedino kada sam usao tek u centar Carigrada, do smestaja. I tu bih se igrao po secanju, nego sam upao u popodnevni spic i opste ludilo, sa gomilom traka i nepreglednim kolonama (grad zvanicno ima oko 16 miliona stanovnika, nezvanicno +2, kada sam se vratio u BG delovao mi je za voznju kao omanja varosica :lol:). Poenta posta - navi itekako moze da pomogne, ali i zestoko da za*ebe ako joj se slepo veruje i ne ukljuci glava.

@Bugeera

Ti si jedini koga znam da gleda i raspituje se za tipsku navigaciju za auto, koji jos nije kupio :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Ivan said:

 

@Bugeera

Ti si jedini koga znam da gleda i raspituje se za tipsku navigaciju za auto, koji jos nije kupio :stuart: .


Pravo da ti kažem, zbog Brava sam i uleteo ovde na forum, ranije se nisam toliko detaljno interesovao za automobil. Sad znam šta hoću i imam vremena do kupovine neograničeno.
Trenutno češljam temu za alarme :lol: Baš ga merkam, samo da se ratosiljam "jelkice" pa ću da jurim neki 120ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mi u vojske slično kažemo: kartu čitaj, a seljaka pitaj!

Imaš sad goooomilu ljudi koja prodaje te multimedije, a možeš i sam na varijantu eBay ili AliExpress.

Dobra stvar je što pored mapa dobiješ i bluetooth i mogućnost da nakačiš kameru za rikverc...

Ja, na žalost, nemam tu mogućnost u mojega Rešoa!:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol:

Kada vec off-ujete, meni su vrhunac slepog verovanja gadgetima i ljudske gluposti uvek bili ovako nesto :lol: :

 

Pred nama je još jedan dokaz, da i pored upaljene navigacije, treba dobro da pogledate gde se nalazite i oslonite se na logičko zaključivanje. 23-godišnja Kanađanka je slepo verovala svojoj navigaciji i pogledajte gde je završila...

Ona je svoju Toyotu Yaris potopila u pristaništu Little Tub Harbour u Ontariu. Navigacioni sistem je "tvrdio", da je ispred nje put, a ispred sebe nije videla čak ni rampu za spuštanje brodova u vodu. 

 

20160519001733_photo_7.thumb.jpg.fca31b2efc85ed9c6e3ccdfae0aecb68.jpg 20160519001733_photo_8.thumb.jpg.002d2c55c4160b4c65294f93a3d951c1.jpg 20160519001733_photo_4.thumb.jpg.7c942c0f8bd59751d9dce19b5f3c7944.jpg 20160519001733_photo_3.thumb.jpg.622c7155eb636df96c0a0267a1170d14.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probajte i mapfaktor navigator.
Offline su mape, ima besplatnu i pro verziju.

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navigacija ih tera u prekršaj? Jedna autobuska traka skupila čak 2.8 miliona evra kazni

 

autobus traka.jpg

 

Navigacija u automobilima je jedna od onih blagodati koja nam je promenila dinamiku u vožnji. Navigacija je odličan asistent ali nije bezgrešna, a o tome govori i sledeća priča. Nekoliko vozača u engleskom Svindonu se požalilo da zbog greške u navigaciji ulaze u traku rezervisanu samo za autobuse i da zbog toga plaćaju kazne.

Jedan vozač je čak dvaput kažnjen zbog istog prekrašaja. Navigacija očigledno vapi za ažuriranjem, ali postoji i druga strana priče - ona da tehnologiji bezuslovno verujemo, a ne vlastitim očima. Lokalne vlasti objašnjavaju da vozači, pre nego što završe na autobuskoj traci, zanemaruju desetak znakova koji su postavljeni sa strane, kao i oznake u boji na samoj površini puta, velike bele ''BUS'' natpise na putu. Procenjuje se da je autobuska traka generisala oko 2.8 miliona evra kazni u 5 godina.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka za TomTom od mene, za Srbiju i Beograd majka, korišćen i do južne Albanije,  bez greške vodio najboljim putem. Koristim ga već par godina. Here je tu negde, ali bolji je po meni TomTom. Inače, verzija na našem Google Play Store se plaća, ali postoji besplatna verzija za južnoameričko tržište, zove se TomTom NDS. Ako kucate to na Guglu i dodate "apk" posle imena aplikacije, lako ćete naći istu. Jedina mana je da su angažovali nekog stranca da čita srpski i to toliko neprirodno deluje da sam prebacio na hrvatski jezik. Treba i neko vreme da se navikne na neke cake, jer generalno naši jezici nisu sjajno prevedeni. Npr. često se dešava da "skrenite blago ulevo" u stvari znači ostajanje na glavnom putu koji se samo malo uvija na levo i sl. Ali skapira se brzo, a i vidi se na putu šta je i šta se može. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...