Jump to content
FAS Goran
bokija

Aftermarket navigacije

Recommended Posts

Pretpoetavliam da je ovo mogucnost da prebacis informacije o vozilu i neka podesavanja sa/na usb.

 

Ali za to ti treba pristup multimediji CAN mrezi. Ako nema pristupa mrezi, nema ni informacija.

 

Ne mora da znaci da sam u pravu, samo pretpostavljam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa multimedija je povezana sa can mrežom u autu? Imam signalizaciju otvorenih vrata, automatski uključuje rev. kameru pojačava radio ovisno o brzini i podešenosti na km satu ispisuje podatke o radio stanici ili šta se već koristi komande na volanu...i to je to mislim...

Na Google ništa ne nađem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/12/2018 at 9:15 AM, Dale said:

Ima li neko preporuku gde bih mogao da instaliram mape za Pioneer AVIC-F3210BT ? Uradjej mi je dosao instaliran u autu, ali je neko izvukao SD karticu sa mapama. Kupio sam novu SD, treba mi neko u Beogradu po mogucstvu ko bi mogao da mi ubaci tj instalira mape. 

61TEVT3baBL._SL1000_.jpg

Update:

Ubacio sam Igo Amigo sa najnovijim mapama evrope, srpski meni... Morala je da se radi promena programa i navigacija se pokrece iz foldera Aplikacije. Prilikom svakog pokretanja uradjaj se restartuje na par sekundi, ali moze da radi paralelno sa radiom i nista ne koci. 

Preporuka za Zejlka iz Borce, ima veliko iskustvo u radu sa ovakvim stvarima. Ja sam ga nasao na KupujemProdajem.

Zaljko 060-6611488

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav društvo. U fiat cromu sam ugradio kinesku multimediju i sve funkcioniše sem naravno komandi na volanu. Možee li mi neko pomoći kako i ovo da rešim. Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam staru navigaciju, mape su davno prevazidjene, pa sam hteo sad da pokusam ubaciti nove. U pitanju je tomtom. E sad, na telefonu sam vise puta instalirao i brisao iGO, ali sa ovim nemam jos nikakvih iskustava. Kako mogu da ubacim nove mape, ili mogu li na sd karticu instalirati recimo iGO, hoce li uredjaj podrzavati? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li da otvaram novu temu obzirom da se tiče navigacije i karata, pa ako treba neka se posebno izdvoji.

 

Naime, da li je neko na postojaćim navigacijama sa trenutnim mapama (Here, Magellan, Navteq i sl) PRE update-a karata od kada se izgradio ovaj novi autoput E763 imao prikaz istog kao maršutu ?

 

Meni od poslednjeg update Garmin nuwi-a 2595 LMT od pre 3 meseca (ako ne i 4) izbacuje ovu deonicu puta kao prohodnu a nije bio niti okačen na komp ili imao bilo kakav dodatni update.. mislim lepo je, al izgleda neko zna kada se otvaraju putevi pre nego mi sami.

Prosto sam iznenađen. Saznao sam slučajno gledajući rutu do mora.

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno, ali onda je nisam imao kao maršutu, pa ni kadaa sam išao za Čačak. Da li neko prati te infrastrukturne projekte (na kontu datuma otvaranja) i satelitski prati izgradnju ili šta već ne znam, ali svakako je malo čudno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek snimaju kako suyra idem u Skobalj, kad budu videli pripasce im muka

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imati ucrtanu ali neaktivnu je jedno, ali da daju kao opciju za koriscenje (sa aspekta) prohodnosti je drugo. Nema veze, dobro je da je ima svakako vec.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, ISV_01 said:

Nek snimaju kako suyra idem u Skobalj

ides tamo da pecas Skobalja ili samo ides u Skobalj da bi bio u Skobalju...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/22/2019 at 12:27 PM, ISV_01 said:

Imati ucrtanu ali neaktivnu je jedno, ali da daju kao opciju za koriscenje (sa aspekta) prohodnosti je drugo. Nema veze, dobro je da je ima svakako vec.

Grešiš. Iz prve mi je dao put do Čačka novim putem!

 

Screenshot_2019-08-22-22-34-10.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/28/2019 at 11:50 AM, delakroa said:
Nasao sam staru navigaciju, mape su davno prevazidjene, pa sam hteo sad da pokusam ubaciti nove. U pitanju je tomtom. E sad, na telefonu sam vise puta instalirao i brisao iGO, ali sa ovim nemam jos nikakvih iskustava. Kako mogu da ubacim nove mape, ili mogu li na sd karticu instalirati recimo iGO, hoce li uredjaj podrzavati? 

Ako se snadjes javi mi na pm

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/22/2019 at 10:39 PM, spaad said:
Grešiš. Iz prve mi je dao put do Čačka novim putem!
 
Screenshot_2019-08-22-22-34-10.thumb.jpeg.5598395b60dc62dd5c519e226723815e.jpeg

Onda def neko sedi tamo i gleda rokove zavrsetka
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u potrazi sam za navigacijom za kola, ovde sam pronasao Garmin edge 510 za 46k dinara. da li neko ima ova navigaciju, ako imate sta mislite o njoj.

Slobodno predlozite neki drugi model u tom cenovnom rangu, do 500 evra.

 

Screenshot_24.jpg

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen & formatiranje & spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@novajlija25

 

Ne vidim poentu ovoga kada za 30-40% manje para možeš da uzmeš tipsku android navigaciju za svoj auto koja leže kao fabrička a radi još 100 stvari. Instaliraš navigaciju po želji, i pičiš. Em bolje, a i auto izgleda lepše nego sa "nakalemljenom" eksternom navigacijom.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@novajlija25

 

Ne znam za tu ali znam da npr.mi vozaci kamiona ne placamo navigaciju skuplje od 100eur otp. i da smo zahtevniji po tom pitanju ( nase navigacije moraju da izbegavaju rute sa zabrabama za kamione, da racunaju visinu, tezinu, duzinu vozila, itd...) i da kada je uredjaj dobar nema problema. Obicno za te novce bude neki Bluberi, Prestigio 7'. Koliko sam ja skapirao bitno je da ima ne manje od 256mb ram, i ns znam jos sta. Program se ubaci naknadno, obicno Igo i to radi bez problema. Koristio sam i Sygic i ona je radila dobro.
Garmin kao Garmin je uvek dobar bio tako da i za tu imam takvo misljenje. Moj drug je kupio neku najskuplju , nesto bese Dezl7070, bila je preko 70000din ali nema neke razlike sa njom u odnosu na ostale koje rade dobro. Ima valjda informacije u realnom vremenu u odnosu na ove jeftinije.
Ukratko, dobar uredjaj i ubacis program i tu nema greske.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@novajlija25

 

Sa druge strane, imas na kupujem prodajem tonu Garmina (ako se striktno vezujes za marku) da se prodaju, osim ako si lud da InfoTeam-u das brdo neopravdane love.
Uzmi neku u koju mozes ubaciti iGo ili sto se Garmina tice, sa oznakom LM(LMT) gde je oznaka LM - lifetime maps a T - traffic (premda vecina koji prodaju gps navikacije preko oglasa nemaju taj dodatni posebni kablic koji ide uz uredjaj, pa je cesto T neupotrebljiv). Sa lifetime maps ti imas dozivotne mape, jedina limitacija je kapacitet externe memorije (ili interne kako u kojoj) na osnovu koje moze uredjaj da ti prati nove mape (cesto su update-i cele EU oko 8GB za Garmina). Ja imam nuwi 2595 i sljaka kao prvog dana kada sam je uzeo u Technomarket-u u Minhenu za 120E a ovde je kostala 45+ iljada u radnji...pa ti vidi sta ti je najbolje i najjeftinije.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanjce. Vidim na fejsbuku u grupi da ljudi uzimaju sa ugradnjom za 250€ neku multimediju. Ako sam dobro skapirao kroz par komentara, ta multimedija je android, pošto vidim da mogu da se skinu neke aplikacije i instaliraju na multimediju (primera radi aplikacija za slušanje jutjub muzike bez videa, štedi Megabajte)

E sad ako je to tako kako sam ja skapirao, logično bi bilo da može da se uloguje i na Google Play i skine Google Maps? Ili to i nije baš tako jednostavno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, mozes. Postoji jedno veliko ali a to je, Google Maps su mahom downloaded tj geocashed mape (skinute putem neta i keshirane u memoriji do gasenja ili 'ubijanja' aplikacije) te posle gasenja navigacije bi trebalo opet skinuti ako (ako) nisu podeseni parametri za ciscenje cashe-a. 

 

Neke allikacije (here maps i sl) koriste skinute mape koje mogu ostati u memoriji i koristiti ih kasnije. Dodatno se moze nabaciti iGo navigacija i nabavljati mape eksterno. 

 

Prednost je sto eksterne (skinute mape i cuvane na memoriji) mogu se koristiti offline sto je zgodno ako si ili ides u inostranstvo jer ti ne zahtevaju internet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...