Jump to content
FAS Goran
bokija

Ispravljanje felni / balansiranje točkova

Recommended Posts

Koja dimanzija, 16"?

 

Znam da oni rade po dimenziji, koliko vremenski rade felnu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lav auto "Bele vode" ispravljanje je od 1500 do 3000din. Maksimalna cifra je ako felna bude totalno ubijena,pa prilikom ispravljanja na presi (i grejanja) pukne! Tada je vare i obradjuju. Nakon toga ide na balanserku i dobija fabričke tolerancije (+/- 5gr).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vec pisao - Radovan u Banovcima, svaka preporuka. Hladnom metodom, pre cini mi se 2 god je ispravljanje bilo 900 kinti, ispravljanje u srcu 1500 kinti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Danka dve felne ispravljene a dva tocka ponovo izbalansirana.

Tri su sa po 5g tegova a jedna zbog gume ima malo vise :(

5500rsd sve ukupno sa montazom, demontazom, ispravljanjem i balansiranjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je za utehu, ja sa malo iskustva smatram sve do 35g spolja i 35g unutra normalnim, preko toga računam da je mnogo... Dešavalo se i nove felne sa novim gumama da bacaju preko 100g spolja i 80g unutra..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedne felne koje sam kupio imale su 120, 90, 80, 30gr

Kad smo zamenili gume mojim nekim polovnim bile su 20, 20, 10, 0gr

Inace ove 17" sto sad vozim na Stilu, sa polovnim gumama su imale po 40-50gr. Sada imam dve nove i dve polovne i imam dve sa 0gr i 2 sa 30ak gr....

Zato je moje iskustvo da sve sto je do 50-60gr, nije alarmantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je neko rekao da nove Tigar gume bacaju i do 70gr. E sad moje Wintera na Astri imaju najviše 10gr tegova tako da sumnjam da je to tačno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Danka dve felne ispravljene a dva tocka ponovo izbalansirana.

Tri su sa po 5g tegova a jedna zbog gume ima malo vise :(

5500rsd sve ukupno sa montazom, demontazom, ispravljanjem i balansiranjem.

 

Jesi gledao ispravljanje? Kako sam čuo, on ih odnese kod Radovana u Banovce, gde je ispravljanje 800 din po felni, i onda naplati 50€.

Edited by Sreten91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao, sve bilo gotovo za pola sata. Ispravljanje mi je naplaceno 1500rsd po felni ;)

Ispravljao sam pre kod Radovana i nisam video da ista bolje radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako odlicno kod vulkanizera a mnogo tegova ima na felnama pogotovo na zadnjoj slici.

al ajd mozda su gume lose pa je bilo potrebe za toliko tegova

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno sam nestrucan sto se tice balansiranja, zato sam odneo da vide ljudi koji se time bave. Ni covek koji mi je prodao nije se bavio time puno vec samo preprodao a uzeo sebi gume, tako da su felne dosle klot. E sad jbg, ako mene laze vulkanizer , lazem i ja vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Balansiranje se radi sa gumama a otuda i toliko tegova.

To je jedno,a druga stvar je i sto je moguce da su tegici od po 5 grama pa onda dobijes niz.

 

EDIT

I jesu tegici od po 5 grama na zadnjoj slici...

Edited by asterix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li sad da poskida of tegice kad budem stavljao nove gume pa da stavi opet, samo u manjem broju ovog puta, ako je ikako moguce i ako ima potrebe? Ili ovo sto pitam nema nikakvog smisla?  :help:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vulkanizer treba da skine stare tegove, da ocisti to mesto gde su bili, da zavrti na balanserku i da izbalansira ponovo. Mislim to je njegov poso.

A mozes i ti da mu ucinis uslugu, skini ih sam, lepo ocisti, da ne ostaje lepak i odneses gume i felne da namontira i da izbalansira ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to mi je drago da cujem, lakse mi je da ocistim dok jos nisu na kolima. Sonom kiselinom sam ih svakako izribao da skinem taloge prljavstine od kocenja i sve ostalog. Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek kada se menjaju gume na felni,skidaju se SVI tegovi sa felne i stavljaju novi tegici i to koliko trayi svaka uma sa balanserkom.

Bio sam licno prisutan kada je prilikom montaze gume bilo potrebno bas dosta tegova,majstor je skinuo gumu,obelezio gde je stajala i okrenuo je za 180 stepeni.

Tada je balanserka trazila neki MINIMUM tegica.

Znaci nije sve samo aj stavi gumu i lepi tegove,ima i te kako i udela KO radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj i stručno lice da potvrdi Asterixov zadnji post :thumbup:

 

Najbolje ih skini sve, nitro razređivačem očisti lepak koji ostane i koji je verovatno prisutan na felnama od nekih prethodnih balansiranja, jer pitanje je da li ćeš ikada nekad opet imati priliku da se zezaš sa tim.. Tek kada se stavi guma, balansiraš opet, a to koliko će tegova da bude zalepljeno zavisi sve od toga kako guma legne na felnu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I naravno, pre montaze guma, ako je felna kriva (jajasta ili kriva u srcu), odneti je na ispravljanje, u suprotnom tegici tesko da mogu da pomognu.

 

Jbt, sta je sa ovim Blade, jos malo pa ce da biju ko nece da uzme :) . Kad se setim da su svojevremeno kad pazarih Stila bile po 500 EUR, sad su skuplje 16'' od 17''...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam super prosao sto se tice cene, tu nema dileme :) Covek hteo da izvuce pare koje je dao i to je to. Kaze dr mr da su ok svuda, nista krivo, srce zdravo, a i ja laik vidim nema varova niti nesto vidim da je lupano i grejano, ali spolja po ivicama se jasno vide otisci trotoara.

 

Najveci klise te blade felne, ali nisam odoleo :D

 

Sad ste me zaduzili po pivo :D Sutra posle posla krpu, razredjivac,srafciger u ruke i guljenje  :smoke:  Sikter video sam malopre u temi sa slikama clanova da su ovo male dimenzije za ono cime se ti bavis, alal vera :D

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tegice koji se lepe, obavezno samostalno skinuti i dobro ocistiti, jer vulkanizeri hoce da skinu tegice ali ne i da ciste lepak, ja sam se sa drugom raspravljao oko toga i nije me poslusao, naravno kad je stavio nove gume, potrefio se novi teg sa starim, zalepi vulkanizer preko starog lepka nove tegice i posle par dana eto novog balansiranja, odlepili se tegici... Najbolje i oprati felne i to, ne ici po kisi i blatu ;) Na felnama koje ja hocu da montiram na auto, toliko se skorio lepak da nema sanse da se skine nitrorazredjivacem, moracu da osmirglam dole :turned::laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i moje današnje iskustvo sa ispravljanjem felni.

 

Lokalna firma Toplica, odličan centar, stvarno sve 5 oko njih. Imao sam jednu felnu iskrivljenu, tresla je na 110, na 140 je bio kaos vozit, haha... uglavnom, demontaža sa auta, pa skidanje gume, ispravljanje, balansiranje, vraćanje gume, pa montaža na auto, 1900 dinara.

 

Puno? Iskreno, meni nije, ja sam jako zadovoljan uslugom i odmah sam isprobao auto na 130, sad je volan miran ko bubica.

 

Idemo dalje sa sređivanjem greškica, samo da uhvatim vremena, previše ga vozam. :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz korektna cena... Je li felna bila jajasta ili kriva u srcu (ili mozda oboje) ? Cisto pitam zbog cene da uporedim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno me pitaš, mislim da je bila izvana samo kriva, ali naočigled, tresla tek pri brzinama koje sam gore naveo, a sad su neki manji tegovi na njoj, stvarno izgleda dobro.

 

Trenutno sam u Somboru, došli pred koji sat, išli smo i 160, ne trese skoro ništa, malo radi ceste i to je to. Čisto sam ga hteo malo isprobat, da vidim kako gura, i bez problema s klimom, ima još snage u zalihi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...