Jump to content
FAS Goran
bokija

Ispravljanje felni / balansiranje točkova

Recommended Posts

Šta da radim kada uvek nešto preče iskoči..a sad će i Nova, pa pokloni, putovanja, fakultet.. jadan čovek ima da se udavi zbog mene  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo imam ja jedno pitanje. Pošto mi je zimski set felni pošteno kriv, zanima me do koliko disbalansa "trpeti" tj na kolikom disbalansu će felne 100% tresti i moraju da se ipsravljaju?

MIslim da imam disbalanse od preko 60gr čini mi se do preko 100 grama tako da ne znam da li sve da ispravljam ili samo prednje, samo lošije i slično.

AKo je felna kriva treba je ispravljati. Ti možeš na balanserci izvući varijantu sa 20-30g i da mašina pokaže nule, a da je felna kriva i trese.

ako ima neko ko zna da mi odgovori? kupio sam felne schumacher 17" :smoke: , kad sam ih balansirao jedna felna je malo bila kriva pa je teg na njoj 55 grama, ne tresu i ne ispusta vazduh, pa me zanima da li je to puno i da li je treba ispravljati? sta mislite?

Isto što sam i Igoru rekao. Ako je kriva, mora se ispravljati. Džaba se stavlja teg i od 1kg, kad ne rešava problem. Pretpostavljam da si tu krivu stavio pozadi. Ako jesi, probaj da ga poteraš 160-170 pa da vidiš kako se auto trese. Ceo.

I na oko se vidi da je kriva kad je čovek stavio na balanserci, napred je i vozio sam danas do 120 i ne trese, ali nebitno, ne valja ni za gumu

ako je kriva ima da trese samo je pitanje na kojoj brzini na 60 ili 160

ispravljanje ti je ispod 1000 dinara,tako da bi trebao to da odradis i onda si miran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa vama, a gde to ima za 1000 dinara, sa demontazom i montažom gume, a da, sveže su sređene i farbane, ako se oštete popizdio bi? Izvinjavam se ako sam zabrljao sa postovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Radovana donosiš golu felnu. Inače, ne znam da li se oštećuje boja, a i ne brine me mnogo jer planiram da ih farbam opet svakako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde god radite samo pitajte da li greju felne. Ako greju bež'te odatle. I zbog farbe i zbog drugih stvari. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko neku preporuku za ispravljanje ALU felni... Kontam da rade svi vulkanizeri, ali bolje da pitam. :lol:

Ja imam kombinaciju po 1500 dinara (po tocku), ali ako imate nekog proverenog majstora u Beogradu, pucajte. ;)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio kod Adama ozbiljno iskrivljenu felnu i napravili su je da ko novu.

 

Nije tako malo koštalo, ako se dobro sećam čak 3500 kinti.

 

Naravno da ne rade svi vulkanizeri. Za to je potrebna presa koja na hladno vraća felnu u osu. Nema grejanja. Čisto sumnjam da velika većina servisa kod nas uopšte može da priušti takvu mašinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno, za Adama svi znaju i zanju da je najskuplji :)

 

Kada sam rekao svi vulkanizeri, svi mogu da odrade (odnesu nekom drugom) i ugrade se u cenu.

 

Samo mi nije bas jasno kako radi masina koja gladnu felnu vraca u osu?

 

@ kolega.jankovic

 

 

Nema me, zena, dete, posao, ______________________________________________ kola :lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to stoji, no, ima li jos neko neku preporuku sem Adama :)

 

Najvise mi se svidja sto se svi ogradjuju da prilikom ispravljanja moze doci do pucanja felne, ali ne kazu sta onda rade. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tražim ti na netu neki filmić, ali svi nešto greju felne. Kod Adama znam da rade na hladno i da znaju šta rade.

 

E, sad, možda za veliki točak više naplaćuju, za manji manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, kod Adama je slicna cena, bar je prosle godine bilo nesto tipa 14" 1500, 15" 1800 pa sve do 22" valjda, 300din+ na svaki inch...

 

Mutata i gumex mi najblzi gore na Bulevaru, a i cene su im iste...

 

Manji je problem sto hocu sve 4 da utegnem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene čeka jedna zimska da je sredim, a možda i neću. Lupio sam je prošle zime i sad sam prebacio taj set pozadi pa i ne primećujem da trese do malo većih brzina. Preko 200 baš trese, ali to nisu brzine kojima vozim po srpskim putevima, samo po 'autobanu'. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dovla

 

Generalno nije, samo da se odradi kako treba i to je to.

 

15ice su u pitanju, gume su na njima, ako u cenu ide balansiranje i montaza nakon toga - imamo dogovor :)

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve kompletno, demontaža, montaža, balansiranje. Što se tiče kvaliteta , ne brineš. ;)

 

Javi se na PP za dog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leeetim :)

 

 

Tnx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je inace 10+evra po felgi. Ako je blago kriva 10e ako je vise 15 ili 20e. Ja prosle godine sve cetiri ispravih za 40e...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti mogu preporučiti jednog iz mog kraja, na Zrenjaniskom putu je. 1.200 din po felni, nebitna dimenzija. Naravno, na hladno presom vraća u osu. 

Svako će se ograditi, zavisi koliko je udarena felna, ako je puno savijena postoji šansa da pukne ti ispravljanju. Onda samo varenje pomaže.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je inace 10+evra po felgi. Ako je blago kriva 10e ako je vise 15 ili 20e. Ja prosle godine sve cetiri ispravih za 40e...inace kroz grad ih nisam ni osjetio jer do 120 ne tresu a kod nas u CG rijetko se dje i moze preko toga ici...kad sam prosle godine bio do NS, na 150 oce volan da izbije iz ruku...pa sam ih morao ispaviti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove moje zatresu od 80 do 100kmh, pre i posle toga nista, pa moram preko 100 da vozim stalno :lol:

 

 

Nisu one izudarane, nego eto, malo strech-ovane gume bile, pa umesto 55 profila bile kao 40 :D

 

7.5J cini svoje :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odradio Librinu originalnu alu felnu kod Adama, u Tošinom Bunaru. Spičio sam u rupu na putu, ali nije bila mnogo kriva.

 

1660,00 din za: ispravljanje,  demontažu / montažu gume, balansiranje i novi ventil. 

 

Kibicovao sam kao majstor radi od početka do kraja - svaka čast ! Majstorski. Zagrevao je felnu, ali ne ono da je usija, već tek toliko da ne bude skroz hladna. Ima sijaset nekih pomagala, presa, umetaka ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...