Jump to content
FAS Goran
bokija

Ispravljanje felni / balansiranje točkova

Recommended Posts

Danas,posle gomile odbijanja raznih majstora da mi isprave felnu,otisao u servis Djole,Kralja Aleksandra 392.To je malo pre okretnice kod Kluza sa desne strane.Ludi ispravljaju sve vrste felni,bez greske,cak i ove kao moje koje imaju karakteristicnu ivicu.Celo zadovoljstvo od demonteze,ispravljanja,i montaze sa balansiranjem je kostalo 1200 rsd za 16 coli.Radnja nije neki dvorac,ali imaju sve neophodne masine za kvalitetno ispravljanje felni.Inace telefon je 2423-784.

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj radi sta ti padne na pamet, dosta radi za trkacke koji cepaju felne ne trkama, vari od delova i navaruje, ispravlja, pegla i tako dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cica i kompanija su genijalci.Istina,isece parce felne pa sa neke druge iste uklopi i zavari...S obzirom kakve profile i kuda vozimo,treba ih imati na umu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci jel zna neko gde da ispravim alu felnu? Prethodni vlasnik kreten je malo iskrivio i doduvavam je svaki boziji dan

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je potrebna informacija, kod Rokija je u novembru ispravljanje bilo 2000 din. Moja najiskrenija preporuka za Radovana iz Banovaca. Jeste da se malo provozas ali odlicno radi. Kod njega je ispravljanje bilo 900 din (ako se felna ispravlja u srcu 1500 dingera).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jednom da mu odneses felnu i drugi put da dodjes po nju za par dana. Male su sanse da potrefis kad bas nema guzve pa da sacekas da ti uradi na licu mesta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, matematika je neumoljiva: 2 odlaska x 30km x 2(tamo i nazad!)=120km.

Ako trosis Ed, to ti je 10-11din/km... Znaci 1200 dingera na gorivo + 900 ispravljanje :whistle:

Ali , kako kaze cove, valja se malo provozati :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi, ako se najavi fonom mozda mu uradi na licu mesta. Druga stvar je da je ta cena od 2000din u Rokiju sa montazom i balansiranjem, a kod ovog u Banovcima moras prvo da doneses golu felnu (posto nema masinu za skidanje guma) i posle isto takvu i preuzimas i moras da platis balansiranje i montazu negde drugde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo iz prve ruke - mozes da se najavis telefonom ranije i da ti to zavrsi u jednom odlasku, pogotovo posto je 1 felna u pitanju. Mada kada krene sezona, krece i haos od posla kod njega, najbolje pozovi. Sto je najbitnije, covek stvarno radi ekstra, masinski (znaci bez zagrevanja), radio sam tamo i za sebe (rade i druge usluge vezane za felne, varenje, farbanje...). Par klubova je povezano sa njim.

Kao sto podvarak rece nema masine za montazu/demontazu guma i balansiranje, iskljucivo radi felne, tako da moze da se skokne do lokalnog vulkanizera u blizini: montaza je zimus bila 50 din, balansiranje isto nesto smesno, ne secam se tacno...

Moja preporuka, dok cekas da ti zavrsi, lepo je vreme, povedes npr. lepsu polovinu i odes da uzivas na terasi obliznjeg restorana na Dunavu. Spojis lepo i korisno :thumbup: .

Ako slucajno zatreba kontakt: Radovan, Banovci, 063/7042114.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite za Vujosevica? Nadam se da necu morati da farbam felnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da su ti ovi najvise na glasu, pa neka ostali forumasi dodaju ako i oni imaju neku preporuku: lik na iskljucenju sa zagrebackog kod dobanovacke petlje (zaboravio sam mu ime), Djole (gore pomenuti, u Bulevaru kod Kluza), Radovan (Banovci, jos jednom moja iskrena preporuka :thumbup: ), Alu Roki (Autokomanda), Lav auto (na Zarkovu)... Iz price znam da recimo dosta stvari Danko nosi upravo kod ovoga u Banovce...

Pozeljno je da se felna ispravi masinski (hladnim putem), bez zagrevanja. Ako je malo "ugruvana" sto je verovatno i kod tebe slucaj, nema potrebe za farbanjem.

The choice is yours :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije mi frka da odem,samo pitam koji je najbolji,necu da mi neko sjebe felnu,greota za takvu felnu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vec nekoliko felni ispravljao u servisu ADAM u Zemunu u ulici Marina Prilaz (ex. Jakuba Kuburovica).

Odlicno su uradili svaki put, sto se mene tice preporuka.

Najjeftiniji su za ispravljanje, ako se ne varam.

A za montazu, najjeftiniji je BeoGuma, ili tako nesto, isto u Zemunu u Ugrinovackoj ulici. Bilo je sa ventilom 320din pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam za nekog lika u Dobanovcima i Rakovici kod crkve a to radi i Lav auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo imam ja jedno pitanje. Pošto mi je zimski set felni pošteno kriv, zanima me do koliko disbalansa "trpeti" tj na kolikom disbalansu će felne 100% tresti i moraju da se ipsravljaju?
MIslim da imam disbalanse od  preko 60gr čini mi se do preko 100 grama tako da ne znam da li sve da ispravljam ili samo prednje, samo lošije i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ima neko ko zna da mi odgovori? kupio sam felne schumacher 17"  :smoke: , kad sam ih balansirao jedna felna je malo bila kriva pa je teg na njoj 55 grama, ne tresu i ne ispusta vazduh, pa me zanima da li je to puno i da li je treba ispravljati? sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je kriva ima da trese samo je pitanje na kojoj brzini na 60  ili 160

ispravljanje ti je ispod 1000 dinara,tako da bi trebao to da odradis i onda si miran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo imam ja jedno pitanje. Pošto mi je zimski set felni pošteno kriv, zanima me do koliko disbalansa "trpeti" tj na kolikom disbalansu će felne 100% tresti i moraju da se ipsravljaju?

MIslim da imam disbalanse od  preko 60gr čini mi se do preko 100 grama tako da ne znam da li sve da ispravljam ili samo prednje, samo lošije i slično.

AKo je felna kriva treba je ispravljati. Ti možeš na balanserci izvući varijantu sa 20-30g i da mašina pokaže nule, a da je felna kriva i trese. 

 

ako ima neko ko zna da mi odgovori? kupio sam felne schumacher 17"  :smoke: , kad sam ih balansirao jedna felna je malo bila kriva pa je teg na njoj 55 grama, ne tresu i ne ispusta vazduh, pa me zanima da li je to puno i da li je treba ispravljati? sta mislite?

Isto što sam i Igoru rekao. Ako je kriva, mora se ispravljati. Džaba se stavlja teg i od 1kg, kad ne rešava problem. Pretpostavljam da si tu krivu stavio pozadi. Ako jesi, probaj da ga poteraš 160-170 pa da vidiš kako se auto trese. Ceo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh onda bolje ove moje da i ne isprobavam. Ništa, zovem sutra Radovana da vidim kada ima vremena i koja je cena..Hvala na pomoći :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...