Jump to content
FAS Goran
bokija

Ispravljanje felni / balansiranje točkova

Recommended Posts

Bio do coveka, zakazao za prekosutra. Krive sve 4, 6000 din ukupno.
Inace, ovaj decko nosi kod vulkanizera (ne radi on licno) pa me je uputio na njega.
Panta se zove, evo broja ako ti zatreba nekad.
063 634025
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su garaza -- :thumbup: za broj vulkanizera.

Vazno je da si nasao nekoga da ti odgovara , malo je majstrora vulkanizera koji to znaju i hoce da urade kako treba -- veoma malo cak i ovde u Bgd-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa videcemo kako ce da odradi. Pristojan i kulturan covek, to je jedino sto mogu da kazem na prvu. Iskreno se nadam da ce da odradi kako treba, posto sam dobio preporuke za njega jos od nekih drugara.

Za BG mi je @Ivan pricao za nekog lika koji to radi kako valja. Javice se verovatno da napise o kome je rec.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Flex said:

Za BG mi je @Ivan pricao za nekog lika koji to radi kako valja. Javice se verovatno da napise o kome je rec.

Radovan, Banovci, odlicno radi, povoljne cene, mnogi su iz grada nosili kod njega... Doduse, iskreno trenutno nemam neka svezija iskustva.

Prebacio sam u odgovarajuci topic, pa se pomocu Search moze naci sve - cene, njegov kontakt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ti brdo njih u Bgd-u -- vecina sve klosari , kazu znaju a ne urade nista kako valja.

Alu Roki trosarina nosi felne kod njega (tako sam cuo) na ispravljanje , varenje i sredjivanje Radovan Banovci. Bio je i neki matori u Bulevaru malo vise cvetka ali je umro (taj je bio bolji i od Radovana) , sad mu rade sinovi ali vise to nije to.

Ima kod mene na plavom mostu strana ka Konjarniku rade ljudi sve u njihovoj radionici ali bas sve moguce na felnama (i otkinute parcice) -- nisu jeftini ali urade lepo sve moguce i ne moguce , probao sam licno i znam.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,

Isao bih danas da ispravljam felne pa se zbog radnog vremena uklapam sa servisom Adam.

Koliko sam na forumu procitao niko nema nekih zamerki na njihov rad ?

Da li gresim ?

Da li bi trebalo posle ispravljanja da na njima bude veoma malo tegova, ukoliko su gume u redu ?

 

Edited by Ivan
Prebaceno, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Adama je uglavnom pisano za reglazu trapa i sitnije stvari, licno takodje nisam imao primedbi oko toga.

Pretpostavljam da se felne ispravljaju masinski i da im je to u onom "donjem", vecem servisu u Tosinom bunaru.

Felnu mozes da zavrtis na balanserci, ne bi trebalo da je jajasta ili da je kriva u srcu (tj. da leluja levo-desno). Samo fokusiras ivicu, koja naravno treba da se rotira ravno, bez ikakvog odstupanja na bilo koju stanu (ovi koji ispravljaju imaju i komparatore). Ako je sve OK, dobra felna u nuli, sa dobrom gumom treba da trazi bas minimum tegica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/12/2018 at 5:12 PM, SkyBlu said:

imas na miljakovcu coveka koji je vulkanizer i pored ima radionicu za obradu felni. meni je 4 felne 17 skoro ispravljao, skroz je korektan i dobro odradi, cena minimalna. zove se srdjan, br je 0603436110 i mozes reci da ti je nikola (zuti stilo) sa banjice dao br

Upravo sam zvao ovaj broj, čovek je preminuo :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio kod Adama, javicu do subote ali verujem da je sve ok.

Jedna je vec bila ispravljana..

 

Pade mi na pamet...da li sam mogao da uzmem 17 celicne, crne, da pocnem da cesljam na "rat style" auto. Bacim malo sone kiseline na ogrebotine...

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj na Bulevaru, zvao se Đole i bio je dobar majstor, ali već odavno on ne radi, mislim da radi njegov sin.

 

Odličan majstor, poznaje posao i ima dobre mašine (ovo je vrlo bitno) sam ih je ugrađivao i drugima, bukvalno profi vulkanizer. Ima centriranje trapa, ispravljanje felni i sve ove standardne vulkanizerske usluge.

 

Kome treba, DAS vulkanizer, nalazi se na na Ledinama, tačnije kad se krene ka Ledinama sa leve strane, posle "Sunca" .

 

Strašan majstor, ali ozbiljno. Ja imam averziju prema majstorima, jer sam imao užasna iskustva i kad znaju i kad ne znaju, ovog poznajem deceniju i nikada me nije nešto prevario, da sam nešto preplatio ili da je nešto ofrlje uradio.

Recimo, ja sam išao kod njega, kad mi majstor nešto radi na kolima, pa zavrne točkove u 99% slučajeva oni to pretegnu. Ja lepo posle odem kod njega, on čovek to sve fino popusti, zategne kilo ključem ... milina.

069-411-39-33 Siniša

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultat kod Adama...ne trese, do 150 sam proveravao. Zadovoljan svakako u odnosu kako je bilo. Sve cetiri su bile krive a jedna vec i lose ispravljana. Verujem i da su Riken daleko od savrsene gume, imao sam iskustva vec...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena? Pretpostavljam da je masinsko ispravljanje?

Koliko tegica okvirno sada traze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam nista krio...

Ako cemo tako da gledamo i nije bas za pohvalu... 10 soma, ima na jednom i 30gr na ostalima manje

Jbg sahranio sam se mozda sa ovim felnama ali su bar sad "prave" na otvorenom.

Licno misljenje je da su prethodne imale i znatno manju gramazu i svakako bile prave kao strela od prvog dana.

Sada sa 17 lakse podnosi auto kilazu po gradu ali i dalje mislim da su na auto putu one bile bolje za nijansu..

Jos da dodam da su u Pozarevcu trazili 2800 po komadu bez pregleda. Klasika, kao i soferku, bar 10% vise

 

Jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ta cena. I mene je toliko izašlo ispravljanje istog modela felni - prošle godine dva komada oko 4 iljade i ove druge dve, oko 4 iljade. 

 

Ironično shvatim ono na oglasu - nikad ispraljane....aha, #&###& nikad ispravljane i ko nove, a sa modela od pre 15 godina. :stuart:

Samo da nije varena, boja i ispravljenost se daju popraviti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/18/2020 at 12:59 PM, ortakov said:
Ja lepo posle odem kod njega, on čovek to sve fino popusti, zategne kilo ključem ... milina.


Ja pre neki dan na YT gledam emisiju o nemačkom auto servisu (Die Autodoktoren). Čovek kilo ključem steže šrafove na kućištu filtera za gorivo, a po fabričkim vrednostima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ženinom autu, majstor mi je zamenio pločice (nisam uspeo sam, duga priča) i kada mi je vratio auto, probao sam da otpustim točak. Naravno, nisam uspeo. Ali, kapiram, sada ću da idem da menjam gume, pa će mi ovaj zavrnuti kako treba :) 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...