Jump to content
FAS Goran
bokija

Ispravljanje felni / balansiranje točkova

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,trebala bi mi mala pomoc,ili mali savet sta da radim,naime nasao sam na internetu oglas za neke alessio 16-ice koje izgledaju sasvim pristojno,cena 9000 dinara,oglas ima otprilike nekih mesec ipo dana,cim sam video bez previse razmisljanja okrenem lika,javi se decko,kaze da je on kupio te felne nove pre nekoliko godina,farbao ih je,pa je pocela da se ljusti boja,pa je zato ta cena,kaze da nisu varene,kaze ja sam ih do skoro vozio na mom autu,bez problema,nisam ih proveravao,ali znaci da verovatno nisu ni krive,prekinemo mi razgovor

 

I ja sinoc slucajno pogledam oglas I vidim da na jednoj felni ima 7-8 tegova,a na drugoj valjda 5,nema slike od sve 4 felne,e sad mene zanima jel to mnogo lose,jel se isplati to kupovati,hteo sam bukvalno odma da odem iz beograda za novi sad po njih,ali od kad sam to video sad se lomim.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je da nisu varene, da ti ogovaraju po dimenzijama i da se tebi svidjaju. Ako su i malo krive, to se ispravlja i nije mnogo skupo. Kod mog majstora je 1500 dinara po felni. To sto ima dosta tegova ne mora da znaci da su krive felne. Mozda je vozio lose gume pa je trebalo dosta tegova da se vrati sve u nulu. Sto se farbanja tice, to vec moze da bude veca cifra ako mislis da ti neko uradi. Ako imas slobodnog vremena i nije ti problem da smirglas, mozes i to sam da uradis za malo novca sa pristojnim krajnjim rezutatom. Imas moju temu u DIY sekciji posvecenu farbanju alu felni sprejevima pa baci pogled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci to sto ima tegove nije strasno, uh sad mi je lakse :) kaze decko da nisu varene 100%..ma savrsene su mi stvarno,

I stvarno sam se iznervirao kad sam video tegove, mislio sam da je to veci problem, a ne da je 1500 dinara po felni

 

Screenshot_2017-04-06-08-39-43.thumb.png.f595f1ce32eb651dd6e4effabdc90b0e.png 

 

evo kako to izgleda na jednoj felni..znaci cim za koji dan legne plata idem da ih uzmem:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre kupovine bih jedino obavezno zarotirao felne negde kod vulkanizera, cisto da vidim na cemu sam (ako je felna kriva, da li je "standardno" jajasta ili kriva u srcu, npr. kod Radovana u Banovcima je od toga i zavisila cena ispravljanja, ovo prvo je bilo za neke smesne pare).

Sve ostalo ti je kolega prethodno rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa novim gumama i dotim felnama ne sme preci 35gr tegova po felni. Moguce da je losa guma, ali ja imam lose gume na 17 ma felnama, a imam malo olova .Zato najbolje kupuj ono sto mozes proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viđali smo slike na Forumu iz raznih fabrika, a videli smo i sami prilikom posete Fiat fabrici u KG, tegići su normalna stvar i kada je sve potpuno novo. Nekada su tu samo zbog gume, nekada prevashodno zbog felne, a najčešće malo i zbog jednog i zbog drugog. :) 

 

Kada su nove u pitanju, npr. evo koliko su rigorozni u KG.

Prilikom jedne test vožnje fabričkog sektora za kontrolu kvaliteta jednog Fiata 500L pre nekoliko godina, došlo je do oštećenja jedne gume zbog čega se ona izduvala i felna je tako došla u dodir sa asfaltom. Ta felna je išla u rashod. Nikakve popravke, ništa nije ni gledano može li da se popravi, a bila je samo blago zagrebana.

Ok, nije to ništa posebno čudno. :D Suština je što su i preostale 3 felne otišle u rashod isto jer niko nije hteo da misli da li su i one možda imale neko oštećenje kada je već došlo do problema sa jednom gumom. Toliko rigorozno fabrike gledaju, pa opet stavljaju tegove i na potpuno nove automobile, tj. njihove točkove što znači da je to skroz ok kao što su već rekli ljudi na temi. 

 

Ono što jedino nije dobro to je da bude tegova u težini jedne čokolade... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da mi da preporuku gde variti felenu? Alu Roki? Ne bih da me oderu, a da urade traljavo kao kod Danka prosli put, treba mi neko ko lepo radi, a nije bezobrazan sa cenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga ne hvalim :D

 

Drzao je felne kod sebe 5 dana bez da je i pokusao da ista uradi iako je dogovor bio da ispravlja za 2h. Jos posle ko zna kojeg poziva po redu kaze "a sto ti mene zoves stalno" :D

 

Na kraju ga pitam da li me sprda sto pita zasto ga zovem, a pomera stalno posao za 2h i kaze da ne zeli da radi felne jer sam bezobrazan. Samo bezveze trosak vremena i goriva.

 

Da ne bude da prica nema poentu, felne su bile lose i izbegavao je da radi sa njima, pa mu je dobro doslo da izdrami i odustane od posla. Verovatno ne bi ni uzeo da radi da nisam ostavio felne kada nije bio kod kuce.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davajte neke jeftine "ispravljace" u Beogradu? fasovao sam rupu kad sam se spustao iz Takovske... Samo je ivica problem nemam ceo krug nego tu gde sam opalio iskrivilo se izledao felna copava.  inace vozio 140 skoro i da ne trese. Kod Danka(deraca) traze 2700din pazi da im ne dam... Ako imate neku preporuku bio bih zahvalan

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adam Zemun, bivša Jakuba Kuburovića. Ja sam tamo ispravljao felnu. Imas i u Banovcima već pomenutog Baneta.
@dellas, javi jel ziv deda.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dekirs said:

Beoguma ispravlja za 1700 za 17" felne.

 

Beoguma 3500 jer je spoljni deo felne.Klosari! Najgori su... Cak je i "derac" Danko jeftiniji od njih :D 

@djomla U Banovcima sam radio kad sam vozio bmw-a lepo radi covek,na njega sam i zaboravio jbt. Baci mi broj od tog iz Banovaca molim te ako imas

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, totti said:
Živ sam bre, što ne bi bio... i šta pitaš Delasa, pitaj sam

Ti ćeš i Krkobabića da prejebeš

@Trofeo Radovan, Banovci, 063/7042114

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, Trofeo said:

Beoguma 3500 jer je spoljni deo felne.Klosari! Najgori su... Cak je i "derac" Danko jeftiniji od njih :D 

@djomla U Banovcima sam radio kad sam vozio bmw-a lepo radi covek,na njega sam i zaboravio jbt. Baci mi broj od tog iz Banovaca molim te ako imas

imas na miljakovcu coveka koji je vulkanizer i pored ima radionicu za obradu felni. meni je 4 felne 17 skoro ispravljao, skroz je korektan i dobro odradi, cena minimalna. zove se srdjan, br je 0603436110 i mozes reci da ti je nikola (zuti stilo) sa banjice dao br

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...