Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
redrax

Fiat Stilo 1.4 16v - vaše mišljenje

Recommended Posts

Što se tiče 1.6 u ristajling modelima znam ne pravi problem, a ostao je na istom mestu, mada nikad nije na odmet izmeštanje na kućište akumulatora, pogotovo zato jer nije neki veliki posao, a žice su taman toliko dugačke i ima taman dovoljno mesta da se prebaci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala.

Šta je sa 1.4 16v motorom? Baš nisam imao prilike da vidim taj motor, a nisam ni vozio takav auto. Možda bi u familiji uskoro pala neka kupovina Stila benzinca, 2005. ili 2006. god, tako nekako. Uklapa se u budžet i u potrebe korisnika, tj. brata najverovatnije. Ne vozi auto svakodnevno, godišnje pređe maksimum 8.000km, nije mnogo zahtevan vozač što se tiče žustrine, performansi, hoće jeftinije održavanje, itd. te smatram da mu benzinac više odgovara. Meni se 1.4 i 1.6 čine sasvim prihvatljivim, ali ne znam kakva je elektronika na 1.4?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom ga hvale, nisam još video da se neko požalio ovde na njega. Taj motor ide još i u Punto mk2b, Grande Punto, Ideu, da ne nabrajam, sada ga čak ugrađuju i u 500L, što znači da se dobro pokazao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo treba naći pravi primerak. Koliko sam gledao po oglasima i nije neki izbor, za sada. 1.4 sa petoro vrata nisam video, možda u taj model ne ide ovaj motor. Sa troja vrata tek po neki 2005+ godište. U svakom slučaju nije ništa hitno, treba biti strpljiv. Baciću oko i na ove 1.6 vidim da ih ima više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih i sa 4/5 vrata, samo su ređi dosta kod nas, ugrađivali su ga od 2004 do 2007 u njega.

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji 1.4 i sa 5 vrata i karavan :)

ima ih manje, a verovatno zbog godišta i cene preko, malo skuplji je od starijeg 1.6, pa se manje i dovozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitao sam dosta na ovom forumu o tom 1.6 16v. Čak sam iščitao i svih 49 stranica teme 'Savet pri kupovini Fiat Stilo' (verovali ili ne :) ). Ja sam vlasnik Brave JTD, ona mi savršeno odgovara i ne bih je menjao tek tako za nekog benzinca, ali za potrebe i zahteve mog brata, mislim da benzinac igra ulogu. Gledali smo prvo Grande Punta, i benzince i 1.3 mjt od 75ks(nema plivajući zamajac niti zupčasti kaiš) međutim malo nam je preskup, tj ne uklapa nam se u budžet. Čitajući vaše utiske o Stilu i malo listajući oglase, mislim da Stilo daje dosta za neke prihvatljive novce, ali opet, čini mi se da ima mnogo krševa koji se prodaju i da treba dobro obratiti pažnju. Imao sam prilike da vozim Stila karavana mjet od jednog prijatelja, to je teška kršina od automobila, ali samo zato što je gotovo nikako održavan i vožen po njivama, dakle, vlasnik je kriv za takvo stanje. 1.2 motor sam imao u Puntu, tada sam bio zadovoljan sa njim jer za bolje nisam ni znao (pre Punta imao Juga), u 1.6 Stilu sam se vozio (lepo je išao, mada ga ja nisam vozio), a za 1.4 ne znam, nisam imao priliku da se upoznam.

Opet, kad se sve sabere i oduzme, kao što kaže VladaNS, možda bi taj 1.4 16v bio najoptimalnije rešenje za burazera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Grande punta 1.4 - 16V, mogu ti reci da je jeftin za odrazavanje, mada trenutno imam problem sa komjuterom, nesto mi secne povremeno u voznji, a sve sem kompjutera sam probao i na kraju je ostalo da je samo on problem, inace cini mi se da je malo lenj auto (mozda sam ja navikao na 1.9 JTD i MJT) ali definitivno motor kao motor je dobar, niti mi trosi ulje kao sto za vecinu benzinaca je potrebno dolivanje povremeno, a bas se zustrije vozi i to svakodnevno. Ja sam mu ugradio i TNG ali sam na kraju shvatio da za tim nije bilo potrebe :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa da se prikljucim i ja na ovu temu. Trenutno vozim 2000god fiat brava 1.6 16v(prethodno 1.4 12v 96god),za sada nisam imao nekih zamerki na ovaj fiatov model.U poslednje vreme gledam da se malo podmladim, pa sam razmisljao o stilu 1.6 16v 2002-2004, i po prilicno gledam i informisem se o njemu. Cuo sam da do 2004 imaju dosta problema sa kompijuterom,i prednjim trapom,koliko sam cuo za sada vlada dobro milsljenje o motoru.Sobzirom da treba da dodam oko 500-1000e i nije tako strasno,ali se plasim da se ne uvalim u neku muku posto kazu majstori za stila da je pokvarena lepotica pa me to dosta plasi.Neki ga hvale a neki ne,pa me interesuje vase misljenje,da li je pouzdan auto,da li se dosta kvari,kakav je u voznji,potrosnja...jednostavno da li se isplati zamena brava za stila???HVALA UNAPRED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav imam mogucnost da kupim fiat stila 1.4 16v 2006 god pa me zanima kakv je to motor inace auto je kupe presao je pravih 107 000 ima servisnu knjigu covek pristaje na sve provere auto je redovno i lepo odrzavan... mene konkretno zanima da li ovaj motor ima nekih mana ? i da li postoji neko ko je imao takvog stila? 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sutra kupujem jedan Stilo 1.4 16V 2005. sa 5 vrata.

Zao mi je sto nema malo vise opreme u autu sa ovim motorom, ali nisam nasao primerak da ima skoro sve. Ili fale elektro podizaci stakala pozadi, ili automatska klima ili kozni volan sa komandama. Ovaj moj buduci nema ni alu felne. Ali ima malo ulja po motoru. Majstor me uverava da je to normalno (al nisam bas toliko naivan). Ili su mozda svi 1.4 motori takvi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ima ulja? ''Slini'' dole oko menjača ili...?

Generalno, nema šta da crkne na 1.4 16v motoru, ako je iole održavan sve je ok sa njim. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ulja na poklopcu glave motora, sa desne strane (u pravcu kretanja),  gde je spojeno crevo od izduvnih gasova iz kartera(valjda, nisam siguran), tu je jasno vidljivo i ima, cini mi se malo sa leve strane, bocno. Nasao sam da je tu neki o-ring 40 mm koji vremenom popusti i propusta malo ulja.

 

Posto ovo nije StarJet motor, onda mislim da nema varijator da mu crkava, ako je on uopste problem kod 1.4 StarJet motora.

 

Bili kako bilo, Stilo 1.4 16V '05. 5v je kaparisan... Preuzimam ga u cetvrtak, petak, kad zavrse veliki servis. Ujedno ce pogledati i to vlazenje ulja. Plac daje garanciju 10k km, pa bolje bi im bilo da i to srede. A prodavac i dalje prica:" Uzmi JTD..., JTD, JTD!" :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, zokibubu said:

 

Posto ovo nije StarJet motor, onda mislim da nema varijator da mu crkava, ako je on uopste problem kod 1.4 StarJet motora.

 

Koliko znam u Grande-u je StarJet motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...