Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
redrax

Fiat Stilo 1.4 16v - vaše mišljenje

Recommended Posts

pazario sam stila 1.4 16v 95ps 2004. godiste... pa me interesuje sta mislite o njemu... vidim da se dosta razumete a ja sam laik... sve koje sam pitao, zacude se, kazu da nisu culi za 1.4 verziju... a auto mi se svideo na prvi pogled... i jel cena 4900evra mnogo za tu masinu? kaze lik da je ga licno uvezao iz italije i da mu je kilometrazu podigao na 180k samo zbog carine ali da to moze da se vrati na orginalnu u servisu... a garantuje da auto nije presao preko 90k...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazu ljudi da je to slab motor za stilovu karoseriju, ali je barem bolji od onog 1.2 :thumbdown:

Ako je auto sa klimom, mislim da je cena sasvim OK.

E sad sto se kilometraze tice... ako je istina da je podizao na 180k samo zbog carine, onda je to uradio samo na cajgeru a ne i na motoru. Kilometrazu na motoru moze da ti kaze bilo koji serviser koji ima Examiner-a. Ako je ta kilometraza ispod 90k mozda cak mozes i da poverujes prodavcu.

Kazem mozda, jer i ta kilometraza se vraca bez vecih problema, ceo posao traje 30-45 min, a kosta oko 50 evrica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cestitam za kupljen stilo... da te lepo sluzi. Konkretno za taj motor nemam sta da ti kazem. Citao sam na nekim forumima da se zale na 1.4 motor kod fiat bravo. Mada je stilo novija masina, ima i vise konja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.4 16v u Stilu je odličan motor. Sve je ok sa njim. Isto kao što ide i u Punta mk.2b i u gomilu drugih Fiat automobila.

1.4 12v u modelima Bravo/a su potpuno druga priča. On se ionako ne ugrađuje već punih 10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.4 16v ima 95KS.

12s do 100 Km/h

Ok...nije preterano elastičan jer iako u snazi ne zaostaje previše za 1.6 16v, u obrtnom momentu mnogo više zaostaje.

Ipak se ne bih složio da je preslab. Ionako su postojale benzinske i dizel verzije još slabije od njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je mogao 1.2 motor da ide u stilo, ovaj 1.4 je sasvim OK. i ubrzanje od 12s do 100km/h je ok, jer je za 1.9JTD cifra oko 11 sec a ima 20 hp vise.

Doduse ne znam tacno kako se u Stilicu ponasa, ali kazu vozaci puntishe da ih taj motor lepo sluzi.

Sve u svemu, dragi kolega, nek ti je sa srecom autic i nek te lepo sluzi. I dobrodosao u klub :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko podatak 80-120 u 4 i 5 brzini.

Verovatno teži beskonačnosti.

Za svaki dan ovo je mnogo važniji podatak.

Ne može stalno da se vozi na 5000-6000 o/min.

Možda nije preslab, ali će zadovoljiti samo manje zahtevne vozače.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ima li neko podatak 80-120 u 4 i 5 brzini.

Verovatno teži beskonačnosti.

Tačno.

Samo, nije zabranjeno promeniti brzinu dole...pa onda neće težiti beskonačnosti. :thumbup:

I sa 1.6 16v ako hoćeš brže nekoga da pretekneš pri tim brzinama i imaš npr. 2 ljudi u autu...opet moraš da vratiš brzinu dole. Nema tu turbine na koju ste toliko navikli kod vaših dizela... :whistle:

80 Km/h u 5. brzini je verovatno oko 2.000 obrtaja. Ipak je nerealno očekivati da će atmo. benzinac 1.4 moći u tim uslovima da povuče. Nije mu to nikakva mana, već je takav motor. Ako hoćeš maksimalnu snagu moraš da ga vrtiš...i neće mu biti ništa.

Previše ste navikli na JTD-e...- nije ništa strašno vrteti benzinca na 4.000 ili 4.500 obrtaja u tim situacijama kada treba nekoga brzo preteći. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je istina... ja se uvek istripujem kako benzinac od 120KS ide kao puž u odnosu na moju Bravu... a onda se setim da ga zavrtim na više od 3000 obrtaja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo bi se još osvrnuo na test novog Bravo-a sa 1.4 motorom 90ks, držim daj esličan ovome u Stilu.

Tekst beše na engleskomn never mind, do sličnog zaključka dođoše i ovi iz SATa (ako nisu prepisali), a to je

da je ovaj UNDER POWERED. Ne iz razloga krajnjih performansi već iz razloga što one znatno variraju pun/prazan, klima.. na brdu gubi dah... te je i za malo oštriju vožnju potrebno ići u visoke obrtaje zbog slabe elastičnost.

1.6 je srećnije rešenje za 1200+kg u svakom slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno receno, ja sam za sada zadovoljan... za mene i devojcicu sasvim dovoljan... nije ni veliki potrosac, u proseku 6.8l... barem kako kaze bord komp... a presao sam skoro 500km sa njim... a kad ga na pravcu ubacim u 6. trosi kao upaljac... jedva 4l pri 100km/h... divota... :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

a uzmimo u obzir da sam godinama vozio juga, ovo je za mene zmaj od masine... ;)

Edited by rasha

Share this post


Link to post
Share on other sites
iskreno receno, ja sam za sada zadovoljan...

Ako je tako, nek tako i ostane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rasha;

Ma tako je, ti nisi kupio auto da vozis trke s njim nego da se vidi da se vozis u "FIATU" :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
@rasha;

Ma tako je, ti nisi kupio auto da vozis trke s njim nego da se vidi da se vozis u "FIATU" :thumbup:

TRUE!

Uzivaj u voznji sa devojcicom.. i just relaaaxxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

postavicu sliku masine kad ga operem... bio sam na vasaru u palancu pa je sav prasnjav, a nikako vremena da go sredim... nije nesto ali je bila ljubav na prvi pogled... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razimsljam o kupovini fiat stila 1.4 16v 2005 godiste... Zanimam me kakv je, koliko trosi, i da li ga vredi uzimati posto sma cuo da je 1.4 motor slab za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.2 je slab ali radi posao u gradu ( naravno bez uključene klime), dok je svakako 1.4 bolji izbor, a najbolji su 1.6 ili JTD; MTJ

nego jel crveni sa 5V ??? i ja sam ih zagledao, ali nešto taj 1.4 mi je sumnjiv motor koji se nehvali nigde preterano ...

opet ima ovde dosta ljudi i sa 1.4 (doduše u Puntu) pa nek oni iznesu svoja mišljenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam što ljudi kuliraju ovu tvoju temu, ali valjda neće još dugo... valjda neko ima argumentovano mišljenje o 1.4 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pisano je već...

Uglavnom, 1.4 16v nema nikakvih posebnih problema. :thumbup:

Motor 1.4 16v se ''ne hvali nigde preterano'' zato što je počeo da se ugrađuje u novije modele, pa zato nije još uvek toliko čest.

Ima ga u novoj Pandi, ima ga u Puntu mk.2b, u Stilu od 2004. godine, Fiat 500, u Grande Puntu, u novom Bravu...

Takvo nam je tržište pa ne obiluje sa automobilima starim maksimalno 5 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ti svakako bolje poznaješ Stilo od mene, ali napisao sam jer na skupovima su mnogi rekli da nešto "nemirišu" 1.4

doduše niko ga ne vozi od njih ...

od puntadžija sa 1.4 jedino mi loodilo pada na pamet ... verovatno ima još neko ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja cuo,s obzirom da je ova novija varijanta,1.4 motora,trebalo bi da je kao i ostali fiatovi benzinci solidan ili vrlo dobar,sto znaci izdrzljiv i ne preterano skup za odrzavanje.

Motor 1.4,o kom ti KGB :welcome: ,pricas,i koji nije bas hvaljen :rant: ,je stari 1.4,mislim da je bio 12V,koji se pre 2000.god ugradjivao u brava i bravu,i koji je navodno imao probleme sa podmazivanjem i sa glavom motora,to jest nije trpeo losiji kvalitet ulja i ako ne postujes servisne intervale zamene ulja i filtera,takodje je hteo da pravi probleme.

Pretpostavljam da je ovaj,novi,motor 1.4 16V,resen svih problema koji je ovaj stari prethodni model imao :yes ,jer nema logike da naprave nesto novo a losije,pogotovu,sto ga ugradjuju u gomilu novih modela,od stila,preko novog fice pa do novog brava,u varijantama do i do 150KS :w00t: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

mik- zanimljivo nisam znao da su to dva različita motora, ali ako ti i neša tvrdite slično onda moram da vam verujem...

mada mi je neshvatljivo kako može da se nazove novim motorom ako je promenjena samo glava sa 12v na 16v ???

naravno sa sve bregastom ili ostalim pripadajućim delovima... ali ipak je to Fiat ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da oživim temu.... :right:

Ljudi, da li je u ovim novijim benzincima kod Stila (2005+) premesten kompjuter na neko normalno mesto, tj. dalje od motora (mislim na 1.6 pre svega)? Znam da je kod verzije 1.6 16v to bila boljka kod starijih modela. Kakav je slučaj sa 1.4 16v?

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...