Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Bugi

Fiat Bravo 1.6 16v / 1.2 16v - višak ulja?

Recommended Posts

Nedavno sam kupio fiat bravo 16 16v,uvoz iz Nemačke,i naravno reko da uradim veliki servis.
Servis sam radio u AP Sportu,i između ostalog manjano mi je ulje u motoru(sipao sam selenia 20 k),i sutra dan reko da proverim ule,čisto iz dosade,i vidim na meraču da je ulje prilično iznad maksimuma(teren na kom su stajala kola,je odokativno ravan).Inače dao sam im dve kantice od po dve litre selenije,kupljeno kod njih uradnji,pa me interesuje da lito predstavlja neki problem za motor,i da lida ispuštam višak ulja,ili ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako stvarno imas visak ulja,onda ti verovatno nisu promenili filter.Zato ti se javio visak jer su sasuli sve. :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da nisam rekao,menjan je i filter ulja(bar se nadam da su ga zamenili)

Znači nebi trebalo da bude problema....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod motora od pre 20 godina ako ima ulja preko maksimuma moze da se desi da zapeni i da se upali lampica za nizak pritisak ulja,onda se visak ispusti i dalje ide sve normalno.Ako ti radi normalno onda nemas brige.meni je veliki servis radjen pre godinu i po dana i dalje mi ima ulja preko maksimuma kao i kod tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce nakon zamene ulja pri malom servisu, proverim nivo ulja, kad ono oko 2 mm iznad maksimuma. Odneo sam 3 litre ( u motor ide 2.8 pri zameni filtera ) u servis i verovatno su nasuli sve. Verovatno ima oko 2 decilitara viska. Na moju konstataciju da ulje mora da bude na polovini min-max, majstor tvrdi da je 1.2 mali motor I da ide  ulje do max oznake - kao mora da ga podmazuje dobro. Ulje je tu oko maximum, mozda malko iznad, da li da vadim visak?

Edited by lomisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako je ma MAX oznaci nemas problema, cak i taj jedan milimetar nista nece smetati. :) ako ti smeta mozes i izvuci svakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, konkretno jedan milimetar pitanje i da li je 1dl

 

Mislim nema pravila, na nekim motorima od min do max moze da bude i 1 litar, na nekima pola, ali u ovom slucaju tvom ja ne bih brinuo...toliko mu ne moze skoditi...da je dosta iznad max - to ne valja

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu najbolje da ocenim, zuto je novo, na sipci pa se bas I ne vidi, ali cenim da ima 2 dl viska.. ako je sipao sve.Motor je malo troskario ulja pa verovatno nece biti problem..Znaci da nahranim prasce i ne diram ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ako troskari ulje po malo, ostavi i ne diraj, nahrani prasice sto ti kazes. :D

Edited by SkyBlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su na poslednjoj zameni sipali preko max,ali malo ostrija voznja,i teranje u obrtaje ce sagoreti to...inace ja nisam primetio neke promene u radu motora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se,1cm preko je puno.

To je mozda i litar viska,koliko si usuo ukupno i koje auto,motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bi rizikovali, najpametnije je da ispustite taj višak. Pogledajte samo kakav je šraf na kateru tj. da li je onaj obični ili je neki tipa inbus i sl. i ispustite malo ulja. Ako ispustite previše, lako je posle dosuti. Inače treba voditi računa, jer mnogi pogreše npr. kada vide da im je ulje na sredini šipke, pa dospu previše, a od sredine do maksimuma je veoma retko više od pola litre, naročito kod ovih manjih motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...