Jump to content
FAS Goran
the_reaper

Fiat Punto mk.2 - bučni ventili (zveckaju)

Recommended Posts

+1 ms pk apsolutno tacno

a i kad dodje do havarije vecina majstora se trudi samo da vrati plocice na mesto...

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre otprilike mesec dana sam baš bio u situaciji da mi plin bude pri kraju i ja ga prebacio na benzin da ga malo isturiram do prve pumpe, u autu 4 odrasle osobe i baš sam primetio pri povlačenju iz nižih obrtaja da se čuje zveckanje, slično zveckanju koje sam imao prilike da često slušam na ćaletovom starom kecu, što mi se na plinu ne dešava... Da li da preduzimam nešto protiv toga?

Ne cackaj nista. Sipaj plin i vozi dalje. Plin ima vecu oktansku vrednost i zato lepse radi motor sa njim nego sa ovim nasim benzinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre oko dva meseca menjao sam dihtung glave motora i ravnao glavu (tj majstor je to radio) i od tada se cuje neko lupanje-kloparanje kada je motor hladan i na malom gasu. Kada se motor zagreje i dodaje gas u voznji zvuk se ne cuje.

Sta je u pitanju ?

Da li je jos neko imao ovakav problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da moze bilo ko da ti kaze dok se necuje to kloparanje, jer moze vise stvari da bude u pitanju. Jeli dotezana glava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle zamene dihtunga nije, glava je stezana jedino prilikom montiranja a tada su i prestelovani ventili.

Zvuk se nije cuo pre zamene dihtunga tj pre ravnanja glave, ali se cuo odmah posle. Auto na ovoj zimi pali kao matak i vuce OK ali me iritirataj zvuk koji ( kako je vec neko napisao) podseca na zvuk pera kod ruleta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se takodje dosta cuju ventili, to je katastrofa koliko lupaju, i kao da nema snagu da krene, mada sam primetio i da mi cima gas kada dajem, to je samo na benzinu, kada ga prebaci na plin, već je bolje, mada je zagrejaniji. Zamenjeni su kablovi skoro i svećice, čistio sam dizne u nekoj mojoj ultrazvučnoj, mada je to sad pitanje koliko 60W moze da pomogne. I da, to sam primetio da je krenulo otkako sam radio glavu i menjao dihtung. Od tada sam prešao 30tak hiljada. Na koliko bi trebalo da se steluju ventili na tim motorima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po svemu sudeci velika je sansa da glava nije dobro odradjena skini svecice slikaj ih i postavi slike ovde na forum da vidimo sta se desava u motoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš ću po praznicima da odem do majstora da vidim šta se dogadja, uglavnom, vidim da mi motor nije kao što je nekad bio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam juče kod majstora, on sumnja na dizne, kaže da se na tom motoru glava ne doteže. Pošto vruć lepo radi, postoji mogućnost da nisam dobro dizne isprao ili neka od dizni zeza, tako da ću otići kod nekog na onaj aparat da proverim dizne da li svaka identično ubrizgava, pa da vidim za dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče stigao puntiša, radjen veliki servis, i prošli put kad je skidan, nije bio za jedan zub dobro uzubljen, sad mi je drugi auto :) Neverovatno kako je drugaciji, prosto leti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao je to majstor odmah, cuo ga je kako radi, nego se pravio budala misleci da neces da primetis, ili ako nije znao onda je sramota..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo danas sam seo u svog puntisu 1.2 8v i po prvi put cujem kako ventili pri ubrzavanju kuckaju i to po gradu na ravnom,vozim na 2000 obrtaja i kako krenem lagano da ubrzavam cuju se kako kuckaju,Sta bi to moglo da bude?

 

Napominjem da pre godinu dana je radjena glava i dihtung ali sve do sad je radio super,i sad ide isto samo sam primetio kad ga vozi polako na mali gas pocinje kao da secka,drzim isti gas a on kao na sekund da izgubi pa dobije i tako sve,to seckanje je skoro neprimtno bas ako obratis paznju a kad dam pun gas za preticanje ili kako god sve savrseno radi,nebitno bio hladan ili vruc.

i na leru radi jdnako pa onda kao kasljucne malko pa opet tako radi radi pa stucne,da li to sve ima veze ne znam ali ima li neko da mi kaze sta bi moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da se zbog toga cuju i ventili ne cuju se oni mnogo samo pri laganom ubrzavanju i to do nekle pa nestane i kad promenim brzinu opet sve nanovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad cu da postavim snimak kako radi i ruku na srce daleko je bucniji na leru nego kako stvarno treba da radi jedan fire motor.



 

na snimku se i nevidi alo motor malo i drhtavi...

kako da se smanji ta buka  :help:
Ne trosi vodu ulje od zamene do zamene pa mozda 0.4 litra ali radi ko dizel,dobro na snimku se cuje malo vise nego uzivo mnogo osetljiv mikrofon ali se cuje vise nego li komsijin punto.

Kako se meni cini ovde je glava problem ona najvise pravi buku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovako sa snimka deluje kao da se cuju ventili. Kad je radjena glava, sta je radjeno tacno i da li si stavio i nov z. kais (znam da je glupo pitanje ali moram da pitam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ravnjana glava sicovani ventili predihtovan celi motor zamenjeni su z kais i spanel.

Prosle godine je radjeno u fiatovom servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...