Jump to content
FAS Goran
the_reaper

Fiat Punto mk.2 - bučni ventili (zveckaju)

Recommended Posts

Moj Classic je star 2.5 godine i cim je dosla prva zima kada sam ga kupio (tad je imao 5 meseci) pocelo je kliktanje na oko 2000rpm. Naravno nov auto u garanciji i ja odma zvao servis. Taj zvuk zimi je normalan i to je neki kako ga oni krste evaporator ili tako nesto uglavnom mora da se cuje dok se motor ne zagreje. Cuje se i dan danas samo zimi i dok je motor hladan.

Treba tek da cujes Classic-a sa ugradjenim fabrickim gasom. Kako tamo dizne zvece. Ima ga kolega. Kad je na gasu kao da vozi dizela

p.s. Pogledaj na fiat.rs imas odeljak pitajte servisera i tamo mnogo ljudi postavlja bas to pitanje i dobiju isti odgovor da je to normalno. Uostalom mozes i sam da postavis pitanje pa ce ti odgovoriti

Edited by piromaniak

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj MBG pumpe ja skoro cesto tamo sipam i ok :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj problem nema veze sa kvalitetom goriva. I

98icu da mu sipas to ce opet da se cuje po ovoj hladnoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo. Od kako su krenuli ovi minusi jedva palim punta sa novim akumulatorom. O tome sam vec pisao i predlozeno mi je da se proveri alternator. To cu i uraditi. Jutros za malo da ostanem bez auta i zakasnim na posao bezmalo 50minuta. Nece da upali. Muci se. Okrece jadan i nista. Tek iz trece serije verglanja uz drukanje upalih!

Tu krece konkretan problem. Dakle auto je jos hladan. Motor radi nekako smrznuto :). Dakle ne trokira ali kao da jedva dise. Kao da trokira ali po malo :) (divno rečeno). Kako dajem gas, naravno povecava se broj obrtaja a sa njim i takt lupkanja. Verujem da se čuje ventil ili alternator. Osluškivao sam. Kako dajem gas ubrzava se ritam lupkanja. Lupkanje nije glasno već tiho. To se čuje dok se motor ne zagreje.

I da, imam osećaj da mi u autu huči i da imam promaju! Ranije sam se žalio da mi je puntać zviždao iz motornog prostora. Sad se to ne čuje ali kao da huči cela kabina. Kao da duvaju bure sa svih strana!

Ima li neko predstavu šta to lupka i šta huči. Plus toga, imam osećaj da ću da slomim menjač kad je auto hladan a hoću da ubacim u prvu ili drugu! :(

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista prica i kod mene, jedva pali na ovim minusima. Jutros nisam mogao da ga upalim.

Koliko sam ja cuo akumulatori od 42 Ah koji idu u puntice su slabi.

Odnosno predvidjeni su za italijanske blaze zime. :)

A menjac dok se auto ne ugreje, molim boga da se ne slomi kad ubacujem u drugu. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li neki drugi akumulator od recimo 47Ah, a da se ostala elektronika ne buni, ali i da dobro saradjuje sa istim, u smislu dobrog punjenja u radu? 1.2 8v

jel ovo stvarno moze na -30, ovde

vrede li dugacke gace za akumulatore? ovako

Edited by gorang

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da moze do 50Ah, ali nisam 100% siguran. Elektronika ce normalno raditi, jedino je problem sto alternator nece moci da puni lepo tj., nece moci nikad do kraja da ga napuni. Ali kod mene ni ne moze jaci zbog kutije, ne znam kako je kod tebe.

A ovo za Exide me ne bi cudilo. Skoro sam menjao akumulator i u Lanci i u Puntu, u Lancu je isao Exide a u Punta Varta. Exide na ovom minusu pali ko lud, a varta mi je jedva upalili juce, nakon 6 sati stajanja na ulici (garaziran mi je auto pa nije stalno na ulici). Treba da idem na zimovanje i stvarno ne znam kako ce da upali nakon cele noci provedene na planini, posto cu morati da ga spalim svaki dan da bi akumulator ostao u zivotu :D A Lanca stoji na ulici i posle dva dana upalila na pola kljuca. Mnogo sam se zeznuo sto i u punta nisam stavio Exide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala sto ste se ukljucili u temu, ali idemo u pogresnom pravcu. Da li je neko od vas imao problem sa kuckanjem dok je auto hladan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako sam strahovao da će me akomulator izdati, još uvijek na ovim minusima pali od prve i nemam nikakvih promjena u radu motora, sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja dok sam vozio fiata 1.2 16v inao sam kuckanje u motoru dok je hladan i kako se greje sve je slabije kuckao ,medjutim i kada je zagrejan culo se po malo. vremenom je to kuckanje bilo sve jace i na kraju se ispostavilo da je spaner zupcastog. komsija vozi punta 1.2 8v i kod njega se cuje kuckanje stalno ali to je nekako sitno kuckanje i jako ubrzano,kod njega je auto star godinu dana i u servisu su mu rekli da je to normalno za taj motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam istih problema, vec sam pisao ovde u temi.

A to sto ovlasceni serviseri pricaju da je to normalno nema veze sa mozgom.

Ne vidim sta im je tu normalno ako kod novog auta posle dve godine pocne da se javlja takav zvuk a nije se cuo ranije.Da je normalno culo bi se od prvog dana.

Da ima zakona takvim servisima bi trebalo zabraniti da se bave tim poslom bar dozivotno :) al kakva nam drzava takvi nam i zakoni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se čuje isključivo zimi. I ja imam taj problem. Kupio sam auto u maju, a kad je došla prva zima, presekao sam se, još se meni potrefilo dan pre toga da sam uočio da je ulje na minimumu, nešto sam divljao u vožnji, turirao...presekao sam se bio...kako otopli, nema zvuka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem, kod mene se cuje lupkanje stalno na leru, u obrtajima ne, nije u ritmu motora..

Sutra ce majstor pogledati, nadam se da nije nista ozbiljno. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam zakazao kod majstora u ponedeljak..kaze ispustice ulje i isprati motor pa sipati novo i ako ne prestane da se cuje onda ce da steluje ventile.javicu sta se desilo na kraju.nadam se da ce se desavanja zavrsiti na najvise 30 eura :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu ventili..otpustila se neka selna na auspuhu i kad dodas gas ona zavibrira i salje cudan zvuk.a nalazi se tacno ispod motora pa se cini kao da su ventili.ulaganje 0 eura :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre otprilike mesec dana sam baš bio u situaciji da mi plin bude pri kraju i ja ga prebacio na benzin da ga malo isturiram do prve pumpe, u autu 4 odrasle osobe i baš sam primetio pri povlačenju iz nižih obrtaja da se čuje zveckanje, slično zveckanju koje sam imao prilike da često slušam na ćaletovom starom kecu, što mi se na plinu ne dešava... Da li da preduzimam nešto protiv toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam takodje neki dan to isto primetio,to zveckanje dok sam isao na benzin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stelovanje ventila se vrsi na odredjenu kilometrazu kod motora sa 8v, pise i u knjizici. Kod nas Srba stelovanje se radi obicno nikad i nijedan majstor taj zahvat ne svrstava pod neki redovni servis, nego samo kod vecih havarija, tj. kada svakako mora da se to uradi pri sklapanju motora. Pored nestelovanja ventila, drugi i najcesci razlog je ovo ocajno gorivo koje ovako jeftino placamo. To su dva jedina razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...