Jump to content
FAS Goran
the_reaper

Fiat Punto mk.2 - bučni ventili (zveckaju)

Recommended Posts

Imam u Punta motor 1,2 16v,dakle kod njega su hidropodizaci.Pri paljenju auta jedno pola sekunde se cuje kuckane i prestane,to je dok pumpa ne nagura u podizace ulje,ulje je 20k.Zanima me da li se ovo desava i kod drugih puntica sa istim motorom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jos bistrije ulje,tim pre ima da iscuri iz hidropodizaca.Nemam ja problem kad ja hladan motor,to traje svega pola sekunde,Mene samo zanima sta kazu ljudi koji imaju isti motor,da li je tako i kod njih odnosno da li je tako fabricki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

desava se jer jednostavno neki hidro podizac ostane ( bregasta zadrzi) u donjem polozaju I normalno je da ostane sa manje ulja pri paljenju a kao sto rece potrbno je malo da uljna pumpa napravi pritisak.kod 8 ventila se seluje plocicama zazor a najcesce se cuje lupkanje bregaste zbog aksijalnog zazora ali to nije tema ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,drustvo juce zamenio kablove za svecice i ponasa se isto,majstor koji mi je radio motor kaze da operem dizne jer su prljave a zvuk koji se cuje, nisu ventili vec neka od njih pravi buku,pa cu kod drugara na otpadu da promenim i dizne pa cemo da vidimo,kako ce da radi onda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako ces znati da su te dizne sa otpada dobre?pa mogu i one da budu kao tvoje i neces znati jer to uzrok.pa ako su ti vec prljave ocisti i testiraj,kosta manje od jedne polovne dizne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

pocelo i meni da se cuje neko lupkanje iz glave..samo kada je hladan,na vrucem se skoro i ne cuje.Kao neki metalni zvuk..tacno ga osetim pod rukom kada pipnem onaj deo gde su bobine i kablovi??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.2 8v sa Selenie Gold preso na Castrol 10-40 i ne cuju se ventili kad je hladan a sa Seleniom su ubijali tako da menjajte ulje i nece da bude problema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da se i meni cuju ventili, 1.2 8v, mada kad je bas hladno, motor kao da nema ni snagu, da li to mogu ventili da zezaju? Jedan majstor mi rece da se ventili ne steluju na ovim modelima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se na 1.2 16v sa selenijom 20K čulo kad je bilo ovo hladnije vreme ali nekih 5-6 sekundi na prvo paljenje ujutru. Posle toga normalno radi, dok kod komšije na 1.2 8v otkidaju kako se čuju ujutru ali mislim da on greši jer sipa 20K umesto Gold u 8v motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sve sipam Seleniu Gold, tako i stoji po fabrickim, koliko ja znam... i menjam na oko 8000km... Koje bi moglo drugo da se proba, bas se cuju kad je hladno? I mnogo mi nesto motor vibrira na legu, bas daje velike vibracije, nije mi jasno zbog cega? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da se i meni cuju ventili, 1.2 8v, mada kad je bas hladno, motor kao da nema ni snagu, da li to mogu ventili da zezaju? Jedan majstor mi rece da se ventili ne steluju na ovim modelima :)

Pogresno ti je rekao. Steluju se posle odredjene kmtraze. Pogledaj u uputsvo i naci ces.  :thumbsup:

Meni se na 1.2 16v sa selenijom 20K čulo kad je bilo ovo hladnije vreme ali nekih 5-6 sekundi na prvo paljenje ujutru. Posle toga normalno radi, dok kod komšije na 1.2 8v otkidaju kako se čuju ujutru ali mislim da on greši jer sipa 20K umesto Gold u 8v motor.

Isto sve samo bez komsije :laughing: ....njegov Stilo u stvari , stalno ''frezira'' 

A, da je i do goriva- stvarno jeste. U Švici sam jesenas sipao i 95icu i 98icu i sa obe samo šapuće. Inače, kad smo već i kod ulja , u motoru je Selenia 20K poslednjih 40kKM. 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima. vozim punta 1.2 8v benzin-gas.gas je sekvent.auto vozim iskljucivo na plinu dok mi benzin sluzi za paljenje.nalio sam oko 20 litara benzina od 95 oktana pre nekih 4 meseca.i sve je bilo ok. do prekjuce kada mi nestade plina. nisam imao vremena da natocim pa vozio na benzinu i tada primetim sledece.kada dodam gas iz motora se cuje zveckanje ventila, kao kada u juga sipam los benzin ili je rastelovano paljenje.iako je pre sve bilo ok. benzin je u rezervoaru isti kao i od pre 4 meseca.drugo. kada je motor vruc i hocu da ga upalim, zaverglam a alnaser jedva okrene, opet kao da je rastelovano paljenje.a kad upali zalupaju ventili malo jace i prestanu. na dodavanje gasa u leru je sve ok dok ne krenem. kada je motor hladan od ovoga nema nista da se desava.kada vozim na plinu sve je u najboljem redu. da li neko zna da li benzin moze vremeno da postane los. kupljen je na NIS pumpi. ili je nekakav kvar. dizne sam oprao prosle godine. unapred hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako. vozio sam dok mi nije upalio kontrolku za gorivo. svratio na EKO pumpu i sipao za 1000 din benzin od 98 oktana. malo izvozao auto. i kao da se malo manje cuje ali u principu isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

1000din ti je nešto preko 6l. Uzmimo da npr imaš još toliko u rezervoaru i opet ništa nisi uradio.

Sipaj pun i vozi na benzin 500km pa onda vidi razliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li benzin od stajanja gubi svojstva i slabi ili se mozda javlja kondenzacija

Gubi svojstvo. A i nikad ne znas koliko je dobro gorivo to sto si sipao. A i cetiri meseca su dug period.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada ređe sipam gorivo nakon dosipanja primetim da malo bolje vuče. Nije to neka ralzika, ali za nijansu se lepše ponaša tako da bih po subjektivnom osećaju rekao da ima gubitaka.

Ja ne bih izvlačio gorivo. Ako dodaš 30ak litara preko toga sve će lepo da se pomeša.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...