Jump to content
FAS Goran
the_reaper

Fiat Punto mk.2 - bučni ventili (zveckaju)

Recommended Posts

On 26.12.2011. at 4:42 PM, joe said:

Kod mene se cuje i kad je motor hladan i kad je zagrejan,i u mestu i u voznji.nesto jace dok je hladan.najjace se cuje kada su obrtaji između 1800-2000.ispod toga se ne cuje a preko vrlo slabo ali u tom opsegu veoma iritirajuce.zvuk je najslicniji kao na zastavama kada se olabavi sajla kilometar sata ili negde sam procitao u nekom postu kao perce na ruletu (tak-tak-tak). probao sam sa sipanjem na raznim pumpama ali slaba vajda cak na OMV-u se najjace cuje.

 

Ja imam isti ovakav problem. Sipao sam na nisu obican benzin cim potrosim probacu sa 100 oktana ili na MOLu,nadam se da je samo do goriva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo rezanje pre tak tak je verovatno nesto u kolima sto vibrira kad das gas..tj  neka stvar na tabli ili slicno.

Samo caktanje se i meni cuje kada je hladan motor i to su hidropodizaci(moj je 16v). Ali cim se malo ugreje taj zvuk nestaje.  Ne vredi sa drugim gorivom da probas..bar kod mene nije vredelo. Sa 98 oktana mi je generalno auto bio tisi(to je 100%) ali je i vise trosio..a taj zvuk se nije gubio prilikom hladnog starta.

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije  u kabini,na jednom forumu su mi napisali da proverim pletenicu auspuha mozda se ona cuje pri vecim vibracijama i gasu. Cuje se i kad je vruc motor i kad je hladan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na mom puntu 3 cujem malo zveketanje u prvoj i drugoj brzini ... ali kao da se cuje iz volana ili prenjeg levog tocka. I nema metalni vec plasticni prizvuk. Da li je to isto to? Ventili?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20.2.2018. at 5:37 PM, Eskimko said:

Evo i snimka

 

Problem je resen,zamenjen je evap ventil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se cuje kao neku grubi zvuk prilikom ubrznja iz niskih obrtaja otprilike do 2000. Grub zvuk kao da nesto titra. Fiat punto 2001g 8v 199k na satu

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18.8.2018. at 4:59 PM, Sneki said:

@Eskimko

 

Koji problem si resio zamenom evap ventila? Caktanje ili ovaj strigajuci zvuk pri dodavanju gasa? Koliko te je kostala popravka?

Resio sam problem sa caktanjem cuje se lepo od 16te sekunde do 21 sekunde cini mi se,a ovo sto struze to je plastika od cd plejera.

Popravka me je kostala samo 1 000 dinara koliko je kostao polovan ventil a zamena je prosta i mozes i sam da zamenis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, vidim tema odavno, pa iz vaseg iskustva kako ste resili ovaj problem...i meni na 1.2 8v prilikom ubrzavanja drugom trecom, i uz brdo, bas zvonca iz motora, zvuk kao na yugice ranije kad im paljenje rastelovano, nez kako da objasnim zvuk ko kad malim cekicem lupas u metal neki, kao da treses kamencic u konzervi, tako lupka, na leru super radi, samo pri opterecenju se cuje, i to kad otvorim prozore, ovako u kabini se ne cuje...kako ste resili i sta je uzrok? Hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je to bilo zbog lošeg goriva tj. običan 95 kad je izašao maxmotion 95 na omw sipam samo taj i nema više kuckanja. Auto je tada bio nov,još malo i punih 9 god i sve radi ok

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24.5.2019. at 8:52 PM, dach@ said:

Kod mene je to bilo zbog lošeg goriva tj. običan 95 kad je izašao maxmotion 95 na omw sipam samo taj i nema više kuckanja. Auto je tada bio nov,još malo i punih 9 god i sve radi ok

Hvala na odgovoru drug...pa ja sam sipao na eko poslednja dva puta onaj economy bmb 95 ...i sto kazes na svakom ubrzanju drugom trecom po gradu to zvonca pod haubom, ko neko cekicem u nakovanj da lupka, i uz brdo to cini mi se ko da ce da se raspadne motor koliko zvekece...a u leru ne cuje se motor lepo radi, samo u voznji tako...nit trosi vise gorivo nit slabo vuce, samo taj zvuk...to sad posebno cujem kad su mi otvoreni prozori, zimus nisam cuo verovatno jer zatvoreni bili a dal se culo ne znam...dal moguce da na eko pumpi ovaj od 95 oktana tolko los? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2.9.2012. at 4:48 PM, SikterBre said:

Pre otprilike mesec dana sam baš bio u situaciji da mi plin bude pri kraju i ja ga prebacio na benzin da ga malo isturiram do prve pumpe, u autu 4 odrasle osobe i baš sam primetio pri povlačenju iz nižih obrtaja da se čuje zveckanje, slično zveckanju koje sam imao prilike da često slušam na ćaletovom starom kecu, što mi se na plinu ne dešava... Da li da preduzimam nešto protiv toga?

Poz drug, sta je bilo u pitanju i dal si resio ..isti slucaj imam samo sto ja nemam plin...hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu mnogo filozofije, ventili lupaju pri opterećenju zbig loše smeše goriva.
Il je gorivo, probaj neko drugo ili oktanski jače.
Il knock senzor nije ok ili ventili treba da se provere.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, knezevic76 said:

Nema tu mnogo filozofije, ventili lupaju pri opterećenju zbig loše smeše goriva.
Il je gorivo, probaj neko drugo ili oktanski jače.
Il knock senzor nije ok ili ventili treba da se provere.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Ventili ne mogu lupati zbog smese goriva. Lupanje dolazi od detonacija iz cilindra prouzrokovano ranim paljenjem smese zbog loseg goriva ili usijanih naslaga na celu klipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Goran Zemun said:

Ventili ne mogu lupati zbog smese goriva. Lupanje dolazi od detonacija iz cilindra prouzrokovano ranim paljenjem smese zbog loseg goriva ili usijanih naslaga na celu klipa.

Hvala drugari! Jel te detonacije unistavaju motor? I sta mogu preduzeti...jeste puno bolje sa gdrive 100 sa nis-a ali idalje zvekece pomalo posebno kad je vrucina i samo pri ubrzavanju i uz brdo u leru super i pri turiranju nista...sta mogu preduzeti, iz vaseg iskustva, uzasno me zivcira, kao yugo da vozim rastelovani... :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, strahinja987 said:

Hvala drugari! Jel te detonacije unistavaju motor? I sta mogu preduzeti...jeste puno bolje sa gdrive 100 sa nis-a ali idalje zvekece pomalo posebno kad je vrucina i samo pri ubrzavanju i uz brdo u leru super i pri turiranju nista...sta mogu preduzeti, iz vaseg iskustva, uzasno me zivcira, kao yugo da vozim rastelovani... :-(

Detonacije lome delove klipa izmedju karika Nacini da se ovo izbegne su bolje gorivo , popustanje  gasa i prebacivanje u nizi prenos uz vece obrtaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/26/2020 at 11:34 AM, Milos Kg said:

Meni se isto čuju ventili od kada sam ga kupio pre 6 god ali ide super prešao sam 80 000 od tad i nista se nije desilo 

Hvala na replay buraz...cuju ti se kad se dobro ugreje motor, po toplom vremenu kad stisnes gas da ubrzas i uz brdo kad vozis? Jbm li ga sta da mu radimo... hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leto gospodnje 2021, punto idalje zvekece kad se ugreje motor, jos sad ovih 37 stepeni jos mi greskom sipali obican benzin, sad i pri kretanju se cuje kao dizel kad krece rrrrrrrr....jezivo, pri ubrzanju i uz brdo to tek zvecka sve me blam...jel nasao neko lek, ja nisam...sumnjam da mi se zupcenje poremetilo mozda za neki zub...ali zasto mi onda zimi po hladnoci sve ok ?! Ima li neki update na ovu temu, cuo sam dosta puntica ovako da zvekecu leti kad se užare, ali neki i ne zvekecu, pa ne znam sta je to u pm vise...jel da je zupcenje poremeceno za zub to bi i na hladan motor zezalo i trokiralo i lose bi ubrzavao i jos neke simptome bi imao ? Kako je vama sad? 

Edited by strahinja987

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije do zupcenja. Lose bi radio, prijavljivao bi i gresku verovatno. Koje ulje sipas, koliko je presao?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Pandi 1.1 isto nekad zvekece. Proverio kompresiju, bez greske, proverio zazore ventila, bez greske, ulja ne trosi nista, cak ga nerealno malo i uprlja. Samo eto tako zvekece nekad....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desava na 1.2 16v da se malo čuju ventili ali samo zimi kad je baš hladno. To traje možda nekih minut - dva najviše, pretpostavljam dok ne razbaca ulje i dok se  motor malo ne zagreje. 

Kod 1.2 8v je "normalno" da se čuju bar sam to primetio na nekoliko Punta classic iz komšiluka. 

Ako nešto znači i kod mene je ulje već 5 godina isto kao i kod kolege @strahinja987Shell helix HX7 10W-40

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Axic said:

Meni se desava na 1.2 16v da se malo čuju ventili ali samo zimi kad je baš hladno. To traje možda nekih minut - dva najviše, pretpostavljam dok ne razbaca ulje i dok se  motor malo ne zagreje. 

Kod 1.2 8v je "normalno" da se čuju bar sam to primetio na nekoliko Punta classic iz komšiluka. 

Ako nešto znači i kod mene je ulje već 5 godina isto kao i kod kolege @strahinja987Shell helix HX7 10W-40

Da ventili se cuju u leru i kad je hladan to ok, a ovo na 1.2 8v su kako sam obavesten neke detonacije usled samozapaljenja goriva, ali mi to zovemo zveckanje ventila kao i nastaje samo kad je vruce vreme i motor vruc, kod ubrzanja, pod opterecenjem evo cak i pri kretenju zazvekecu...a kod tih puntica iz komsiluka je ovako kao sto objasnih? Strasno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...