Jump to content
FAS Goran
Goxy

Neko negde nešto prodaje...

Recommended Posts

@Pluto Ne, okej su i 18, maltene je auto visi sa njima nego sa 16' ali udobnost je dodatno narusena. Prednost je sto bolje drzi po krivinama i estetika.

Ah da, ako nemas zimski set i furas AS gume kao ja, za njih su opasno skupe i to je mene odbilo od kupovine tih felni. 

 

Sto kaze nikola, te felne su od GPja. 

 

Ako uspes da nadjes Bravo sport 17 sa sve cepovima za ispod 250e, to je pun pogodak.

Bez cepova su ruzne ko prebijeno cigance, pardon, romce.

Pri tome, ove od Multiple bi mogle da pasu al mislim da nije bas estetski za Brava.. Fabrika je fabrika. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pluto ne fali ništa 18" po našim putevima. 

Evo ti da fb grupe oglas

IMG_20220120_175059.thumb.jpg.4de9c9fbfa2a04b2c27e74c007c70ed2.jpg

 

Imaš tamo i bravo koji se prodaje sa ovim felnama kao što su i za to čisto da vidiš kako izgleda

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slatke muke, iskreno kupio bi ih sutra, pa nek cekaju, kao malo dete sam. Ali cu gledati jos malo i cim nesto izleti taj dan idem da uzmem, tako sam i uradio sa ovim bravom, svaki dan refresh oglase i posle 1h otisao i uzeo kola, sva ova koja stoje duze su realno manje vise krsevi.

@andreja.micovic ove mi se ne svidjaju, za sada ne jurim 18, ali stavio sam i njih u filter za pretragu pa sta izleti, hvala svakako, usao sam i u tu grupu pa i tu pratim, ali ovo mi je uvek bio neki cilj, samo su moje rucke hrom pa je jos lepse to sve

DSCF2172.thumb.jpg.24244bf89ddd4f627f989585cf2d00bf.jpg

 

@ISV_01 bravo sport kao i jurim, ali eto sta prvo izleti a da mi ulazi u budzet to uzimam, sto se tice guma, imam i letnji i zimski set, obe odlicne. letnji set 16 prodajem i doplacujem za 17 i to je to, izacice me oko 300e sto je sasvim okej

Edited by Pluto

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, ISV_01 said:

Osim ako se prodavac nije zezno sa ET40, biće kao da si stavio Stilove felne sa ET41, znači uvučene 1cm ka unutra (fabrički ET za brava pre-restyle je ET31, posle restyle-a je mislim ET28-25).

Ovaj se ocigledno zeznuo sa svim :D . Bravo (Emotion) i Grande (Sport) imaju slican model 17'' felni. Ako neko ne zna tehnicke detalje - vizuelno se razliku u tome sto Bravo Emotion felna ima 13 krakova, a Grande Sport 15 krakova. Znaci ova sa Grandea je vizuelno evidentno "gusca".

Drugo, sto @Nikola031 lepo rece - PCD je na Grandeu 4x100, a CB 56.6 mm. Sto, ako hoces da si siguran, znaci plivajuce srafove za PCD 4x98 na Bravu i naravno razbusivanje CB felne na 58.1 mm. A ovaj je pogresno naveo u oglasu da su 4x98, zaboravljajuci da je Grande "izrod" iz familije i Opelovac.

Trece, ovaj njegov ET od 40 mm mi je apsolutno nepoznat? Koliko se secam, Grande je vukao 43 do 46 mm (poslednji upravo za 17'') - znaci bas veliki ET i uvucen tocak 1.5 cm ka unutra u odnosu na Bravo. Racunaj jos i distancere u najavi. Summa summarum, zaobisao bih (i tehnicki i vizuelno) samo tako i sacekao nesto sto ce lepo cucnuti na auto. Sad ce i im i sezona - ali evidentno je pored trzista automobila, zamrlo i trziste delova. Pogledajte samo nase teme koje su svojevremeno gorele ili konkretno ovu, mrtvo...

6 hours ago, ISV_01 said:

fabrički ET za brava pre-restyle je ET31, posle restyle-a je mislim ET28-25

Polako ime ;) , ET je ostao isti u svim verzijama, kroz celu produkciju. Za 15'', 16'' i 17'' felne to je 31 mm, a za 18'' je ET 35 mm (jer je ta felna jedina i sira sa 7.5'', 16'' i 17'' su po 7'').

Jedino je Sport 17'' felna (koju kacite iznad), imala svoju varijaciju od ET 26 mm u restyle. Tako da je na tim verzijama dobijen siri trag tockova, cak siri nego sa 18'' (i ET 35). Mislim da sam mozda i prvi pisao na tu temu pre 4 godine, a iskreno ne bih ni znao da nisam prebrisao unutrasnji krak svoje felne. Bilo mi cudno - unesem VIN u ePer i vidim da za felne stoji izlistana upravo ta modifikacija (Sport smaller camber, bla, bla). Lepo i stabilno za voznju, a nezgodno da ti, ne daj Boze, ode neka. Kod nas se nalaze samo ove uvucenije od 31 mm, jer kupusaju starije Bravce. Nista sto ne moze da se resi distancima, ko voli tako nesto.

4 hours ago, ISV_01 said:

Ah da, ako nemas zimski set i furas AS gume kao ja, za njih su opasno skupe i to je mene odbilo od kupovine tih felni. 

Upravo suprotno, kako vece felne postaju standard, razlika je smesna. Evo recimo, model guma koji vozis je u 225/40/18 samo 500 kinti skuplji nego u 225/45/17.

U premium varijanti je to nepunih 1500 kinti po gumi. A vrlo cesto se desi da su vece felne jeftinije (jer su slabije trazene), pa ukupan trosak zna da bude i manji za veci tocak ;)

Sport 18'' koja Andreja postavi, znaju da istrce za smesne pare bukvalno, bilo ih je cak na oko korektnih i po 150-180 EUR. Probao, treba znati da se 225/40 sa visinom boka od 9 cm pumpa minimalno na 2.6 Bar (17'' na 2.3 Bar), pri putu i opterecenju na cak 2.9 Bar. Lepo se vozi po krivinama kada je put idealan, ali po oranicama u regionu i BG rupcagama bar meni matorom to vise ne prija, ostao i definitivno na tim dvobojnim 17'' Sportaljkama. Korektan kompromis svega. A podrzavam FLCS podmladak za golem tocak :thumbup: .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:

treba znati da se 225/40

Može i 225/45r18 :whistle:

I taman km sat ne laže onih 10% 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@integralac zar ovo nije fabrički?

Ja video na instagramu, a čini mi se da se broj kolega sa GP/Evo povećao pa da podelim, možda neko čeka

 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rajkovicbg

Hvala i svaka cast za kolegijalnost ;) .

Ova tema je maltene zamrla zadnje 2-3 godine, za to vreme ispisano je samo par strana. A ranijih godina je gorela - forumasi su se medjusobno pomagali korisnim informacijama, kacili delove, felne, interesantne i korisne oglase...

Kakva je to atmosfera druzenja bila - dovoljno govori ranijih 220 strana ove teme. Ali to je opet iskljucivo do trenutne postave ljudi koji posecuju forum i koliko su voljni da se druze i medjusobno pomognu... Ili da se ovde pojave samo kada imaju problem i iza toga nestanu, sto nazalost postaje sve cesca praksa generalno za sve kod nas.

 

Ja cu samo dodatno tagovati kolegu @chuckboris , za koga se secam da je trazio policu, kako bi dobio notifikaciju. I dodati PrintScreen oglasa, ako link iznad istekne (sto nam je i pravilo foruma):

 

Untitled.thumb.png.d96b6ab7c52ebda3f532b133e1663d16.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je tema za ovde:

kupio sam letnje gume - Hankook Ventus Prime 4 - 205/55 R16 za 6.565 dinara komad. Rekao bih da je to odlična cena za kvalitetnu gumu.

Ovde imate test tog pneumatika, doduše u drugoj dimenziji (17”), gde je bio drugi, odma posle Goodyeara.

Ako je kupite u Kemoimpexu, možete dobiti njihovu garanciju od godinu dana na oštećenje pneumatika.

https://www.kemoimpex.com/gume/automobili/letnje-gume-205-55-r16-91v-k135-ventus-prime-4-fp

Prešao sam samo par desetina km i za sada mi deluju dobro.

611395371_HankookK135VENTUSPRIME4205_55R1691V.thumb.jpg.06b1eb818dc5829ee84d1cc2928189ba.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ovaj set ide na 147 ? Nema visokotonaca al nije to mnogo bitno ako su drajveri OK.

 

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...