Jump to content
FAS Goran
Goxy

Neko negde nešto prodaje...

Recommended Posts

Hvala, ali i ovih letnjih 18' razmisljam da se resim, a kamoli jos i zimske da vozim 18 :D Uzasno je iskreno :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Novi član @ISV_01

Cena smesna, ali proveriti obavezno na balanserci da nije urnisano od nekog teretnog programa ;) .

Posto je PCD 5x98 i CB 58.1 isao i na druge modele iz turskog Tofasa, a radjene na istoj FCA Small platformi. Konkretno recimo Doblo (Opel Combo) koji su bili na Small LWB (Long Wheelbase) i sa kojih cesto prodaju te felne.

Prepoznaju se i po nesto manjem ET od oko 30 mm (sto i nije lose da budu malo izbacenije), kao i po tezini. Relativno skoro je neko od vlasnika Tipa uzimao felne za zimski set, pa sam mu na osnovu ET i serijskog na felni i iz ePer potvrdio da je iz teretnog programa.

Pa cisto obratiti paznju pri kupovini, balanserka obavezno. Naravno da prodavci nece napomenuti, posto je trazeno (od cesto slabije upucenih vlasnika novih 500L i Tipa), a znamo kako se to vozi... Mogu da se nadju i sa nekih starijih Alfica.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slucajno naleteo.. Za male pare lepo izgleda. Za 500L metalne plocice za pragove vrata. 

 

Link je za mobilnu aplikaciju Aliexpress. 

 

Klik

 

 

Screenshot_20211018_001508_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako su Brave nestale sa ulica... Mozda se varam, ali Bravo (Mk1) jos i vidjam od te generacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites




 
Koliko je nekad bila potražnja za ovim...


Ne postoji deo sa većom potražnjom od spojlera na gepek vratima za Megana 2 karavan. Niko živ ga nema, proda se u roku od sat vremena, cena polovnih ide 100-130€, ali ih je gotovo nemoguće naći
Razlog: na većim brzinama (auto-put) samo otpadnu iz čista mira, fabrički nije dobro pričvršćeno, tj nije dobro rešeno kačenje i fiksiranje. Kad zoveš otpade i tražiš, odmah te pitaju da li je otpao na auto-putu

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brava, Mb e211, to je deficitarno uvek. Za megana nisam znao al me za resoa ne cudi nista, tesko se lepi plastika na plastiku :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

cao ljudi, naidjoh na ove felne, gledao sam dosta, one koje bi zeleo su preskupe, posto bih samo fabriku, pa ove su neki kompromis, da li mogu ove na Brava i nadam se da je ovo crna boja da nije neka teget. Moj Bravo je beli pa mislim da ce ovakve crve felne odlicno da mu legnu :D 

takodje nisam naisao na sliku sa ovim crnim felnama, jer u glavi ne mogu da sklopim sliku, ali favorit su naravno one crne kao kod Milutinca :D

https://www.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/auto-felne/felne-17-4x98-fiat-alfa-romeo-lancia/oglas/130491112

Capture.thumb.PNG.d3a3a7f533729247351315ba1b6ed168.PNG

Edited by Pluto

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pluto Osim ako se prodavac nije zezno sa ET40, biće kao da si stavio Stilove felne sa ET41, znači uvučene 1cm ka unutra (fabrički ET za brava pre-restyle je ET31, posle restyle-a je mislim ET28-25).

 

Imaš ove:

 

Klik

 

image.thumb.png.be1b4f081d96adfb0d8f51a96cb5d389.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PlutoDrugarski savet, strpljen-spašen, sačekaj malo, prati oglase i kupi one što želiš. Bude da nema felni par meseci pa iskoče 3 seta koje bi voleo po finoj ceni.

 

Ove su ok, ali ništa više od toga. Bolje su one što bi voleo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 nisam znao za taj ET, moje je 2013, znaci mora ET 28-25 da bude? ove su slicne i svidjaju mi se, svakako ja mogu da ih ofarbam u crno i da to bude kako treba, hvala na linku

 

@andreja.micovic pa pratio sam oglase celu zimu i isti se vrte sve vreme, a ono sto bih voleo je ovo, a to mi je preskupo zato sto bih trebao i gume da kupim... pa su kompromis ove obicne, samo da se ofarbaju :D  ali upravu si, prati cu jos

https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/18979007/aluminijumske-felne-bravo-fica-17-4-x-98?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pluto Mogu i te sto sam ostavio, fabricke su. Na restyle su samo malo izbacili felnu ali ofc staje ranija fabricka sa ET31 komotno. To sto bi farbao u crno... Paaaaa... Recimo da ce te nervirati svaki komad prljavstine na njima :)

 

Inace, cifra za ove sto juris je maestralno dranje. Bile su i 400e.

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjanje felni bude tamo oko marta-aprila i posle pred zimu, kako ide sezona. 

Tako se i ponuda menja. 

 

Opet za brava su mi najlepše ove 18"

tuning-fiat-bravo-1.4-t-jet-dynamic-03.thumb.jpg.8646fc41828148e8671e020b21f5cb0a.jpg

 

I one znaju da se kreću od oko 200-300 eur. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 e hvala, ali stvarno su preskupe te koje ja hocu, ali prelepe i cucnule bi na belu samo tako, ali idem sa mogucnostima, posto na to sve idu i gume 250-300e. Znam to za boju, pre brava sam imao crnog gp-a, ozbiljna muka :D

 

@andreja.micovic vazi, pratim. sto se tice 18, mislim da su previse za nase puteve? ja sad sa ovim 16 izbegavam kratere maksimalno, ali se oseti svaka rupa, a znam ih skoro napamet :D 

 

A ovo mi deluje ok, samo ne vidim da li su letnje (ove druge)

https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/19144386/aluminijumske-felne-fiat-17-4-x-98?

https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/19157789/aluminijumske-felne-fiat-4x98-17inca-17-4-x-98?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Pluto said:

 

 

Meni ove felne jako lice na fabricke felne koje idu na Grande Punta samo ofarbane u crno. Posto i pise u oglasu da su vozene na GP proveri jesu li vozene sa prstenovima jer su glavcine na GP razlicite od ostalih fiata (4x100 i 56.6mm centralna rupa). U tom slucaju bi pasovale na Brava kada bi se razbusila centralna rupa i stavili plivajuci srafovi.

 

Inace ovo su te felne od GP na koje mislim: 207252_4.thumb.png.9d0ff316c557f0c9fd29fb6b4cafa8b0.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...