Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Martin

Enforcer - podešavanje / Kvar baze alarma

Recommended Posts

Da li neko zna kako se podešava Enforcer? Imam neko crveno i žuto dugme-jedno za jačinu sirene, a drugo za osetljivost. Hteo bih povećati osetljivost senzora. Kako to da uradim?

edit : Nisam najjasnije napisao....od ta dva dugmeta, crveno i žuto, ne znam koje je za sirenu a koje za senzor....

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam ja na jugu enforce dobar alarm mislim zuta na osetljivost(upozorenje) a crvena za alarm da se upali jako osetljivo stelovati daleko od ljudi.

Na pilotu dugme 1 on-off pa opcija dugme 2 pa dugme 1 palis bescujno alarm dobro kad dolazis nocu, drzis dugo dugme 1 sam aktiviras alarm,izbegavanje zvuka pre paljenja alarma aktiviras alarm i za otprilike 3 sekunde zatvoris vrata to se koristi ako parkiras gde je bucno, neko gradiliste ili tako nesto(vodi racuna ako imas centralnu,ima kola koja trba zatvoriti pa zakljucati da nepokidas bravu)

1nhSur.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enforser ima dvozonski sok senzor, dva dugmica na njemu sluze za stelovanje prve i druge zone. prva zona je opomena i pri malim udarcima reaguje sa kratkim zvucima. na drugu zonu propali punu melodiju...smanji jedan do kraja pa probaj i videces kako reaguje, po tome ces znati koje je prva, a koja druga zona/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogodilo mi se da se pokvari baza nekog jeftinog alarma. Otvorio sam ga i vidim da ga kontroliše mcu PIC16f630. Pošto imam allpic programmator, stavio sam ga da očitam hex file i sačuvam za nedaj bože. Međutim, iz nekog razloga, kontroler mi je potpuno prazan, bez ijednog bita upisanog u njega. Nema neke specifične oznake modela alarma, zato stavljam slike, možda pomognu. Dakle potreban mi je hex file datog MCU ili ako neko ima da proda istu celu ispravnu bazu sa daljinskim, ako mu je nepotrebna.

DSC01321.jpg DSC01322.jpg

DSC01323.jpg DSC01324.jpg DSC01325.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se sinhronizuje daljinski sa alarmom? ne mogu da izgasim alarm i daljinski otkljucam/zakljucam vrata (centralna radi).. mjenjao sam bateriju na daljinski.

to mi je na stari 306, stalno skidam klemu jer mi alarm vuce struju a slabo se vozi auto pa se prazni akumulator.

 

ENFORCER-legendarni-alarm.jpg

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...