Jump to content
FAS Goran
kiper

Fiat Punto mk.2 1.9 JTD - povećana potrošnja ulja

Recommended Posts

Evo posle duzeg perioda da se javim sa konacno resenim problemom sa enormnom potrosnjom ulja iz gore navedenog problema. Niko nije mogao da utvrdi problem dok se uzrocnik problema nije razleteo u sitne parcice :lol:

Problem je bila TURBINA haha

Niko nije mogao da nadje problem iz razloga jer je turbina izbacivala ulje u auspuh a kako punto nije imao katalizator ulje je odmah izgaralo u izduvnom sistemu. Glavni problem je nastao izgleda jer je nekada neko sitno parcence izletelo iz motorq prilikom neke havarije i to nije nikad gledano pa je ostetilo impeler i lezaj turbine a impeler usisnog dela je bio odlican ali je izduvni bio razbijen malo. Sve dok se turbina nije razletela prilikom ubrzanja niko nije znao od majstora da je ona problem. 

Hvala svima na pomoci u resavanju ovog misterioznog problema. 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije zato sto creva od turbine bila suva. Moze li plavo da dimi ako turbina izbacuje ulje na auspuh ili u tom slucaju samo beo dim izbacuje? 

Sada punto nedimi, samo malo crno kad se bas potopi gas.

Zamalo dzabe po drugi put da otvaram motor i dzabe da bacam pare. 

Majstori dobri bili jbg sta reci! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je trosio ulje, morao je da dimi u nekom momentu. Meni je na paljenju samo dimio belo, dok na potapanju nije. Neka karika osovine ruknula i tuda piskilo ulje, nije se srecom raspala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 25.3.2018. at 9:23 PM, coa565 said:

Pa vozio sam isto skroz sa kopaonika do brzeca kao i prosli put samo ovaj put sa flasom na crevu turbine, isti uslovi ali nema ni kapi ulja ali opet mi se spustilo ulje na meracu i izbacivao plavi dim sto me navodi da nije turbina a i creva i interkuler su skroz suvi. Sad me glava zabole od razmisljanja. Uzbrdo ga vozim i cepim pun gas i stanem na vrhu kopaonika na ravno i ni kap ulja ne potrosi ne dimi uopste, idem niz kopaonik on svuce 300 grama ulja. Nije mi uopste jasno... 

Dijagnostika izbaca samo gresku releja grejaca posto crkao i to je sve od gresaka. Izbacivao jos i prekidac kvacila ali sam to resio pukao bio drzac prekidaca kvacila i prekidac bio stalno upaljen kao da stalno drzim pritisnuto kvacilo pa sam to zalepio i sad ne prijavljuje tu gresku vec samo relej grejaca.  Parametri kolko vidim dobri pritisak turbine se krece oko 1300 mBar kad ga bas cepim ovako oko 800 bez gasa i 1200 sa gasom

Temperatura goriva bese oko 30

Vazduha oko 9

E da i kad mu zadrzim gas u leru malo jaci oko 4000 obrtaja malo pljune crni dim i to je sve a samo kada idem nizbrdo pa na ravno dam gas oblak plavod dima pozadi

Jesi li resio taj problem i kako?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Petar 998

 

Bilo ti mrsko da pročitaš?
Post #201

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38512-fiat-punto-mk2-19-jtd-povećana-potrošnja-ulja/&do=findComment&comment=1468859

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag i link ka postu

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 29.8.2011. at 8:25 PM, skorex said:

OVAKO,prvo da pozdravim sve clanove foruma,novi sam korisnik ovaj forum mi je pomogao kod dosta stvari pa odlucih da se regam da podjelim sa vama svoja iskustva i da pitam neke stvari,,,,naime imam punto 1,9 dizel,imao sam probleme sa potrosnjom ulja te su mi svi predlagali da mjenjam gumice na ventilima jer je to bila prva i najeftnija opcija,medjutim kada sam mjenjao set remenja kazem majstoru da mi zamjene gumice zbog potrosnje ulja.

Nazove me on poslije 2 dana kaze gumice ko nove ali procurio neki semering na remenici pa ulje zavrsi negdje u usisnoj grani,takodjer mi kaze da mi je otislo nesto na poklopcu motora sto razdvaja ulje i uljane pare pa mi i tu trosi ulje te da moram i to mjenjati,semering zamjenjen a poklopac motora jos nisam nasao,punto je trosio litar na 1000 km sada trosi pola poslije zamjene semeringa,eh sad molim vas,da li je moguce da trosu ulje zboh tog poklopca i je li neko imao slican slucaj?

Molim sve koje nesto znaju da mi pomognu i razmjene iskustva da ne bacam pare dok se ne informisem,nadam se da nisam utusio malo duzim textom,unaprijed hvala

Ako mozes da mi kazes gde je taj semering na remenici jer i ja imam isti problem??

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 29.8.2011. at 8:25 PM, skorex said:

OVAKO,prvo da pozdravim sve clanove foruma,novi sam korisnik ovaj forum mi je pomogao kod dosta stvari pa odlucih da se regam da podjelim sa vama svoja iskustva i da pitam neke stvari,,,,naime imam punto 1,9 dizel,imao sam probleme sa potrosnjom ulja te su mi svi predlagali da mjenjam gumice na ventilima jer je to bila prva i najeftnija opcija,medjutim kada sam mjenjao set remenja kazem majstoru da mi zamjene gumice zbog potrosnje ulja.

Nazove me on poslije 2 dana kaze gumice ko nove ali procurio neki semering na remenici pa ulje zavrsi negdje u usisnoj grani,takodjer mi kaze da mi je otislo nesto na poklopcu motora sto razdvaja ulje i uljane pare pa mi i tu trosi ulje te da moram i to mjenjati,semering zamjenjen a poklopac motora jos nisam nasao,punto je trosio litar na 1000 km sada trosi pola poslije zamjene semeringa,eh sad molim vas,da li je moguce da trosu ulje zboh tog poklopca i je li neko imao slican slucaj?

Molim sve koje nesto znaju da mi pomognu i razmjene iskustva da ne bacam pare dok se ne informisem,nadam se da nisam utusio malo duzim textom,unaprijed hvala

Ako mozes da mi kazes kakav je to semering koji si zamenio ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...