Jump to content
FAS Goran
batica84

Fiat Bravo / Marea - centralna brava, daljinsko zaključavanje (promena baterije)

Recommended Posts

Hello muci me jedna stvar oko centralnog zakljucavanja...radi se o tome da na daljinski kljuc mogu da zakljucam kola a na isti kljuc ne mogu da se otkljucaju pa moram rucno! Baterije su nove,a kontam da postoji samo jedan osigurac u instalaciji za centralnu bravu ili sta... da limoze neko da prokomentarise o cemu je rec!!! HVALA UNAPRED!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se slično dešavalo kada sam menjao bateriju na "daljinskom privesku". kada sam loše sklopio oba dela, pošto sam uložio baterije, hteo je samo da zaključava, ali ne i da otključava. Pošto sam nekoliko puta ponovio postupak, već rešen da zavrljačim daljinac u rijeku... on proradi; obe funkcije. Preporuka da pokušate isto, sa malom dozom srdžbe i pretnjom za bacanjem... proradiće. Pogotovu ako je kineske proizvodnje, i to čuvene tvrtke GOLDENSTORM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno nesto vezano za automat centralne,rele cent.brave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Imam Bravu i problem sa centralnom bravom. Kada otključavam otključa se samo ta brava, a ostale moram ručno iznutra. Prilikom zaključavanja sve rade normalno. Ima li neko šemu centralne ili neki čarobni potez kojim bih to mogao riješiti u par sekundi ili par sati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da zeza relej ili prekidac u vratima mada je verovatnije da je prekidac.

Kako se ponasa kada zakljucavas/otkljucavas suvozaceva vrata?

Ako ti treba sema ostavi neki mail da ti posaljem.

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da zeza relej ili prekidac u vratima mada je verovatnije da je prekidac.

Kako se ponasa kada zakljucavas/otkljucavas suvozaceva vrata?

Ako ti treba sema ostavi neki mail da ti posaljem.

Još Uvijek čekam šemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pratio forum nekoliko dana.

Evo seme kako sam obecao (samo centralna brava). central locking

Kompletan service manual mozete skinuti ovde

ps:u tom slucaju je najverovatnije relej.

Nalazi se iza ladice ispred suvozaca (nemogu sad sa se setim da li je zuti ili zeleni relej ali se lako ispita kada se vrata zakljucavaju,oseti se koji relej klikce).

Proveri da li ima dobar kontakt u podnozju releja i da kontakti nisu oksidirali.

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam slican problem na bravu 1.6 16v hoce da zakljuca daljinski a kad treba da otkljucam nece, cuje se kao da hoce al nista pa moram rucno..kad otvorim vrata cuje se da nesto cakce sa vozaceve starne gde su osiguraci kao cak,cak i kad probam da zakljucam dok su otvorena vrata preko daljinca to prestane ..ako moze savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je daljinsko zakljucavanje naknadno ugradjivano ili je fabricki,mada pretpostavljam da je naknadno?

Kad je ugradjeno zakljucavanje i otkada se to desava?

Kako se ponasa kada zakljucavas/otkljucavas kljucem,rucno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam siguran al mislim da je fabricki,na vozacevoj strani na staklu na desnim vratima ima nalepnica mislim da pise fiat alarm tako nesto,mislim da je fabricki ugradjeno a alarm mi ne radi samo centralno zakljucavanje ,tj samo ono hoce preko daljinca a da se otkljuca nece kad probam da otkljucam cuje se da kao cakce nesto gde s osiguraci kod vrata sa vozaceve strane ,a kad otkljucavam zakljucavam rucno sve radi normalno i ne cuje se to da cakce...pa pocelo je od proslog leta negde da se cuje,ja mislim da je neki relej ili tako nesto u pitanju ali opet ko zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,na mojoj Marei iz 2002.g baterija na daljinskom kljucu je istrosena (zakljucava iz 10-tog pokusaja).Fabricko je daljinsko zakljucavanje a alarm nema.da lismem sam da otvorim kljuc i da zamenim bateriju ili ne,jer nemam nikakvu karticu sa kodovima?!da likada se izvadi baterija mora da se ponovo unosi neki kod za daljinsko i ko bi mogao da mi to uradi ako treba kod?Da ponovim,kada sam kupio auto nisam dobio nikakvu karticu sa kodovima.Pozz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi smelo da ima nikakve posledice vađenje i zamena baterije.

Mada mislim da je kolega Kuvalja spominjao da je se kod njega izgubio kod jednom prilikom što mi deluje kao slučajnost. Ja sam lično menjao baterije i nije bilo problema.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod novog Brava postoji procedura kad menjas bateriju:

Variable code re-synchronisation

Note that after replacing the battery, the remote control variable code must be re-synchronised: this operation is carried out by pressing the locking button on the remote control key twice.

Note that if the remote control has been activated more than 255 times, variable code synchrony between the sending unit and the receiver will be lost (the receiver will no longer be able to identify a variable code message correctly). Synchrony should therefore be restored by pressing the locking button on the remote control unit key twice.

 

Verovatno je isto i kod Stila, ne znam vazi li isto za Mareu, moja nije imala fabricki alarm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam nasao u auto dati, nadam se da je od pomoci.

 

marea3.png

 

marea.pngmarea2.png

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije moguce da niko nikada nije menjao bateriju na daljinskom kljucu!?Dajte podelite iskustvo da znamo da limozemo sami da je promenimo bez bojazni da se ne pogube kodovi i slicno...!Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana sam menjao tastere na daljincu od Lybre i skidao sam bateriju 20puta, nikakav problem nisam imao kasnije....

Na ključu od Delte sam nešto petljao oko kućišta (prebacivao staru elektroniku u novo kućište) i ponovo nikakav problem.....

Naravno i ranije sam skidao baterije i menjao - nikakvih problema!

Edit: već sam ti rekao da može ranije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav.kod mene danas krenuo da zeza kjuc/daljinski.kad zatvorim zatvara lepo, samo led na kjucu ostane da svetli za nekih 10 minut.dok led svetli ne moze nista, posle mogu da otvorim.moguce da prijavi praznjenje baterije,ili nesto drugi kvar ima.

Edited by johnny84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz za forum...jedno pitanje jel zna neko jel postoji način da se preko netu pronadje kod ključ za daljinsko na kljucu...izgubio Sam kod karticu...pozz

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zoran Teslic

 

Kao što je rekao @MS PK , nema toga na internetu. Ne bi bilo dobro i da može, onda bi svako svakome mogao otvoriti vrata. :)  Na internetu imaš kodove za fabrički radio.

Ili sa dokazom o vlasništvu nad autom odeš do najbližeg ovlašćenog servisa, dobiješ tamo novu karticu, ali se to uvek plaćalo, i to ne baš malo.

Ili, odeš do ključara koji radi izradu i kodiranje ključeva za automobile, on će moći da ti iščita kod, ali će i on to naplatiti....doduše dosta manje nego ovlašćeni servis za karticu (mada će ta kartica imati na sebi i kod potreban za startovanje motora).

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ...za savjet imam jos jedno pitanje...cesto mi se desi kad auto ugasim i radio je ugasen naravno..da displej na radiu ostane da svijetli..sto mi preko noci izvuce akumulator mozeli se to rijesit ili da iskopcam radio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov sam ovde i ne bih da postavljam sam post te pogresim. Video sam diskusije sa slicnom temom ali mi ne pomazu. Imam Fiat Mareu St Moritz 1.9 jtd, 81kw, 2002 god. Menao sam set kvacila i cilindre. Majstor je normalno skidao akumulator. Po povratku od njega centralna brava je pocela da brlja. Na daljincu nije uopste radila, a na kljucu ponekad. Promenuo sam bateriju u daljincu. Sve u kolima je originalno fabricki, nista budzeno i preradjivano. Sada radi sa kljucem normalno, ali na daljincu samo kada sedim u kolima normalno zakljucava i otkljucava. Van kola uopste ne reaguje na daljinski. Sta raditi ? Gde se nalazi centralna brava, njen relej i osigurac za nju? Ima li ona antenu za prijem sa daljinskog? Zna li neko gde moze da se skine Manual bas za ovaj model Maree? Unapred Vam hvala na pomoci. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno & formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...