Jump to content
FAS Goran
Bolence

Fiat Multipla 1.6 / Bravo 1.6 / 1.8 / Marea 1.6 - visoki obrtaji u leru / variraju obrtaji u leru

Recommended Posts

to je bravo 1.6 16V koliko sam shvatio iz tvog prestavljanja na drugoj temi,opisi malo detaljnije kvar mozda neko moze da ti pomogne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno si u pravu, ta sitnica mi uopste nija pala na pamet.

Da ni bi gusio mnogo radi se o tome da mi motor na benzinu (posto naravno imam i plin) radi kao da ga neko turira, a znam da nisam ja, to traje nekih desetak sekundi i onda pocne normalno da radi, kako dam gas tako opet pocne. Bio sam kod majstora, ne znam da li smju da se pominju i kakava je politka kuce, koji ga je stavljao na komp i isti nista ne pokazuje, dalje je radio na letiru i ostalim stvarima koje mogu da prouzrokuju kvar ali je uvek bilo isto, rekao mi je da je nejverovatnije riknuo procesor i da moram da ga menjam.

To je ka ukratko.

Da, u pitanju je Fiat Bravo 1.6 SX 1996 godište i ima običan plinski uređaj (nema sek.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hoces da kazes da ti obrtaji variraju recimo od 850-2000,ako je to to se i meni desavalo sve su zivo menjali i na kraju je bila takva glupost da ne poverujes instalacija od potenciometra gasa je bila prekinuta tj drzala se na par licni tako da sam to zamenio stavio nov potenciometar gasa i problem je bio resen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide i preko 2000 kada se smiri rad motora i kada dam gas on se popne prko 2000 i drzi par sekundi pa polako spusta do negde oko 1200 i onda ga turira do 1600.

Ne znam da li to ima veze, na plinu na malom broju obrtaja radi kao traktor, kada dam gas ide normalno i normalno radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi komp na 1.6 bravo ustanovi kvar ali ne moze bas da registruje sta je uzrok

nego po ovome sto si mi napisao u prethodnom postu rekao bi da je step motor,on ti se nalazi kod usisne grane ide leptir gasa pa potenciometar gasa i onda step motor ima na sebi dzek i dva srafa skines to pa ocistris ima wurtov neki sprej koji je dobar da naprskas malo i onda krpom ga ocistis

step motor je taj koji regulise ler gas na tvojim kolima

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa aj kad si se vec izrazio neka haha,ma slusaj nema sta da zajebes to je cista glupost otkacis dzek odvrnes dva srafa i povuces ga napolje nadjes wurtov sprej kontaktiraj na PM mikisky-a sa foruma on ce ti reci tacno koji radi sa tim o posle krpica i to je to to ti je prva varijanta ako je zaprljan

e a imas i drugu varijantu da je on riknuo i da je zaglavio u tom slucaju mora novi,nov ti je u AP sortu oko 400din ali nikako ponavljam nikako nemoj njega da uzmes nego nadji po otpadima originam magneti mareli(polovan) i nema glava da te boli pricam ti iz licnog iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle ciscenja upali auto na benzinu normalno i drzi ga kostantno na oko 3000 obrtaja dok ne upali ventilator na hladnjaku u slucaju da je izgubio parametre to bi trebalo da ga vrati u normalu ako nije crko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da sad ispadnem glup u drustvu, zar magneti mareli nije naziv virme koja proizvodi delove?

A ovo pitam zato sto imam kuma u Grckoj pa da mu tacno kazem sta mi treba, posto je jos gori od mene oko automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

step motor magneti mareli i ne razmisljaj nema potrebe da ga narucujes novog jel je jako skup oko 250e za bravo kada sam ja jurio a polovan je negde oko 40ak evra i ima da ti sljaka nema da brines

ali pre nego sto krenes u opste u kupovinu novog polovnog kako odlucis proveri da li je 100% on neka ti majstor stavi neki koji je sigzran da radi i provozaj malo pa ces videti

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima vise proizvodjaca step motora zato se i naglasava mareli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...