Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.2a 1.2 16v / 1.8 16v - potrošnja ulja u motoru

Recommended Posts

Motor mi troši oko 2 litre ulja na 10.000 Km. Na stranu da li je to normalno, nekom motor troši nekom ne, 2 litre mi nije nešto alarmantno. Sve je provereno, auto imam 2,5 godine, nigde ne curi, ne dimi, ništa slično. Motor je benzinac 1.2 16V 80 konja.

Ono što je čudno je što se ulje ne troši ravnomerno, već se uopšte i ne troši da bi onda "preko noći" nestalo. To je ono što me brine, jednom ima da presuši i ćao.

Primer, bio sam na moru, prešao 2.000 Km sa uljem koje je već prešlo 4.000. Uglavnom je bio autoput, 90 posto, nije potrošio NI GRAM.
Vratim se ja sa mora, proveravam ulje jednom ili češće nedeljno, ne mrda...kad pre neki dan - minimum minimuma, jedva se drži za onu crtu minimuma, 10 dana maksimum da kažeš pre toga sam gledao, bilo je blizu maximuma. U međuvremenu nisam ništa menjao u stilu vožnje, vozim isto već godinu dana, nemam oscilacije u načinu vožnje biggrin.gif

Moja neka teorija je da je ovo ulje kod nas malo lošije pa se nakon 6-7 hiljada izanđa do te mere da ga motor pojede u jednom trenu tj izduva šta li, onda ja osvežim sa pola kile - kilo i tako opet par hiljada, tačno do 10 hiljada jedno 3 puta sipam i ispadne eto da na kraju dospem 2 litre na 10.000...svako dosipanje kraće traje period dok ne nestane ulja, kad tek zamenim ulje, uvek pomislim auto prestao da i troši, a onda posle jedno 6 hiljada počinje da pije, i pije, dok opet ne zamenim i tako opet 5-6 hiljada ne troši pa u krug...

O čemu se radi jel ima neko ideju? Auto ide normalno, nikakvi simptomi lošeg motora sem kuckanje zimi dok je hladan, ali kako sam provalio tako je kod svih. Ponaša se ovako svih 2.5 godine. Sipam Selenia Performer, 5W40 (možda je 5W30 al mislim da nije, proveriću). Koristim engine flush svaku drugu treću zamenu ulja. Ladim ga sa crvenim Paraflu. Temperatura ne raste iznad pola, uvek je milimetar manje, ventilator kao da se ni ne pali, čujem ga samo leti ponekad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam koristio Selenia Racing i trosio je 2l na 8000km, a kada sam se ponovo vratio na 20k (Koja je i tebi fabricki preporucena) ne trosi nista!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
meni ne trosi ni racing sem pri extramnim gasiranjima

E da, s kim god sam pricao, a da sipa racing, trosi mu bas ozbiljno, ne kapiram kako tebi ne trosi jbt :veryangry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su mu gremlini bili na odvikavanju...Svako ulje mora da ostavi traga kuda je izaslo,svecice,auspuh,dihtung,semering.Nacicete sigurno svoje ulje na nekom od tih mesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro druze trosi ali ni blizu 2l na 10.000, meni su 2l za dolivanje trajala 20 000, i to sam izvrnuo catvrtinu kantice u gepek :laughing:

ALI kad izdivljam par dana za redom izvuce mm, 2 na shtapicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 1,2 8v motor. Do sada sam presao 25.000km, dakle noviji je.

Potrosnja ulja je oko 1.5 deci na 1000km, nekad manje nekad vise, zavisi od uslova voznje. Ima dosta novih 1.2 motora koji ne trose maltene nista, a ima i nekih koji trose vise od mog, i svi su noviji u Z10. Tako da zavisi i od samog komada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz,

Ne znam da li je od neke koristi...ali se meni isto desavalo ranije na 206 1.4 hdi Total i Esso do 5.500km, nema potrosnje a onda na 7000 treba dodati 250gr pa na 8.500 jos 200-250...i tako do zamene...a onda opet ne trosi nista 5.500 :)

doduse malo je curkalo na karteru ali ne toliko da ostaju tragovi na parkingu...auto je presao oko 110k.

E sad moja teorija je da je cisto do ulja koje ne moze da izdrzi duze od 5.000 sa pocetnim svojstvima, i kad pocne da gubi osobine pocne i da se trosi...naravno probao sam cak i Delphi ulje i to je progutao vec posle 3.500km... znaci definitivno mu neka ulja odgovaraju neka ne. Naravno sa novim dodavanjem imas vecinu ulja koje je izgubilo svojstva sa pocetka i naravno da se trosi sve brze...

Istina nije isti motor ali mora da postoji neka analogija...

probaj da par puta komplet zamenis ulje na 5.000km...izaci skuplje samo za 2 litra jer ako cekas do 10.000km potrosices jos dva i nerviraces se usput sve vreme...pa vidi ako ti pri takvoj zameni ne bude trosio znaci da je samo do ulja i njegovih osobina koje se ocigledno vremenom gube :thumbup:

Sorry na opsirnosti...

Pozdrav svima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajni i realni komentari narode, hvala na opširnosti i iskrenosti a ne forum pričama kako nikome ne troši ulje i da je moj motor s* :D

I ja mislim da je problem gubitak svojstva ulja na 5-6 hiljada km. Svaku zamenu govorim a nikako da to i uradim, sledeći servis koji mi je ovih dana ću sipati Selenia 20K koja je i preporučena pa da vidim, mada mislim da je to isti đavo...

Radoje, kapiram ti ovu logiku za zamenu na 5 ljada, možda to i uradim čisto da sebi potvrdim da je tako a ne da razmišljam kako ima trenutaka kada motor troši ulje samo ja još nisam uhvatio analogiju kad se to dešava.

Bax, jel tebi troši 1.5 dL na 1000 (hiljadu) ili na 10000 (deset) :) tj jesi omašio nulu? Ispada ovako da ti troši 15 litara na 10 hiljada. I tebi hvala za iskrenost da nov motor troši ulje.

Vukovi :D zar ne beše ta Racing 0W30, to je malo premalo možda, mada za HGT možda i treba...

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to sto si rekao stoji.Izgleda da u celu pricu na sve to i ulazi cinjenica da stare motore ne treba podmazivati raznim sportskim uljima,jerbo oce da pobegnu kroz izduv.Stara je prica da su ljudi koji su umesto preporucenog ulja presli na neko sportsko,primetili povecanu potrosnju ulja.Mislim da je kod francuza ta prica jos izrazenija.Inace meni je po zadnjem updateu,potrosio pola litre 20k na 10 kkm,takodje nista dosipano prvih 5-6 iljada i onda tek.Znaci da je nas drug Lignjoslav u pravu.Inace vidim da koristi flush lube,i ja sam poceo da razmisljam posle onog lepo napisanog teksta o TNGeju.Mogao bi da nas upoznas sa konkretnim stvarima u vezi koristenja Flusha,sta,ko,gde,kako,koliko... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo bih naglasio da Performer nije trkačko ulje, uzeo sam njega a ne Racing baš iz tog razloga, Performer je samo kao malo bolji za potrošnju goriva i ulja i na hladnom vremenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za gorivo ne znam,a za potrosnju ulja si sam rekao da bolje trosi... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daklem, i meni i mom kolegi na novijim Z10 postoji potrosnja ulja. Ulje je Selenia 20k, koje je i preporuceno.

Na nekom komadima je opet nema.

Moj auto trosi oko deci, mozda malo jace na 1000km. Posto menjam ulje na 6-7000km, to mu dodje da za to vreme spadne sa MAX na MIN na sipkici, i lakse mi je, a i bolje, da ide sve napolje nego da dosipam....

Potrosnja ulja kod mene je direktno povezana sa rezimom voznje.

U gradskim uslovima je minimalna, ali kad izadjem na auto put, moze da bude primetna i posle samo 200km, malo jace ture.

Imam i novu Astru klasika 1.6 i on ne pomera nivo 10.000km, tj od zamene do zamene.

Moje misljenej je da sve sto je na nivou do par deci na 1000km, je potpuno normalno i bezazleno, uostalom auto koji malo trosi bolje podmazuje cilindre ;)

Edited by bax76

Share this post


Link to post
Share on other sites

menjam ulje na 7000km,prvih 4000km ne potrosi nista e posle toga krece da trosi znaci od zamene do zamene dospem otprilike 250g-300g

sipam 20K

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bax, jel tebi troši 1.5 dL na 1000 (hiljadu) ili na 10000 (deset) :) tj jesi omašio nulu? Ispada ovako da ti troši 15 litara na 10 hiljada. I tebi hvala za iskrenost da nov motor troši ulje.

Istripovao sam računicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako narode, juče sam sipao Motul 8100, cena je oko 1100 dinara litar i motor je PRESTAO DA CAKĆE KAD JE HLADAN, znate ovo što je došlo sa hladnim danima, da se čuju hidropodizači :thumbsup:

Srećan sam kao prase :D

Do sada sam sipao Selenia Gold prvo, sipao mi Luka poznat kao Novitec ovde, cakćalo je, zatim sam prešao na 20K jedno menjanje samo, ista stvar, onda sam sipao Performer, ali je zima već bila prošla, sada kad je opet došla ista stvar, ali sa Motulom je nestalo, kad je hladan samo malo brunda onako i to je to :D

Javiću vam i posle 6 hiljada da li je počeo da troši, ako izdrži do 10 da ne troši, onda mi je ovo jeftinija opcija na kraju kad izračunaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao druze, posto i mene nervira zvuk iz glave sa Seleniom 20k, na 1,2 8v motoru.

Htedoh da te pitam kako sad Motul radi, koliko si presao, i kakva je potorsnja tog ulja?

Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa iskren da budem, zvuk se ponovo javio ali sada na još nižim temperaturama, znaci ako mi je pre caktao vec ispod 10 C, sada cakce tek na oko 2-3 C, znaci malo bolje ali nije rešilo.

Što se tice potrošnje, malo mi je opao nivo, moram da proverim koliko sam prešao, tako da još uvek nemam precizan odgovor, seticu se da odgovorim nakon još predenih kilometara pa ceš videti :thumbup:

A i hocu da sipam 10W40 sledeci put, ovo je 5W40 što nije po uputstvu...

Ako se odlučiš za ovo ulje, evo kantica jedna u pola cene ;)

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index....showtopic=39898

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ E jeb, taman sam se ponadao, da ce Motul da sredi stvar, onda ga teram na Selenia 20k , pa nek cuka dokle ide :)

I jos nesto za moj auto je po knjizici preporuceno i 5w30 ulje u zimskim uslovima.

Tako da to to tvoje nije van specifikacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva ili nešto zna o ‚‚Selenia WR pure energy‚‚‚

Šta dobijamo u odnosu na prethodno ulje Selenia WR za 1.3mjt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomenuto u drugoj temi - Pure energy je za novije multijet motore sa filterom čestica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, budimo realni, svaki ispravan motor troši ulje. Pa ulje se razmazuje klipnim prstenovima po zidovima cilindara, gde smeša sagoreva, pa sagoreva i ulje. Svaki ispravan motor troši oko 250 ml ulja na 1000 km. U uslovima gradske vožnje i čstih hladnih startova motora, u cilindrima je nekompletno sagorevanje i deo goriva odlazi u karter. Tako prividno izgleda da motor ne troši ulje. Na otvornom putu, ulje se više zagreva, gorivo iz ulja isparava i preko oduške motora se vraća na usis. Tada nivo ulja u motoru prividno spadne. Zato je bitno da se na vozilima koja se uglavnom voze po gradu ulje češće menja, jer je vremenom sve više goriva u njemu, što mu pogoršava karakteristike.

Preporuka: sipajte preporučeno ulje proizvođača, redovno kontrolišite nivo ulja i redovno menjajte ulje. Na kraju se isplati!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e svaka ti cas na ovom tekstu vec sam pisao nesto slicno ali je tema velika pa se ne cita i posle nekog vremena se pojavi to pitanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...