Jump to content
FAS Goran
bax76

Fiat Punto 1.2 8v - kočnice

Recommended Posts

Auto je presao oko 25.000km, 3 godine star.
Na tehnickom mi rece da zadnja leva losije koci.
Zvao sam majstora koji mi je savetovao da malo ostrije kocim neko vreme i da ce se to razraditi.

Onda sam primetio da pri vecim brzinama imam vibracije kad kocim. Ne bas uvek, pa nisam siguran da li je do puta.

Da li je moguce da diskovi tako rano odu?

Inace plocice su fabricke, debljine oko 7-8mm, nove su debele oko 12mm.

Gde da prekontrolisem te kocnice, ima li neki normalan servis sa aparaturom u BG za preporuku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kontrolu kočnica ti ne treba nikakva aparatura već samo čovek sa iskustvom i dobrim okom ;) Meni pločice traju i po 40 000km ali tvrde ljudi da je 25 do 30 hiljada neki prosek tako da je moguće da su ti otišle pločice... ;) Takođe, diskovi hoće da se pokrive ako ih poliješ vodom dok su još vreli... da li si prošao kroz baru ili možda išao na pranje sa vrelim diskovima?

Sve u svemu, dobar majstor će ti za 15 sekundi reći o čemu se radi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne secam se da sam proletao kroz neke bare specijalno, mada ko zna...

Cuo sam da majstori mere bacanje diska sa nekim spravama, pa reko da to ne treba...

Inace nije mi bas najasnije na koliko vi ljudi radite geometriju trapa, centritanje gume, i tako neke stvari, jer ja to jos nisam radio, obicno sam imao polovna kola, ovo je prvi put da vozim auto od 0.

Male servise radim i cesce nego mnogi, meenjam ulje i filtere na 6-7000km, ali za neke vanredne stvari ne znam bas ritam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem isti auto, menjao plocice na 27000km majstor kaze mogle su jos malo, mislio sam da samresio problem i sad samo kada kocim na jacim nizbridacama i duze imam sitne vibracije i huk. Tako da su verovatno diskovi. U delti su 2000din. kom novi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ficoman hvala na komentaru, dakle po svoj prilici ipak su krivi diskovi koji su druga liga. Vozicu ga ovako dok ne pocne da me nervira, posto ce verovatno i novi diskovi da budu slicne kvalitete :)

Poznanik ima iste probleme sa novom Fabijom, bas se srozala auto industrija, sve neki fush uvaljuju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš vibracije prilikom jačih kočenja na većim brzinama onda su skoro sigurno diskovi... nisi pomenuo da li ti cvile kočnice kad lagano kočiš? Sve u svemu, kao što već rekoh, dobar majstor problem rešava za vrlo kratko vreme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz svima....

 

Da ne otvaran novu temu. Ovde cu da se ubacim....naslov je okviran.

 

Imam problem sa kocnicama ili bar ja mislim da su kocnice, koji sam primetio pre par dana.  

Simptom je takav da se cuje huk....znaci ne ono klasicno cvilenje i skripanje nego bas huk. To se sve desava kad se auto malo zagreje i pri malim brzinama. Doduse nisam ni imao priliku da probam na autoputu sta se desava.

Huk mislim da dolazi iz prednjeg levog tocka posto hoce da utihne ili skroz prestane kada vrtim volan.....ili ga onako brzo okrecem levo desno..kao F1.....to sam odmah probao :)

Huk nije prisutan nonstop ali je postao dosta cest u poslednjih par dana. Punto nije izlagan nikakvim ekstremnim uslovima i naglom kocenju.

 

Inace auto odlicno koci, ne vuce u stranu prilikom kocenja a ni u voznji.

Iskreno punto vozim vec godinu dana,uvezen iz nemacke u odlicnom stanju i majstor mi je tada rekao da su kocnice ok i da ne treba nista. Bio sam na tehnickom sad pocetkom novembra i jedino sto nije valjalo je to da rucna kocnica uopste nije hvatala na zadnjem levom tocku....skrenuta mi je paznja da to regulisem.....jos nisam. Ne znam da li je to mozda problem?

Punto je mk2 2001g 1.2 8v, ima ABS

ako neko ima neki savet unapred sam zahvalan.....poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,imam jedan problem koji mi se samo desava kad kocim.

Problem je npr.kad vozim 80-90 km/h u petoj brzini i malo pocnem da usporavam dok je auto i dalje u brzini,desava mi se da nenormalno trese tim zvukom kao kad se potrosi lamela. Plocice su promenjene pre 1000 km,diskovi su u dobrom stanju. isto mi se desava i kad kocim motorom,dok je situacija u leru normalna. Do cega mi mogao biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, tice se kocnica...

Vratili me sa tehnickog kazu ne valjaju zadnje kocnice. Ja odmah kod njihovog majstora, kaze zadnje plocice za zamenu. A menjane su prosle godine, presao sam 9-10k plafon. Jel to moguce, malo mi sumnjivo to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...