Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Nuova Croma - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

U velikoj sam muci svidja mi se croma maksimalno ali me plasi potrosnja drugi izbor mi je reno megan 3 1,6 16v. Za njega kazu da mu je prosek 9l plina oprema malo slabija u renou i naravno manji je kilometar sat kao slican 

Jos me brine posle i prodaja imam utisak da bi se croma mnogo teze prodala kasnije

Edited by peca777

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege, pokušavam da nađem Cromu u solidnom stanju, pa me interesuje da li je neko možda gledao ovu:

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8512916/fiat-croma-19-jtd-restayling

 

P.S. već am u drugom topicu postavio molbu da neko od članova to pogleda, pa rekoh da nije na odmet i u ovoj temi da pitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sada sam vozao punta mk2 sa TNG-om, vozao sam ga, servisirao i bio zadovoljan svime šta je nudio, ali je ostario pa sam ga naumio prodati.
 

Pre nego što sam kupio punta, na ovoj adresi sam se rapitao i uspeo da kupim punta u dobrom stanju. Ovih dana razmišljam o Cromi pa su mi ovoga puta potrebne osnovne smernice na šta da obratim pažnju. Svestan sam da se teže nalaze benzinski primerci, ali planirao sam kupiti benzinca i dograditi mu TNG. 

 

Dakle, diskusija u cilju:


1. Dobijanja saveta na šta obratiti pažnju prilikom kupovine Crome ?

2. Dobijanja informacija kakva su iskustva sa ugrađenim TNG uređajem benzinskom 1.8 motoru?
3. Obzirom da sam limitiran na maksimalnih 4000, da li bi možda bilo bolje gledati Punta sa TNG-om  2009-2012, pa bi mi u tom slučaju ostalo još  novaca lepo ga ušminkati ? Inače Punto bi mi takođe radio posao, Cromu gledam samo zbog komfora, ali opet bih se najčešće u njemu vozale samo dve osobe.

Nadam se da sam dao dovoljno informacija.  

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio cromu dizelasa prije nekih godinu i pol dana, racunajuci da sam pol godine prije kupovine poceo pratiti sta se prodaje a i sad pratim to je onda 2 godine, u tih dve godine nisam vidio nijednu bezinca a u ovlastenom sam onako usput pitao i kazu da ih nisu prodavali, to govorim za hrvatsko trziste a vjerujem da se ni u srbiji nije nesto prodavala. Inace malo sam gledao i to su opelovi bezinci unutra i koliko se sjecam mislim da se cak plin niti ne moze ugraditi ali nisam siguran. Uglavnom trose jako puno i mislim da je jtd daleko bolja opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav druže,

Vidiš,razmišljaš o kupovini potpuno dva različita tipa auta. Punto je beba u odnosnu na odraslog čoveka kao što je croma. Kupuješ ono što odgovara tvojim potrebama. Ali po tvojim rečima tebi odgovora punto. Njega možeš naći u benz verziji cromu ćeš jako teško. Zato nemoj puno da razmišljaš a mislim da si se i ti rešio šta da kupiš pa da ti pomognem malo,tako da treba da kupiš punta. 

Ali evo ti nekih smernica vezano za cromu. To je auto mazga, auto u kojeg nećeš da razočaraš na drumu, na semaforu, na brdu,u preticanju... Zna da povuče kao lud kad treba. Velika staklena površina, dobri retrovizori,lak na upravljaču,kratak hod menjača, već proveren i dobar mjt motor. Limarijski perfektan,bez korozija. Vrata ogromna,gepek i nije tako veliki ali je dosta komforan. Kao potrošač je diskutabilan, pošto sve zavisi od stila vožnje. Moj u principu na otvorenom putu ne prelazi 5,5 l

E sada pošto auto kao i svaki polovnjak ima probleme ima i ovaj: dpf, usisna grana,prednji trap,protokomer....sve su ti to mane koje se sreću i na drugim polovnjacima. Znači nema ništa specijalno što drugi nemaju od problema.

Možeš videti na forumu imaš u oglasima,proverene automobile,imaš i puntiće,imaš i drugih. Ima i moj auto,ja prodajem svoj pošto se razmišljam da uzmem noviju cromu, i ja moju cenim 4000€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mi punto odgovara trenutno, to je cinjenica. Pogotovo mi se  dopada ekonomicnost kod voznje na plin. Sobzirom da, sam sa puntom napravio 135 000 km za 4 godine kroz ustedu na gorivu sam (grubo racunajuci) ustedeo jednu Kromu iz 2005 -te. 

Cinjenica je da nam punto trenutno odgovara po svim aspektima ali nadamo se da ce nas biti vise kroz neko vreme pa da ce nam trebati veci auto kao i da (ukoliko uzmemo u obzir koliko se vozimo ) je vreme da sebi priustimo malo veci konfor.

Trenutno je situacija takva da bi imali mogucnosti priustiti novom - polovnom automobilu iz te klase odrzavanje kakvo mu dolikuje, ali ne bi po svaku cenu jurili neku "lesinu" samo da bi se pricalo po carsiji da imamo veliki auto. Iz tog razloga sam naveo da je noviji punto i dalje opcija, a svakako da mi je jasno da su to dve posebne klase. 

Takodje, recimo da mi nije hitno i da bi radje cekao dobru priliku za 1.8 benzin, pa da ugradim plin.Interesuje me kako su se ti 1.8 pokazali sa plinom i generalno u Kromi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ne bi znao da ti kažem. Teško ćeš to da nađeš. Imaš stila 1,6 benzinaca, ali ni tu nema 1,8. Čitao sam negde ne mogu da se setim gde o tim 1,8 motorima i mislim da se nistu nešto pokazili. Ja sam vozio 1,6 benzinca ali u citroenu. Ubacio sam plin, sam sam ga investirao, i za dve godine vožnje nisam uštedeo ništa, možda nekih stotak evra,a mnisam ni toliko. Po meni su dizeli ok samo ako se sipa dobra nafta. Ja sipam na MOL-u i nisam imao problema ni sa filterima, ni sa diznama. To je kod dizela najbitnije,kvalitetna nafta 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Ja sam od skoro vlasnik 2.2 MPI sa fabrickim plinom a atest od 5 godina istice za koji mesec. Auto ima 190 000 km i nema nikakvih problema oko motora ili da se oseti neka posledica sto ima plin. Znam prethodnog vlasnika i on kaze da je bio jako zadovoljan sa plinom i da nije imao nikakvih problema. Isao sam u servis za zamenu filtera i tad sam procaskao sa covekom koji vozi Alfu 159 sa 1.8 motorom i tad mi je kroz pricu rekao da je presao oko 28 000 km i da je za sad jako zadovoljan. Istina kod Fiat-a je taj motor nesto drugaciji ali je i Alfin izvucen iz iste osnove. Nadam se da ti ovo moze biti od koristi. 

Isto tako da se nadovezem na komentar pre mene, imam 8 meseci Cromu dizel 1.9 150 konja u perfektnom stanju (26 000 predjenih za 8 meseci) i da uprostim......plin je rentabilniji za voznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam celu temu i vidim da je vecina za dizela, a ja i dalje nisam. Iz prostog razloga sto se plasim da cu naleteti na neki izvozeni i nasminkani primerak. Motor kao motor nije problem, problem su dizne, turbina i slicne drangulije koje bas i nisam u mogucnosti dobro proveriti, pa sam vise za benzin koji to nema. 

Kupujem  benzin 1.8 u koji cu ugraditi plin  ili neki drugi auto. 

 

Imam jos dva pitanja: 

 

Iz teme nisam zakljucio na kraju da li modeli krome sa 1.8 benzinskim motorom imaju plivajuci zamajac kao i dizeli ili ne ?

Koliko plina taj 1.8 moze da trosi u kromi? Podaci na interenetu koji govore o potrosnji od 12-15 litara mi takodje nisu prihvatnjivi za budzet i za zdravorazumsko shvatanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni ti je najbolje da kupiš VW touran. Dobar benzinac i proveren. Da troši toliko plina je i po meni nemoguće. To jedino ako nije jači neki motor od 1,8. 

Vezano za dizela, te priče dizni su čisto pripovedanje. Ja nisam čuo za sada ni za jednog fiata koji je imao problem sa diznama. Svima kojima je rečeno da su dizne u problemu našli su problem u nečem drugom. Problem sa turbinom je lako da uočiš pri kupovini vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@westorbit

Najbolje je da odustaneš od kupovine Crome, jer zaista troši toliko plina po gradu, težak je auto. Verovatno ti potrošnja dizela neće biti prihvatljiva, jer po gradu troše 8-10l, i više, zavisi od grada i gužve. 

Ne možeš očekivati od velikog i teškog auta da troši kao punto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, marko.jovanovic said:

@westorbit

Najbolje je da odustaneš od kupovine Crome, jer zaista troši toliko plina po gradu, težak je auto. Verovatno ti potrošnja dizela neće biti prihvatljiva, jer po gradu troše 8-10l, i više, zavisi od grada i gužve. 

Ne možeš očekivati od velikog i teškog auta da troši kao punto. 

Najverovatnije cu i odustati i gledati nesto drugo. Mozda cak i novijeg punta. Juce kada sam bacio sve troskove na papir ispalo je da punto na gas skoro pa zaradjuje kada trosi.  

Skace kao jarac, ali je ekonomican :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala na ogovoru, ali bih voleo čuti još neko mišljenje. Šta ćeš ... ne volem dizele.  

S obzirom na sve sto ste naveli, Croma definitivno nije auto koji Vama treba. Croma dizel jeste odlican izbor pod uslovom da se ne koristi samo kao gradski auto vec vidi i AP i magistralu jer tek tu pokazuje svoje kvalitete. Verzija sa 120 ks trosi manje po gradu od jace verzije i po tom osnovu je malo prihvatljiviji izbor. Sto se tice benzinca 1.8 , nisam cuo mnogo dobroga o tom opelovom agregatu u Cromi...osim sto su veoma retki kod nas;-)
Svaki automobil ima svoje prednosti i mane koje treba gledati kroz prizmu potreba korisnika.....za Vas Cromine prednosti to nisu u meri u kojoj bi opravdale kupovinu.

Sent from my Samsung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem za potrosnju koliko mogu da pomognem. 2,2 na plin mi trosi 8.5-9 litara na Auto-putu. Voznja je umerena tj konstantno na 130 km/h. Gradska voznja minimum 11 litara stim sto zaista vrlo retko ulazim u guzve a oseti se da moze lako da skoci potrosnja ako krene malo zustrije da se vozi ili ako se vise provede u gradskim guzvama. Jos jedna napomena, kod mene je automatik menjac i ovo su neke minimalne potrosnje posto ja zaista vozim lagano.

Za tako velik auto (vise mislim na tezinu) rezultati su za moje misljenje odlicni.

 

Poredjenja radi, dizelka 1.9 150 konja pod identicnim uslovima ide 6 na auto -putu a grad nema sanse ispod 8 Litara.

Edited by Mihajlovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle dugog traganja po auto placevima, gledanja hondi, toyote , jedne crome benzin+tng, na kraju ipak kaparisao jednu 1.9 120 ks. 170 kkm , navodno pravih.  Jako lepo izgleda, sa par zanemarljivih tragova koriscenja . Treba sutra da je registrujem. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke!
Okaci neku sliku ako imas

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godište 2008, uvoz iz Italije iz salona, zamena staro za novo (navodno), plaćena 3900. Zazori na šasiji štimaju skroz, njuškali smo svuda, deluje sva kao da je u prvoj boji, motor malo duva na čep od ulja i pri tom pravi vakum, ali ulje ne prska. Dugo joj nismo  mogli naći manu, osim niklovane lajsne sa zadnjeg desnog trouglastog stakla i prekidača levo od volana koji su nekeko nabrekli, rekao bih od vrućine tj . sunca.
Kada smo odlučili da ćemo ipak Cromu kupiti, bili smo gledati 5-6 primeraka. Interesantno je što smo preturili svaku do najsitnijeg detalja, dok smo ovu koju smo kupili na kraju gledali najmanje, ali reklo bi se dovoljno.  
U sklopu auto placa postoji i auto servis, auto sam ostavio da mi odmah urade veliki servis i da ga sa mirom počnem trošiti, tako da nisam imao prilike da ga slikam . Okinuću sutra par fotografija pa ću postaviti... naravno. 

Edited by westorbit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iste "mane" su bile i na mojoj:-)))lajsna je bila delom odlepljena, video nakon prvog pranja, kada je mlaz vode malo odvojio. Odmah prvi dan zalepio barsilom i evo dve godine ne mrda. Prekidaci su standardna mana na skoro svim Cromama....
2008. znaci da je restyling model, a onda, ako je u takvom stanju, to je vise nego korektna cena. Sve najbolje!

Sent from my Samsung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih i te prekidače srediti . Gde to može da se sredi ? 

Takođe mi je bezveze što nepostoje lajsne po vratima uzdužno koje bi štitile od udaraca vrata drugih automobila na parkingu. Punta kojeg vozim i prodajem, je neko na parkingu u Subotici tako zveknuo drugu noć kada sam ga kupio i ulubio mi je cela vrata. Voleo bih namontiorati takve lajsne na auto,  radi li to neko ? Jeste da bi se malo proružnila ali opet ne bi bila ulubljena .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...