Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Nuova Croma - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Ja sam našao ovo, samo da odem do ripnja i podignem. http://www.anel.rs/projekti/auto_elektronika.html

Cena je 3000, ima još nekih senzora, ali može da se veže samo ono što ti treba i radiće samo to. Ima garanciju, uklapa mi se i izgleda ozbiljno.

nije lose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja Croma me uplasi juce na putu ka Zlatiboru.. Video sam da nesto nije u redu cim me je uz Rudnik presao jedan auto -obicno je to nemoguce jer Croma nema premca uzbrdo.

Prvo sam osetio kao da motor malo stucne u drugoj brzini pri nizim obrtajima, pa posle i u trecoj, da bi posle nekih 50-tak km motor skroz izgubio snagu i upalio zutu lampicu CHECK ENGINE. Pozovem telefonom drugara koji se malo razume i rece mi da zute lampice nisu opasne da probam da dodjem do nekog servisa. Mogao sam da vozim najvise 60 kmh i dovucem se do Uzica do ljubaznog majstora. Trebalo mu je dva minuta da mi pokaze da je puklo crevo V oblika koje povezuje Intercooler i izduvnu granu i tu je uvlacio vazduh. Sede u kola i ode negde da vidi da li postoji nesto slicno - subota 15h popodne, nigde nista ne radi. Uspeo je da nabavi neko pravo crevo koje je nabudzio samo da mogu da se vratim do BG. I stvarno sa takvom improvizacijom dodjem kuci, sada je motor imao malo vise snage , uspeo sam na ravnom da vozim cak i 100 km, ali nista od preticanja.

E sad trazim originalno crevo, pa da vidim da li je bilo jos nesto stete ili ce to biti dovoljno, majstor mi jos rece da je bilo karakteristicno da je motor izbacivao crni dim, ali ja nisam obratio paznju na to.

Nisu ludi ovi sto daju 100 000 km garancije, ova moja kako je presla 110000 vec drugi kvar - prvo anlaser pa sad ovo.. Neka se samo zadrzi na ovome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da pucanje creva interkulera nije razlog za paljenje lampice i limp moda. Bilo bi dobro otići na dijagnostku i proveriti.

Velika količina dima iz auspuha jeste karakteristična kod pucanja creva interkulera, ali kod Crome se to ne može primetiti zbog DPF-a, naravno ukoliko nije uklonjen kao kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi neko moga da mi da objasnjenje o automaskom menjacu kod Chrome posto zelim da je kupim sa tim menjacem pa me interesuje kakvi su ti menjaci posto mi svi napunise glavu kako ne valjaju ti menjaci uopste i kako su jako skupi za popravku.

Hvala unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista te nisu slagali. Lose su se pokazali i u Vectri i u Cromi. Polovni do 1000e a popravka mozda i skuplja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zna da ode i manuelni pa je otprilike isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je, naprotiv, majstor iz novosadskog Fiatina rekao da su odlicni i da ako mogu uzmem Cromu sa automatskim menjacem.

Ovo su detalji o menjacu i kolima u koji se ugradjuje.

http://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC

Iskreno, ja mislim da su dobra oba i da se na kraju prica svodi na to u kakvom stanju je sam auto pa i menjac

Share this post


Link to post
Share on other sites

zašto bi uopšte razmišljao o Cromi sa automatskim menjačem...kad ima veći izbor Fiat Croma sa manuelnim koji su savršeni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa verovatno je vozio vec automatika,pa zna koja je uzivancija voziti,narocito u gradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si mene pitao za automatik, ja sam trazio Cromu u sto boljem stanju, bez obzira na menjac, i auto u kojem se osecam prijatno (mozda zvucim kao Steva Zigon iz majstorske radionice ali meni jednostavno ne "legne" svaki auto)

moj prijatelj vozi Cromu sa automatskim menjacem, on je bas trazio da bude automatik, i auto radi prefektno, vozio sam ga i ja i mogu potvrditi da je tako iz prve ruke

ja mislim da su oba dobra i da je samo bitno sta su preziveli dok nisu dosli kod nas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, i za audijev tip tronic i multi tronic svi zivi kukaju i nema kome nije crkao, pa svaki servis kaze da su extra i fenomenalni menjaci i da ne mogu da budu losi jer ih pravi Ztf koji je cuveni proizvodjac menjaca i da je problem u ne odrzavanju menjaca. Pa ajde sad, odluci?

Najvaznije je da nadjes dobro ocuvan i odrzavan primerak pa mislim da neces imati problema ni sa menjacem, mada bih ti savetovao da zaobidjes automatik ako mozes jer su servisi kod nas po pitanju tih menjaca blago receno uzasni. Ja sam morao da doktoriram moj audi da bi zamenio ulje u menjacu. Pola servisa nije znalo kako se manja ulje ni koliko litara staje ni kako se sipa...a menjac 1000e

Share this post


Link to post
Share on other sites

doslo vreme i ja da kupim svoju kromu, pre 20 dana sam prodao svog stila karavana 2003 god koga sam vozio 5 godina i bio sam zadovoljan sa njim. Medjutim kada sam kupovao stila masa ljudi me je pljuvala zasto uzimam italijana tako da sam se dvoumio ali sam ga ipak uzeo i nisam se pokajao. Tako da me sada interesuje ali od ljudi koji bar neko vreme voze kromu kakva su im iskustva. Iscitavanjem ove teme vidim da je par ljudi pre par godina kupila ovaj auto i imala neke probleme sa servom i alternatorom i jos nekim stvarima, pa me interesuje imate li jos uvek vase krome i posle par godina kakva su vam iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo u novembru 2010. prešao 30.000km, redovno održavanje+preventivno čišćenje egr i može se reći da mi se zalomio solidno dobar primerak, što je i najbitnije,

a ni jedan od svih tih tzv."problema" nije vezan za cromu (možda izdvojeni slučajevi).

Prijatelju na mercedeseu starom 3 godine i 85.000km rasvetalo se crevo kod interkulera (znači ne kupovati mercedes jer može ovo da se desi?????).

Auto je definitivno veliki za gradsku vožnju i nije za kratke relacije, ali je zato izmišljen za prostor(putnici+prtljag) koji poseduje i putovanja. Staju 5 muškaraca Vozač-187cm, Suvozač-201cm i trojica pozadi 180-185cm bez ikakvog guranja, već komotno.

Izbor je veliki zato samo polako i pametno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

doslo vreme i ja da kupim svoju kromu, pre 20 dana sam prodao svog stila karavana 2003 god koga sam vozio 5 godina i bio sam zadovoljan sa njim. Medjutim kada sam kupovao stila masa ljudi me je pljuvala zasto uzimam italijana tako da sam se dvoumio ali sam ga ipak uzeo i nisam se pokajao. Tako da me sada interesuje ali od ljudi koji bar neko vreme voze kromu kakva su im iskustva. Iscitavanjem ove teme vidim da je par ljudi pre par godina kupila ovaj auto i imala neke probleme sa servom i alternatorom i jos nekim stvarima, pa me interesuje imate li jos uvek vase krome i posle par godina kakva su vam iskustva

Ja sam presao takodje oko 30 000 km i generalno sam vrlo zadovoljan iako sam imao skoro svaki od tih problema: rascvetalo se crevo intercoolera, crkle diode na alternatoru, malo trza u drugoj. Odrzavam ga u poznatom servisu i kada bih kupovao drugi auto, opet bi Croma usla u uzi izbor, cak je i zena zadovoljna sto ti je nakad najvaznije :)

Dobar, brz , startan, komforan porodicni auto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

obisao sam 5 placa u bgd-u na kojima ima croma i samo na jednom nisu oprali motor, inace na tom placu croma je presla 182 000 i bolje je izgledala od ostalih koji su na satu ilali izmedju 110-150 000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

g15.jpg

http://www.prvitrag....mjet-must--.htm

danas gledao i odusevio se sa opremom. Ono sto sam primetio da bi trebalo da se radi je poliranje,farbanje prednjeg branika kao i popravka felni - izgrebane.

vase misljenje koliko je to moguce preko slika, da li je jaka cena kao i iskustva sa ovim placem.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam je video pre neki dan pre nego što su je pripremili za prodaju i okačili na sajt... Zaista izuzetan auto čak sam i ja razmišljao da ga uzmem. Da sam se odlučio za Cromu ostala bi mi samo još provera kod majstora i to je to.

Inače, ovaj plac ima saradnju sa Klubom i za sve članove Kluba daju besplatan veliki servis. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Švrljao sam po internetu da bih našao nešto o ovom automobilu i naletio na forum Fiat Lancia.

Interesovalo bi me nešto o automobilu iz naslova. Nigdje ne mogu da nađem kako su se pokazale te Crome. Molio bih i nekoga od sručnijih članova foruma - servisera koji rade fiate takođe da nešto kažu o ovom automobilu. Zainteresovan sam za kupovinu ali nisam siguran kako su se pokazale. Inače imao sam Fiat Mareu, zatim stila i prezadovoljan sam Fiat automobilima. Hvala unaprijed. Pozdrav.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Nikola 1978

Preko slika mi izgleda bas dobro, nemam zamerki. Izuzetno dobar paket opreme, i u celini jako lep primerak. Meni licno se nesvidja sto ima kozna sedista, ali ti to mozda bas i trazis. Iskustva sa placem su dosta dobra, ja licno nisam imao nikakvih, ali sam cuo od puno ljudi. Inace plac vazi za jedan od najkorektnijih placeva u zemlji. Kao sto vidis daju pismenu garanciju sto ti puno znaci i + ako si clan kluba veliki servis gratis, sto ti je par stotina eura ustede ili cela registracija. Vozi auto na pregled u servis, sto je sigurno sigurno je, a cene gledas i sam pa ces lako uporediti. Nemoj da te cima ako je malo skuplja od ostalih, jer dobar auto koji ces voziti par godina nemozes da preplatis, a i ima sve ove pogodnosti koje sam vec naveo. Srecno u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dejan pv

Nisam serviser, ali i sam verovatno znas da su se i ti 2,4jtd motori pokazali veoma dobro. Nikakve posebne mane nemaju, malo trose a izvanredno idu. Jedino ti je malo problem u menjacu, koji se po meni pokazao isto kao i svaki drugi automatik, nije kao Bmw-ov ali ne vazi ni za najbolje a i za najgore. To je vec nesto sto zavisi od samog primerka automobila i konkretno njegove explotacije i servisiranja. U svakom sl. taj auto sa tim menjacem pre kupovine mora ici na dijagnostiku u dobar servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Uopsteno znam iz iskustva da su JTD motori vrhunski ali nisam zaista znao o mjenjacu. Dosta sam citao da ne hvale te mjenjace i da je njihovo odrzavanje veoma tesko, kao kod nas ne moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene je zanimalo malo više o 2.4. Crome 110kW imaju problem sa stradanjem poluosovina, verujem da snaga uzima danak. Da li je to jače na 2.4 ne znam. Izgleda da manuelni menjač neide uopšte na taj motor, a automatic je lep dok radi kako treba, a šta posle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Cromu (2006 godište) sa motorom 1.9d (150ks) i automatskim menjačem u januaru 2011 sa 103.000 na satu (hehehe). Do sada se pokazala dobro. Auto ima standardne i poznate boljke, baš kao i svaki drugi. Kod mene su crkle diode na alternatoru i imao sam manjih problema sa DFP filterom (koji je uspešno amputiran). Do sada sam pešao oko 30.000. Bilo je i dužih putovanja (do Nemačke i sl.) na kojima se tek pokazao pravi karakter i namena ovog auta - prostran i udoban porodični auto za srednje i duže relacije. Prosek potrošnje oko 9-9.5 (otvoreno 7-7.6, grad 11-12). Sve u svemu, mislim da nudi najviše za te pare. Ukoliko se redovno i kvalitetno održava mislim da pruža najmanje isto što i neki daleko skuplji auto. Delimično odkluka zavisi i od imidža koji određena marka nosi (ako nemaš problem da voziš FIAT - toplo preporučujem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove crome se prave samo u varijanti od 147 kw (200 ks). Jake, lijepe do bola ali za automatik mjenjač nisam čuo ništa lijepo. Zato sam u dilemi. Znam da su novija FIAT vozila vrhunska, zato me buni priča o automatiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...