Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Nuova Croma - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Realne cene za Nuova Cromu su 3500-4000 eur i to da bude bez ulaganja. U tom rangu se moze pronaci dobar primerak. To sto je neko vreme vozena kod nas nije neka prednost i ne treba da bude bitan element pri odlucivanju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim vas za savet. Hteo bih da kupim cromu restajling,pa me zanima da li 120 ili 150 ks,za i protiv. Puno hvala na pomoci.

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bucaaa

Pitanje je spojeno sa postojecom temom o kupovini Crome, pa mozes da procitas prethodnih 31 stranu iskustava (vezano i za tvoje pitanje).

A pomocu Search foruma, o samim 1.9 motorima i na brojnim drugim temama (120 vs 150), godinama unazad su rastavljeni u sitna crevca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipo sto mislite o ovoj Cromi.. automatik, probao sam je, mjenjac radi dobro, trap nema lufta..

https://www.autodiler.me/automobili/fiat-croma-automatik-ad4428006me

check engine lampica je upaljena i zuta lampica uzvicnik u trouglu.

nema servisnu knjigu.. nisam vodio na dijagnostiku.

trebao bih prije eventualne kupovine da prodam Pezoa 307 koji je perfektan (razlog kupovine ocu automatik i svidja mi se enerijer).

croma interior.png croma.png sekvencijalni it.png IMG_7863.JPG

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio bi cromu dizel. Ali sam citao da imaju mnogo problema sa filterima katalizator itd. Posjedujem Stilo jtd 115ks i nikad nisam imao problema sem potrosni dijelova . Kakve su vase preporuke.  Hvala unapred 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adidadi

Pitanje je spojeno sa postojecom temom o kupovini Crome, pa mozes da procitas i dosadasnja iskustva.

Da bi znali o cemu pricamo, koji dizel je tacno planiran 1.9 (120 ili 150), eventualno 2.4 petak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema problema sa filterima :D Standardno kao i svaki noviji dizel bilo kojeg proizvodjaca

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainteresovan sam za ovaj auto, ima jedan iz Nisa ali mi je bas daleko, da li ima neko ko bi bio voljan u slobodno vreme da pogleda auto za mene?

 

Kaze covek da je sve u redu sa autom, i menjac, menjao mu je ulje pre 10 godina kada ga je uvezao na oko 150.000 a kilometraza mi deluje okej 150.000km kada jenuvezen jer je tamo bio 3 godine puta 50.000, deluje mi jako iskren covek. Sta mislite? 

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15768047/fiat-croma

 

Untitled.thumb.png.ebf264ecfe3446f6a3f2b3459877144f.png

 

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni deluje bas ocuvano. Jest da slika enterijera i nema bas, ali lep je Emotion paket i panoramu sto ima. E sad za automatik ne bi znao sta da kazem.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, SeriouS said:

Zainteresovan sam za ovaj auto, ima jedan iz Nisa ali mi je bas daleko, da li ima neko ko bi bio voljan u slobodno vreme da pogleda auto za mene?

 

Kaze covek da je sve u redu sa autom, i menjac, menjao mu je ulje pre 10 godina kada ga je uvezao na oko 150.000 a kilometraza mi deluje okej 150.000km kada jenuvezen jer je tamo bio 3 godine puta 50.000, deluje mi jako iskren covek. Sta mislite? 

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15768047/fiat-croma

Auto deluje odlično. Ako je vlasnik od uvoza, posledjih deset godina - više nego dovoljan adut za kupovinu. Jer imaš servisnu istoriju za poslednjih deset godina, što je retkost i ako je sve uredno vodio, znaćeš šta kupouješ.

Jedino ti da kreneš za Niš, sa kešom. Cena je realna i ako je sa autom sve ok ne bih imao velikih dilema. Može se ovo pazariti i za 2500. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, rega do avgusta. Jedino proveriti kada su rađeni mali i veliki servis i servis menjača!!!
Prenos je oko 14k rsd i saobraćajna i tablice (oko 5000 rsd).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi je rekao:

"Evo ovako, od elektronike sve radi, samo je problem motorce zadnjeg brisaca, mozda je zaglavilo samo mozda da se zameni to je 20eur. Ostalo sve radi. Ovo je od skoro pa nisam stigao da sredim. Ostalo sve, naravno senzori i sve. Panorama nikad nisam imao problema sve radi. Menjac je ok radi nema problema, mislim ja taj auto vozim, isao je i za Svajcarsku, Monako,... Gume su trenutno zimske na njoj, ono ok da kazem nisu nove, mogu da teraju jos, to su 205/55R16. Na felnama 18" su letnje Lasa 225/45R18. Isto neka godina su sad iskreno ne mogu da se setim bas kad. Video si akumulator, imam slike ove knjizice on je sad 278000km na 260K zamenjene zadnje plocice, grejaci na motoru, na 240K vrsena kontrola dizni u servisu Zeravica u Beogradu oni su dobri za to. Na 206K su menjani kajsevi svi, pumpa... Menjao sam crevo ono siroko pored motora da li je to ka turbini, i ono je novo. Tako eto ja ga odrzavam, ulje Selenia njegovo se stavlja ono je 1000din litar nisam nikad stavljao neko jeftino ulje, filter goriva sam menjao na svakom malom servisu iako on moze na 2 servisa preporuceno na 20-25K... i tako"

 

Na pitanje za menjac i da li je sipano ulje:

"menjano je kada sam ga uzeo tad je bio na 145000-150000km, tada sam ga oterao da srede ono sve sto je trebalo."

 

Edited by Ivan
Sredjen format teksta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, prvo duradiš veliki servis, pa servis menjača. To ti je otprilike sigurno nekih 350-400 evra ulaganja. Ali opet uzmi u obzir da uzimaš luksuzan auto, za male pare, a koji je solidno održavan. A i to održavanje košta, skoro kao Marea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazda se ljudi zeznu pa misle "stariji auto - jeftinije odrzavanje". U sustini moze, ako ce neko da se vucara po otpadima i uzima polovne delove i sipa neko fus ulje sa jednokratnim filterima. Da, gurace dok istog negde ne ostavi, cim pre.

Ovo je bas lep primerak i cini se iz price da ga je covek uzeo i odrzavao zbog sebe i svojih potreba.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam baš može li za 350-400 jevreja i veliki servis i servis menjača...

 

I da, Žeravica nije u Beogradu...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

PS i sa slika se videlo da je zadnji brisac u problemu... 20ak jevreja i spretniji prsti i rešićeš problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrzavanje nije jeftino ni za mareu kako ljudi pricaju (da ti jos i majstor plati i da zaradis), ja sam mareu kupio kada je bila 1900e u oglasima, sada ne mogu ni za 700e da je prodam i to ako uopste neko hoce da je kupi, a skoro 700e kosta zamajac lamela kvacilo ako ode. Onda stvarno ne vredi da se popravlja, tako da bolje da ide zamena, a mareu cu da vozim dok mogu, pored nje neki da uzmem kao drugi auto i nastavak posle nje. Stila bih preskocio, a Croma mi je tu kao najbolji izbor od svih auta u tom cenovnom rangu (vektra c, signum, v50...), ona mi se najvise svidja zato sto je auto srednje klase a i znam da su fiatovi motori najbolji.

Jedino sto me zaista brine jeste taj menjac automatski. Kako da proverim da li je sve okej sa njim? Da li ima neki servis u Nisu koji to radi? I sta spada u servis menjaca pored promene ulja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, SeriouS said:

Odrzavanje nije jeftino ni za mareu kako ljudi pricaju (da ti jos i majstor plati i da zaradis), ja sam mareu kupio kada je bila 1900e u oglasima, sada ne mogu ni za 700e da je prodam i to ako uopste neko hoce da je kupi, a skoro 700e kosta zamajac lamela kvacilo ako ode. Onda stvarno ne vredi da se popravlja, tako da bolje da ide zamena, a mareu cu da vozim dok mogu, pored nje neki da uzmem kao drugi auto i nastavak posle nje. Stila bih preskocio, a Croma mi je tu kao najbolji izbor od svih auta u tom cenovnom rangu (vektra c, signum, v50...), ona mi se najvise svidja zato sto je auto srednje klase a i znam da su fiatovi motori najbolji.

Jedino sto me zaista brine jeste taj menjac automatski. Kako da proverim da li je sve okej sa njim? Da li ima neki servis u Nisu koji to radi? I sta spada u servis menjaca pored promene ulja?

Koja srednja klasa - visoka klasa, tačnije D segment. ;)

 

Kada je hladan, uglavnom svaki automatik radi kako treba, bez grešaka. Tek kad se zagreje, videćeš kako se ponaša (kontam da je tako, ispraviće me neko ko je iskusniji @DraganUS ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Vec neko vreme sam na forumu i citam vase savete i iskustva. Resio sam da kupim svoj prvi auto i odlucio da to bude croma. Mogu li ovde da kacim linkove oglasa koji me interesuju pa uz vase savete da napravim neki uzi izbor? Najradije bi neku od 150 ks ali ako bude neka bas po vasem misljenju dobra i 120 pogledao bi i nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cole028Narafski, ovo su saveti pre kupovine. Videćeš u nazad da su i, tada budući vlasnici, to isto radili. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala.

od ovih koje si mi predlozio ja sam gledao 2. i 3. primerak.

Ostali mi se ne uklapaj bas u budzet ili su automatici a gledam samo sa manuelnim.

 

Inace interesuje me i misljenje za ove:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16744867/fiat-croma-19-mjet

Untitledz1.thumb.png.32a432e80d0860d6903d19d48c21b106.png

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16575016/fiat-croma-19mjet-emotion

Untitledz2.thumb.png.bbef15ade82a601ff3a5bcb1d35c4617.png

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16659316/fiat-croma-mjet

Untitledz3.thumb.png.fe553551834d712f04420ceba845b767.png

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16709778/fiat-croma-resty-19-mjet

Untitledz4.thumb.png.37d9159c828a1f8eb53ee245e1c593a3.png

 

I interesuje me da li su na ovim automobilima koje imaju komande na volanu za multimediju a nemaju multimediju iste uklonjene. i da li na osnovu toga moze da se trazi snizenje cene. 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodati PrintScreen-ovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

U suštini, ako je automatik održavan (bar jednom u toku svog eksploatacionog veka ispran i zamenjeno je ulje) nema šanse da napravi bilo kakav problem, za razliku od manuelnog M32 - kojem možeš menjati ulje do mile volje, opet će neki ležaj da zakuca pa mora na remont. Veruj mi. ;)

 

Vidim da ti je budžet do nekih 3000 evra, onda se ograniči na modele do 2007 godine - kao ova dva što si gledao. I gledaj da kupiš od vlasnika, je već imaš registraciju i verovatno je urađen veliki servis ili imaš dobe gume. 
Ristajl možeš naći za ispod 3000 evra, ali računaj u narednih meseci još 1000 evra - registracija, servisi, gume, sigurno neke intervencije (akumulator, delovi trapa, KLAPNE, turbina i slično). 

 

Što se tiče umanjenja cene - teško da na već tu cenu možeš da ubiješ cenu zbog viška komandi. Ako pokažeš keš, malo ispod oglašene cene - sigurno ćeš dobiti popust. 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...