Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Nuova Croma - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Mozes da dobijes neku aproksimaciju tako sto pozoves neki ovlasceni i zamolis da ti kazu kad je poslednji put bio u servisu i sta je radjeno. Za aute koji su dosta stariji to ne pomaze jer negde beleze popravke samo u garanciji, ali nista te ne sprecava da probas. Ja sam tako za jedan auto dobio info da je u drugoj godini od proizvodnje imao 90 000km, sto znaci da za ostalih 5,6 nije mogao da nakupi samo jos 80 000 :)

 

Edit: ali nije ni kilometraza merilo, oteras kod majstora i ako kaze da je sve dobro super. Naravno sto manje sto bolje, ali ne treba ni to da bude presudno..

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar mi kaze da branik sto nije iste nijanse nije problem ako je menjan zbog nekod manjeg cukanja, dakle da nije bio guzvan do volana ili zadnjih sedista...po broju registracije sam nasao aplikaciju preko koje se vidi km sa poslednje registracije... kako ide sa Goranom sa Altine dogovor oko slepa i pregleda auta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slep imaju oni i cena zavisi od udaljenosti a pregled vozila je besplatan, pozovi ih pa se dogovorite.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, vukaschin said:

zfa19400002134729

c.thumb.jpg.f1d5968e6b61b23b05b6fd669c4e4e74.jpg

U obzir dolazi i automatski menjac?

 

Molba vezana za podforum "Saveti pri kupovini", koja stoji i u zaglavlju: Kako bi napisana mišljenja/saveti oko određenog automobila bila korisna i nakon što se promeni link ka nekom oglasu (ili oglas istekne), obavezno je postaviti Printscreen oglasa, a ne samo link ka oglasu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da deluje. Napolju se po nekoj statistici u proseku prelazi oko 50.000 godisnje. Najbolja matematika za predjenu kilometrazu je broj godina provedenih u inostranstvu tj do uvoza u srbiju pa puta 50.000 i dobijes pribliznu km. Ja sam moju kupio 2014 godine 2008 godiste koja je na instrument tabli imala 160.000. Po proveravanju po svim mogucim majstorima rekli su da nema preko 250 sigurno. Bila je kao lutkica. Ocuvana. Kasnije smo ustanovili po podacima koji su ostali da je presla oko 400.000 i to po podatku kad je zamenjen DPF filter.

Sustina price da to koliko je presla nije presudno. Dobar majstor i detaljan pregled tipa Goran Altina ili Nesa Fiat isto na Altini. Moze da se probere ali mnogo je dreseva na oglasima i prevaranata. Mnooogo.

Moja je imala i automatski menjac. Servisiran u odlicnom stanju. Ja sam mu radio servis u Sopotu na oko 400.000. Radio kao sat. I servis je potvrdio da je dobar. Ali naravno uvek je rizik. Kad kupujes a ne znas sta je radjeno.

Kod mene je dolazio u obzir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi deluje velik zazor izmedju haube i branika, jedino to.. Al generalno, slike uopste nisu verodostojne, to vec svi znamo. Na slici jedno, odes pogledas, skenjas se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Screenshot_2.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12928946/fiat-croma

 

f3d993176181-1920x1080.jpg0b20f6f2ff98-800x600.jpg6e7a3096c954-800x600.jpga30f219f0562-1920x1080.jpg

a8552243b4f8-1920x1080.jpgc667752df0cd-1920x1080.jpg54294d4dc760-800x600.jpgec3c0b4c50e1-800x600.jpg

5a34140b6f01-800x600.jpg21c08d15f81d-800x600.jpge739fe939909-800x600.jpg

 

Juče razgledao, nisam uspeo naći neku manu. Sasvim solidan auto - utisci su veoma pozitivni. Kao da vozim automatika hiljadama kilometara. 

 

@vukaschin

 

Deluje mi ok, planiram i nju dobiđem.

Kontam da do tog zazora dođe jer se branik malo "istopi" zbog toplote motora. 

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen i slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

Cini mi se da ti je lakse da nadjes novu zenu nego da vozis kromu autonatik :D

Hahahah :) ipak mi treba dobra Croma, dobru zenu vec imam :P 

@Martin kako ti se sto se tice cene cine? Jel si gledao jos nekog automatika? Jel si gledao onu u Vrcinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/23/2018 at 12:47 PM, rkoma1986 said:
Nesto mi deluje velik zazor izmedju haube i branika, jedino to.. Al generalno, slike uopste nisu verodostojne, to vec svi znamo. Na slici jedno, odes pogledas, skenjas se

Zazor je takav na svim Cromama, nekih 6-8 mm
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vukaschinOva mi deluje odlično. Kontam da vredi otići autobusom i sa kešom do Vrnjačke banje, ako je sve ok. 
 

Screenshot_12.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12794142/fiat-croma-19mjt

 

Ovo planiram da vidim u sredu:
 

Screenshot_16.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13074612/fiat-croma-mjt-must

 

Screenshot_17.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12181308/fiat-croma-19-mjet

 

Ako misliš na ovu:

 

Screenshot_13.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/9956227/fiat-croma-19-mjet-pano 

 

...predugo stoji na oglasima, nekoliko meseci sigurno.

 

Čitam engleski forum, fiatforum.com i englezi se ne žale na automatike, samo redovno servisiranje menjača. 

 

Zna li neko, koliko km traje DPF?

 

 

Edited by neshaoct
dodao prinscreen-ove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde su se avi zalili na automatike, konkretno na neki hidro blok koji je il bar je bio 850e. To da znas. mislim nije da mracim ali cisto da imas u vidu pa se raspitaj barem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E taj u Vrcinu uvozi auta i od njega kupuju preprodavci najvise... Kod njega je pravo stanje, nisu sredjivana kola ni malo. Kakva su sa kamiona takva ostaju :) tako da znate...ako neki preprodavac nije uzeo do sad nesto se ne uklapa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/23/2018 at 5:29 PM, MS PK said:

Ovde su se avi zalili na automatike, konkretno na neki hidro blok koji je il bar je bio 850e. To da znas. mislim nije da mracim ali cisto da imas u vidu pa se raspitaj barem

Ja sam se za taj menjac bas zalepio posle vise pozitivnih utisaka koje moji prijatelji imaju, taj menjac se ugradjivao od opela,pezoa,fiata,volvoa.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...