Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Nuova Croma - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

A jos teze da prelazi 240 000 km mesecno :) .

Reci ce kolega koju je cifru permutovao.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se,tek sada videh šta sam napisao...mada bi bilo lepo da je stara samo mesec dana...da i ja osetim čari novog automobila! :laughing: Moja Croma je godište 2005,novembar! :) Pozdrav

Edited by aleksandarbud

Share this post


Link to post
Share on other sites

qaqa01.jpg

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-croma-1.9-jtd-panorama-navigacija-alu-18-koza-tempomat-pdc-oglas-17587388

 

Decki sta mislite o ovom ? zvao sam covjeka, kaze da je uvoz ali da je auto odlican, sto se tice servisne knjige kaze da ima, da su na motoru povjesane one etikete i da se vidi da je zupcasti nedavno mjenjan, itd..

Naravno da treba dobro pregledat auto ali ovako na prvu izgleda ok, samo te felge dodju oko 650 eura.

Ivane nisam radio printscreen da decki mogu vidjet cijeli oglas.

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova izgleda kao sto je moja bila. Razlika je u boji i moja je imala panoramu i krovne nosace ali osim toga sve ostalo je identicno. Ovo je odlicna oprema i moj savet ti je da samo takve i gledas. Inace te felne su mozda nove toliko koliko kazes. Polovne ovde kod nas mogu da se nadju za 180 evra

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.jpg

 


Ivane nisam radio printscreen da decki mogu vidjet cijeli oglas.

Slobodno ti postavi link, ali ako si u mogucnosti dodaj i PrintScreen, takva su nam pravila.

Cisto da ne ostaju "rupe" u sadrzaju foruma kada oglas istekne, da bi se znalo o cemu se prica, evntualno mozda neko bude zainteresovan za taj isti auto koji ce biti na drugom linku, itd, itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na njuskalu sam gledao original fiatove felge 17 cola, jedne su bile 520 eura a jedne 420 eura ali i jedne i druge su bile onako vidno izgrebane a ove su 18 cola i nisu tako izgrebane pa zato otprilike nagadjam tu cijenu, opcenito su felge original jako skupe a pogotovo ove od 18, premda ja bi radje 17 cola to mi je nekako optimalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto auto je tako reci kupljen, nisam dao kaparu jer ne zelim riskirat ali covjek je maknuo oglas pred menom i sad cekam da mi lova sjedne i idem po auto kroz dva tri dana. Auto nije isao na dijagnostiku ali dobro je pregledan od mehanicara.

Vozio sam ga i super vuce, za mene je to avion u odnosu na punta, ima 18 cola felge i gadjao sam rupe nista se ne cuje, cak sam se iznenadio da sa tako tankim gumama auto moze tako upijat rupe, nema lupanja i skripanja sve mirno, panorama radi i sva elektronika radi, iznutra je koza jako ocuvana, jedino se na vozacevom mjestu vide na tipkama od podizaca da je izlizano, volan ko nov, i opcenito plastika iznutra je jako ocuvana, palio sam ga i gasio da vidim dal se osjeti zamasnjak ali nista ne trza lupa sve mirno, u prvoj polagano pa onda sa vise gasa isto mirno. Onda sam ga malo rastegnuo 3 i 4 brzina zbog tih poluosovina ali nista sve mirno, veli mehanicar sto se njega tice da je auto ok, skinuli smo onu plastiku na motoru, dobrih 2 minute sam slusao motor i radi ujednaceno bez ijednog trzaja, sve uredno cisto, ima manual, knjige, karticu, servisnu navodno ima, gledao mehanicar ali kaze da to nis ne mora znaciti da ih mogu bez problema krivotovriti, gledali smo diskove, naprijed i nazad tako reci novi diskovi i plocice trw, bas se vidi da je skoro novo, zakocio je bio lik onako zesce i auto se ukopao nisu cvilile, gledao sam pod dole nema hrdje, opcenito auto me se jako dojmio, navigacija i od komande na volanu rade, doduse nakon nekog vremena smo se pogubili toliko toga ima da cu morat malo manual proucavat. Felge su malo zgrebane nista strasno, isao sam do 110 vise nisam mogao i nista ne vibrira valjda su u redu i pri vecim brzinama. Jedino su gume istrosene ali na taj trosak sam racunao, i ti dugmici sto su izlizani, nadam se da se to da nabaviti na ebayu jer sam vidio za iza da prodaju te dugmice za nekih 20 dolara, i na krovu fali komadic plastike sto pokriva sarafe neke, kockica nekih 2*5 cm pretpostavljam da je to za uzduzne krovne nosace. Vozili smo ga dobrih pol sata, tempomat radi i to je provjereno. Uglavnom auto me odusevio, jos se tresem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Nova Croma je odličan auto.....samo je bitno da se auto proveri i imati i malo sreće pri kupovini,ali to važi za sve polovne automobile!Generalno best buy u toj klasi t.j. najbolji odnos uloženo-dobijeno! ;) Srećno,pozdrav

Edited by aleksandarbud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da javim da je auto stigao doma, ovih dana dok ulovim vremena cu poslikati i predstavit na forumu auto, hvala na dojmovima i savjetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Kupio bih naveden auto, 2008. godište, pa me interesuju mišljenja, iskustva i saveti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedan pozdrav svima, ne znam da li je dobro što pišem u ovoj temi ali pominjala se Croma i ovde... Nisam do sada gledao Fiat Cromu..

  • Kakva su vaša iskustva sa njom?
  • Kako vam ova igleda?
  • Kako se kreću cene za nju?
  • Sa kojom realnom km dolaze kod nas?
  • Ovaj plac na kakvom je glasu?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7659705/fiat-croma-19-mjt

 

 

Clip.jpg

 

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, djole81ar said:

Još jedan pozdrav svima, ne znam da li je dobro što pišem u ovoj temi ali pominjala se Croma i ovde... Nisam do sada gledao Fiat Cromu..

  • Kakva su vaša iskustva sa njom?
  • Kako vam ova igleda?
  • Kako se kreću cene za nju?
  • Sa kojom realnom km dolaze kod nas?
  • Ovaj plac na kakvom je glasu?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7659705/fiat-croma-19-mjt

 

Ja bih rekao da je ovo tema u kojoj treba postavljati pitanja za Cromu, ali ako grešim neko će me već ispraviti :)

 

U svakom slučaju, veći i robusniji auto, prilično teži tako da je i potrošnja u gradskim uslovima veća (Na otvorenom putu je avion za Brava). 150k za karavana koji je kupljen da se vozi subjektivno mi je malo pošto je moj Bravo za godinu dana više prešao 225k (Mada je i njemu pisalo 175k na satu kad sam ga kupovao). Odeš i pogledaš, vidiš prvo da li ti toliki auto uopšte odgovara :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, djole81ar said:

Još jedan pozdrav svima, ne znam da li je dobro što pišem u ovoj temi ali pominjala se Croma i ovde... Nisam do sada gledao Fiat Cromu..

  • Kakva su vaša iskustva sa njom?
  • Kako vam ova igleda?
  • Kako se kreću cene za nju?
  • Sa kojom realnom km dolaze kod nas?
  • Ovaj plac na kakvom je glasu?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7659705/fiat-croma-19-mjt

Preskoči taj plac ako ikako možeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par informacija iz prve ruke. Vozim Cromu nesto preko godinu dana I presao sam sa njom skoro 20 hiljada km. U pitanju je 1.9 mjet 8v, dynamic oprema ( podizaci, dig.klima, tempomat, kozni volan sa komandama, 16'alu felne,....)

Croma je pre svega veliki I tezak auto. Prava porodicna ladja u kojoj ne nedostaje prostora ni za putnike ni prtljag. Pozicija vozaca je malo vislja ali prijatna I cak I ja sa skoro 2 metra sedim sasvim komotno. Za klince pozadi mesta koliko volis. Gepek veliki, praktican. Materijali u kabini kvalitetni I prijatni mada sama instrument tabla I kokpit nisu bog zna kako moderni. Fabricko ozvucenje veoma dobro.

Motor 120 ks sasvim dovoljan za normalnu voznju, sa dovoljno snage za preticanja I malo ostriju voznju ko voli. Sa 4 putnika I pod klimom gotovo i ne oseca opterecenje. Primetno slabiji od onoga sa 150 ks ali ponavljam, vise nego dovoljan.

Sto se tice kvaliteta, ja nisam imao nijedan kvar niti neugodno iznenadjenje. Kada sam ga kupio, uradio oba servisa I zamenio hladnjak klime koji je bio ostecen. To je sve.

Potrosnja po gradu 7.5-8 litara, na auto putu 6-6.5(110-140 kmh), magistrala ispod 6...Po BG se potrosnja sigurno penje.

E sada mane - po meni. Predugacak prednji kraj I treba vremena da se covek navikne pogotovo po gradu. Menjac, GM-ov na koji se jos uvek nisam navikao - radi OK ali kao da nije dobro uparen na Cromi....Nedostatak pregrada u kabini( za flasice, sitnice). I to je otprilike sve.

Oko cena, restyling model 2008-2010, ako je u odlicnom stanju I stvarno vredi, ne moze se naci ispod 5 hiljada. U visim paketima opreme, ako je dobar, ide oko 6. Stariji model 3.5-5 hiljada. To su cene kod nas. Ima I za vise I za manje ali je diskutabilno I treba se dobro pogledati.

Kilometraze nisu nesto cime se ja opterecujem. Zna se izdrzljivost mjet motora. Zato se dobro pogleda trap, menjac I zamajac,  I generalno parametri koji se mogu proveriti... I to je to. Ocekivati da je ovoliki auto, kao nov prilicno skup, kupljen za vikend voznje do crkve u komsiluku - nije realno. Na kraju, Croma kao I svi moderni dizeli, ima iste boljke kao polovna I iz uvoza I moraju se gledati iste stvari.

 

Kao zakljucak - treba pogledati vise kola I ne praviti compromise koji posle mogu da kostaju mnogo para. Kome treba veliki auto, moderan dizel za vise nego pristojan novac - Croma je definitivno u kategoriji best buy.

Pozz

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada sam ja uziomao Cromu meni su majstori uglavnom savetovali da ne uzimam benzinca, mozda gresim ali cini mi se da je to Opelov motor, ali zaista se ne secam sada, sigurno ce neko vec znati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja siguran ali mislim da je Opelov...na Cromi,s obzirom na gabarite, sigurno nije stedljiv😕

E sad..mozda robujem predrasudama ali moj mozak nekako ne moze da primi k znanju pojmove Croma-benzin-gas i sve to u istoj recenici😅

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste to Opelov 1.8 benzinac, ide i u Astru, Zafiru, Insigniju, kao i u neke Ševrolete, i odličan je, koliko sam čuo. Međutim, kod ove krome mi smeta izgled unutrašnjosti, previše je potrošena za te godine i kilometražu. Čak i za Fiat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Timotije i meni je to upalo u oko posebno onaj deo koliko je izlizan volan

ali posto prolazim ovih dana pored borce mozda svratim da vidim

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj motor je išao u Vektru C. Računaj da srče 12-15l plina po gradu (mislim na Beograd, tipa kroz grad na Novi Beograd i slično), i ide bez veze, i da hoće da pijucka ulje, što je normalno za te motore. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tero me djavo da idem da vidim ovu cromu

izgleda odlicno 

ovo sto se vidi na sikama na volanu jeste ko da je neko glodao volan ostatak izgleda strava

e sada

kako mozem ja kao nov u croma svetu da proverim da li su te famozne sablje ok ili to mora kod majstora na dizalicu(ili sumjna tipa nesto krcka skripka ili slicno....)

da li sam u pravu ako trazim delove za veliki servis u opel delovima posto za cromu benzica nema komplet za veliki servis cisto informaciono da znam da ubijam cenu

na koliko je preporucen veliki servis tipa 100k ili vise

preporuceni servis za ugradnju plina i atest istog

 

Malko sam je vozao po kraju

utisci su vise nego dobri

primetio sam u toj kratkoj voznji da se cuje neko skripanje od pozadi sa desne strane zvuci kao neka opruga ili kao da de tare metal o metal(otud pitanje da li se sablje cuju kada su lose)

sve ostalo izgleda strava

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoji mogucnost da je u ovoj cromi ipak fiatov 1,8 16v i da li je bolji od opelovog i da li bi manje plina trosio

Jer mi po slikama sa neta ne lici na opelov

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je Opelov motor, imas ga i u Alfi 159.

 

I 2.2 motor u Cromi je isto Opel.

 

I nedo ti bog da je Fiatov 1.8 u Cromi, verovatno bi trosio 15 litara u proseku...:lol:

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...